Skocz do zawartości

Gry historyczne ze stajni Paradoxu


Rekomendowane odpowiedzi

O jeny, faktycznie, ale mogę badać tylko myśliwce, bombowce morskie lub bliskiego wsparcia, więc raczej nie ma szans na zrzucenie bomby jądrowej z lotniskowca.

 

Koniec czekania, wywołałem faszystowskie bunty w Ekwadorze i Kolumbii, a po chwili zaatakowałem Ekwador, Wielka Kolumbia faszystowska dołączyła do frakcji, za chwilę rzucimy się na kolumbijską ropę.

Odnośnik do komentarza

 

No ale ja nawet paktu o nieagresji nie mogę zrobić, a co dopiero gwarantować komuś cokolwiek. Jedyne co mogłem robić, to wysyłać dyplomatów i uruchomić Lend-Lease, które zdaje się nie działać i nie poprawia stosunków.

 

A opcja popraw relacje?
No napisałem, że wysyłam dyplomatów. Generalnie ja u tych, których chce, mam postrzeganie 100 (chyba maks). Niestety mój kraj innych postrzega zasadniczo źle, a nie ma chętnych na poprawę stosunków. Nie pomogło nawet wpuszczenie Aliantów na moje ziemie, zero starań z ich strony. A do tego mam tę karę bazową. Czyli kolejna gra Paradoxu, gdzie gra małym krajem jest dodana na doczepkę :-k
Odnośnik do komentarza

Próbowałem Ameryką zagrać, ale poległem po 30 minutach prób ogarnięcia floty :_eyes: Zdecydowanie zbyt skomplikowany kraj do prowadzenia ;)

Próbuję Australią, ale po zobaczeniu dedykowanego drzewka decyzji dla USA nie chce mi się bawić w te defaultowe :-k

 

Lucas - zasadniczo do 1948.

Odnośnik do komentarza

No nie, ja już mam dalej :).

 

Me_who, jako mały kraj możesz wpływać na inne, ale trzeba na to właśnie czasu, tu na wszystko trzeba czasu. Mnie Argentyną gra się bardzo fajnie. Zaatakowałem Ekwador i mnie zaskoczyli o_O prawie rozjechali mi moją jedną armię z 16 dywizji zostały mi cztery... zrzuciłem im bombę atomową :>. Walka trwa, wspiera mnie Peru, Boliwia dołączyła do Osi. Będzie ciężko walczyć z Ekwadorem i Kolumbią. Oś wkracza w Amerykę Środkową - Honduras i Salwador faszystowskie.

Odnośnik do komentarza
No nie, ja już mam dalej :).

 

Zasadniczo - do tej daty musisz "wygrać", ale grac można dalej. Przynajmniej tak twierdzi Internet.

 

jmk - widocznie Arabia Saudyjska była za mała, bo tu nie chodzi o czas (ja i tak uważam, że zrobiłem z nich niezły kraj, bo zaczynałem z 1 fabryką cywilną i 1 wojskową, 2 dywizje piechoty i 1 kawalerii, a skończyłem ~25 fabrykami łącznie, bodajże 6 stoczni, 4 rafinerie, 6 dywizji piechoty, 1 kawalerii, 2 pancerne i jedna zmechanizowana. Plus 200 samolotów i 3 okręty podwodne :D W końcu wyczerpały mi się zasoby ludzkie :| Szkoda, że % rekruta z terytoriów podbitych jest tak niski. U mnie wynosił bodajże 0,049% :( A po zajęciu Jemenu i Omanu podwoiła się ludność kraju.

Odnośnik do komentarza

tak, przy politykach handlowych masz napisaną wartość procentową eksportu (odpowiednio bodajże 80, 50, 20 i 0), IMO w fazie rozwoju najbardziej się opłaca wzmożony eksport, a później, jak już mam pobudowane fabryki, porobione podstawowe badania i zaczynam zdobywać dostęp do większej ilości surowców to stopniowo się zamykam. ale grałem do tej pory tylko mocarstwami, więc może są inne drogi.

Odnośnik do komentarza

Sytuacja po miesiącu wojny na wschodzie.

Ta wojna nie przypomina blitzkriegu. Jest dla nas bardzo krwawa: zginęło 103000 Niemców, 40000 Polaków, 3000 Włochów, 2000 Bułgarów, 26000 Węgrów, 8000 Japończyków.... W zamian: jedynie 115000 Sowietów :( w dodatku nie widać przełomu. Jedynym sukcesem Grupy Armii Północ jest zajęcie łotewskiego miasta Kurzeme i wyłom w pobliżu Zatoki Ryskiej... niestety do samej zatoki dojść mi trudno. Największe sukcesy odbotowała Grupa Armii B operująca w Białorusi: dotarła na przedpole Witebska i Homla z wąskim sowieckim jęzorem w środku: ciągle jeszcze nie udało mi się ani zająć ani nawet odciąć Mińska. Walcząca na Ukrainie Grupa Armii C bezskutecznie próbuje odciąć Odessę... Jeśli w najbliższych tygodniach nie dojdzie do jakiegoś przełomu, to czuję w kościach śmierć sejwa :/

Odnośnik do komentarza

Może głupie pytanie, ale do którego roku maksymalnie można grać w tę grę? :P Jest jakiś moment, że automatycznie się kończy i trzeba nowy sejw zaczynać?

 

grasz do 1948, chyba że jesteś w stanie wojny - wtedy gra kończy się po podpisaniu pokoju

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...