Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.ibis.com/pl/booking/hotels-list.shtml

Z mojej recenzji na tripadvisor: Tanie ale dobre spanie. Hotel oferuje wszystko co potrzeba by wygodnie się przespać: świetne łóżka, stolik, telewizor (z canal+) i oryginalną łazienkę.

Umywalka i prysznic znajdują się wprost w pokoju - co może być niekomfortowe gdy w pokoju jest więcej niż jedna osoba. Przez ten układ pokój przypomina trochę kajutę na statku (co nie jest wadą).
Śniadania pozwalające dobrze zjeść.
Jednym słowem -- nie trzeba więcej.
Cena ok 100 zł plus chyba 15 zł za parking.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym zorganizować rodzicom wyjazd do jakiegoś SPA nad morzem w terminie 19-26 lipca; ma ktoś może doświadczenia w podobnych ośrodkach? Może ktoś był, albo jego znajomi byli? Interesuje mnie, aby taki ośrodek nie był wypoczynkowy tylko z nazwy, lecz żeby można było rzeczywiście skorzystać z całego dobrodziejstwa w postaci masaży etc.

 

PS. Przejrzałem ofertę grouponu, no ale prawie nic nie wpadło mi w oko.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Byl ktos moze w Heide-Parku w Niemczech? Chcemy sie wybrac ze znajomymi w przyszly weekend ale nie wiem za bardzo, czego sie spodziewac.

 

Moja kobieta była. Nie żałuje, atrakcje podobno są ekstra dla lubiących trochę adrenaliny - na tych kolosach, gdzie się naprawdę człowiek może wystraszyć, ale są też miejsca rozrywki dla mniej spragnionych emocji, ogólnie obszar duży, czasem nużą kolejki do atrakcji. Polecam kupić na allegro kupony do Heide Parku, w efekcie idąc w dwie osoby - płaci się za jedną. Mieliśmy jechać w sierpniu, ale chyba finansowo nie damy rady, bo jednak trochę ojro trzeba mieć.

Odnośnik do komentarza

Byłem. Ładnych parę lat temu co prawda (6 albo 7) ale bawiłem się znakomicie. Polecam. Oczywiście sporo tam tych wszystkich atrakcji, ale w sumie takie naprawdę zajebiste to są ze trzy, cztery, w tym główna atrakcja, taki drewniany rollercoaster, chyba Colossos się nazywał, czy jakoś tak - kupa funu. Co do kolejek, to może trafiłem na jakiś lepszy dzień(nie weekend) ale raczej nie były problemem.

Odnośnik do komentarza

 

Byl ktos moze w Heide-Parku w Niemczech? Chcemy sie wybrac ze znajomymi w przyszly weekend ale nie wiem za bardzo, czego sie spodziewac.

 

Moja kobieta była. Nie żałuje, atrakcje podobno są ekstra dla lubiących trochę adrenaliny - na tych kolosach, gdzie się naprawdę człowiek może wystraszyć, ale są też miejsca rozrywki dla mniej spragnionych emocji, ogólnie obszar duży, czasem nużą kolejki do atrakcji. Polecam kupić na allegro kupony do Heide Parku, w efekcie idąc w dwie osoby - płaci się za jedną. Mieliśmy jechać w sierpniu, ale chyba finansowo nie damy rady, bo jednak trochę ojro trzeba mieć.

 

takie cos? http://allegro.pl/legoland-heide-park-heidepark-kupon-2za1-za-5-zl-i4485322193.html

 

i to na serio dziala?

 

 

Jeszcze jedna sprawa - co z noclegiem?

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłem tutaj:

 

http://allegro.pl/kupon-2za1-heide-park-heidepark-legoland-do-2015-i4362042224.html

 

Trzeba patrzeć na datę ważności. Niby takie kupony Niemcy mają do wygrania w płatkach czy innej mące ;) Czy działa - nie wiem, kupiłem, ale nie pojechałem, podobno działa. Nawet jeśli nie - od tej kwoty się nie zbiednieje.

 

Nocleg można wykupić, nie wiem czy wcześniej nie trzeba rezerwować, my planowaliśmy wracać wieczorem.

Odnośnik do komentarza

Byl ktos moze w Heide-Parku w Niemczech? Chcemy sie wybrac ze znajomymi w przyszly weekend ale nie wiem za bardzo, czego sie spodziewac.

Ja w przyszłym tygodniu wybieram się do Legolandu (w Danii) - jaram się bardziej niż córka i żona razem wzięte :)

Odnośnik do komentarza

Scorp - ja tam bylem dobre 10 lat temu, ale pamietam taka kolejke, co meyde wspominal: niemal pionowy zjazd z 60 m z predkoscia 120 km.h bodajze. Polecam nie ustawiac sie z samego rana do najwiekszych rollercoasterow - kolejki 1,5-2h to strata czasu, we wszystkich parkach rozrywki, w ktorych bylem (Heidepark, Gardaland, Disneyland) najlepiej bylo najpierw obskoczyc lzejsze atrakcje (watersplashe, domy strachow, bumpercary, filizanki etc.), a po poludniu korzystac z tego, ze caly plebs juz sie rollercoasterem przejechal i kolejki byly 3-4 razy krotsze. Np. taka gardalandowa atrakcje z reklamy Pepsi, gdzie siadasz podwieszony od gory, przejechalem piec razy w ciagu pol godziny, podczas gdy tuz po otwarciu na przejazd czekalo sie minimum godzine.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja natomiast wróciłem z Legolandu. Pogoda trochę nie dopisała, bo co chwilę padało ale z drugiej strony dzięki temu było mniej ludzi i mniejsze kolejki do atrakcji. Nie udało się skorzystać ze wszystkich, ale największe wrażenie zrobiła na mnie przejażdżka rollercoasterem: Polar X-plorer - pierwszy raz jechałem górską kolejką i choć informator podaje, że rozwija on prędkość 65 km/h to przysiągłbym, że było co najmniej dwukrotnie szybciej. Drugi, mniejszy rollercoaster to Dragon: zaczyna się niewinnie spokojną przejażdżką po zamku z kloców lego i na koniec ostro przyspiesza. Jest sporo atrakcji wodnych: pływanie canoe, łodzią Wikingów. Dla młodszych dzieci są spokojniejsze atrakcje: karuzele, kolejki, pływanie łódkami wokół zbudowanych z lego kopii słynnych budynków (Biały Dom, Statua Wolności i inne). Jest też ciekawe oceanarium i możliwość podglądania pingwinów.

Atrakcji spokojnie wystarcza na cały dzień.

Sporo Polaków. Z Polski nie latają bezpośrednio żadne linie lotnicze do Billund więc najszybszą i chyba najtańszą opcją pozostaje samochód. Noclegi w Danii są bardzo drogie ale udało nam się znaleźć w miarę tanią kwaterę (900 koron za dwie noce) w odległości 30 km od Billund.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Auto mozesz zostawic gdzies na parkingu w Kuznicach jesli planujesz wyjscia w okolice Doliny Gasienicowej lub przy Lysej Polanie, jesli masz w planach wejscie w okolice Morskiego Oka. Podobnie mozesz zostawic auto na parkingu w okolicach Koscieliska / Kir, jesli planujesz zrobic jakies trasy w Dolinie Chocholowskiej / Koscieliskiej.

 

Nie wiem, jakie masz oczekiwania wobec Tatr i jaka masz forme :P Ale ja bym na poczatek polecil troche klasyki:

1. Lysa Polana -> Dolina Pieciu Stawow -> Swistowa Czuba -> Morskie Oko -> Lysa Polana (ok 7h).

2. Kuznice -> Dolina Jaworzynki -> Dolina Gasienicowa -> Kasprowy Wierch -> Przelecz Liliowe -> Dolina Gasienicowa -> Skupniow Uplaz -> Kuznice (ok 8h).

3. Koscielisko -> Ciemniak -> Krzesanica -> Malolaczniak -> Kopa Kondracka -> Dolina Kalatowki -> Kuznice (ok 10h).

 

Gdybys chcial troche wiecej propozycji tras (troche ambitniejszych :P ), daj znac. Cos moge podpowiedziec :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...