Skocz do zawartości

Zezowaty dorsz


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

:jupi: Gratulacje ! Mam nadzieję, że przepaśc między trzecim, a drugim szczeblem rozgrywek nie jest duża :-k

Nie mam pojęcia. Z drugą ligą zetknęliśmy sie jedynie w IF-cup, gdy graliśmy z zamykającym tabelę Moss i wiele do powiedzenia nie mieliśmy. Trochę liczę na dobre ruchy w oknie transferowym, choć może nam je utrudnić niska reputacja klubu oraz manko w kasie...

Odnośnik do komentarza

Pfff... Z drugiego miejsca? Ja z Durango do Primera Division awansowałem z ósmego :)

Ciebie to wiedźma na miotle wywiozła :>

 

Daj jakiś pomysł na wyjście z długów w tych parszywych skandynawskich ligach :eusa_pray:

Co do długów to na razie nie mam pomysłów poza tradycyjnym - "kupuj tanio, sprzedawaj drogo". Problem w tym, że za solidnego, choć nieskutecznego Holma, wyłożono ledwie 20.000$ i to z wielką łaską. Klubowy dług natomiast sięga 600.000$. :x

Mam pewne nadzieje co do sprzedaży Jima Johansena, bo interesuje się nim ekstraklasa, ale nie sądzę bym dostał za jego kartę więcej niż 100.000-150.000$ a to moich finansów nie uratuje, zaś sportowo staniemy nad przepaścią.

Odnośnik do komentarza

Ostatni tydzień października upłynął mi na świętowaniu niespodziewanego sukcesu, wywiadach z lokalną prasą oraz sesjach zdjęciowych do futbolowego niezbędnika drugiej ligi norweskiej. Iście bachusowe dni ukoronowała wreszcie gigantyczna popijawa u sołtysa, podczas której czule zbratałem się z przedstawicielami lokalnego samorządu, władzami okręgowego ZPN oraz powszechnie szanowanym dyrektorem kółka rolniczego, szarą eminencją Harstad. Podczas imprezy mój nadmiernie rozbujały humor podstępnie usiłował wykorzystać prezes, podsuwając mi do podpisu nowy, czteroletni kontrakt. Na szczęście, choć wzrok miałem już nieco zamglony, umysł jeszcze na tyle bystry, by zauważyć, iż w nowym kontrakcie, najwyraźniej w uznaniu mych zasług dla kubu, zaoferowano mi pensję o czterdzieści procent niższą. Przeciwko tak wielkiej niegodziwości głośno zaprotestowałem, na co prezes zareagował nerwowym uśmiechem oraz szybką korektą wysokości moich zarobków. Tym razem zarabiać miałem już tyle samo, co w ostatnim roku i tę kwotę przyjąłem ze zrozumieniem, wszak klub miał poważne problemy finansowe.

 

Nadzwyczajnie szybka ugoda, osiągnięta z prezesem, zaniepokoiła mnie dopiero dwa dni później, gdy minął mi wreszcie chroniczny ból głowy wywołany nadmiarem wyduldanych na imprezie nektarów. Pełen złych przeczuć rzuciłem się na papiery kontraktowe i niewiele czasu zajęło mi odnalezienie kruczka. Tuż obok kwoty moich zarobków zauważyłem bowiem maleńką, niemalże niezauważalną gwiazdeczkę, która odwoływała się do naprędce nakreślonej maczkiem legendy, znajdującej się na ostatniej stronie umowy. Maczek ów oznajmiał, iż prezes zgadza się na przywrócenie mych poprzednich zarobków w zamian za kasację funduszu transferowego, który z tak wielkim trudem wypracowałem w trakcie mijającego sezonu. A wszystko w imię dbałości o finanse, wszak Harstad wciąż balansowało na granicy wypłacalności.

 

Tabela końcowa 2. Dywizji, Grupa 4 - sezon 2005:

 

| Pos   | Inf   | Team          | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag    | G.D.  | Pts   | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1st   | C     | Ham Kam 2     | 26    | 15    | 5     | 6     | 46    | 34    | +12   | 50    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2nd   | P     | HARSTAD       | 26    | 13    | 8     | 5     | 40    | 19    | +21   | 47    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3rd   |       | Raufoss       | 26    | 12    | 9     | 5     | 40    | 28    | +12   | 45    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4th   |       | Nybergsund    | 26    | 12    | 9     | 5     | 42    | 31    | +11   | 45    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5th   |       | Ull/Kisa      | 26    | 12    | 9     | 5     | 40    | 31    | +9    | 45    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6th   |       | Lillestrøm 2  | 26    | 12    | 6     | 8     | 47    | 36    | +11   | 42    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7th   |       | Mo            | 26    | 11    | 6     | 9     | 37    | 34    | +3    | 39    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 8th   |       | Alta          | 26    | 10    | 8     | 8     | 36    | 30    | +6    | 38    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 9th   |       | Hammerfest    | 26    | 6     | 10    | 10    | 29    | 32    | -3    | 28    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 10th  |       | Skarp         | 26    | 6     | 8     | 12    | 23    | 41    | -18   | 26    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 11th  |       | Gjøvik-Lyn    | 26    | 4     | 13    | 9     | 30    | 36    | -6    | 25    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 12th  | R     | Eidsvold Turn | 26    | 5     | 8     | 13    | 31    | 49    | -18   | 23    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 13th  | R     | Steigen       | 26    | 3     | 10    | 13    | 19    | 33    | -14   | 19    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 14th  | R     | Brumunddal    | 26    | 3     | 7     | 16    | 16    | 42    | -26   | 16    | 
| ----------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

===========================

 

Październik 2005

 

Bilans (Harstad IL): 2-0-1, 4:3

Druga Liga Norweska, Grupa IV: miejsce - 2. [+1]; 47 pkt, 40:19

Puchar IF: 3 rnd. - Moss (D1) 1:2

 

Finanse: 637.264 $ (-12.338 $)

Budżet transferowy: --- $ (50% z transferów)

Budżet płac: 4.800$ (wykorzystane 4.085$)

 

Transfery (Polacy):

1. Michał Ogórek (20, MRLC, Polska) z Legii do Ventspils za 1.000$

2. Krzysztof Kruczek (20, ST, Polska) z Legii do Zimbru za 1.000$

 

Transfery (Norwegowie): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Osama Hosny (23, ST, Egipt: 9/3) z Al-Ahly do Zamalek za 2.000.000$

2. Hamza Sellami (17, AMRLC/FC, Tunezja U-21: 6/0) z CS Sfaxien do Al-Ahly za 1.600.000$

3. Wajih Sghaier (26, MC, Tunezja: 5/0) z ES Tunis do CS Sfaxien za 1.000.000$

 

Ligi świata:

Anglia: Tottenham [+2]

Austria: Rapid [+3]

Belgia: Genk [+2]

Finlandia: FC Haka [+3] {M}

Hiszpania: Sevilla [+3]

Irlandia: Drogheda Utd. [+10] {M}

Irlandia Płn.: Glentoran [+1]

Niemcy: Bayern [+2]

Norwegia: Rosenborg [+2] {M}

Polska: Lech [+4]

Rosja: Spartak [+7]

Szkocja: Rangers [+3]

Szwecja: Elfsborg [+8] {M}

Walia: Carmarthen [+3]

Włochy: Juventus [+7]

 

Ranking FIFA: 1. Meksyk (924), 2. Brazylia (919), 3. USA (879), 17. Polska (-; 767)

 

Skoczyla Ci choc troche reputacja po awansie?

A jak to niby spradzić? :-k

Odnośnik do komentarza

Instalujesz, potem dajesz Load, wpisujesz swoje im/nazw i masz podane. U mnie w Szwecji mimo wejscia do Ekstraklasy i wygrania Pucharu awans byl katastrofalny: niesprawdzony -> slabo znany. Niestety nie jest jak w Rosji, ze skacze o pare tysiecy :/ Dlatego mozesz miec problem z objeciem jakiejkolwiek reprezentacji choc nie wiem jak jest w Norwegii :-k

Odnośnik do komentarza

Instalujesz, potem dajesz Load, wpisujesz swoje im/nazw i masz podane. U mnie w Szwecji mimo wejscia do Ekstraklasy i wygrania Pucharu awans byl katastrofalny: niesprawdzony -> slabo znany. Niestety nie jest jak w Rosji, ze skacze o pare tysiecy :/ Dlatego mozesz miec problem z objeciem jakiejkolwiek reprezentacji choc nie wiem jak jest w Norwegii :-k

W grze, w karcie informacyjnej klubu widnieje reputacja "lokalna". Zadowolony?

Odnośnik do komentarza

BRAMKA:

 

Jon Sverre Barli (24, GK, Norwegia; C:2008, FT) - 21-18-12-0, 6.71

Jon był w minionym sezonie podstawowym golkiperem zespołu i w zasadzie ani razu mnie nie zawiódł. Bronił pewnie, momentami bardzo pewnie i wielokrotnie ratował nam skórę w dramatycznych okolicznościach. Miano pierwszej rękawicy nosić będzie także i w sezonie kolejnym, gdyż nic nie wskazuje na to by do kadry miał trafić jakiś utalentowany rodzynek ze znanej szkoły bramkarskiej.

 

Ivar Andreas Forn (22, GK, Norwegia; C:2007, PT) - 8-4-4-0, 6.88

Ivar zaakceptował rolę zmiennika i nie czynił mi wyrzutów z tytułu przesiadywania na ławie. W meczach, w których wystąpił, grał dobrze i nie miałem do niego żadnych pretensji. W sezonie następnym nadal posiedzi na ławie, obserwując grę lepszego od siebie Barliego i chciałbym, by podpisał z klubem zawodowy kontrakt, o co będzie jednak bardzo trudno z powodu naszych bardzo ograniczonych finansów.

 

LEWA OBRONA:

 

Torkild Nilsen (26, DL, Norwegia; C:2007, PT) - 27-0-3-0, 6.93

Torkildowi wiele brakowało do rasowego bocznego obrońcy, ale w minionym sezonie jego umiejętności wystarczyły by zapewnić nam względny spokój na lewej stronie. Podejrzewam, że na pierwszą ligę chłopak już nam nie wystarczy i powoli rozglądam się za jakąś alternatywą. Jeśli uda mi się kogoś zakontraktować, Torkild pożegna się z klubem.

 

Hakon Pettersen (22, DL, Norwegia; C:2007, PT) - 3-0-0-0, 6.67

Głównym atutem Hakona jest... młodość. Obawiam się, że nie wystarczy to do gry na pierwszoligowym poziomie, gdyż umiejętności Pettersena nie rzucają na kolana. W kolejnym sezonie rolą Hakona nadal będzie pełnienie funkcji zmiennika.

 

PRAWA OBRONA:

 

Jostein Kajander (27, D/WBR, Norwegia; C:2007, PT) - 24-1-2-0, 7.04

Miniony sezon Jostein niewątpliwie zaliczy do udanych. Grał w nim bez fajerwerków, ale i bez zauważalnych błędów, które przekreślałyby jego osiągnięcia. Wszystko wskazuje na to, że i w pierwszej lidze będzie to nasz pierwszy prawy obrońca.

 

Oyvind Jacobsen (21, DR, Norwegia; C:2007, PT) - 7-0-0-0, 6.57

Zmiennik na prawej obronie znajduje się w identycznej sytuacji jak ten z lewej strony. Głównym atutem Oyvida jest młodość i to w zasadzie... jedyny plus. Jeśli nie znajdę lepszych, Oyvind pozostanie w klubie jako zmiennik - ławkowicz.

Odnośnik do komentarza

ŚRODEK OBRONY:

 

Mads Tollefsen (26, DC, Norwegia; C:2007, PT) - 27-0-2-0, 7.07

Zdaniem statystyk Mads był naszym najpewniejszym obrońcą. Osobiście w roli lidera naszej defensywy widziałem jednak bardziej jego kolegę, Vegarda, gdyż Mads solidne występy przeplatał głupimi wyskokami, które kończyły się szeregiem niepotrzebnych kartek i kilkukrotnym wykluczeniem z gry z powodu ich nadmiaru. Większych błędów Tollefsen jednak nie popełnił i jeśli zdołamy zatrzymać go w zespole, nadal tworzyć będzie połowę pary wyjściowej dwójki środkowych obrońców.

 

Vegard Skogekker (18, DC, Norwegia; C:2008, FT) - 22-0-0-1, 6.91

W mojej skromnej opinii Vegard był jednym z największych objawień minionego sezonu. Doskonała gra zagwarantowała mu pewne miejsce w wyjściowym składzie i nic nie wskazuje na to, by w najbliższym czasie ktoś miał go wysadzić. Dodatkowo kontrakt zawodowy pozwala mu na pełne poświęcenie na treningach i pierwsze efekty wytężonej pracy już widać.

 

Erlend Stenberg (21, DRC, Norwegia; C:2007, PT) - 12-0-0-0, 6.33

Teoretycznie Erlend ma doskonałe warunki na to, by być solidnym defensorem, ale każdy jego występ wywoływał u mnie gęsią skórkę. Błędy i to bardzo poważne, nierzadko kosztujące nas bramkę, zdarzały się na porządku dziennym i mocno wątpię czy z tego młodziana cokolwiek jeszcze wyrośnie. Niemniej jednak braki kadrowe zmuszają mnie do zatrzymania go w zespole.

 

Christian Johannessen (21, DC, Norwegia; C:2007, PT) - 3-0-0-0, 6.33

Johannessen jakością swych występów bije na głowę nawet Erlenda i najchętniej wyrzuciłbym go na listę transferową lub w ogóle z zespołu. Uczynię to jednak dopiero wtedy, jeśli do kadry dokopuję jakiegoś nowego defensora.

 

No to teraz liczymy na poprawienie się sytuacji finansowej, bo bez tego o poważnych wzmocnieniach chyba nie ma co marzyć?

Nie o poważnych a o jakichkolwiek, gdyż ograniczony budżet płacowy nie zezwala mi nawet na zatrudnianie wolnych strzelców :doh!:

Odnośnik do komentarza

LEWA POMOC:

 

Kare Harald Arntsen (21, AMLC, Norwegia; C:2007, FT) - 24-0-3-0, 6.67

Kare był tym skrzydłowym, którego obdarzyłem największą dozą zaufania, podpisując z nim kontrakt zawodowy. Młodzian niespecjalnie mi się jednak odwdzięczył, grając chimerycznie, dobre występy przeplatając słabymi. W kolejnym sezonie Arntsen raczej nie będzie już podstawowym piłkarzem, choć wiele zależy od ruchów na rynku transferowym.

 

Are Brodtkorb (24, AMRLC, Norwegia; C:2006, PT) - 18-0-2-2, 6.94

Drugi z naszych skrzydłowych początkowo siedział na lawie, ale z czasem coraz częściej pojawiał się na murawie, grając lepiej od podstawowego lewoskrzydłowego mego zespołu. Przyniosło to w końcu należną zmianę miejsc i tak też prawdopodobnie pozostanie w kolejnym sezonie.

 

Lasse Ovre (17, ML, Norwegia; C:N/A, YC) - 0-0-0-0, -.--

Młodzik grywał jedynie w spotkaniach zespołu U-18. Jako, że nie rokuje specjalnych nadziei na przyszłość, nie zamierzam oferować mu kontraktu.

 

PRAWA POMOC:

 

Per Fredrik Borge Hansen (17, WBRL/MRLC, Norwegia; C:2010, FT) - 29-2-3-3, 7.24

Borge Hansen był jednym z pierwszych naszych nabytków i przyznać należy, że chłopak stał się prawdziwym odkryciem. Początkowo pełnił rolę rezerwowego, by następnie grywać na obu skrzydłach a skończyć na środku pomocy, jako podstawowy pomocnik. Wraz z upływem czasu zdołałem przekonać go, iż kontrakt zawodowy będzie odpowiedniejszy dla futbolisty jego klasy i z nadzieją czekam na kolejne miesiące. W Harstad jest to już prawdziwa gwiazda.

 

Bjorn Tore Søyland (24, AMRC, Norwegia; C:2008, FT) - 14-1-5-5, 7.71

Bjorn dołączył do zespołu w letnim oknie transferowym i zmusił mnie do przesunięcia Borge Hansena na środek. Per na tych przenosinach jedynie zyskał, zaś Søyland stał się pierwszoplanową postacią mego zespołu, wielokrotnie decydując o naszym obliczu. Szybki, przebojowy, błyskotliwy - zupełnie niczym z innej planety.

 

Espen Bjøri (18, MR, Norwegia; C:2006, PT) - 1-0-0-0, 6.00

Młody pomocnik rozegrał tylko jeden mecz w pierwszym zespole i debiutem tym będzie się apewne cieszyć przez kolene pół roku. Aktualnie bez szans na grę.

 

Espen Solemdal (20, MR, Norwegia; C:2006, PT) - 0-0-0-0, -.--

Miniony sezon Solemdal spędził w rezerwach i nic nie wskazuje na to, by miał je opuścić. Aktualnie szukam mu nowego pracodawcy.

Odnośnik do komentarza

ŚRODEK POMOCY:

 

Roy Berntsen (34, MC, Norwegia; C:2006, PT) - 22-3-3-2, 7.14

Najstarszy z naszej kadry zawodnik w minionym sezonie zaprezentował się więcej niż przyzwoicie, sprawnie dyrygując naszą linią pomocy. Liczę, że wysoka formę zachowa także i na kolejny sezon, w którym grać będzie pewnie mniej, ale liczę na niego jako na mocnego rezerwowego, wchodzącego z ławki i zdolnego odmienić losy meczu.

 

Anders Solem (16, MC, Norwegia; C:2006, YC) - 4-0-0-0, 7.25

Chłopak zagrał raptem w czterech meczach ale zaprezentował się w nich nad wyraz obiecująco. W mojej skromnej opinii jest to olbrzymi talent i będziemy nań chuchać, i dmuchać, by zrobić z młodziana gwiazdę naszego zespołu, całej ligi a może i Europy?

 

Simon Johansen (17, MC, Norwegia; C:2010, FT) - 2-1-0-0, 7.00

Simon w końcówce sezonu trafił do pierwszego zespołu, zaliczając wejście smoka w meczu z rezerwami Lillestrøm. Zaowocowało to natychmiastowym podpisaniem zawodowego kontraktu i w kolejnym sezonie mocno na niego liczę. Wraz z Solemem powinien stworzyć duet na środku naszej pomocy.

 

Thomas Kind Bendiksen (16, MC, Norwegia; C:N/A, YC) - 0-0-0-0, -.--

Junior cały sezon spędził w zespole U-18, gdzie usiłował przekonać mnie do swych walorów. Wyszło to marnie i zapewne niebawem Bendiksen zasili tabuny bezrobotnych futbolistów, szukających jeleni skłonnych zaoferować im kontrakt.

 

ATAK:

 

Jim Johansen (18, ST, Norwegia U-19; C:2007, FT) - 26-19-1-2, 7.27

początek sezonu w wykonaniu Jima taktownie przemilczę po to tylko by stwierdzić, że w końcówce sezonu nie było na niego mocnych. Zaowocowało to tytułem króla strzelców trzeciej ligi oraz ofertą z Bodø-Glimt, która jednak okazała się dla nas mało atrakcyjna pod względem finansowym. Liczę, że w kolejnym sezonie Jim będzie postrachem golkiperów już od pierwszych kolejek. Na pewno ma ku temu predyspozycje, wszak powołanie do narodowej kadry U-19 jedynie moje słowa potwierdza.

 

Christian M'bemba (21, ST, DR Kongo U-21: 3/2; C:2007, FT) - 21-8-6-1, 7.00

Kongijczyk jest piłkarzem chimerycznym, ale i bardzo wartościowym. Oprócz zdobywania bramek posiada także umiejętność wykonania ostatniego podania co jest dla mnie niezwykle cenne. Z Harstad może go wypędzić jedynie pięciozerowa sumka.

 

Vegard Ulsund (26, ST, Norwegia; C:2007, FT) - 9-2-5-0, 7.22

Sprowadzony latem napastnik okazał się solidnym zmiennikiem z nosem do asyst. Mam nadzieję, że okres przygotowawczy przepracuje solidnie i w następnym sezonie wyraźniej zaznaczy swą obecność w zespole.

 

Hermod Bjorklund (25, ST, Norwegia; C:2007, PT) - 0-0-0-0, -.--

Słaby, choć szybki napastnik. W gronie naszych snajperów nie ma czego szukać. Lista.

 

Magnus Nicolaisen (16, ST, Norwegia; C:N/A, YC) - 0-0-0-0, -.--

Młody chłopak, grający dotychczas w klubowej młodzieżówce. Nie przekonuje mnie do siebie i raczej zrezygnuję z jego usług.

Odnośnik do komentarza

Listopad nie przyniósł większego ożywienia w Harstad. Chłopcy rozjechali się na mniej lub bardziej zasłużone urlopy a ja usiłowałem zabić nudę wertowaniem ofert z rynku transferowego. Kilkoma nawet się zainteresowałem, ale kluby będące właścicielami kart zawodniczych ani myślały oddawać nam je za darmo. Sumy odstępnego były symboliczne, rzędu 1.000-2.000$, ale cóż z tego, skoro w kasie transferowej nie było ni centa?

Pewną nadzieją na zasilenie budżetu transferowego stała się oferta dla Jima Johansena, jaką nadesłało pierwszoligowe Bodø-Glimt, ale kwota 600.000$ wypłoszyła naszego kontrahenta. Za mniej, z kolei, nie zamierzałem oddawać Jima, gdyż był on podstawowym snajperem zespołu, najczęściej decydującym o zdobyczach punktowych. Drugim światełkiem w tunelu stało się zainteresowanie Hamarkameratene kartą Jona Sverre Barliego, ale był to głównie medialny szum, sugerujący, iż za ćwierć miliona zielonych tatusiów nasz golkiper zmieni barwy klubowe. Jon bardzo żywo zareagował na te informacje, oświadczając iż do ekstraklasy gotowy jest się przenieść z marszu, ale przeszkodą ku temu staje się brak konkretnej oferty.

 

W listopadowych meczach Ligi Mistrzów nadspodziewanie dobrze poradziła sobie Wisła. Wyjazdowy remis z Benfiką (1:1) był dla mnie dużym zaskoczeniem, ale prawdziwą sensacją stało się zwycięstwo w Pradze (2:1). Teraz, by awansować do kolejnej fazy rozgrywek, krakowianie potrzebują punktu w ostatnim meczu - z Betisem. Spotkanie odbędzie się w Krakowie.

 

======================

 

Listopad 2005

 

Bilans (Harstad IL): 0-0-0, -:-

Druga Liga Norweska, Grupa IV: miejsce - 2. [-]; 47 pkt, 40:19

Puchar IF: 3 rnd. - Moss (D1) 1:2

 

Finanse: -656.081 $ (-18.817 $)

Budżet transferowy: --- $ (50% z transferów)

Budżet płac: 4.800$ (wykorzystane 4.020$)

 

Transfery (Polacy):

1. Maciej Iwański (24, AMC, Polska U-21: 8/0) z Zagłębia do Lillestrom za 1.100.000$

2. Radosław Gilewicz (34, ST, Polska: 10/0) z Pasching do Perth Glory za 1.000$

 

Transfery (Norwegowie):

1. Tor Egil Moxness Horn (29, GK, Norwegia U-21: 1/0) z Sandefjord do Lillestrom za 350.000$

2. Jarle Steinsland (25, DR/DM/MRC, Norwegia) z Tromso do Valerenga za 130.000$

3. Oyvind Gjerde (28, DL, Norwegia) z Stromsgodset do Haugesund za 30.000$

 

Transfery (cudzoziemcy):

1. Oliver Occean (24, ST, Kanada: 12/0) z Lillestrom do Rosenborga za 3.400.000$

2. Diego Mauricio Toro (23, AMRC, Kolumbia: 5/0) z Atletico National do Lillestrom za 1.900.000$

3. Tommy Eide Moster (22, AM/FC, Norwegia) z Molde do HamKam za 1.700.000$

 

Ligi Europy:

Anglia: Chelsea [+3]

Austria: Rapid [+1]

Belgia: Club Brugge [+1]

Finlandia: ---

Hiszpania: Sevilla [+1]

Irlandia: Drogheda Utd. [+9] {M}

Irlandia Płn.: Glentoran [+3]

Niemcy: Schalke [+0]

Norwegia: Rosenborg [+2] {M}

Polska: Korona [+3]

Rosja: Spartak [+3] {M}

Szkocja: Rangers [+4]

Szwecja: ---

Walia: Carmarthen [+0]

Włochy: Juventus [+7]

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (955), 2. Meksyk (906), 3. Holandia (905), 19. Polska (-2; 767)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...