Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Od kwietnia planuje zrobić pierwszą w życiu redukcje/rzeźbę. Kojarzę, że niektórzy tu już się za to brali, więc pytanie co robić aby ubytek mięśni był jak najmniejszy? Z tego co czytałem to treningi mają być głównie na maszynach, po 15-20 powtórzeń w serii, jednak dalej są rozbieżności. Niektórzy polecają te podwójne sesje aerobów, co linkował chyba pawoj, za to inni, żeby robić jednak interwały (niby dużo lepiej tłuszcz leci przy interwałach, ale i ponoć mięśnie?). Również co do diety to niektórzy sugerują obciąć z diety masowej jedynie węglowodany pozostawiając białko tak jak było, albo tylko trochę przyciąć, za to inni, żeby w ogóle bardzo mocno zejść z kalorii. No i co suplementacją? Co się najbardziej opłaca brać w trakcie tego cyklu (spalaczy nie chcę, bo aż tak zatłuszczony nie jestem, no i słyszałem, że w sumie gówno dają)?

 

Co do jakiś danych to teraz ważę koło 79 kg przy 173 cm, a ostatni cykl jaki robiłem to siłowy.

Odnośnik do komentarza

Ja ćwiczyłem dwa miesiące na tym swoim treningu, dieta raz była lepsza raz gorsza, białko było tylko przez pierwsze bodajże niecałe dwa tygodnie, bo potem brakowało mi funduszy, osiągnąłem coś takiego:

 

http://i.imgur.com/deHkL4L.jpg

 

Niestety, teraz przerwa, a być może koniec przygody z siłką i nie będę mógł dalej tego rozwijać, a szkoda, bo myślę, że pierwsze efekty widoczne, nie za duże, ale już pomału widać, że coś w tym kierunku szło.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Taka sytuacja ;) Normalnie chodze na silke dwa razy w tygodniu, raz poniedzialek- czawartek lub wtorek - piatek, w kazdym bardzi razie jest odstep paru dni, w wolne dni biegam. Sytuacja jest taka, ze bede mial tak w czerwcu, ze jeden tydzien normalnie smigam, a na drugi jedyna opcja pojscia 2 razy na silke to poniedzialek i wtorek - moje pytanie czy lepiej odpuscic drugi dzien z rzedu na silke czy normalnie isc dwa dni pod rzad? Bo to przez caly czeriwec tak bede mial.

Odnośnik do komentarza

Zależy jak ćwiczysz. Jeśli robisz coś w stylu FBW (robisz wszystkie partie na jednym treningu) to zdecydowanie bym odradzał chodzenie dwa dni z rzędu. Mięśnie nie będą miały czasu na regenerację i w rezultacie efekty mogą być nawet gorsze, niż przy jednym treningu tygodniowo.

 

Jak robisz splita, to wydaje mi się, że nie ma sprawy. Tylko postaraj się dobrać ćwiczenia tak, żeby w jednym dniu robić współpracujące grupy mięśni (np. nogi-plecy-biceps i klatka-barki-triceps).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Przez kilka tygodni robiłem brzuszki, ciągle zwiększając obciążenia, aż w końcu się przeciążyłem. Zrobiłem sobie prawie 3 tygodnie przerwy i wróciłem do ćwiczeń, na takich samych obciążeniach jak pod koniec, ale stwierdziłem, że to za dużo. Zmniejszyłem trochę obciążenia, ale już po dwóch dniach znowu poczułem ból. I teraz dwa pytania:

Czy Voltaren mi coś pomoże na taki ból mięśniowy?

Możecie polecić jakąś rozgrzewkę mięśni brzucha przed ćwiczeniami?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Kilka pytań ojca prowadzącego...

 

1) po co brzuszki? cel? wzmocnienie mięśni czy palenie fatu?

2) po co zwiększać obciążenia?

3) co robisz przed brzuchem? jaką partię ciała?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Program 300 brzuszków pozwoli Ci wzmocnić mięśnie brzucha oraz, jeśli tylko regularnie będziesz ćwiczyć, wyrzeźbić brzuch na tzw. "sześciopak", "kaloryfer" czy "kratkę".

 

powodzenia :)

 

żeby wyrzeźbić brzuch na tzw. "sześciopak", "kaloryfer" czy "kratkę". (a jak chcę ośmiopak to już nie ma sensu ćwiczyć ;( ) nie wystarczy tylko robić tego "programu".

 

pytania mają to do rzeczy, że jeżeli chcesz żeby Ci odpowiedzieć to musisz podać więcej informacji, bo to co napisałeś można mniej więcej porównać do tekstu... jebło mi coś w barku na siłowni, macie jakąś dobrą rozgrzewkę na barki? :) czaisz? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...