Skocz do zawartości

Seriale telewizyjne


Feanor

Rekomendowane odpowiedzi

The Wire, Zakazane Imperium.

 

BB imo warto do konca luknac. Dwa pierwsze sezony lekko moga meczyc. Potem jest ciekawiej.

 

Sopranos obecnie ogladam i jest dobre.

 

Jak Banshee Ci sie podoba to mozesz sprawdzic Spartacusa. Z czysto historycznych mega jest Rzym, ale tylko dwa sezony ma. Dynastia Tudorow tez spoko.

Odnośnik do komentarza

A ja poszukuje kolejnego serialu do pochłonięcia, skończyłem Banshee, House of Cards, Dochodzenie, Detektywa, szukam coś w podobnych klimatach.

Breaking Bad mnie nie wciągnęło, przemęczyłem ledwo 2 sezony. The Walking Dead też jakoś mnie nie wkręcił.

Może ktoś coś poleci? :)

The Shield albo Oz. Oba seriale to ekstraklasa.

Odnośnik do komentarza

Widzę że nie Ty :P.

 

Ja nie mówię, że to zły serial, sporo dobrego słyszałem i kiedyś ogarnę. Ciężko mi jednak polecać coś czego nie widziałem, a zarówno Tudorowie jak i Rzym, może nawet przede wszystkim Rzym to znakomite produkcje. Jak ktoś nie widział warto nadrobić.

 

Minusa od Makka nie kumam :<.

Odnośnik do komentarza

Za to :P :

Mi Rodzina nie podeszła, tzn. przerwałem w połowie pierwszego odcinka, bo musiałem wyjść

 

 

BTW, jeśli chodzi o GoT ten sezon i poprzedni odnośnie:

 

Pani Kamienne Serce- to już nie pamiętam, czy ta postać miała się w serialu pojawić czy też nie :-k

 

 

Odnośnik do komentarza

Widzę że nie Ty :P.

 

Ja nie mówię, że to zły serial, sporo dobrego słyszałem i kiedyś ogarnę. Ciężko mi jednak polecać coś czego nie widziałem, a zarówno Tudorowie jak i Rzym, może nawet przede wszystkim Rzym to znakomite produkcje. Jak ktoś nie widział warto nadrobić.

 

Minusa od Makka nie kumam :<.

Tylko że Rzym zepsuł się mocno w połowie drugiego (ostatniego) sezonu (na Filippi, po samobójstwie Brutusa następuje gwałtowny zjazd w dół).
Odnośnik do komentarza

GoT

 

 

 

Wątek Młodego Gryfa? On nie jest dla Was niczym Filip z konopii? Dla mnie ten wątek byłby spokojnie do wycięcia, tym bardziej że i w wersji martinowskiej na kilometr śmierdzi mi kalką z łżedymitrów. Pod tym względem wygrywa z nim jedynie wątek Quentyna Martella :)

Wątek Młodego Gryfa może się jeszcze pojawić, ale biorąc pod uwagę fakt, że do dzisiejszego odcinka ani wzmianki jeszcze chyba nie było o najemniczej armii spadkobierców Bittersteela, ani razu nie wspomniano o Conningtonie a i wątek Aegona nie jest jakoś szczególnie wyeksponowany, to kto wie, może poszedł pod nóż :)

 

Co do Żelaznych Wysp, to imho na luzie HBO może je przesunąć do szóstego sezonu, ostatecznie rozwiązywanie mereen knot może być mocno przeciągane :)

 

GoT, ale bardziej książkowo, bo serialu obejrzałem na razie jeden odcinek:

 

 

Jeżeli faktycznie wycięli wątek Młodego Gryfa to pewnie jest to spoiler, że nie jest on tak ważną postacią jaką mógłby się wydawać. Myślę, że możemy mieć do czynienia z sytuacją a'la Eddard Stark - czyli jakąś spektakularną śmierć, która w efekcie spowoduje "przestawienie pionków" Varysa na Daenerys.

 

Jak dla mnie ten Młody Gryf i jego sensacyjne pojawienie się to też ten przysłowiowy Filip. Wątpię żeby miał jakiś znaczny wpływ na fabułę w szerszym kontekście i prawdopodobnie polegnie na jakiejś wojnie, albo zostanie zgładzony w jakimś spisku ;)

 

Odnośnik do komentarza

GoT 5.02

 

 

Ozdobą odcinka był... Kevan. Dla mnie on w ogóle był odkryciem w Tańcu, kolejne pogłębienie oblicza Lannisterów, a tu scena z nim pokazała trochę tego pogłębienia :) Mam nadzieję, że będzie go więcej, choć ucieka do tej swojej Skały :/

A tak poza tym, to jazda bez trzymanki z tymi zmianami fabularnymi :) To w sumie ciekawy zabieg, niby ta sama historia, a pełna dla mnie niespodzianek. Nowe pytania mi się nasunęły: czy Weiss i Benioff usunęli wątek Arianne? Rozmowa z kochanką Oberyna nasunęła mi podejrzenie, że może ona zastąpić krnąbrną księżniczkę. Areo jakiś taki śmieszny, ale w sumie i tak wzbudza respekt. Królobójca jedzie w zupełnie drugą stronę, co w sumie może być zmianą na plus, bo te jego wojaże po ziemiach Brackenów i Blackwoodów były zupełnie bezproduktywne :) Spotkanie Sansy z Brienne trochę przydało sensu peregrynacjom Dziewicy z Tarthu, co akurat mi się nie podoba: te jej książkowe absurdalne, skazane na klęskę poszukiwania Starkównek miały w sobie jakiś ponury tragizm, którego tu brakuje. Wątek z Braavos nie wiem jeszcze jak interpretować. Czy pojawienie się Jaqena sugeruje, że serial zrezygnuje z wątku Cytadeli? Bo według mocnych spekulacji to w niej w istocie Jaqen się znajduje...

No i kolejny argument za tym, że Młodego Gryfa nie będzie: zastępujący Mopatisa Varys jedzie z Tyrionem do Volantis, nie do Rhoyne.

 

 

Odnośnik do komentarza

Daredevil S1

 

Bardzo dobra produkcja

 

 

Nie znałem historii superbohatera, jego rywali, ale jak najbardziej nie żałuję, że skusiłem się na ten serial po pozytywnych recenzjach. Był dobrze poprowadzony od początku do końca, każdy odcinek na wysokim poziomie, bez zahaczania o jakieś dno, czy sztuczne, patetyczne zrywy bohatera. Ewentualnym minusem mogą być sceny walki, no ale jednak jest to na bazie komiksu (?), także można zrozumieć. Do tego niezłe zakończenie, trzymające w napięciu, ale bez spodziewanego THE END ze śmiercią Fiska, czy jednego z przyjaciół Murdocka.

 

 

Polecam.

Odnośnik do komentarza

Jakbyś znał historię to byś wiedział, że to nie mogło być spodziewane ;)

A co masz do walk?

Daredevil bez wątpienia łyka w tej chwili każdy serial o superbohaterach. Netflix z kolejną produkcją będzie coraz mocniejszym graczem, oby w końcu weszli do Polski!

Btw, niedawno padł news, że Marvel chce mieszać seriale wraz z filmami kinowymi. Niby smaczek, ale tylko dla fanów ;)

Odnośnik do komentarza

IMO za bardzo popłynęli już w tym aspekcie, ale powtórzę- rozumiem, że to serial na podstawie komiksu.

 

 

Za to szkoda mi Wesley'a. Polubiłem gościa ;)

 

 

 

A to prawda, fajna postać, też mi było żal. Ale gdybyś znał komiksy to byś wiedział, że to konieczne przy postaci Karen.

 

 

Mnie się podobały smaczki jakie serwowano m.in. z Elektrą :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...