Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały problem. Dziś rano chciałem włączyć Kompa, ale gdy pokazuję się "Zapraszamy" to komp się resetuje i tak było kilkanaście razy. Włączyłem ostatnią dobrą konfigurację, włączam, pokazuję się pulpit, czekam minutę i znowu to samo. Włączyłem Menedżera urządzeń i wszystkie "programy" były bez podpisu użytkownika. Dobra, udało mi się włączyć przywracanie systemu o dzień wcześniej. Cofnęło się i jest Ok. Jednak po 30 minutach pracy, komp się znowu zresetował. Co to może być?

 

Pierwsza rzecz - System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz "Automatycznie uruchom ponownie" przy "Awaria systemu".

 

Dzięki temu przy następnym restarcie pojawi się bluescreen z kodem błędu - i wtedy możemy pogadać ;)

Odnośnik do komentarza
Mam mały problem. Dziś rano chciałem włączyć Kompa, ale gdy pokazuję się "Zapraszamy" to komp się resetuje i tak było kilkanaście razy. Włączyłem ostatnią dobrą konfigurację, włączam, pokazuję się pulpit, czekam minutę i znowu to samo. Włączyłem Menedżera urządzeń i wszystkie "programy" były bez podpisu użytkownika. Dobra, udało mi się włączyć przywracanie systemu o dzień wcześniej. Cofnęło się i jest Ok. Jednak po 30 minutach pracy, komp się znowu zresetował. Co to może być?

 

Pierwsza rzecz - System -> Zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz "Automatycznie uruchom ponownie" przy "Awaria systemu".

 

Dzięki temu przy następnym restarcie pojawi się bluescreen z kodem błędu - i wtedy możemy pogadać ;)

Zrobione, jak sytuacja się powtórzy, to dam znać. Na razie dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Problem znany i rozpoznawany. Przy włączaniu komputera włącza się folder Moich Dokumentów. Jak temu zaradzić, ten problem ma ojciec u siebie w pracowni komputerowej i tylko w 1 kompie jest taki problem, a w innych nie ma go (są wszystkie ze sobą połączone). Chodzi o jakiś pomysł usunięcia tego bez instalowania jakiś dodatkowych programów (najlepiej), nie sądzę by to był jakiś virus.

Odnośnik do komentarza

hmmm... a sprawdzales czy w autostarcie nie ma jakiegos linku do tego. zobacz jakie tam sa prgramy do wlaczania ustawione, moze ktorys z nich to wlacza.

sprawdzic mozesz tak ze co sie uruchamia przy wlaczaniu kompa. w menu start wybierz "uruchom" i wpisz "msconfig" i tam ostatnia zakladka. to takie najklatwiejsze rzeczy do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza

Problem z otwieraniem się katalogu Moje Dokumenty może być spowodowany umieszczeniem skrótu do nich, jak piszą wyżej Użytkownicy, w folderach startowych np. win.ini, autostart, ale może tez być to spowodowane przypisaniem parametu "startup" w rejestrze np w kluczu:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MenuOrder\Start Menu\Programs\Autostart

wtedy wartość startup dla parametru moje dokumenty (o ile on się tak nazywa - nie jest na 100% pewien) trzeba skasować ;)

 

Dobrym programem , które wykrywa wszelkie ładujące sie programy, moduły na starcie jest "A squared Hijack Free":

http://download5.emsisoft.com/a2HiJackFreeSetup.exe

(freeware dla ind. użytkowników)

:)

 

Ewentualnie poszukaj w bazie wiedzy Microsoftu:

http://www.microsoft.com/poland/windows/default.mspx

Odnośnik do komentarza
najlogiczniej to zalozyc nowe konto uzytkownika i danemu userowi przydzielic tylko potrzebne aplikacje... po to w koncu sa konta uzytkownikow - ja wiem, ze w Windowsie wszyscy pracuja na koncie z uprawnieniami administratora, ale to nie jest normalna rzecz w normalnych systemach :]

Yyyy, jezeli mowimy o Windows to nawet na koncie z ograniczeniami nie mozna okreslic, ktory program ma byc odciety. Nadanie ograniczenia pozwala tylko na zablokowanie mozliwosci instalowania nowych aplikacji, jednak nie blokuje uzywania tych, ktore jez sa. :>

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...