Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

W Rancho Robertówka nie byłem, ale samą miejscowość Kal na wypoczynek polecam. Moje ulubione miejsce na mazurach. Jakieś 5-6 km od Węgorzewa więc nie do końca takie wypizdowo. Położenie tej miejscowości rekompensuje tę niewielką odległość. Miejscowość ulokowana na samym końcu tamtejszego "cypla", tuż nad samym jeziorem. Miejscówka bardziej do leniuchowania niż aktywnego wypoczynku. Na miejscu jeden mały spożywczak-monopol i nic więcej do życia tam nie potrzeba. ;)

Odnośnik do komentarza

no wlasnie! facet zaproponowal mi apartament 35m^2 z aneksem kuchennym, ale martwi mnie ta odleglosc od wszelkiej masci zabytkow czy cywilizacji. z drugiej strony osrodek WEGO polozony blizej centrum samego Wegorzewa, a co za tym pewno znajduje sie tam jakas restauracja. ceny wszedzie sa podobne. z tego co mowisz wynika, ze Rancho to osrodek wypoczynkowy dla ludzi starszych, ktorzy jada sie tam po prostu odstresowac, a dla mnie i partnerki, czyli osob lubiacych aktywnie spedzac czas nie jest to wymarzone miejsce. dzieki!

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście jak chcecie robić wypady rowerowe, to lepiej osadzić się w Węgorzewie, większy wybór tras. Z Kalu prowadzi tylko jedna droga - do Węgorzewa właśnie. ;)

Kal też ma bodaj jedną czy dwie restauracje gdzie można zjeść, jak i są także jakieś wypożyczalnie sprzętu wodnego (chociaż tutaj może bez szału). Ja tę miejscowość uwielbiam przede wszystkim z uwagi na panujący tam spokój i możliwości wędkarskie, więc mam trochę inne priorytety ;)

Odnośnik do komentarza

Jastarnia. Jeżdżę od małego i nie ma dla mnie piękniejszego miejsca nad polskim morzem. W ostatnim roku złamałem tradycję i spędziłem kilka dni we Władysławowie, ale jak dla mnie pod względem klimatu jest ono daleko w tyle. Z ośrodków do polecenia jest przede wszystkim ten http://www.jastarnia.com.pl/, standard może nie jest jakiś bardzo wysoki, ale z pewnością zadowalający. W hotelu jest smażalnia, w której serwują bardzo smaczną i bardzo niedrogą rybkę. 10/15 minut spacerem do morza, rzut beretem od Zatoki Puckiej.

Odnośnik do komentarza

pamietam, ze swego czasu mozna bylo wyrwac bardzo tanie noclegi w Dziwnowie w przerobionych na motele szkolach - standardy moze nie byly powalajace, ale bylo gdzie sie wyspac, gdzie sie umyc i gdzie zrobic sniadanie - standard raczej turystyczny ;) w sumie to zalezy, czego kto szuka - pieciogwiazdkowe hotele to to nie sa, ale skutecznie zachecaja cena

Odnośnik do komentarza

Dzieki Panowie za wszystkie podpowiedzi,

badam oferty na razie:) Dziwnów rozważałem, głównie myślałem o domku, aby mały miał trochę swobody- jednak najmniejsze to 4 osobowe...ew jakiś pawilon

Jastarnia-byłem rzeczywiście piękne miejsce:)

Okolice Międzyzdrojów.... trochę za blisko do Szczecina a tam rodzina...konkretnie siostra teściowej....a ja chyba pisałem że chce wypocząć:)))

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chodzi o dość spokojne miejsce a jednocześnie z atrakcjami dla dzieci, to polecam okolice Międzyzdrojów (same miasto w sezonie jest zatłoczone i ogólnie drogie i średniofajne), np. Międzywodzie, Wisełka.

 

ja się z żoną i juniorem wybieram do Międzyzdrojów, raczej i tak będziemy spędzać czas na plaży, tudzież w ośrodku ( http://www.hotelwolin.pl/pl/strona-glowna ).. Tłok pewnie jest we wszystkich takich bardziej znanych miejscowościach. Na plus można zaliczyć to, że morze jest cieplejsze, niż np. w Kołobrzegu.

 

No i powracam do lat dziecinnych, bo byłem tam z pięć razy :D

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

trza odświeżyć temat, zbliżają się wakacje ;)

 

zamierzam się z żoną i córką wybrać do Karpacza. szukamy własnie kwatery. nie za bardzo się orientuję w topografii i wyglądzie obecnego Karpacza (byłem tam jakieś 20 lat temu :P). szukamy pokoju z łazienką, parking- wybieram się bryczką. przede wszystkim dobrze by było, gdyby było to niedaleko szlaków górskich (po mieście raczej mocno się nie będziemy włóczyć ;) ). macie coś do polecenia?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...