Skocz do zawartości

Na zakręcie


Rekomendowane odpowiedzi

Zaskakująco dobrze spisująca się ostatnio reprezentacja Polski po raz kolejny dała popis świetnej gry. W Chorzowie pokonała Danię. Na gole Olisadebe i Szałachowskiego goście potrafili odpowiedzieć tylko bramką Sørena Larsena.

 

Do klubowego klubu przyszło natomiast powołanie dla Kabirou Moussoro. Selekcjoner reprezentacji Beninu Gungor Thierce docenił dobre występy napastnika w naszej drużynie i postanowił zaprosić go na zgrupowanie przed meczem z Wyspami Świętego Tomasza i Książęcej.

 

W pierwszym meczu finałowym barażu o awans do Serie C1 Fano pokonało Carrarese 4:2.

 

Moi piłkarze rozjechali się na urlopy, a ja cieszyłem się z kolejnego zwycięstwa Polaków. Biało-czerwoni tym razem zagrali słabo, ale na Luksemburg spokojnie starczyło. Trzy punkty zapewniły trafienia Baszczyńskiego i Saganowskiego. Sytuacja w polskiej grupie przed jesiennymi meczami wyglądała następująco:

 

| Poz   | Inf   | Zespół     |       | M     | Z     | R     | P     | ZdG   | StG   | R.B.  | Pkt   | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 1.    |       | Polska     |       | 8     | 6     | 1     | 1     | 16    | 5     | +11   | 19    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 2.    |       | Niemcy     |       | 7     | 5     | 0     | 2     | 14    | 9     | +5    | 15    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 3.    |       | Dania      |       | 8     | 3     | 2     | 3     | 11    | 10    | +1    | 11    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 4.    |       | Albania    |       | 8     | 3     | 1     | 4     | 10    | 13    | -3    | 10    | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 5.    |       | Luksemburg |       | 8     | 2     | 3     | 3     | 10    | 13    | -3    | 9     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 6.    |       | Słowacja   |       | 7     | 2     | 2     | 3     | 9     | 13    | -4    | 8     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 
| 7.    |       | Estonia    |       | 8     | 1     | 1     | 6     | 8     | 15    | -7    | 4     | 
| ---------------------------------------------------------------------------------------------------| 

 

Naszym reprezentantom pozostały mecze z Albanią (wyjazd), Estonią, Słowacją (oba u siebie) oraz Niemcami (wyjazd). Wiele więc wskazywało na to, że Paweł Janas po raz pierwszy wprowadzi Orły do Mistrzostw Europy.

Odnośnik do komentarza

Lega Calcio Serie C2 Girone B – podsumowanie sezonu

 

Awans: Benevento, Fano

Spadek: Real Marcianise, Gubbio, Sansovino

Najwyższa frekwencja: 1. Reggiana – 6606, 2. Benevento – 3807, 3. Spal – 3089, 9. Ferentino – 1733

Najniższa frekwencja: 1. Cuoiocappiano – 216, 2. US Sassuolo – 302, 3. Sansovino – 422

Najwięcej bramek: 1. Reggiana, Fano – 67, 3. Ferentino – 62

Najmniej bramek: 1. Sansovino – 30, 2. Pro Vasto – 42, 3. US Sassuolo, Forlí – 43

Najwięcej straconych bramek: 1. Gubbio – 85, 2. Cuoiocappiano – 73, 3. Real Marcianise – 67

Najmniej straconych bramek: 1. Benevento – 22, 2. Spal – 37, 3. Reggiana – 39, 5. Ferentino – 43

 

 

Statystyki i nagrody indywidualne

 

 

Piłkarz roku:

1. Mirco Cengia (Ferentino)

2. Mario Scalia (Fano)

3. Cristian Romanelli (Melfi)

 

 

Król strzelców:

 

1. Mirco Cengia (Ferentino) – 31

2. Andrea Caponi (Fano) – 25

3. Gabriele Aiello (Reggiana) – 20

 

 

Bramka sezonu:

 

1. Antonio Amita (Real Marcianise, vs. Melfi, 28.01)

2. Kabirou Moussoro (Ferentino, vs. Pro Vasto, 25.02)

3. Gabriele Aiello (Reggiana, vs. Foligno, 10.09)

 

 

Jedenastka sezonu:

 

Michele Nicoletti (Ferentino) – Luca Pinali (Cuoiocappiano), Luigi Cuomo (Melfi), Rancaño (Ferentino), Simone Fautario (Fano) – Michele Boldrini (Reggiana), Fabiano Ferri (Ferentino), Pietro Intermite (Ferentino), Nino Cicerchia (Carrarese) – Mario Scalia (Fano), Mirco Cengia (Ferentino)

 

Rezerwa: Lorenzo Fattori (GK, Melfi), Gustavo (DC, Spal), Marco Testa (AMC, Pro Vasto), Antonio Amita (DM, Real Marcianise), Cristian Romanelli (AMRL/ST, Melfi)

 

 

Menedżer sezonu:

 

1. Claudio Gabetta (Benevento)

2. Adriano Piraccini (Fano)

3. Renzo Gobbo (Carrarese)

 

 

Średnia ocen:

 

1. Mirco Cengia (Ferentino) – 7.64

2. Kabirou Moussoro (FerentinO) – 7.53

3. Fabiano Ferri (Ferentino) – 7.40

 

 

Asysty:

 

1. Ciro Cautiero (Gubbio) – 12

1. Mario Scalia (Fano) – 12

3. Marcus Sagastume (Spal) – 11

16. Alessio Carteni (Ferentino) – 8

16. Mirco Cengia (Ferentino) – 8

16. Pietro Intermite (Ferentino) – 8

 

 

Celność podań:

 

1. Matheus (Carrarese) – 81%

2. Matteo Gritti (Foligno) – 78%

2. Federico Canessi (Foligno) – 78%

7. Pietro Intermite (Ferentino) – 76%

 

 

Wślizgi/mecz:

 

1. Ferdinando Scarpa (Castel San Pietro) – 5.06

2. Luca Bisello Ragno (Foligno) – 5.03

3. Dario Antonini (Cecina) – 4.94

12. Rancaño (Ferentino) – 4.37

 

 

Dryblingi/mecz:

 

1. Francesco Tondo (Carrarese) – 3.99

2. Matteo Nevicati (Ferentino) – 3.09

3. Alessio Carteni (Ferentino) – 3.06

 

 

Celność strzałów:

 

1. Lorenzo Pascucci (Foligno) – 67%

2. Kabirou Moussoro (Ferentino) – 62%

3. Alessio Pirri (Spal) – 60%

3. Alessandro Andreini (US Sassuolo) – 60%

3. Vittorio Rosso (Cuoiocappiano) – 60%

Odnośnik do komentarza

Mirco Cengia w oczach naszych fanów najbardziej zasłużył na miano Piłkarza Roku i ja się z nimi w pełni zgadzam. W tym samym czasie znany był już terminarz nowego sezonu. Zaczniemy go u siebie z beniaminkiem Montevarchi, potem zagramy z Pro Vasto (D) oraz na wyjeździe zmierzymy się z Cervią.

 

Dokładnie 1. lipca w Ferentino zjawiło się pięciu nowych graczy. Fernando Astrain (SW/DC, 20, Hiszpania) ma zagwarantować konkurencję na wysokim poziomie wśród środkowych obrońców. Andreas Ulmer (D/WBL/DM, 21, Austria U-21: 3/0) ma być naszym podstawowym lewym obrońcą i dać czas na okrzepnięcie utalentowanemu Agobianowi. Tom Eysackers (DR, 18. Belgia) ma być alternatywą dla Tirabassiego, który w zeszłym sezonie nie miał wartościowego zmiennika. Markus Pfingstl (MC, 26, Austria) ma pełnić podobną rolę, tyle, że chodzi o Intermite. Wreszcie młody Royama Ibrahim (ST, 19, Holandia) póki co wylądował w zespole juniorów.

 

 

Czerwiec 2007

 

Bilans: –

Serie C2/B: –

Coppa Italia Serie C: –

Finanse: -369.003€ (ostatni miesiąc -63.409)

Budżet transferowy: 0€ (35% z transferów)

Budżet płacowy: 12.750€ (wykorzystane 10.476€)

 

 

Transfery – świat:

1. Andreas Isaksson (GK, 25, Szwecja: 39/0) z Rennes do Celtiku za 5.500.000€

2. Pa Saikou Kujabi (D/WB/ML, 0, Gambia: 5/0) z GAK Graz do Rody Kerkrade za 4.000.000€

3. Gianluca Pegolo (GK, 26, Włochy U-21: 3/0) z Werony do Red Bull Salzburg za 3.800.000€

 

 

Transfery – Polacy:

1. Wojciech Kowalewski (GK, 30, Polska: 4/0) ze Spartaka Moskwa do Inverness za 1.400.000€

2. Paweł Drumlak (AMC, 30, Polska: 1/0) z Zagłębia Lubin do Legii Warszawa za 1.000.000€

3. Antoni Łukasiewicz (DC/DM, 23, Polska) z Wisły Płock do legii Warszawa za 800.000€

 

 

 

Ligi Europy

 

Anglia: –

Francja: –

Grecja: –

Hiszpania: –

Holandia: –

Niemcy: –

Polska: –

Portugalia: –

Rosja: CSKA Moskwa [+4]

Szkocja: –

Włochy: –

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1042 pkt.), 2. Portugalia (1017), 3. Francja (1004), 11. Polska (851)

Odnośnik do komentarza

Na corocznym spotkaniu z klubem kibica przedstawiłem naszym fanom całą piątkę nowych graczy. Szczególnie ciepło nasi tifosi przyjęli Ulmera i Astraina. Zapowiedziałem też, że w tym sezonie naszym celem jest awans, co wywołało spory entuzjazm na sali. Kibice poznali również plan przygotowań klubu do nadchodzącego sezonu.

 

4.07 Ostuni Sport (D)

 

9.07 Tavolara (D)

 

14.07 Cagliari Calcio (D)

 

20.07 AC Siena II (D)

 

27.07 MŠK Żylina (D)

 

5.08 SSC Napoli (D)

 

9.08 Ferentino U-20 (D)

 

Szczególna gratką powinny być pojedynki z Cagliari i Napoli. Ciekawe mecze gwarantują przyjazd słowackiej Żyliny oraz rezerw Sieny.

 

Pierwszy sparing miał służyć temu, by chłopcy wybiegali się i poczuli smak piłki po urlopach. Dla nowych graczy miała być to pierwsza okazja, aby poznać się z nowymi kolegami i wkomponować w zespół.

O przebiegu spotkania nie ma się co rozpisywać. Byliśmy lepsi w każdym elemencie gry, zasłużenie i pewnie wygraliśmy. Jednakże Nicoletti chyba za bardzo rozmyślał o urlopie i spóźnił się z interwencją w sytuacji jeden na jeden i został ukarany czerwoną kartką. Karnego wybronił Marinelli, lecz drugiego, sprokurowanego przez Rancaño, już nie dał rady.

 

Środa, 4. lipca 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – Ostuni Sport [AMA] 4:1 (3:0)

 

7. Fabiano Ferri 1:0

23. M. Cengia 2:0

36. M. Cengia 3:0

45. M. Nicoletti (F) cz.k. – za faul

45. F. Marinelli (F) b.rz.k.

68. Y. Allegri 3:1 rz.k.

90. J. S. Silva 4:1

 

 

Widzów: 59

Gracz meczu: Kabirou Moussoro (ST, Ferentino) – 8

Odnośnik do komentarza

Kiedy już miałem kończyć popołudniowy trening podszedł do mnie Riela i poprosił, abym poszedł do biura. Tam czekał już prezes Vellucci. Uścisnęliśmy sobie dłoń i prezes zaczął:

 

- Był do Ciebie faks.

 

- W jakiej sprawie?

 

- W sprawie pracy z reprezentacją – prezes pokazał mi wydruk. - Michał, nie chcę cię stracić, odwalasz tu świetną robotę.

 

 

Uśmiechnąłem się.

 

 

- Spokojnie prezesie, chciałbym pracować równolegle – spojrzałem na Vellucciego – pytanie, czy prezes się zgadza.

 

- Jeśli zostaniesz i zapewnisz, że nie będzie to miało negatywnego wpływu na Twoją pracę tutaj.

 

- Zapewniam Pana.

 

- W takim razie zgoda. Prosili byś oddzwonił jak najprędzej.

 

 

Niewiele myśląc złapałem za telefon. Tak, jestem zainteresowany... W sumie to nie mam czasu na tak długi lot, yhym... Zurych? Dobrze, pasuje... Dobrze, będę, dziękuję, do widzenia...

Odnośnik do komentarza

W sobotnie popołudnie byłem już w Zurychu, stojąc pod siedzibą Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej – FIFA. Panowie, oferujący mi pracę stawili się punktualnie. Zaprosili mnie do gabinetu. Pan prezes nazywał się Frank van Hattum, zaś jego współpracownik pełnił funkcję sekretarza i nazywał się Nelson Cull. Zaoferowali mi kontrakt na kwotę 20.000€ miesięcznie i wyjaśnili, że póki co nie wymagają ode mnie więcej niż przyzwoitego pokazania się w meczach towarzyskich, gdyż na razie tylko takie będzie rozgrywać moja kadra.

A właśnie – mój nowy zespół znajduje się na 70. miejscu w najnowszym rankingu FIFA. Drużyna tylko raz zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata i przegrała wszystkie trzy mecze grupowe. Było to 25 lat temu. Spełniło się moje marzenie o prowadzeniu kadry narodowej i zostałem selekcjonerem drużyny, nazywanej przez kibiców All Whites, czyli reprezentacji Nowej Zelandii!

 

Piłka nożna pod względem popularności w tym kraju nie mogła równać się z rugby, czy krykietem, ale na meczach zazwyczaj zjawia się sporo kibiców. Gwiazdą reprezentacji jest Ryan Nelsen (SW/DC, 29, 38/4), broniący na co dzień barw angielskiego Blackburn. Wśród ważniejszych graczy warto też wyróżnić Simona Elliotta (DM, 32, 29/6, Columbus Crew) oraz Ivana Vicelicha (WBR/DM/MRC, 30, 68/4, Dorados). Nowa Zelandia czterokrotnie sięgała po Puchar Narodów Oceanii. Najwyższe zwycięstwo All Whites zanotowali w 1981 roku gromiąc Fidżi 13:0, zaś najwyższą porażkę, w dodatku u siebie, poniosła z największym rywalem – Australią, przegrywając 0:10. Było to jednak 85 lat temu. Reprezentacja dwukrotnie brała udział w Pucharze Konfederacji, za każdym razem przegrywając wszystkie mecze.

 

 

Po powrocie do Ferentino rozegraliśmy spotkanie z amatorami z Tavolary. Rywal oczywiście nie miał nic do powiedzenia – w ciągu całego meczu nie oddał ani jednego strzału na naszą bramkę, ale moi gracze byli niezwykle nieskuteczni. Mecz omal nie zakończył się bezbramkowym remisem, ale w doliczonym czasie gry jedyną bramkę meczu strzelił Ognibene.

 

Poniedziałek, 9. lipca 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – Tavolara [AMA] 1:0 (0:0)

 

90. G. Ognibene 1:0

 

 

Widzów: 61

Gracz meczu: Gabriele Ognibene (ST, Ferentino) – 8

Odnośnik do komentarza

Kontrakt z Ferentino podpisał były już bramkarz RC Fléchois Mickaël Caradec (GK, 25, Francja), który ma być wartościowym zmiennikiem Nicolettiego, tym bardziej, że jego dotychczasowy – Fabrizio Marinelli – zaczął strasznie marudzić jak to mu jest niedobrze w roli rezerwowego. Za Francuza nie zapłaciliśmy ani eurocenta.

 

Mecz z Cagliari miał być pierwszym poważnym sprawdzianem w tym okresie i rozpoczynał serię meczów z silniejszymi rywalami.

W spotkaniu z dużo silniejszym rywalem nie mieliśmy za dużo do powiedzenia. Goście do przerwy zaaplikowali nam trzy gole, a potem kontrolowali mecz. Nasza gra wyglądała nieźle w drugiej połowie. Mogliśmy nawet strzelić honorową bramkę, ale Speroni obronił rzut karny, wykonywany przez Markela.

 

Sobota, 14. lipca 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – Cagliari Calcio [serie B] 0:3 (0:3)

 

7. M. Burgic 0:1

22. M. Burgic 0:2

45. R. Guana 0:3

83. J. Speroni [C] b.rz.k.

 

 

Widzów: 2970

Gracz meczu: Leonel Romero (SW/DC, Cagliari) – 9

Odnośnik do komentarza

Po łomocie od Cagliari podejmowaliśmy rezerwy Sieny.

W pierwszej części znowu zagraliśmy piach. Zbyt łatwo oddaliśmy inicjatywę rywalom, co ci skrzętnie wykorzystali, strzelając nam dwa gole. Na szczęście do gry wróciliśmy w drugiej połowie i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

 

Piątek, 20. lipca 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – AC Siena II 2:2 (0:2)

 

6. A. Giacomelli 0:1

28. G. Bonomi 0:2

55. G. Ognibene 1:2

76. G. Ognibene 2:2

 

 

Widzów: 69

Gracz meczu: Michele Nicoletti (GK, Ferentino) – 8

 

Niestety, ze składu wypadł mi Markel, który stłukł żebro i będzie pauzował do dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza

Sprawę awansu do trzeciej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów mocno skomplikowała sobie Legia Warszawa. Wojskowi przegrali na własnym boisku z CSKA Sofia 1:2 (Sikora – Żakow, Nemec).

 

W meczu przeciwko Żylinie zaprezentowaliśmy się nadspodziewanie korzystnie. W pierwszej części gry byliśmy zdecydowanie lepsi od Słowaków i do przerwy było 3:1. W drugiej trochę spuściliśmy z tonu, ale odnieśliśmy zwycięstwo.

 

Piątek, 27. lipca 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [iTA] – MŠK Żylina [sVK] 3:2 (3:1)

 

6. M. Cengia 1:0

7. M. Cengia 2:0

21. K. Moussoro 3:0

23. M. Djurisic 3:1

86. E. Jendrisek 3:2

 

 

Widzów: 2968

Gracz meczu: Mirco Cengia (ST, Ferentino) – 8

Odnośnik do komentarza

Zamiast meczu z Napoli rozegramy mecz pierwszej rundy kwalifikacyjnej Pucharu Włoch. Kibice nie powinni czuć się zawiedzeni, gdyż do Ferentino zawita Fiorentina. W przypadku ewentualnego wyeliminowani Violi w następnej rundzie zagramy z Spezią, bądź Pescarą.

 

 

Lipiec 2007

 

Bilans (Ferentino): 3-1-1 10:8

Bilans (Nowa Zelandia): –

Serie C2/B: –

Coppa Italia: 1. runda kwal. (vs. Fiorentina)

Finanse: -306.548€ (ostatni miesiąc +62.355€)

Budżet transferowy: 0€ (35% z transferów)

Budżet płacowy: 12.750€ (wykorzystane 11.370€)

 

 

Transfery – świat:

1. João Moutinho (AMC, 20, Portugalia: 8/3) ze Sportingu Lizbona do Milanu za 16.000.000€

2. Ricardo Carvalho (DC, 29, Portugalia: 37/1) z Chelsea Londyn do Milanu za 15.750.000€

3. Simão (AMRL, 27, Portugalia: 52/5) z Benfiki Lizbona do Villarreal za 15.500.000€

3. César Delgado (FC, 25, Argentyna: 10/4) z Interu Mediolan do FC Köln za 15.500.000€

 

 

Transfery – Polacy:

1. Mariusz Liberda (GK, 30, Polska: 3/0) z Korony Kielce do Wisły Płock za 1.500.000€

2. Paweł Golański (SW/DC/DM, 25, Polska: 8/0) z Legii Warszawa do Burnley za 1.300.000€

3. Paweł Sasin (D/MR, 24, Polska U-21: 6/0) z Górnika Łęczna do Burnley za 1.000.000€

 

 

 

Ligi Europy:

 

Anglia: –

Francja: Marsylia [+0]

Grecja: –

Hiszpania: –

Holandia: –

Niemcy: –

Polska: Groclin [+0]

Portugalia: –

Rosja: CSKA Moskwa [+9]

Szkocja: Livingston [+0]

Włochy: –

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1039 pkt.), 2. Brazylia (1001), 3. Francja (980), 10. Polska (826), 92. Nowa Zelandia (498)

Odnośnik do komentarza

Dziękować, dziękować. Mam nadzieję, że sobie jakoś poradzę. :)

 

 

Legia Warszawa odpadła z europejskich pucharów. W rewanżowym meczu Warszawiacy przegrali w Sofii z CSKA 1:3 (Drumlak – Nemec 2, Gargorow).

 

Mecz pucharowy z Fiorentiną miał być dla nas przede wszystkim atrakcją i możliwością zmierzenia się z jednymi z najlepszych piłkarzy Serie A. Nasza taktyka była prosta – wytrzymać jak najdłużej z czystym kontem. Udawało się nam długo, bo goście wyszli na prowadzenie dopiero w 32. minucie. Rzut wolny wykonywał Montolivo, zacentrował w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Luca Toni i Nicoletti był bez szans. Jeszcze przed przerwą Krøldrup wykorzystał rzut rożny, wykonywany przez Bastürka i zdobył drugiego gola. Jakby tego było mało w drugiej połowie czerwoną kartkę za faul taktyczny obejrzał Ulmer. Chwilę później bardzo aktywny Montolivo sam zdobył bramkę i było już 0:3. Więcej goli nie padło, choć stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje, ale w bramce gości bez zarzutu spisał się Tim Howard.

 

Niedziela, 5. sierpnia 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Coppa Italia, 1. runda kwalifikacyjna

 

Ferentino [C2/B] – ACF Fiorentina [A] 0:3 (0:2)

 

32. L. Toni 0:1

43. P. Krøldrup 0:2

52. A. Ulmer (F) cz.k. - za faul taktyczny

60. R. Montolivo 0:3

 

 

Widzów: 2924

Gracz meczu: Riccardo Montolivo (AMLC, Fiorentina) – 10

 

 

Ferentino: M. Nicoletti 6 – G. Tirabassi 6, Rancaño 6, F. Astrain 6, A. Ulmer 5 CZK – A. Carteni 6, Fabiano Ferri 6, P. Intermite 6, D. Carmassi 6 (78. Markel 6) – M. Cengia 6 (46. V. Benarrivo 6), K. Moussoro 6 (53. M. Agobian 7)

 

W trakcie meczu urazu pięty doznał Alessio Carteni i nie będzie do mojej dyspozycji przez okres od pięciu dni do dwóch tygodni.

Odnośnik do komentarza

Zaklepałem jeszcze dodatkowy sparing nieco ponad tydzień przed inauguracją ligi. Naszym przeciwnikiem będzie amatorskie Arbus.

Hiszpańskie Tropezón zarzuciło sieci na naszego stopera Rancaño. Za swojego gracza zażądałem 150.000€ i 20% kwoty następnego transferu, myśląc, że odstraszę kontrahentów. Ku mojemu zdziwieniu Hiszpanie zgodzili się na moje warunki i odejście naszego obrońcy jest tylko kwestią dogadania się, co do warunków kontraktu indywidualnego.

 

Sparing z naszymi juniorami miał dość zaskakujący przebieg. Mieliśmy optyczną przewagę, lecz nic z niej nie wynikało. W końcówce kontrę rywali przerwał Agobian i wyleciał z boiska. Rzut karny obronił jednak Marinelli. Kiedy wydawało się, że spotkanie skończy się remisem, z kolejną kontrą wyszli juniorzy i tym razem Marinelli był bez szans.

 

Czwartek, 9. sierpnia 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – Ferentino U-20 0:1 (0:0)

 

17. Markel (F) ktz.

85. M. Agobian (F) cz.k. - za faul taktyczny

86. F. Marinelli (F) b.rz.k.

90. V. Pasquali 0:1

 

 

Widzów: 94

Gracz meczu: Valerio Pasquali (ST, Ferentino U-20) – 8

 

Po tym meczu straciłem na co najmniej dwa tygodnie Markela, który naciągnął ścięgno podkolanowe.

W pierwszych meczach drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA poradziły sobie średnio. W Łodzi Widzew zremisował z Zetą Golubovci 1:1 (Ilków-Gołąb – Zvicer), a w Płocku Wisła w takim samym stosunku zremisowała z Szirokim Brijegiem (Ostrowski – Abramovic). Jedyne zwycięstwo odniosła Wisła Kraków, która na Reymonta pokonała Metalurg Lipawa 2:0 (Kryszałowicz, Kosmalski).

Odnośnik do komentarza

Zacząłem w końcu budować swój sztab szkoleniowy w nowozelandzkiej kadrze. Do zespołu dołączyli trenerzy Damian Mori (36, Australia: 45/29) oraz Michael Ridenton (39, Nowa Zelandia: 13/0), który został moim asystentem.

Ze smutkiem pożegnałem Rancaño (DC, 24, Hiszpania) – [30-0-0-1, 7.10], który doszedł do porozumienia z nowym pracodawcą i na nasze konto wpłynęło 150.000€. Niezwłocznie zacząłem się rozglądać za następcą hiszpańskiego defensora.

 

Tuż przed meczem z Arbus spadł na nas cios – Andreas Ulmer nadwyrężył więzadła kolanowe i nie będzie grał przez miesiąc do dwóch.

Mecz z amatorami miał być łatwy i poprawić nastroje przed startem ligi. I tak właśnie było. Wygraliśmy wysoko i pewnie, a wydarzeniem dnia były dwie bramki Ibrahima, który dostał swoją pierwszą szansę w pierwszej drużynie.

 

Piątek, 17. sierpnia 2007, Comunale di Forma Coperta, Ferentino

Mecz towarzyski

 

Ferentino [C2/B] – Arbus [AMA] 4:0 (2:0)

 

22. K. Moussoro 1:0

36. K. Moussoro 2:0

52. R. Ibrahim 3:0

79. R. Ibrahim 4:0

 

 

Widzów: 54

Gracz meczu: Matteo Nevicati (MRC, Ferentino) – 10

 

Niestety, do grona kontuzjowanych dołączył Silva, który skręcił staw skokowy. Jego przerwa potrwa od tygodnia do czterech.

Odnośnik do komentarza

Odpowiedzią na sprzedaż Rancaño jest sprowadzenie z belgijskiego Geel Dennisa Dessaera (DC/DM, 24, Belgia).

 

W rewanżowych meczach drugiej rundy kwalifikacyjnej Pucharu UEFA tylko Wisła Kraków nie zawiodła i wygrała 2:0 (Kryszałowicz, Sokołowski) z Metalurgiem. Odpadła natomiast zarówno Wisła Płock po porażce z Szirokim Brijegiem 1:2 (Kosmicki – Abramovic, Barac), jak i Widzew Łódź, który poległ z Zetą Golubovci 0:2 (Zvicer, Perkovic).

 

W meczu o Superpuchar Europy Real Madryt pokonał monachijski Bayern 2:0 (Helguera kar., Gravesen).

 

Tuż przed meczem z Montevarchi wysłałem powołania na mecze kadry Nowej Zelandii przeciwko Barbadosowi i Beninowi. Powołania otrzymali:

 

 

Bramkarze:

Ross Nicholson (GK, 32, 12/0, Auckland City), Mark Paston (GK, 30, 23/0, New Zealand Knights), Craig Wilkins (GK, 25, –, –)

 

Obrońcy:

Gary Darkes (D/WBL, 21, –, Buxton), Danny Hay (DC, 32, 15/1, New Zealand Knights), Lee Jones (DC/DM, 32, 17/0, Wrexham), Mark Jones (SW/DC, 20, 3/0, Villarreal), David Mulligan (D/WBR, 25, 17/1, Lincoln City), Ryan Nelsen (SW/DC, 29, 38/4, Blackburn Rovers), Duncan Oughton (D/WBR/DM/MRC, 30, 18/1, Treviso), Cole Tinkler (DR, 21, 10/1, New Zealand Knights), Nathan Urlovic (DC/ST, 20, –, New Zealand Knights), Paul Vodanovich (DL, 23, –, Auckland City)

 

Pomocnicy:

Jeff Campbell (ML, 28, 26/7, Melbourne), Jeremy Christie (AMRC, 24, –, Chesterfield), Simon Elliott (DM, 32, 29/6, Columbus Crew), Mick Gwyther (AML, 20, –, New Zealand Knights), Noah Hickey (AMR, 29, 22/6, Melbourne), Ivan Vicelich (WBR/DM/MRC, 30, 68/4, Dorados), Adrian Webster (MRC, 26, 5/0, Darlington), Raffaele de Gregorio (MC, 30, 25/4, Padova)

 

Napastnicy:

Chad Coombes (AM/FC, 23, 1/0, Auckland City), Rory Fallon (ST, 25, 7/0, Swindon Town), Brent Fisher (ST, 24, 7/1, Al-Rayyan (QAT)), Daniel Mortensen (ST, 23, –, Auckland City), Paul Urlovic (ST, 28, 19/5, –)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...