Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zaczalbym od aresztowania wszystkich wasali, wygnania ich, z kasy którą dostaniesz wynajmujesz najemników, po wojnie rozbudowujesz infrastrukturę, a zanim rozdasz tytuły podnosisz prawa.

i wojna domowa w powietrzu.

Lepiej utrzymywać dobre kontakty z własnymi wasalami (zwłascza największymi), jak masz 2 tytuły królewskie, to paradoksalnie przy słabej władzy podzielenie nie jest złym pomysłem.

Nie, jak się aresztuje wszystkich naraz to wojny nie będzie, bo nowi o tym nie wiedzą i nie dostaną kary za aresztowania.

 

Jak sie arestuje bez powodu, to masz nikłe szanse aresztowania, około 30-40%, co zazwyczaj kończy się buntem.

Odnośnik do komentarza

W 841 roku po 40 latach panowania umarł Diarmait Sprawiedliwy, założyciel królestwa Laigin. Kilka lat przed śmiercią doprowadził on do aneksji plemienia Urmhumhain, dzięki czemu Laigin stało się już wyraźnie drugą siłą Irlandii. Niestety, Ulaidh z północy było nadal wyraźnie silniejsze, między innymi dzięki swym związkom z Piktami. Nowym władcą stał się jego wnuk Duiblesc.

 

 

19017314998_0b32691675_c.jpgck2_1 by Tulkaion, on Flickr

 

Odnośnik do komentarza

Spróbuj zaatakować hrabstwa w Walii, bo one wyglądają najbardziej atrakcyjnie.

Grałem Wikingami ze Szwecji. Pierwszy władca zjednoczył plemiona szwedzkie i koronował się na króla Szwecji, jego następca został jego wnuk, który krwawo stłumił bunty książąt Szwecji i Norwegii, w pewnym momencie tylko jeden diuk nie był w lochu króla. W przerwach pomiędzy buntami armia rabowała ziemię innowierców i napełniała skarbiec złotem (zdarzało się tak, że musiałem ich zawracać z Walii, żeby gasić pożar w domu), a także przyłączała nowe ziemie do królestwa, Norwegie, Danie i trochę ziem w Finlandii, co umożliwiło pod koniec życia koronować się na cesarza Skandynawii. W kwestii rozwoju ziem wszystkie pieniądze i prestiż z wypraw szły na rozbudowę prowincji i tworzenie nowych tytułów. Pod koniec panowania katolicyzm stał się religią cesarstwa, ale wraz ze śmiercią władcy wierzenia przodków stały się dominujące. Wraz ze śmiercią cesarza wasale znowu zaczęli się burzyć i pojawił się jakiś wariat, który uważał, że Królestwo Norwegii należy do niego. Diukowie standardowo poszli do lochu, a wariat stracił cały swój skarbiec, który stał się własnością rodziny panującej. Po rozwiązaniu problemów w domu wojownicy wrócili do napełniania skarbca złotem kosztem niewiernych i palenia ich świątyń, gdyż trzeba zasiać strach i zreformować wiarę, a autorytet wiary jest bardzo słaby.

AI buntowników jest dalej strzelone, część buntów wybuchała w takich momentach, że miałem czas, żeby ściągnąć armię do domu, stłumić go i wrócić do zarabiania w ciągu pół roku.

Odnośnik do komentarza

Księstwo Toskanii dalej jest przepakowane w starcie 1067, używając tylko wojsk z domeny jestem zdolny bić wszystkich sąsiadów, którzy nawet nie są zdolni do zawołania sojuszników do pomocy.

Co do języka w CKII, angielski jest dużo lepszy, bo mody się z polskim nie lubią i będą powodować crashe.

Odnośnik do komentarza

Księstwo Toskanii dalej jest przepakowane w starcie 1067, używając tylko wojsk z domeny jestem zdolny bić wszystkich sąsiadów, którzy nawet nie są zdolni do zawołania sojuszników do pomocy.

Co do języka w CKII, angielski jest dużo lepszy, bo mody się z polskim nie lubią i będą powodować crashe.

A ja zastanawiałem się, dlaczego przy włączeniu często się gra wiesza :) Pozostaje więc przerzucić się angielski.

Odnośnik do komentarza

W 862 roku pańskim nadal panuje Duiblesc. Łaska tłumu na pstrym koniu jedzie, mój aktualny władca jest idealną ilustracją tej parafrazy; pomimo tego, że powiększył królestwo dwukrotnie, w ciemnych kątach Laigin jakieś kaprawe ryje szepczą o nim per "Beztroski". Duiblesc Beztroski zdążył wygrać trzy poważne wojny, w tym raz pokonując przeciwnika z tej większej, przemądrzałej części Wysp Brytyjskich (Gwynedd). W Irlandii są już tylko trzy organizmy państwowe, liczą się dwa. Niestety, Ulaidh nadal ma bliskie związki z Piktami (a ci są z każdą dekadą silniejsi).

Życie rodzinne Duiblesca faktycznie wygląda na idyllyczne i beztroskie. Małżonka Theodelinga dała mu trzech synów (Cuileacha, Feanora i Tuireanna) i bonusową córkę; najstarszy Cuilech już wszedł w związki małżeńskie z bizantyjską księżniczką Elaidorą. By uciszyć pretensje młodszego Feanora, dostał on w lenno hrabstwo Tuadhmhumhain. Perspektywy dynastii wyglądają nieźle, co nawiasem mówiąc sprawia, iż jakoś nie potrafię jeszcze poczuć klimatu sejwa.

 

 

19389661695_98d7e438c3_z.jpgck2_3 by Tulkaion, on Flickr

 

Odnośnik do komentarza

Patrząc na mapę to opłacoałoby ci się zredukować liczbę państw w Irlandii i zaatakować Kornwalię. Potem ewentualnie próbować założyć własne królestwo tytularne (nie pamiętam jakie są dokładnie warunki), lub póbować dążyć do koronacji na króla Irlandii.
Innaciekawą droga byłaby ekspansja walijska i koronowanie isę na króla Walii.
BTW - czesi są katolikami, dobrze widzę?

Odnośnik do komentarza

Kupiłem. Jakie DLC warto dokupić?

A które masz? Wszystkie z herbami warto, podobnie z customization i ruler designer. Wszystkie sprite packi są ładne, ale jak nie ma promocji nie warte zachodu, podobnie z muzyką i portretami ładnie wyglądają, ale wiele nie wnoszą do gry. Z głównych must have to The Old Gods, The Republic, Sword of Islam, Legacy of Rome, Rajas of India, Charlemagne. Reszta jak chcesz to kupuj.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...