Skocz do zawartości

Islands of Peace


łaziii

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, nie wiem, ile tam grał ;P Ale według mnie, potrzebny jest zawodnik, który swoją postawą będzie dawał przykład. Tak było z Zolą i tak jest chyba teraz z Aguero ;>

 

Rozmawiamy o grze. O grze, nie o świecie rzeczywistym :-)

W grze też taki się przydaje ;> Ale każdy i tak zrobi po swojemu :>

Odnośnik do komentarza

Ja się urlopuję, a tutaj dyskusja w najlepsze. Uprzedzę fakty, że Aguero wystawiłem na TL, ale nikt się po niego nie zgłasza.

Obiecany Hardy - najlepszy zawodnik Man Utd. Wkrótce odejdzie za €21M do Newcastle.

----------------------------------------------------------

 

Bramkarze [mecze – puszczone gole – czyste konto – MoM – średnia nota]

Chris Schipper (27, GK, NED 41/0) [44 – 54 – 10 – 3 – 7,16]

John Bunce (22, GK, ENG u21 22/0) [3 – 2 – 1 – 0 – 7,00]

OcenaSchipper to czołowy bramkarz Świata, który swymi interwencjami wygrał nam kilka spotkań. Nie przypominam sobie, aby popełnił jakiś kardynalny błąd. Może kilka razy zbyt nonszalancko wychodził na skraj pola karnego. Holendrowi dopisywało zdrowie więc ani sprzedany zimą Włoch Corradini, ani młody Anglik Bunce nie pograli sobie.

 

Plany – jeśli nie daj Boże coś stałoby się Schipperowi, mam do dyspozycji tylko jednego, ledwie solidnego bramkarza. Dlatego latem rozejrzę się za dużo bardziej utalentowanym golkiperem. Co więcej, Chrisowi zaczyna się już przykrzyć w Londynie i przebąkuje nieśmiało o nowych wyzwaniach. Może więc za jakiś czas stanę przed decyzją o sprzedaży Holendra.

 

 

Środkowi obrońcy [mecze – gole – asysty – MoM – wślizgi/mecz – średnia nota]

Nicolas Dupuy (28, DC, FRA 24/1) [41(1) – 2 – 2 – 0 – 2,44 – 7,14]

Robert Puljic (28, DC, CRO 84/1) [32 – 3 – 1 – 1 – 2,76 – 7,03]

Kristian Pedersen (29, DC, DEN 66/7) [24(6) – 2 – 0 – 0 – 2,65 – 6,80]

Roger Robson (24, DC, ENG u21 6/0) [4(2) – 0 – 0 – 0 – 1,62 – 6,67]

Joe O’Hara (24, DRC, ENG) [2(4) – 0 – 0 – 0 – 1,19 – 6,67]

Ocena – miałem w składzie wyśmienitych stoperów, których chciałby każdy zespół na Świecie. Doskonale grali oni w kryciu i odbiorze, dużo gorzej w powietrznych pojedynkach, po których straciliśmy sporo goli. Kiksy przytrafiały się jedynie Puljicowi, a właściwie jeden, ale za to rozstrzygnął on ligowe derby z Arsenalem. Wychowankowie Robson i O’Hara grzali ławę, bo zwyczajnie nie prezentują odpowiedniego poziomu.

 

PlanyPedersenem zainteresowała się można Barcelona i byłbym skory rozważyć intratną ofertę. To jedyna poważna zmiana, jaka może zajść w formacji środkowej obrony. Dwójka wychowanków już znajduje się na liście transferowej, choć Robsonowi dałbym jeszcze szansę. W odwodzie jest Brazylijczyk Forster, który poziomem nie odbiega od podstawowych stoperów.

 

 

Prawi obrońcy [mecze – gole – asysty – MoM – wślizgi/mecz – średnia nota]

Iker Pascua (29, D/WBR, ESP u21 34/0) [44 – 0 – 4 – 0 – 2,40 – 7,07]

OcenaPascua spełnił wszelkie pokładane w nim nadzieje. Aż dziw, że nie zadebiutował on jeszcze w reprezentacji Hiszpanii. Doskonale podłączał się pod akcje ofensywne, zaliczając 4 asysty po dokładnych dośrodkowaniach. Tylko pozornie był on moim jedynym prawym obrońcą. Na tej pozycji grywali też Moldoveanu (DL) oraz Nilsson (MR).

 

Plany – nie planuję wzmocnień, bo mam przynajmniej trzech uniwersalnych piłkarzy, którzy mogą zastąpić Pascuę. Jeżeli starczy gotówki, poszukam uzdolnionego młodzieniaszka, który z czasem dorośnie do pierwszego składu.

 

 

Lewi obrońcy [mecze – gole – asysty – MoM – wślizgi/mecz – średnia nota]

Tiberiu Moldoveanu (24, D/WBRL, ESP 29/1) [44(1) – 0 – 3 – 1 – 2,04 – 7,07]

Rafael Forster (31, DLC, BRA 23/2) [13(11) – 0 – 3 – 0 – 0,89 – 6,92]

OcenaMoldoveanu nie grał na swojej nominalnej pozycji DR, ale i tak spisywał się znakomicie. Przytrafił mu się jedynie słabszy styczeń, ale poza tym okresem można było na nim polegać. Jego zmiennikiem był brazylijski weteran Forster, ale ten najczęściej występował w spotkaniach pucharowych.

 

Plany – jestem już dogadany z holenderskim 21-latkiem z Ajaxu, który powinien być jedynym wzmocnieniem tej formacji. Do dyspozycji mam też o 10 lat starszego Fábio, który w tym sezonie występował na lewej pomocy.

 

 

Defensywni pomocnicy [mecze – gole – asysty – MoM – wślizgi/mecz – średnia nota]

Mohammed Musa (23, DC/DM, JOR 30/3) [14(4) – 0 – 3 – 0 – 1,03 - 7,00]

Dean Francis (29, DC/DM, ENG 22/1) [11 – 0 – 2 – 0 – 1,23 - 7,00]

John Sullivan (22, DC/DM, ENG u21 1/0) [1(3) – 0 – 0 – 0 – 1,67 - 6,25]

Ocena – przez pół sezonu w ogóle nie miałem w składzie klasycznego DM i dopiero zimą przyszli Francis i Musa. Najwięcej oczekiwałem od tego pierwszego, ale niestety w luty złapał on kontuzję i wyleciał z gry na ponad miesiąc. Wówczas do pierwszego składu wskoczył Musa i grał znacznie lepiej, niż się spodziewałem. Sullivan to nasz wychowanek i tylko ten fakt trzyma go jeszcze w kadrze The Blues. Do czasu.

 

Plany – bez zmian. Ewentualnie sprzedam Sullivana, który zaczyna się buntować.

Odnośnik do komentarza

Wzmocnienia poczynione, ale zastępów gwiazd się nie spodziewaj. Brak funduszy na wielkie zakupy.

------------------------------------

 

Środkowi pomocnicy [mecze – gole – asysty – MoM – średnia nota]

Henri Lansbury (31, AMRC, ENG 4/0) [35(3) – 1 – 5 – 0 – 7,18]

Rabiu Ibrahim (31, AMC, NIG 11/1) [18(6) – 3 – 5 – 1 – 6,92]

Anderson (34, AMC, BRA 115/13) [17(8) – 4 – 3 – 0 – 6,76]

Aaron Bent (20, AMRLC, ENG u21 25/2) [4(13) – 2 – 0 – 0 – 6,59]

Ocena – w tej formacji najczęściej żonglowałem piłkarzami. Lansbury prezentował się najlepiej, ale z konieczności przez pół sezonu grał na pozycji dMC. Początek rozgrywek należał do Andersona, ale później kompletnie stracił on formę. No cóż – starość nie radość. Ibrahim grał szalenie nierówno – wyśmienite występy przeplatał totalnymi klapami. Bent to kolejny wychowanek Chelsea, który nie ma większych szans na grę na najwyższym poziomie. W tym sezonie grał tylko dzięki temu, że mógł być zmiennikiem na trzech pozycjach w pomocy.

 

Plany – kontrakty kończą się Andersonowi i Lansbury’emu. Obydwaj odejdą, bo z pierwszy ma już swój wiek, a drugi szuka nowych wyzwań poza Stamford Bridge. W związku z tym muszę latem kupić kandydata do gry w podstawowym składzie.

 

 

Prawi skrzydłowi [mecze – gole – asysty – MoM – dryblingi/mecz – średnia nota]

Jean-Claude Lacroix (29, WB/AMR, FRA 45/8) [43(1) – 4 – 11 – 2 – 1,80 - 7,32]

Per Nilsson (25, D/WB/MR, SWE 21/0) [6(3) – 1 – 4 – 1 – 1,02 - 7,11]

Ocena – w Lacroix mam jednego z najlepszych skrzydłowych Świata. Może nie jest to typ sprintera dryblującego przy linii końcowej, ale potrafi precyzyjnie dośrodkować w pole karne. Nilsson przyszedł zimą i nie pograł za wiele. Ale to on wystąpił w finale FA Cup i po jego asyście Dyke wyrównał na 1:1.

 

Plany – bez poważnych zmian. Jeśli starczy funduszy, poszukam dobrze rokującego chłopaka.

 

 

Lewi skrzydłowi [mecze – gole – asysty – MoM – dryblingi/mecz – średnia nota]

Fábio (31, D/WB/AML, BRA 3/0) [37(3) – 4 – 9 – 3 – 1,46 – 7,30]

Reimond Manco (31, AMRLC/FC, PER 82/38) [23(13) – 5 – 7 – 2 – 1,18 – 7,08]

OcenaFábio czarował przez 3/4 sezonu, ale później opadł z sił. Mam nadzieję, że stać go na jeszcze jeden sezon na najwyższym poziomie. W końcówce rozgrywek zastępował go Manco, który wcześniej grywał na pozycji AMC. Ta formacja była dobrze obstawiona, ale też bardzo wiekowa i czas ją odmłodzić.

 

Plany – wiele zależy od tego, czy Manco przyjmie moje warunki nowego kontraktu. Nie wiem jeszcze, jakim budżetem będę dysponował latem. Od tego zależy, czy kupię nowego lewoskrzydłowego, czy może jeszcze jeden sezon należeć będzie do Brazylijczyka i Peruwiańczyka.

 

 

Napastnicy [mecze – gole – asysty – MoM – średnia nota]

Myles Dyke (26, ST, ENG 5/1) [44 – 43 – 10 – 13 – 7,75]

Aarón (33, AM/FC, ESP 46/15) [21(6) – 13 – 13 – 5 – 7,30]

Sergio Agüero (33, AM/FC, ARG 103/81) [16(15) – 13 – 5 – 5 – 6,71]

Luc Castaignos (30, ST, NED 8/2) [9(6) – 6 – 3 – 2 – 7,40]

Febian Brandy (33, ST, ENG 20/11) [3(13) – 3 – 1 – 0 – 6,44]

Danny Jacobs (23, ST, ENG u21 1/0) [2(8) – 3 – 3 – 0 – 6,80]

Alban Vata (22, ST, ALB u21 13/3) [12 – 9 – 1 – 1 – 7,08] – na wypożyczeniu w Mouscron

OcenaDyke był potworem. Średnio gol na mecz, do tego w co czwartym asysta. W pełni zasłużenie wybrano go najlepszym piłkarzem globu, choć teraz będzie musiał to udowodnić, prowadząc Chelsea do sukcesów w europejskich pucharach. Drugim najlepszym napastnikiem był teoretycznie Castaignos, ale ten nie potrafił znaleźć wspólnego języka z Dykem i ostatecznie wylądował na ławce. Aarón i Agüero to wzorowi AMC, właśnie takich potrzebuję w mojej taktyce. Niestety są to też wiekowi gracze i nie potrafili na dłużej ustabilizować wysokiej formy.

 

PlanyAgüero ma najwyższy kontrakt, który właśnie wchodzi w ostatni rok obowiązywania. Tak więc będzie to pożegnalny sezon Kuna w The Blues. Jeżeli zdecyduję się na przedłużenie kontraktu z Aarónem, zablokuję miejsce na transfer młodszego zawodnika. Muszę to przemyśleć i być może pożegnać Hiszpana, który był naszym najlepszym asystentem. Brandy i Jacobs powędrują na listę transferową.

Odnośnik do komentarza

Ja w moim OM kupiłem Aguero jak miał zaledwie 19 lat, teraz w 2013 ma 25, i sieje prawdziwe spustoszenie w bieliźnie obrońców, prawie w każdym meczu strzela bramkę lub asystuje. Nie raz nie dwa, pod koniec rund widziałem na trybunach scoutów przysłanych przez największych krezusów piłkarskich świata, na czele z klubami z Włoch, Anglii i Hiszpanii. Ale Sergio bezwiednie odpowiadał na plotki transferowe, ze nie chce nawet słyszec o jakimkolwiek wyjeździe z Marsylii.

Odnośnik do komentarza

Niestety wśród wychowanków są co najwyżej solidni zmiennicy.

-----------------------------------------

 

Sezon 2021/22 w liczbach:

Występy: Moldoveanu 45, Schipper, Dyke, Pascua, Lacroix po 44

Bramki: Dyke 43, Aarón 13, Agüero 13

Asysty: Aarón 13, Lacroix 11, Dyke 10

MoM: Dyke 13, Aarón 5, Agüero 5

Średnia nota: Dyke 7,75, Castaignos 7,40, Lacroix 7,32

 

Mecze: 51

Bilans bramek: 114-61 (średnio 2,2-1,2)

Żółte kartki: 67 (1,3)

Czerwone kartki: 2

Średnia frekwencja: 49 094

 

Sytuacja finansowa klubu (na koniec sezonu):

Stan konta: - € 3,63M

Zysk/strata: - € 11,44M

Roczny budżet: € 41,18M

Aktualny budżet: € 2,42M

Najdrożsi piłkarze: Lacroix € 25M, Dyke € 25M, Schipper € 22,5M

 

Budżet płacowy: € 95,26M/rok

Aktualny: € 82,35M/rok

Średnia pensja: € 1,41M/rok

Najlepiej opłacani: Agüero € 7,75M/rok, Anderson € 7,25M/rok, Lacroix € 6M/rok

Odnośnik do komentarza

Piszesz to po poście z samych statystyk. A co to będzie, po epickim opisie zwycięskiego finału Ligi Mistrzów :keke:

-----------------------------------

 

Podsumowanie sezonu 2021/22 w wybranych europejskich ligach i pucharach:

 

Anglia Arsenal broni tytułu z rekordową liczbą 90 punktów

Premiership Arsenal, Chelsea, Newcastle, Fulham

Spadek Bolton, Portsmouth, Cardiff

Awans Sunderland, Wolves, Man City

FA CupChelsea (2:1 z Arsenal)

Carling CupNewcastle (3:3k z Fulham)

Community ShieldArsenal (2:1 z Man Utd)

Piłkarz Sezonu – Alain Pottier (24, ST, COD 11/3, Arsenal) – 38-28-11-7,61

Król Strzelców – Myles Dyke (26, ST, ENG 5/1, Chelsea) – 35 goli

Manager Sezonu – Mauro Tassotti (62, ITA 8/0, Arsenal)

 

Francja – „pudło” w identycznym składzie, jak przed rokiem

Ligue 1Monaco, PSG, Valenciennes, Saint-Etienne

Spadek Nîmes, Auxerre, Stade Rennes

Awans Le Havre, Montpellier, Boulogne

Coupe de FranceLyon (2:0 z Créteil)

Coupe de la LigueMonaco (2:2k z PSG)

Trophée des ChampionsMonaco (3:0 z Lens)

Piłkarz Sezonu – Cees Waslander (25, MC, NED 8/0, Monaco) – 25-0-13-7,32

Król Strzelców – Erjon Muça (25, ST, ALB 1/0, Saint-Etienne) – 19 goli

Manager Sezonu – Fernando Orsi (62, ITA, Monaco)

 

Hiszpania – Barça bez pierwszego od 12 lat mistrzostwa, mimo 19 kolejek na fotelu lidera; Królewscy triumfują trzeci raz z rzędu po raz pierwszy od 1986-1990

Primera DivisiónReal Madryt, Zaragoza, Villarreal, Barcelona

Spadek Hércules, Getafe, Fuertaventura

Awans Real Unión, Betis, Tenerife

Copa del ReyBarcelona (3:2 z Valladolid)

Supercopa de EspanaReal Madryt (3:3w z Celta)

Piłkarz Sezonu – Carlos Humberto Reyes (27, AMLC, MEX 65/3, Real Madryt) – 31-4-8-7,23

Król Strzelców – Umberto Rossini (23, ST, ITA 20/9, Celta) - 19 goli

Manager SezonuMarcelino (56, ESP, Real Madryt)

 

Niemcy – Aptekarze bronią tytuł mistrzowski

Bundesliga Leverkusen, Bayern, Werder, Schalke

Spadek Burghausen, Hoffenheim, Freiburg

Awans Duisburg, Greuther Fürth, Carl Zeiss Jena

DFB-PokalCottbus (1:0 z Braunschweig)

Ligapokal Stuttgart (2:1 z Leverkusen)

Piłkarz Sezonu – Reinaldo Rodrigues (24, AMR/ST, BRAu21 1/1, Bayern) – 21-8-5-7,62

Król Strzelców – Tobias Baum (23, ST, GER 1/0, Paderborn) - 18 goli

Manager Sezonu – Markus Babbel (49, GER 51/1, Leverkusen)

 

Polska – czwarte w historii mistrzostwo Czarnych Koszul z Dariuszem Wdowczykiem u steru; po 74 latach Legia spada z ekstraklasy

Ekstraklasa Polonia Warszawa, Górnik Zabrze, Zagłębie Lubin, Polonia Bytom

Spadek Legia, Bełchatów, Piast

Awans Groclin, Lechia, Śląsk Wrocław

Puchar PolskiPolonia Warszawa (2:0 z Bełchatów)

Puchar EkstraklasyKorona (2:2k z Polonia Warszawa)

Superpuchar PolskiGórnik Zabrze (2:1 z Wisła Kraków)

Piłkarz Sezonu – Sylwester Woźniak (25, ST, POL 4/0, Górnik Zabrze) – 23-11-3-7,35

Król Strzelców – Grzegorz Szymczyk (27, AMR/ST, POL u21 2/0, Zagłębie Lubin) - 14 goli

Manager Sezonu – Dariusz Wdowczyk (59, POL 53/2, Polonia Warszawa)

 

Włochy – Stara Dama w podwójnej koronie – 31. mistrzostwo Włoch i triumf w Lidze Mistrzów po 26 latach przerwy

Serie AJuventus, Lazio, Sampdoria, Genoa

Spadek Atalanta, Piacenza, Salernitana

Awans Udinese, AlbinoLeffe, Vicenza

Coppa ItaliaMilan (2:1 z Chievo)

Supercoppa ItalianaSampdoria (2:1 z Juventus)

Piłkarz Sezonu – Johannes Auer (29, ML, AUT 84/9, Juventus) – 37-7-12-7,35

Król Strzelców – Zsolt Németh (26, AML/ST, HUN, Torino) – 16 goli

Manager Sezonu – Pierluigi Casiraghi (53, ITA 44/13, Juventus)

 

Liga MistrzówJuventus (1:0 z Benfica)

 

Puchar UEFAMan Utd (3:1 z PSV)

 

Superpuchar EuropyArsenal (2:1 z Barcelona)

Odnośnik do komentarza

łaziii wrócił! :jupi:

 

Obiecany Hardy - najlepszy zawodnik Man Utd. Wkrótce odejdzie za €21M do Newcastle.

 

Hardy zawodnik z niego ;)

 

Piszesz to po poście z samych statystyk. A co to będzie, po epickim opisie zwycięskiego finału Ligi Mistrzów

 

Orgazm jak nic :keke:

Odnośnik do komentarza

Kadyks 9., Reggina 17.

@T-m - we Freiburgu zobaczysz mnie najwcześniej po zdobyciu LM z Chelsea. Więc nie szybko :keke:

@Vetr - spokojnie, wyjechałem tylko na tygodniowy urlop :*

----------------------------------------------------

 

Mistrzostwa Świata na boiskach w Argentynie pełne były niespodzianek, a przede wszystkim potknięć faworytów. Już w grupie swą przygodę zakończyli gospodarze turnieju (uznając wyższość Włoch i Korei Południowej), co było największą sensacją i bardzo negatywnie wpłynęło na atmosferę w dalszych fazach pucharowych. Entuzjastyczni zazwyczaj Latynosi zgaśli jak świeczka na wietrze i wydawało się, że druga część mistrzostw jest dla nich ciężarem.

 

Na kolejne niespodzianki nie trzeba było długo czekać. Już w 1/8 finału polegli Hiszpanie (0:1 z Danią), którzy kroczyli po trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. W ćwierćfinale podobny los spotkał dwie inne europejskie potęgi. Najlepsza sprzed 12 lat Holandia przegrała ze swym katem Brazylią, a Anglia uznała wyższość Portugalii. Dla Synów Albionu to był bardzo nieudany turniej, rozpoczęty kompromitującą porażką 0:3 z Oranje. Ale cóż się dziwić, skoro najlepszy zawodnik globu, nowy zdobywca Złotego Buta Myles Dyke z Chelsea, przesiedział niemal wszystkie mecze na ławce rezerwowych.

 

W półfinale doszło do przedwczesnego finału – obecni mistrzowie Europy Niemcy przegrały z Brazylią. Wydawało się, że to właśnie Canarinhos sięgną po pierwszy od 20 lat tytuł, ale w finale nie dali rady Portugalii i tym samym poznaliśmy 10. w historii mistrza Świata. Trzecie miejsce przypadło Włochom.

 

Argentyński turniej wykreował nową gwiazdę światowego futbolu. 20-letni Niemiec Nils Adler zdobył koronę króla strzelców dzięki 7 bramkom. Tylko patrzeć, jak Schalke 04 zbije majątek na wychowanku Carl Zeiss Jeny, za którego kilka lat temu zapłaciło śmieszne 120 tysięcy euro. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano 29-letniego napastnika Francisco Borgesa, który strzelając 6 goli poprowadził Portugalię do historycznego sukcesu.

Odnośnik do komentarza

Nastały gorsze czasy dla angielskich klubów. Man Utd bankrutuje, my też mamy dług i jedynie Arsenal zbudował potęgę wartą 1,5 mld €.

---------------------------

 

Argentyński mundial oglądałem przysłowiowym jednym okiem, bo cały czerwiec poświęciłem ciężkiej pracy na wzmocnienie kadry Chelsea. Do dyspozycji miałem 43 miliony euro, które udostępnił miłościwie panujący Roman Abramovich. Niby dużo, ale przecież w lepszych czasach Rosjanin nie wahał się wydać tyle na ledwie jednego zawodnika.

 

Najpilniejszych zakupów wymagały pozycje MC i AMC, na których zrobiło się nagle bardzo pusto. Wszystko to przez odejście:

- pomocnika Henriego Lansbury’ego (31, AMRC, ENG 4/0) za darmo do Wigan (brak chęci odnowienia kontraktu);

- Brazylijczyka Andersona (34, AMC, BRA 115/13), któremu wygasł astronomiczny kontrakt wart 7,25 miliona euro za sezon;

- hiszpańskiego ofensywnego pomocnika Aaróna (33, AM/FC, ESP 46/15), który co prawda zaliczył w ubiegłym sezonie po 13 goli i asyst, ale będąc już wiekowym graczem oczekiwał najmniej 2-letniego kontraktu.

 

Straty uzupełniłem kupując dwóch piłkarzy za bagatela 30 milionów euro. Ze Stoke pozyskałem perspektywicznego reprezentanta Anglii Dona Lee (23, MC, ENG 6/1), a z niemieckiego FC Köln Brazylijczyka Marcelo (24, AM/FC, BRA u21 8/1). Obydwaj zawodnicy reprezentują odpowiednio wysoki poziom, aby natychmiast wnieść do zespołu gole i asysty.

 

Oprócz dwóch gwiazd do drużyny przybyli trzej młodzi piłkarze, których stopniowo włączać będę do podstawowej rotacji. Najszybciej uczynię to z Martijnem van der Vallem (21, D/WBL, NED 19/1), którego z macierzystego Ajaxu wyrwałem nie płacąc ani grosza. Skromny milion kosztował mnie świeżo upieczony reprezentant Australii Tony MacDonald (19, ST, AUS 3/0). Czas pokaże, czy Wigan zrobiło wielki błąd puszczając nastolatka za tak śmieszną cenę. Ostatnim wzmocnieniem był bramkarz Martin Wilson (25, GK, ENG u21 3/0), który pozwolił zarobić Coventry pokaźne 4,2 miliona euro. Spora to kwota, ale moi skauci widzą w wychowanku Sunderlandu przyszłego reprezentanta kraju i godnego następcę coraz bardziej znudzonego życiem w Londynie Schippera.

 

Po modyfikacji budżetów do dyspozycji pozostało mi jeszcze 15 milionów euro, które zamierzam wydać na klasowego lewoskrzydłowego. Póki co brakuje godnych kandydatów znajdujących się w moim zasięgu, ale do zamknięcia okienka transferowego są jeszcze dwa miesiące.

Odnośnik do komentarza

MacDonald jest wyższy od Dyke'a o 3 cm i równie dobrze gra głową. A przecież Myles okazał się być wspaniałym odgrywającym. Na to samo liczę w stosunku do Australijczyka.

-------------------------------------------------

 

Sparingi posłużyły mi do spłacenia zobowiązań wobec klubów filialnych. Tak więc nie licząc pierwszej przebieżki z rezerwami, zaliczyliśmy trzy wyjazdy do Watford, Cork City i Mouscron. O przekonujące zwycięstwa nie było trudno, ale ważniejsza była postawa nowo pozyskanych piłkarzy. Zachwycił Marcelo, który wpisywał się na listę strzelców w niemal każdym meczu. Genialnie korzystał z podań odgrywających, a szczególnie obiecująca była jego współpraca z Mylesem Dykem w starciu przeciwko Cork City. Niestety spotkanie to zakończyło się kontuzją naszego najlepszego strzelca z ubiegłego sezonu i na pewno nie będę mógł skorzystać z jego usług w pojedynku z Arsenalem o Tarczę Wspólnoty.

 

Chelsea – Chelsea II 4:2 (3:0)

(Marcelo 9’, 41’; Ibrahim 10’; Jacobs 66’ – Osei 63’; Lovegrove 70’)

 

Watford – Chelsea 0:3 (0:2)

(Dyke 16’; Moldoveanu 33’; Marcelo 90’)

 

Cork City – Chelsea 0:5 (0:3)

(Marcelo 11’, 17’; Lee 26’; Castaignos 66’, 70’)

 

Mouscron – Chelsea 1:3 (0:0)

(Thieren 88’ – Brandy 73’; Francis 75’; Lacroix 81’)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...