Skocz do zawartości

Turystyka


Urbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

W polowie czerwca chciałbym wybrać się z dziewczyną nad Solinę. Polecacie coś ciekawego z noclegów? Cena do 100 zł za noc dla 2 osób. Pokoj lub domek (chociaż w tej cenie chyba nie da rady) z tv, łazienka, wifi i z aneksem kuchennym. Chyba ze jakies inne propozycje. Interesują mnie góry i woda. Wczasy raczej rekreacyjnie niż turystycznie spędzane.

Odnośnik do komentarza
http://ukowala.com - co prawda nie nad samą wodą, trzeba dojeżdżać ale warto. Jest to świeżo wyremontowany budynek, warunki bardzo dobre, łazienki nowe. Kuchnia w drugim budynku w pełni wyposażona tylko do użytku dla gości raz było tak że inni goście coś tam gotowali gdy my chcieliśmy coś przygotować i skończyło się na wspólnym gotowaniu i później biesiadowaniu :D Gospodarze bardzo przyjaźni i pomocni, dostępne wifi i cena bardzooo konkurencyjna. Byłem rok temu w sierpniu na 3 noclegi. Jako baza noclegowa super :)
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

oks, dzięki Smetek.

jednak zmiana trasy mała nastąpiła- jadę przez Kamienną Górę i Kowary, bo się okazało, że jutro startuje Rajd Karkonowski :/

ogólnie trasa w tamte rejony trudna/ łatwa jest?

 

łatwa trasa moim zdaniem, dobre oznakowanie, dywan całkiem niezły(nie wiem jak Poddębice - Rososzyca, bo dawno nie jechałem tym odcinkiem), generalnie od Rososzycy do Kobylej Góry jest dobra droga(można ciąć spokojnie 140-150), od Kobylej Góry do Sycowa jest już nieco gorsza nawierzchnia, ale odcinek na szczęście krótki

Odnośnik do komentarza

powiem szczerze nie wiem ile $$ , ja akurat mieszkałem w Łodzi, więc zawsze po drodze miałem "dom" i zjeżdzałem w Strykowie , bokiem na Łagiewniki, w Łódź i potem na Lutomiersk, Kwiatkowice, Szadek i dalej na Rossoszyce, Tobie raczej tej trasy nie polecam ;)

 

odcinek jest krótki, myślę że kilkanaście złotych to duże nadużycie ... to jest jeszcze państwowy odcinek więc masz 10gr za kilometr chyba, możesz sobie policzyć pierwsza bramka jest pomiędzy Strykowem a Zgierzem

Odnośnik do komentarza

Ja od siebie dodam, że odcinek z Kostomłotów do Jeleniej Góry jest bardzo nieprzyjemny, bo to jest bardzo ruchliwa trasa i dość kręta. Do tego do Strzegomia może walić masę tirów do tamtejszych kamieniołomów (choć nie wiem jak jest z wakacyjnymi zakazami dla tirów w soboty) Jeśli nadłożenie ~35 kilometrów nie robi Wam różnicy, to możesz zjechać dopiero na wysokości Legnicy do Złotoryi i stamtąd bardzo malowniczą doliną Kaczawy doturlać się do Świerzawy, a stamtąd mocno krętą, ale mało uczęszczaną drogą dojechać do przedmieść Jeleniej.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Chodzi mi po głowie wypad na początku września do Chorwacji. Opcją jest podróż samochodem ale nie uśmiecha mi się jazda z dzieckiem przez pół Europy - lepszy chyba będzie samolot i ewentualne wypożyczenie samochodu na miejscu na jakieś wycieczki. Czy macie może jakieś sprawdzone miejsca, hotele, apartamenty w Chorwacji? Wstępnie nastawiam się na Dubrownik ale jestem elastyczny.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Szukałem sobie ciekawych połączen i zmontowałem coś takiego. Może ktoś skorzysta - Liverpool, Manchester, Edynburg i północna Szkocja w 5 dni za 667 PLN:

 

19.11.2013 10:30 Poznań – Liverpool 11:55 Ryanair 136 PLN

Nocleg Liverpool 19/20 -> 60 PLN

20.11.2013 6:15 Liverpool – Manchester 7:15 MEGABUS 5 GBP

Nocleg Manchester 20/21 -> 65 PLN

21.11.2013 12:30 Manchester – Inverness 21:52 MEGABUS 1 GBP

Nocleg Inverness 21/22 -> 50 PLN

22.11.2013 8:30 Inverness – 11:31 Thurso 7 GBP

22.11.2013 19:00 Thurso – Inverness 22:08 7 GBP

Nocleg Inverness 22/23 -> 50 PLN

23.11.2013 8:05 Inverness – Edynburg 12:50 1 GBP

Nocleg Edynburg 23/24 -> 65 PLN

24.11.2013 7:20 Edynburg – Łódź 10:50 86 PLN Ryanair

24.11.2013 14:16 Łódź Kaliska – 15:40 Kutno, 16:16 Kutno – Poznań 18:05 PKP 50 PLN

 

Przejazdy: 272 PLN + 21 GBP (105 PLN) = ok. 377 PLN

Noclegi: 290 PLN

Razem: 667 PLN

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...