Skocz do zawartości

Siłownia


Dżukuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jasne, że rygor itp nie są potrzebne osobom, które chcą po prostu sobie ćwiczyć, ale doświadczeni użytkownicy opowiadają o swoich przeżyciach i jak ich ciało reaguje, wtedy można spróbować iść tą drogą, jeśli ma się podobne predyspozycje. Ja jak miałem dobrą dietę to przytyłem do 72-73 kg, bez fata, potem jednak dieta była tylko w miarę ogarnięta np bez ilości kalorii i rosła mi jedynie siła i trochę rzeźba, a masa spadła do 68-70. Trzeba testować na swoim ciele, ale czasem warto czytać wskazówki tych, którzy już coś robili, żeby nie zaczynać też od zera.

Odnośnik do komentarza
I post martina który mówi, że nie robi żadnego szczegółowego planu żywieniowego a liczy gramy białka w posiłkach żeby dostarczyć organizmowi wymagane minimum .... :)

 

 

Ale w czym problem?

 

Nie, nie układam sobie diety. Nie wiem dokładnie, co będę jutro jadł na obiad czy kolację (na śniadanie tak, bo już zakupy jakieś zrobiłem :) ). Ale orientuję się, że jak zjem owsiankę z mlekiem, to wyjdzie circa 30g białka. Jak zjem na obiad pierś z kurczaka z ryżej to wyjdzie mniej więcej ileś tam. Co do kalorii, to tak trochę "na czuja". Wiem, hardkorowe koksy mnie przeklną, ale efekty jak dla mnie nie są złe. Szkoda mi czasu i energii, żeby przeliczać każdy posiłek pod względem białka, węgli i tłuszczów, czasem zwyczajnie nie mam możliwości zaplanowania sobie posiłków (jak wyjeżdżam na parę dni, jak teraz często w wakacje). Wiadomo, że jak ktoś jest kulturystą albo chce porządnie przypakować lub zredukować, to bez tego się nie obejdzie, ale na moje warunki takie odżywianie jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

powiem tak, mialem okazje zostac obdarowany koszulkami z lidla/tchibo i... troche słabe to było, nie dopasowana do ciała(rozmiar M(!)), kupiłem coś markowego w rozmiarze M i ledwo sie w to zmieściłem, trzyma ciepło, w praniu sie nie kurczy(ani nie rozciaga)

 

sugeruje pozwiedzać outlety markowych firm, można wyrwać coś za jeszcze akceptowalne pieniadze

Odnośnik do komentarza

Tak trochę z innej beczki, ważę 73 kg przy 186 cm wzrostu i potrzebuję porady w sprawie diety. Chciałbym przybrać 3-4 kg masy by rozbudować nieco górne partie klatki piersiowej, Od dwóch miesięcy jeżdżę na rowerze ~20 km dziennie i 4xtygodniowo robię nożyce w celu wzmocnienia brzucha. Czy ktoś mógłby zarysować mi plan żywieniowy?

Odnośnik do komentarza

Pawoj by się pewnie lepiej wypowiedział, ale z tego co ja się orientuję najlepsze aeroby to te na poziomie 45 - 65% tętna maksymalnego - wtedy najlepiej i najefektowniej spala się tłuszcz. http://grzegorzkowal.com/2011/tetno-maksymalne-hr-max-jak-obliczyc-co-to-jest-kalkulator/'>Tutaj można sobie obliczyć, ale nie wiem na ile to wiarygodne ;)

 

A tłuszcz spala się nawet siedząc, bo sadło jest "preferowanym substratem energetycznym" :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...