Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

najlogiczniej to zalozyc nowe konto uzytkownika i danemu userowi przydzielic tylko potrzebne aplikacje... po to w koncu sa konta uzytkownikow - ja wiem, ze w Windowsie wszyscy pracuja na koncie z uprawnieniami administratora, ale to nie jest normalna rzecz w normalnych systemach :]

Yyyy, jezeli mowimy o Windows to nawet na koncie z ograniczeniami nie mozna okreslic, ktory program ma byc odciety. Nadanie ograniczenia pozwala tylko na zablokowanie mozliwosci instalowania nowych aplikacji, jednak nie blokuje uzywania tych, ktore jez sa. :>

Smiem twierdzic, ze sie mylisz:

 

http://support.microsoft.com/kb/332003/pl

 

Fakt, ze to takie troche cuda na kiju, ale dasie i w polaczeniu z brakiem dostepu dla uzytkownika do Program Files moze byc skuteczne.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam Toshibe Satellite A200-1FJ z Windowsem Vista Home Premium i dosyć często "wyskakuje" mi "blue screen" z błędem 0x00008086. Najczęściej wygląda to tak, że system dostaje zawiechy na jakieś 2 minuty i po nich wyskakuje "blue screen" i reset systemu :/ Może ktoś coś poradzić jak temu zapobiec?

Odnośnik do komentarza
Mam Toshibe Satellite A200-1FJ z Windowsem Vista Home Premium i dosyć często "wyskakuje" mi "blue screen" z błędem 0x00008086. Najczęściej wygląda to tak, że system dostaje zawiechy na jakieś 2 minuty i po nich wyskakuje "blue screen" i reset systemu :/ Może ktoś coś poradzić jak temu zapobiec?

Wyje**c Viste i zainstalowac XP? (albo linuxa;P )

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No właśnie, chciałem zrobić tak jak proponuje Xemi, jednak gdy instaluje Windowsa XP instalator zatrzymuje się już na początku tzn do chodzi do momentu naciśnij enter rozpocznie się instalacja, jednak od razu występuje informacja, że Instalator nie znalazł żadnych stacji dysków twardych zainstalowanych w tym komputerze. Jak sobie poradzić z tym problemem?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mam pewien dość nietypowy problem - po ostatniej aktualizacji automatycznej mój Winxp zwariował i dostaje co chwilę komunikaty, że mam nielegalny system operacyjny :o (mam licencję studencką uzyskaną na mocy porozumienia Microsoftu z moją uczelnią). Nie jest to może szczególnie uciążliwe, bo pojawia się to tylko po włączeniu komputera, ale jednak chwilami mnie to irytuje.

Wiem, że była w xp możliwość wyłączenia powiadomienia o nielegalności oprogramowania i właśnie tego szukam, ale nie bardzo wiem, gdzie ona się znajduje. Prosiłbym o pomoc w miarę możliwości.

 

Wysłałem już maila do MS, żeby to sprawdzili, ale jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

OK, bo nie jestem w stanie sobie z tym wszystkim już poradzić. Na stacjonarnym kompie mam postawionego windowsa xp proff. Na laptopie mam win 2000. Wszystko działało pięknie i ładnie do momentu, kiedy musiałem zainstalować oprogramowanie neostrady na laptopie. Teraz nie jestem w stanie otworzyć żadnej strony www na lapie i co chwile wywala mi jakieś błędy. Na dodatek, jeśli oba kompy są podłączone kablem to net przestaje mi działać także na stacjonarnym, który udostępnia łącze. WTF

Odnośnik do komentarza
OK, bo nie jestem w stanie sobie z tym wszystkim już poradzić. Na stacjonarnym kompie mam postawionego windowsa xp proff. Na laptopie mam win 2000. Wszystko działało pięknie i ładnie do momentu, kiedy musiałem zainstalować oprogramowanie neostrady na laptopie.

A ja po ch.. instalowałeś ten badziew? Ustawienie sieci bez tego ścierwa z tepsianego cedeka to chwila...

 

Edyta: Odinstaluj badziew i ustaw sieć ręcznie (zapodaj jedynie same sterowniki bez softu - rozumiem, że masz modem ADSL?)

Odnośnik do komentarza
mam pewien dość nietypowy problem - po ostatniej aktualizacji automatycznej mój Winxp zwariował i dostaje co chwilę komunikaty, że mam nielegalny system operacyjny :o (mam licencję studencką uzyskaną na mocy porozumienia Microsoftu z moją uczelnią). Nie jest to może szczególnie uciążliwe, bo pojawia się to tylko po włączeniu komputera, ale jednak chwilami mnie to irytuje.

Wiem, że była w xp możliwość wyłączenia powiadomienia o nielegalności oprogramowania i właśnie tego szukam, ale nie bardzo wiem, gdzie ona się znajduje. Prosiłbym o pomoc w miarę możliwości.

 

Wysłałem już maila do MS, żeby to sprawdzili, ale jeszcze nie dostałem żadnej odpowiedzi.

 

Sposób 1:

 

1) Zaznacz pokazywanie ukrytych plików (wejdź np. w dysk C:\ potem Narzędzia/Opcje folderów/Widok i zaznacz "pokaż ukryte pliki i foldery". Kliknij zastosuj i OK.

 

2)Wejdź do katalogu C:\Windows i odszukaj katalog "$NtUninstallWgaNotify$". Otwórz go i odnajdź jakąś aplikację .exe. Odpal ją, powinien wyskoczyć deinstalator poprawki windows KB905474. Mimo jakichkolwiek ostrzeżeń odinstaluj to. Potem zresetuj komputer.

 

3)Wyłącz aktualizacje automatyczne:

Prawym klawiszem myszki na "Mój komputer", potem zakładka "Aktualizacje automatyczne", zaznacz "Wyłącz aktualizacje automatyczne" potem zastosuj i OK.

 

 

SPOSÓB 2:

 

1)Jeśli deinstalator się nie załączył, wejdź w:

 

a)Menu Start/Ustawienia/Panel Sterowania

b)Przełącz po lewej stronie w widok klasyczny

c)Wejdź w dodaj lub usuń programy

 

2) usuń poprawkę windows KB905474 (lub Windows Genuine Advantage Validation Tool).

 

3) Zresetuj kompa

 

4)Wyłącz aktualizacje automatyczne:

Prawym klawiszem myszki na "Mój komputer", potem zakładka "Aktualizacje automatyczne", zaznacz "Wyłącz aktualizacje automatyczne" potem zastosuj i OK.

 

SPOSÓB 3:

 

Jeśli bedą jakiekolwiek problemy z wykonaniem poprzednich sposobów ściągnij i odpal programik z tej strony:

http://www.softwarepatch.pl/plik/7138/RemoveWGA-12.html

 

 

(tak na przyszłość jakby ktoś potem jeszcze potrzbował).

Odnośnik do komentarza
OK, bo nie jestem w stanie sobie z tym wszystkim już poradzić. Na stacjonarnym kompie mam postawionego windowsa xp proff. Na laptopie mam win 2000. Wszystko działało pięknie i ładnie do momentu, kiedy musiałem zainstalować oprogramowanie neostrady na laptopie.

A ja po ch.. instalowałeś ten badziew? Ustawienie sieci bez tego ścierwa z tepsianego cedeka to chwila...

 

Edyta: Odinstaluj badziew i ustaw sieć ręcznie (zapodaj jedynie same sterowniki bez softu - rozumiem, że masz modem ADSL?)

 

1. musiałem niestety - nie mogłem się połączyć w żaden sposób świata z 2000 z neo ustawiając je tylko w systemie.

 

2. badziew dawno odistalowany, sieć jest ustawiona ręcznie - dlatego mnie to tak wkurza :|

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod ten temat.

 

Mam następujący problem. Przy próbie wejścia do jakiegokolwiek folderu (m.in. panel sterowania, mój komputer i zwykłe foldery) resetuje mi się explorer.exe, czyli znika pulpit by zaraz się pojawić. Do folderów dojść nie mogę, za każdym razem to samo. Przeskanowałem kompa pod kątem trojanów i przeróżnych złośliwych oprogramowań - niestety nic nie znaleziono. Próbowałem w konsoli przywracać explorer.exe poprzez polecenie expand explorer.ex_ i przywrócony plik powodował zupełnie inny błąd. Co mam w tej sytuacji zrobić? Pół dnia wczoraj przy tym przesiedziałem.

Odnośnik do komentarza

mówię, szybciej i mniej bezboleśnie będzie jak wgrasz od nowa system

chyba, że masz na dysku z systemem jakieś ważne dane, w takim przypadku problem się robi poważniejszy...

ale nawet wtedy zawsze można podejść do jakiegoś kumpla, podłączyć do niego swój dysk i z poziomu jego OS przekopiować dane

Odnośnik do komentarza

Z przekopiowaniem danych nie ma w sumie problemu, bo w przeróżnych Przeglądaj (Winamp, Uruchom itp.) spokojnie mogę przeglądać dane i kopiować do woli, ale czytałem, że niektórym podobny problem pozostał nawet po formacie, co mnie bardzo zdziwiło...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie problem. Próbując uruchomić dany program wyskakuje mi okienko, że "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu" Nie wiem o co biega, mam swój profil w WinXP i jestem jako 'administrator'. Czego on jeszcze chce? :co:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...