Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Nie wiem gdzie to napisać ale może trafiłem. Chodzi o to że mam Windowsa 7 i chciałbym odpalić na nim grę pt. DBZ Mugen. No i wyskakuje mi błąd o treści "This system does not support fullscreen mode. Chose 'close' to terminate the application." Z tego co wyczytałem w sieci to ludzie polecają DOSBoxa ale w nim wyskakiwał mi kolejny błąd którego treści już nie pamiętam, może ma ktoś sposób jak odpalać starsze gry w nowych systemach?

Odnośnik do komentarza

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?tid=103623

Zakładam, że masz sprawne google i znalazłeś ten link

Wychodzi na to, że DOSbox nie uznaje W7 za windowsa :keke:

 

Z wypowiedzi nie wynika jednoznacznie, gdzie to masz wypakować, ale ja bym spróbował do katalogu z grą najpierw, a później do katalogu z DOSboxem. Jak nie zadziała, to będziemy kombinować inaczej ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

problem polega na tym, że kiedy mamy na komputerze tylko jednego użytkownika, to kiedy włączamy powinno nas automatycznie kierować na pulpit? miałem tak do pewnego czasu, ale ostatnio coś sie spieprzyło i muszę wybrać użytkownika (a mam tylko jednego, brak hasła!) co strasznie spowalania uruchomienie komputera. pomysły?

pierwszy link

http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=jak+wylaczyc+ekran+powitalny+xp&aq=2&aqi=g4&aql=&oq=jak+wylaczyc+ekran+&gs_rfai=&fp=8dcf9886dd1e5ab5

Odnośnik do komentarza

żeby to było takie proste to bym nie zawracał gitary. problem polega na tym, że jak masz jednego użytkownika i nie masz hasła to komputer włącza się bezpośrednio do pulpitu - a teraz staje - pokazana jest nazwa użytkownika i miejsce na hasło (mimo, że hasła nie ma). musże kliknąć OK, i dopiero przecodzi dalej.

 

Powinno działać przy jednym userze - sposób drugi z linku, który dał Smetek i odznaczenie "Aby używać tego komputera , użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło"

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Zanim zadam pytanie, chciałbym uprzedzić, że w kwestiach oprogramowania, specyfikacji komputera itp. jestem całkowicie lewy stąd proszę o pokłady wyrozumiałości.

 

A teraz już konkretnie: Posiadam laptopa HP Pavilion(model... nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie ma to akurat znaczenia.W razie czego mogę sprawdzić) z roku 2007 z zainstalowaną Vistą. Ponadto niecały miesiąc temu za namową kolegi zainstalowałem Ubuntu.Jednakże chciałbym to wszystko, że tak powiem posłać do piachu i wrzucić starego, poczciwego Xp( doradzcie ktorego najlepiej) zamiast tych dwóch.Drugie pytanie odnośnie tych wszystkich sterowników, czy po zainstalowaniu tego xp-ka wszystko będzie chodziło cacy, w sensie touchpad, klawiatura, ekran itd. Proszę o w miarę uproszczone wyjaśnienie dla newbie w tych kwestiach, którym jestem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tak.

 

Zanim zadam pytanie, chciałbym uprzedzić, że w kwestiach oprogramowania, specyfikacji komputera itp. jestem całkowicie lewy stąd proszę o pokłady wyrozumiałości.

 

A teraz już konkretnie: Posiadam laptopa HP Pavilion(model... nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie ma to akurat znaczenia.W razie czego mogę sprawdzić) z roku 2007 z zainstalowaną Vistą. Ponadto niecały miesiąc temu za namową kolegi zainstalowałem Ubuntu.Jednakże chciałbym to wszystko, że tak powiem posłać do piachu i wrzucić starego, poczciwego Xp( doradzcie ktorego najlepiej) zamiast tych dwóch.Drugie pytanie odnośnie tych wszystkich sterowników, czy po zainstalowaniu tego xp-ka wszystko będzie chodziło cacy, w sensie touchpad, klawiatura, ekran itd. Proszę o w miarę uproszczone wyjaśnienie dla newbie w tych kwestiach, którym jestem.

 

Pozdrawiam

 

A nie masz płyty ze sterownikami?

Ja bym radził XP sp3 lub zachwalany Win7 (nie miałem)

Obecnie siedzę na Viście i też żałuję :keke:

Dla pewności pościągaj stery do płyty, grafiki itp.

Odnośnik do komentarza

Zanim zadam pytanie, chciałbym uprzedzić, że w kwestiach oprogramowania, specyfikacji komputera itp. jestem całkowicie lewy stąd proszę o pokłady wyrozumiałości.

 

A teraz już konkretnie: Posiadam laptopa HP Pavilion(model... nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie ma to akurat znaczenia.W razie czego mogę sprawdzić) z roku 2007 z zainstalowaną Vistą. Ponadto niecały miesiąc temu za namową kolegi zainstalowałem Ubuntu.Jednakże chciałbym to wszystko, że tak powiem posłać do piachu i wrzucić starego, poczciwego Xp( doradzcie ktorego najlepiej) zamiast tych dwóch.Drugie pytanie odnośnie tych wszystkich sterowników, czy po zainstalowaniu tego xp-ka wszystko będzie chodziło cacy, w sensie touchpad, klawiatura, ekran itd. Proszę o w miarę uproszczone wyjaśnienie dla newbie w tych kwestiach, którym jestem.

 

Pozdrawiam

 

A nie masz płyty ze sterownikami?

Ja bym radził XP sp3 lub zachwalany Win7 (nie miałem)

Obecnie siedzę na Viście i też żałuję :keke:

Dla pewności pościągaj stery do płyty, grafiki itp.

Odnośnik do komentarza

Na ogół nie ma problemów ze sterownikami do XP, choć zdarza się, że najnowszy sprzęt może być już niekompatybilny. Dlatego najlepiej warto poszukać na stronach producentów tych sterowników do każdego podzespołu, zgrać na płytę i po zainstalowaniu systemu wgrać.

 

Co do wersji Windowsa - oczywiście SP3, chociażby ze względu na załatane luki bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...