Skocz do zawartości

Motoryzacja


klinsmann

Rekomendowane odpowiedzi

jmk, ok, może źle zinterpretowałem, co miałeś na myśli.

Wracając do rozrządu. Weź się upewnij, Czy aby masz na pewno na pasku. Bo w swoim programie, z którego korzystam na sklepie, nie występują żadne zestawy rozrządu, pasek, czy też rolki. Żeby ktoś Cie w konia nie zrobił. Bo wygląda, że masz łańcuch i jeśli nic tam złego nie słychać, to nie ruszaj.

Odnośnik do komentarza

100zł dla mnie spora suma w tym momencie (ale ogólnie też dużo, jeśli mam wydać na coś, co już mam), jak już pisałem dostałem niespodziewane recepty, chciałem wiedzieć czy muszę wydać na przegląd czy mogę kupić leki, a wypłaty (tak, pracuję w kilku miejscach:P) dopiero nadejdą za tydzień-dwa, więc będę miał na ubezpieczenie. Samochód wzięliśmy na współwłaściciela, więc o zniżki się nie martwię, ale i tak spodziewam się kosztów w okolicach tysiąca, półtora za rok, mam 30 dni na to;) Teraz na tego samego właściciela było 300zł rocznie, no ale 1.2 a 2.0 to różnica ;) Trochę się przeliczyłem, wydałem więcej niż chciałem, trochę mi mniej zapłacili za szkolenia, więc dlatego tak ważne jest te 100zł w te konkretne dni, ale już wiem, że przegląd muszę tak czy siak zrobić :P

 

Rozrządu nie widać, musiałbym rozkręcić, ale z tego co widziałem na necie to są paski, tak czy siak zostawiam to znajomemu mechanikowi do ogarnięcia razem z filtrem paliwa. To jest KIA Cerato 2.0 diesel, 2005 rocznik w wersji hatchback 5 drzwi.

Odnośnik do komentarza

 

 

Rozrządu nie widać, musiałbym rozkręcić, ale z tego co widziałem na necie to są paski, tak czy siak zostawiam to znajomemu mechanikowi do ogarnięcia razem z filtrem paliwa. To jest KIA Cerato 2.0 diesel, 2005 rocznik w wersji hatchback 5 drzwi.

Nie ogarniam. Cały czas myślałem, że kupiłeś Toyote z linka. No to zmienia postać rzeczy. Rozrząd do tej KIA z pompą wody, która jest na pasku, to około 600 zły. I to pod warunkiem, że rolka prowadząca jest bez jakiegoś łącznika. Jeśli jednak występuje z nim, to cena rośnie o ok. 150 zły.

Odnośnik do komentarza

W instrukcji mam napisane 3 rodzaje R15 185/65 R15 195/60 i R16 205/50 - obecnie mam założone te 195/60, ale zimowe. Czy mogę je zmienić na letnie R15 185/55?

Pewnie by się dało zamontować, tylko pozostaje kwestia, jak będzie się prowadził samochód na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Komputer pokazywał mi, że do końca paliwa mogę przejechać jeszcze nieco ponad 100km - jak temu wierzyć, skoro po chwili pojawiła się kontrolka, która namawiała (;)) do odwiedzenia stacji paliwowej?

 

Swoją drogą na razie jestem zadowolony, po nalaniu do pełna, przejechałem koło 900 km, co daje niecałe 7l/100.

Odnośnik do komentarza

Komputer pokazywał mi, że do końca paliwa mogę przejechać jeszcze nieco ponad 100km - jak temu wierzyć, skoro po chwili pojawiła się kontrolka, która namawiała ( ;)) do odwiedzenia stacji paliwowej?

 

Swoją drogą na razie jestem zadowolony, po nalaniu do pełna, przejechałem koło 900 km, co daje niecałe 7l/100.

u mnie pokazuje przy 90km, wiec to zalezy od auta. prawda jest jednak taka, ze to wszystko zalezy od chwilowego spalania, bo jak jezdzisz duzo po miescie, to bedzie Ci pokazywal mniejsza odleglosc ktora mozesz przejechac. jak wylaczysz silnik i zresetujesz kompa, wyjedziesz za miasto i bedziesz jechal spokojnie, to i km do przejechania Ci przybedzie ;)

 

gdzies ostatnio czytalem, ze w roznych autach zazwyczaj mozna jeszcze przejechac od 10 do 30km, gdy komputer pokazuje 0km, ale lepiej chyba tego nie sprawdzac.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Coraz bardziej na serio przymierzam się do Yaris Verso (1999-2005). Czy ktoś może mi coś konstruktywnego powiedzieć o tym samochodzie? Jakieś przeciwwskazania?

 

To że brzydal, to wiem :keke:

 

Wiem też, że bebechy ma klasycznego yarisa, oraz że żadna część nadwozia od niego nie pasuje, ale do tego jestem przyzwyczajony, bo mam obecnie e11 wagon, gdzie sytuacja jest niemal identyczna (oprócz klapy silnika, przedniego zderzaka i przednich nadkoli nic nie pasuje z innych modeli).

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość MitnickMike

Krótkie pytanie do osób będących w temacie, auto do 30k, tanie w eksploatacji (głównie chodzi mi o zawieszenie)? Miałem (mam? :-k) VW Borę 4-5 lat i przyszedł chyba koniec na twardego 1,9tdi :/

Odnośnik do komentarza

Ja np. swoim focusem w 4,5 roku zrobiłem 90 tys. km i nie miałem żadnych problemów z zawieszeniem (odpukać). Poza corocznymi przeglądami kupuję tylko benzynę i płyn do spryskiwaczy. No i jeszcze żarówki do oświetlenia tablicy.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

ja +/- 90k robię rocznie :) auto kupiłem jakieś 4-5lat temu z przebiegiem 180k, teraz ma 470k :D padła na 99%, turbina, pompa paliwa, do wymiany są rozrząd, filtry, jakieś błędy na komputerze, zawieszenie (końcówki i inne gówna) do wymiany, jutro poznam wycenę :) kolorowo tego nie widzę a dokładać kolejnych 2-3k w tym roku do tego auta nie mam zamiaru. Chociaż swoje nim wyjeździłem :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...