Skocz do zawartości

Pytania, porady dotyczące systemów operacyjnych


barman

Rekomendowane odpowiedzi

Zreinstalowałem Windowsa na dużym kompie. Normalnego XP.

Mamy problem. Winzgroza pozamianiała nam w części miejsc foldery na pliki.

Da się jakoś to odwrócić?

 

Czeka mnie chyba reinstalacha FM-a :/ .

 

Potrzebuję jakiegoś programu do odzyskiwania danych.

Ściągnąłem wersję trialową Easyrecovery Professional, ale ona nie odzyska mi danych :/ .

Odnośnik do komentarza

Zapewne coś się, delikatnie mówiąc- zje**ło :). Systemowy chkdsk domyślnie zamienia uszkodzone łańcuchy na pliki, naprawia błędy itp niedogodności zamieniając foldery na pliki. Być może to on jest sprawcą całego zamieszania. Zwykle, gdy coś nie gra staram się zrobić restore systemu o dzień/dwa. Nie na wszystkie przypadki działa, ale jakaś tam skuteczność jest :D.

 

Ostatnio chkdsk "wyczyścił" mi, w dosłownym tego słowa znaczeniu, całego firefoxa. Musiałem trochę uaktualnić zakładki, bo wersja, jaką posiadałem na dysku była lekko nieaktualna. Ale ten windows się przydaje jednak. Dzięki temu teraz FF chodzi tak, jak powinien. Wcześniej elementy java-script strasznie kulały, nie działały po prostu. Nie mogłem pogrubić (itp) tekstu w oknie edycji. Teraz już wszystko jest tak, jak powinno być :).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o programy do odzyskiwania danych to niestety trialowe wersje nie odzyskają Ci tych plików. One tylko pokażą Ci, ze jest możliwość odzyskania po zakupieniu pełnej wersji. Przerobiłem swego czasu kilka z nich - EasyRecovery, GetDataBack i kilka innych, których nazw już nie pamiętam.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Po załadowaniu XP pojawia się takie coś

 

svchost.exe- Błąd aplikacji

Instrukcja spod"0xXXXXXXXX" odwołuje się do pamięci pod adresem "0xXXXXXXXX".Pamięć nie może być "read".

 

Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji

Kliknij przycisk Anuluj, aby rozpocząć debugowanie programu

i

logonui.exe- Błąd aplikacji

Instrukcja spod"0xXXXXXXXX" odwołuje się do pamięci pod adresem "0xXXXXXXXX".Pamięć nie może być "read".

 

Kliknij przycisk OK, aby przerwać działanie aplikacji

Kliknij przycisk Anuluj, aby rozpocząć debugowanie programu

 

I nic się nie da już zrobić, tylko kursor myszki działa. W trybie awaryjnym jest to samo. Mozna to jakoś naprawić bez konieczności instalki Windowsa ?

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem. Dziś rano chciałem włączyć Kompa, ale gdy pokazuję się "Zapraszamy" to komp się resetuje i tak było kilkanaście razy. Włączyłem ostatnią dobrą konfigurację, włączam, pokazuję się pulpit, czekam minutę i znowu to samo. Włączyłem Menedżera urządzeń i wszystkie "programy" były bez podpisu użytkownika. Dobra, udało mi się włączyć przywracanie systemu o dzień wcześniej. Cofnęło się i jest Ok. Jednak po 30 minutach pracy, komp się znowu zresetował. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...