Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

1 hit google:

Prawy przycisk myszy na pulpicie->"Rozmieść ikony według"->odznacz "zablokuj elementy sieci web na pulpicie"

Pozdro

 

2 hit google:

Dokonaj modyfikacji Rejestru:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\

Policies\Explorer

wstaw wartość DWORD "ForceActiveDesktopOn"= "0"

to samo zrób dla wszystkich uzytkowników w kluczu HKLM i HKU.

Restart

 

3 hit google:

Brak przezroczystości podpisów ikon na pulpicie

 

 

1. Mój Komputer - Właściwości - Zaawansowane - Wydajność - Ustawienia - Efekty wizualne, zaznaczyć Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu

 

2. PPM na pulpit - Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web odznaczyć Blokuj elementy pulpitu, bądź szybciej PPM na pulpicie Rozmieść ikony według, odhaczyć Zablokuj elementy Sieci Web na pulpicie

 

3. PPM na pulpit Właściwości - Pulpit - Dostosuj Pulpit - Sieć Web, w sekcji strony sieci Web usunąć pozostałe i wybrać Moja bieżąca strona główna.

 

4. Sprawdzić czy przypadkiem w: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer nie ma którejś z tych wartości ClassicShell, ForceActiveDesktopOn NoActiveDesktop

W podkluczach Policies również.

 

:google::rock:

Odnośnik do komentarza

Mam pewien proble i nie wiedziałem gdzie go napisać. Otóż na moim pulpicie zniknęły wszelakie ikony, po restarcie komputera z powodu zablokowania się netsoccera. Gdy włączyłem go po raz kolejny, ikon jak nie było tak nie ma, podczas zapisywania jakiego kolwiek pliku na pulpicie, no wygląda to tak jakby go w ogóle nie było, a poprzez wejśćie na Moj komputer z paska wchodząc na pulpit, jest on zapisany.

 

Przepraszam za wszelkie niedogodności, ale nie mam zbyt wiele czasu dziś, także się spieszyłem.

 

Za wszelkie porady danke.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu sypie mi się system. (Win XP ze wszystkimi aktualizacjami) Pierwszy objaw był taki, że bardzo często przy wyłączaniu komp się zawieszał. (na ekranie 'trwa zamykanie systemu') Teraz doszło do tego zrywanie połączeń http na w przeglądarkach. (p2p działa, konnekt teżl sprawdzałem na FF i IE) Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

svchosta nie ruszaj to jest proces hosta dla usług uruchamianych z bibliotek DLL

c:\windows\system32\svchost.exe - to plik Windowsowski, nie ruszaj go.

 

Przyjrzyj się Isass.exe (I czyli duże "i" a nie małe L)

 

isass.exe - wirus z rodzaju sasser

 

Lsass.ese - local security authority subsystem service. Proces Lsass.exe odpowiada m.in. za zarządzanie uwierzytelnianiem domeny urzędu zabezpieczeń lokalnych i zarządzanie usługą Active Directory. To jest składnik systemu Windows i nie należy go usuwać. Upewnij się co siedzi u Ciebie.

Odnośnik do komentarza

Twój log jest czysty. Masz co prawda dużo syfu nawłączanego w Windowsie ale to jak kto użytkuje komputer jest jego sprawą i mnie nic do tego ;) ja bym generalnie niektóre niepotrzebne programy działające w tle powyłączał (monitory, drukarki etc.). Problem leży gdzieś indziej aniżeli w wirusach.

Ile masz kości pamięci ram w komputerze? Jedną czy więcej? Jeżeli więcej to wyciągaj po kolei kostki i sprawdzaj czy problem dalej występuje z jedną wyjętą kością.

Odnośnik do komentarza

Takie pytanko. Zainstalowalem kiedys na laptopie swojego Windowsa xp sp2 (z akademicka licencja), a teraz zainstalowalem tez na kompie stacjonarnym i nie moge go zaktywowac. Czy ktos wie, czy mozna jakos usunac te przypomnienia o aktywacji i co ewentualnie moze sie stac jesli go nie zaktywuje do konca wyznaczonego czasu (30 dni)? Kopia uznana zostanie jako piracka?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli aktywowałeś Win na lapku, to nie możesz go zainstalować na innym kompie. Taka licencja. Musisz poprosić o nowy klucz aktywacyjny. Na mojej uczelni trzeba było zgłosić się do admina, u Ciebie pewnie też. Kiedyś się tym zajmowałem (tzn. udostępnianiem licencji MSDNAA na uczelni), ale chyba niewiele się zmieniło.

Odnośnik do komentarza

Rozpoczeto instalacje aktualizacji SP1 do Visty.I niestety nie istnieje mozliwosc poprawnej instalacji. Obecnie przy kazdym zamknieciu i uruchomieniu systemu aktualizacja probuje sie zainstalowac a pozniej odinstalowac czy skonfigurowac i tak wszystko sie zapetla. Czytalem na stronach Microsoftu o bledzie z SP1. Niestety latki w obecnym momencie nie moge zainstalowac. SP nie moge tez odinstalowac, ani nie moge zatrzymac aktualizacji. W necie jak dotad nie znalazlem sensownych porad - poza reinstalacja systemu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...