Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2010]


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to trochę to bez sensu - klub ma wyniki, a zamiast dostać kasę na transfery i płace, to jeszcze dostaje po tyłku ;/

 

+ dla polskich researcherów, realizm pełną gębą. W końcu Korona właśnie ogłosiła, że cały zespół jest na sprzedaż :D.

 

Na poważnie - jak wyglądał całkowity stan klubowego konta sezon temu, a jak wygląda teraz? Jeśli znacznie (jak na Koronę) spadł, nie dziw się reakcji zarządu. Pewnie gdybyś załapał się do pucharów, sytuacja wyglądałaby inaczej, a tak zarząd skalkulował przychody i wydatki na podstawie poprzedniego sezonu i wyszło im, że bez cięć klubowi grozi zapaść finansowa. Pamiętaj, że limit wydatków na płace niekiedy nie odzwierciedla sytuacji finansowej klubu, zarząd pozwala wydawać więcej w nadziei na to, że odrobi straty dzięki sukcesom zespołu. Ewidentnie nie spełniłeś pod tym względem oczekiwań działaczy.

 

No faktycznie jeśli o budżet chodzi, to śmieszna sprawa - tzn. wręcz mało zabawna :P Zaczynałem na -1,5mln mniej więcej, całkowite wydatki na płace w pierwszym sezonie to nieco ponad 3mln, natomiast przychód wynosił bodajże 4mln. Generalnie na początku drugiego sezonu jestem już tylko 500k na minusie :P Sprzedałem kilku grajków, niektórych wypożyczyłem i jakoś to będzie.. niestety poleciał Hernani - 2,5mln ojro to za dobra propozycja i kierownik nie mógł się ogarnąć :D Generalnie to jakoś zagram ten drugi sezon i zobaczymy jak będzie z finansami - jak na koniec znów będzie klapa, to spale ten klub w pierony i jadę za granicę!

 

Mam jeszcze małe pytanie odnośnie taktyki na mecz wyjazdowy. Z góry zaznaczam, że przerobiłem Tactical Theorems 10 :) Generalnie chodzi o to, iż domowa taktyka to standardowe 4-4-2 z dosyć wysoko grającą obroną, krótkimi podaniami, nastawieniem standard/fluid i filozofią control/atacking. Sprawdza się bardzo przyzwoicie - nie ma na co narzekać. Generalnie większość spotkań wygrywam, natomiast bramki tracę przeważnie po głupich indywidualnych błędach i przez słaby tackling - niestety tego nie da się wyeliminować bez zmian personalnych, na które z kolei nie ma kasy i tak oto błędne koło się zamyka. Ale do rzeczy. Wyjazdowa taksa to również standard 4-4-2, z tym że obrona jest znacznie cofnięta, podania są raczej bezpośrednie, gra z kontry przy filozofii counter/standard oraz rigid/standard. Otóż 3/4 wyjazdowych meczy po prostu zremisowałem - przeważnie "po jednym i do domu". Oczywiście mecze z mocniejszymi raczej w plecy. Śląsk zdecydowanie mi też nie leży... ahh ten Nakalouma, złodziej punktów :P W każdym razie nie wiem czy to zadowalający rezultat jak na taką drużynę - remis na wyjeździe nie taki zły, ale gdyby choć ze 2-3 spotkania spośród tych remisów udało się rozstrzygnąć na moją korzyść, to byłbym 3 a nie 5 w lidze. Czy można coś tam jeszcze zmienić? Gra w defensywie wygląda całkiem przyzwoicie - chyba, że przeciwnik ma jakiegoś szalonego pomocnika (wide Iwański), który nieustannie nęka moją obronę prostopadłymi podaniami na szybkiego napadziora. Wtedy zwykle cofam się jeszcze bardziej i nie ma dramatu. Trochę nasmarowałem, więc powtórzę pytanie - czy taka ilość remisów to rzecz normalna? :>

 

Ahh i jeszcze jedno - co najlepiej rozbudowywać w klubach pokroju Korony? Jak już wygrzebę się z tego finansowego bagna, to pewnie będą jakieś fundusze na rozbudowę... bazę treningową, bazę dla młodzików, stadion?

Odnośnik do komentarza

Siema, w jaki sposób prowadzicie drużynę? Chodzi mi generalnie o to ilu zawodników macie w składzie i jak ich wymieniacie w meczach.

Ja gram Borussią Dortmund i na utrzymanie dużej kadry mnie nie stać (jak widzę Bayern z około 30 typami w pierwszej drużynie i drugie tyle w "B" to jestem w szoku, kiedy oni grają bo zawsze ten sam skład mają). Mam rezerwy grające w 3 lidze - ok 25 chłopa w wieku 20-23 i szkółkę juniorów jest och też około 20.

Teraz tak, gracze z drużyny "B" nie bardzo nadają się do wyjścia od pierwszej minuty bo to gracze 3 ligi. Zatem czy pierwszą drużynę uzupełnić na 22 graczy (dwie dobre jedenastki) Czy raczej zakupić kilku średniaków, przecinaków i wysłać ich do 3 ligi i w razie potrzeby z nich korzystać?

 

Na razie moja drużyna składa się z 1 Bramkarza , 3 Obrońców środkowych, 4 bocznych obrońców z czego dwóch może grać na skrzydłach a jeden według asystenta jest pomocnikiem, 2 defensywnych pomocników, 3 środkowych pomocników, którzy mogą grać na bokach, 2 ofensywnych z czego jeden może być napastnikiem a drugi na prawym skrzydle i 3 snajperów. Czyli jest ich osiemnastu. Prezentują oni wyrównany poziom na swoich pozycjach i zmieniam ich regularnie. Bramkarz gra cały czas bo jeszcze mu się na szczęście nic nie stało. Po każdym meczu wymieniam najbardziej zmęczonych graczy z formacji. Ale też staram się aby wszyscy grali mniej więcej tyle samo meczów. Oczywiście niektórzy zagrali ze 3-4 mecze od początku a tak to wchodzą w drugiej połowie - modzież i wychowankowie.

 

Czasem jak się jakiś uraz zdarzy to biorę gościa z drużyny "B" na rezerwę i sobie zagra ostatnie kilka minut jak zajdzie taka potrzeba.

 

Co radzicie? W 09 w roku 2015 to w składzie miałem podobnie jak Bayern teraz ale część z nich non stop wysyłałem na wypożyczenie bo nie chciałem ich tracić a z nich nie korzystałem myślę, że teraz to nie ma sensu.

 

Stworzyłem sobie kilka niezłych jak na tą drużynę taktyk ale mam problem. Z Shalke na wyjeździe wygrałem 2-0 mimo iż byłem skazywany na pożarcie a potem z Bochum na wyjeździe będąc faworytem zagrałem troszkę bardziej ofensywnie, aby nie skupiać się na kontrach tylko i wyłącznie, no i przegrałem 1-0. Najgorsze, że gra mojej drużyny wyglądała koszmarnie. Z drugiej strony u siebie tą samą taktyką wygrałem z Wolfsburgiem 2-1 a oni byli faworytami.

 

Czy na każdego rywala muszę opracować ustawienie?? Nie wystarczy się zastosować do podpowiedzi asystenta? Jeżeli tak to moi piłkarze nigdy nie przyzwyczają się do żadnego stylu i będą się spóźniać z wejściem w pole lub stać jak tłuczki na spalonym tak jak mi się to teraz zdarza.

 

Moim zdaniem FM10 jest ze trzy razy trudniejszy od FM09...

Odnośnik do komentarza

mam pytanie do graczy grających drużynami z ligi angielskiej czy da się coś zrobić bym nie musiał zgłaszać ,, zawodników do rozgrywek " chodzi tu głownie o przypisanie numerów 25 zawodnikom ? mnie to wkurza bo biore w pucharach takiego juniorka z juniorów i wybiega mi on z pierwszym wolnym numerem w druzynie np: 15 latek wybiega z nr 6 ... . Czy da się gdzieś jakimś cudem wyłaczyć to , lub czy da sie jakoś to ominąć bym mógł przypisać więcej numerów niz tylko 25 ?

Odnośnik do komentarza

Dlaczego przycisk podpowiedzi asystenta w sprawie ustawień dotyczących gry obronnej nie są aktywne, przycisk rozmowy motywacyjnej jest aktywny.

 

Możecie podać jakieś dobre link z poradnikami do tej gry? Bo nie grałem w nią parę lat i mocno się rozbudowała, co spowodowało 0:4 na wyjeździe z Odrą, grając Lechem...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie czy ma ktoś jakiś pomysł na zbicie ceny jaką sobie życzy właściciel zawodnika, bo nie raz i nie dwa ceny są baaaardzo wysokie. Np mój scout podaje, że cena klub zacznie rozmawiać ze mną dopiero od podania im jakiejś ceny, ale czy jest możliwość zbicia tej ceny, czy po prostu trzeba się zgodzić?

 

A największy problem jest gdy zawodnik ma współwłaściciela. Wtedy to są jajca, bo scout podaje, że np zawodnik wart jest 12mln(znaczy się klub chce od tylu zacznie negocjacje)i wtedy jest przegięcie, bo jak chce dać po połowie, czyli 6mln jednej drużynie i 6mln drugiej, to się na to nie zgadzają i muszę i jednej i drugiej dać po 12 mln aby zacząć rozmawiać.

 

Doradźcie jak się targować o ile się w ogóle da.

Odnośnik do komentarza

czytam rozne tematy, posty, i nie moge nigdzie znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :)

 

1) do czego sluza opcje: buforowanie skorki i odswiezanie skorki?

2) czy maja one jakis wplyw na herby i koszulki?

3) czy dotycza tylko i wylacznie skorek?

4) czy zaladowane herby i koszulki maja wplyw na szybkosc gry?

Odnośnik do komentarza

Kiedys na Forum SI albo FM Base, nie pamietam dokladnie, znalazlem temat ze jakis gosciu podmienil standardowe taktyki do FMa 09, z ktorymi to zazwyczaj gra komputer. Chcialem spytac czy ktos nie wie jak to zrobic albo czy ktos tez z tym tematem sie spotkal i moze pamieta gdzie go znajde ?

Odnośnik do komentarza

czytam rozne tematy, posty, i nie moge nigdzie znalezc odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :)

 

1) do czego sluza opcje: buforowanie skorki i odswiezanie skorki?

2) czy maja one jakis wplyw na herby i koszulki?

3) czy dotycza tylko i wylacznie skorek?

4) czy zaladowane herby i koszulki maja wplyw na szybkosc gry?

1) buforowanie sprawia że wszelkie dodane grafiki wrzucane są ze specjalnego pliku buforowego. dzięki temu przy każdym uruchomieniu, gra nie musi ładować wszystkich grafik. przy słabszym sprzęcie ta zmiana jest odczuwalna.

2) wpływ ma to taki że jak wrzucisz nową grafikę przy włączonym buforowaniu to gra jej nie wczyta. musisz wtedy wyłączyć buforowanie, zmienić skórkę, potem wrzucić tą którą używasz. wtedy skórka załaduje nową grafikę. włączasz buforowanie i nowa grafika już zostaje zapisana.

3) tylko

4) teoretycznie tak, ale buforowanie jest po to aby nie odczuwać różnicy

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...