Skocz do zawartości

FM 2010


Gietz

Rekomendowane odpowiedzi

Krejzolek - czyli nie ma transferów z zagranicy przeprowadzanych przez komputer a jak ściągnie kogoś gracz to chce odejść :/

Lukass - mógłbyś pokazać screeny żeby zobaczyć okoliczności tych transferów (z jakiego klubu, pensja, itp)?

 

Ja gram od początku Tottenhamem, transfery Wisły nie zostały dokonane przeze mnie.

Odnośnik do komentarza

Po za tym też status developing utrudnia grę wielosezonową, bo dopiero po ogromnych sukcesach da się ściągnąć kogoś porządnego. A i na początku próżno szukać jakiegokolwiek transferu z zachodu dokonanego przez drużyny nie prowadzone przez gracza. A to już realne nie jest, bo jednak na liscie podanej przez Gietza zdarzają się gracze z zachodu.

Odnośnik do komentarza

Czyli sprawa wygląda tak: obserwujemy exodus polskich graczy z kraju i mamy niewidzialny knebel na transfery z zagranicy.

"Problem transferowy" zatem nie ma związku ze statusem gospodarczym. Albo polska liga jest niedopakowana albo to jakiś błąd w silniku gry.

 

Krejzolek, możesz wrzucić reputacje polskich klubów sprawdzone w jakimś scoucie?

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak w 2009 ale w starszych FM-ach zawodnicy narodowości rozwiniętych nie chcieli za nic przechodzić do krajów nie rozwiniętych co jest kompletnie niezgodne z rzeczywistością.

 

A cóż to za brednie? 8.0.2, liga czeska, duża baza danych, Sparta Praga, na początku gry do klubu chcą przejść m.in. Jeremy Menez (Monaco), Yoann Gouffran (Caen), Luis Jimenez (Inter), Arnold Brugging (Hannover), Christian Wilhelmsson (Nantes)...

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak w 2009 ale w starszych FM-ach zawodnicy narodowości rozwiniętych nie chcieli za nic przechodzić do krajów nie rozwiniętych co jest kompletnie niezgodne z rzeczywistością.

 

A cóż to za brednie? 8.0.2, liga czeska, duża baza danych, Sparta Praga, na początku gry do klubu chcą przejść m.in. Jeremy Menez (Monaco), Yoann Gouffran (Caen), Luis Jimenez (Inter), Arnold Brugging (Hannover), Christian Wilhelmsson (Nantes)...

 

Przyznaję, mój błąd - od 2008 jest to poprawione. Co nie zmienia faktu że z PL ligą coś jest nie tak również w najnowszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem jak w 2009 ale w starszych FM-ach zawodnicy narodowości rozwiniętych nie chcieli za nic przechodzić do krajów nie rozwiniętych co jest kompletnie niezgodne z rzeczywistością.

 

A cóż to za brednie? 8.0.2, liga czeska, duża baza danych, Sparta Praga, na początku gry do klubu chcą przejść m.in. Jeremy Menez (Monaco), Yoann Gouffran (Caen), Luis Jimenez (Inter), Arnold Brugging (Hannover), Christian Wilhelmsson (Nantes)...

 

Przyznaję, mój błąd - od 2008 jest to poprawione. Co nie zmienia faktu że z PL ligą coś jest nie tak również w najnowszej wersji.

 

A co jest nie tak? Grałem kilkuletnią karierę w polskiej lidze i nie zauważyłem, żeby było "coś nie tak".

Odnośnik do komentarza

Pytanie do researcherów - jak działa opcja możliwości przedłużenia kontraktu w edytorze? Mam zawodnika który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na tych samych warunkach o kolejny rok - czy mogę to oddać w FMie czy muszę mu ustawić którąś z tych dat jako koniec kontraktu?

Odnośnik do komentarza

kilka razy wklepywałem opcje i nie było problemu. ext. option - czyli o ile lat może przedłużyć (nie sugerować się legendą 0 random - 20 best) i do kiedy można z tej opcji skorzystać, czyli zwykle koniec podstawowego kontraktu.

co do tego jak to wygląda w grze to szczerze mówiąc nie wiem.

Odnośnik do komentarza

Przed chwilą sprawdzałem problem ze statusem developed. Dałem Wiśle reputajcę na poziomie 10000 bez zmiany statusu - Santa Cruz, Vagner Love, Boruc, Guradado, Owen i wiele innych chcą przechodzić. Zmiana statusu - to samo. Jedynie gwiazdy nie chcą przychodzić. Najprawdopodobniej jest to spowodowane tym, że np. taki Kaka z AC Milan nie chce przejść, ponieważ jego klub w rankingu jest lepszy. 

 

Wygląda na to, że wszystko zależy od reputacji klubu. Jeśli takie potęgi jak Izrael mają mieć w najnowszym FM'ie status Developed to niech i Polska ma. Jeśli nie, niech go nie ma. Najlepiej byłoby, gdyby się ten status zmieniał. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Wyjaśnienie dla wszystkich którzy chcą cokolwiek sprawdzać i naprawiać - problemem polskiej ligi w FM09 nie jest to że do polskich klubów nie chcą przechodzić zagraniczni piłkarze. Problem to niechęć polskich klubów do sprowadzania tych zawodników których mogą ściągnąć. Więc jak chcecie robić testy to mówcie ilu zawodników spoza kraju ściągnęły polskie kluby sterowanie przez komputer w danym okienku a nie kogo mogły zatrudnić.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak w 09 bo w sumie nie gram. Ale w 08 zrobiłem sobie prosty test. "Zagrałem" Lechem Poznań, wrzuciłem shortlistę "tanie europejskie talenty by Wąsu"(z CMRev, albo CFM) i co? Na 166 piłkarzy znajdujących się na niej do Poznania przjeść chciało 16(asystent -> usuń nierealistyczne...). Z tego 5 ze Słowenii, po 2 z Polski, Bośni, Rumunii, Kazachstanu i po 1 z Białorusi, Bułgarii, Chorwacji.

Teraz odpalamy Edytor czasu rzeczywistego, zmieniamy status Polski z developing na developed i sprawdzamy shortlistę...

W klubie z Wielkopolski chciało by zagrać 54 zawodników!(w tym np. 2 Portugalczyków z 3 ligi, Szwedzi czy Francuz występujący w Szwecji)

Teraz pozostaje pytanie. Czy nie ma to zbyt dużego wpływu na rozgrywkę?

 

I co do stwierdzenia, że nie ma dużego wpływu, to jak widać ma i to ogromny :/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...