Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Już z myślą o przyszłym sezonie zaklepałem pierwszy transfer — w lipcu dołączyć do nas miał młody boczny obrońca Airdrie, Phil Stansfield (20, DR; Anglia), który miał powalczyć z Vaughanem i Rossem o miejsce na prawej pomocy.

 

Wyjazdowy mecz z trzecim w tabeli Stirling odbył się, i na tym poprzestańmy. Zagraliśmy mało skutecznie, gospodarze również, tak że bezbramkowy remis nikogo nie skrzywdził. Daliśmy tym samym szansę Airdrie Utd na odrobienie dwóch punktów, lecz nasi rywale przegrali aż 0:3 z Queen of the South i nasza przewaga nad nimi wzrosła o kolejne oczko.

 

28.02.2009 Forthbank Stadium, Stirling: 891 widzów
D2 (29/36) Stirling [3.] — East Stirlingshire [1.] 0:0 (0:0)

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr, G.Ross — G.Smith, Ph.Creaney (89. A.Lindsay), S.Johnstone — D.Graham (76. A.Mason), J.McGeough (89. K.Nix)

MVP: Cabbar Bagdagi (WBL; East Stirlingshire) — 8

 

Luty 2009

 

Bilans (East Stirlingshire): 2-2-0, 10:3

Division Two: 1. [—], 67 pkt, 64:23

Tennent's Scottish Cup: 3. runda (0:1 z Raith)

CIS Cup: 1. runda (1:2 z Partick)

Challenge Cup: półfinał (2:3 z Partick)

Finanse: +361.457€ (w ostatnim miesiącu -15.704€)

Budżet transferowy: 10.902€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.250€ (wykorzystane 5.525€)

Bilans (Rosja): —

EMŚ 2010 (grupa 3): 1. [—], 9 pkt, 11:0

Nagrody: Cabbar Bagdagi (jedenastka tygodnia — 1), Bartłomiej Fogler (jedenastka tygodnia — 1), Greg Ross (jedenastka tygodnia — 2; piłkarz lutego — 2.), David Graham (jedenastka tygodnia — 2), Graeme Smith (jedenastka tygodnia — 2), Graham McWilliam (jedenastka tygodnia — 2; piłkarz lutego — 1.), Phil Creaney (jedenastka tygodnia — 1), Iain Diack (jedenastka tygodnia — 1); moi (menedżer lutego — 3.)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Dariusz Rolak (22, ST; Polska U-21: 1/0) z Zagłębia do Wisły za 1.000.000€

2. Radosław Janukiewicz (24, GK; Polska) z Odry Wodzisław do Cracovii za 1.000.000€

3. Jakub Szmatuła (27, GK; Polska) z Cracovii do Wisły za 1.000.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Schumacher (22, ST; Brazylia) z Atlético Paranaense do Corinthians za 7.000.000€

2. Artur Nartikojew (23, ST; Rosja: 2/1) z Lokomotiwu Moskwa do CSKA Moskwa za 6.000.000€

3. Dienis Diedieczko (22, AMC; Ukraina: 11/0) z Dynama Kijów do CSKA Moskwa za 4.300.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+16]

Francja: Lyon [+6]

Hiszpania: Valencia [+14]

Niemcy: Schalke [+2]

Polska: Wisła [+5]

Rosja: —

Szkocja: Celtic [+0]

Włochy: Roma [+1]

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1167), 2. Brazylia (1140), 3. Niemcy (1074), 11. Rosja (841), 36. Polska (638)

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie zasadniczej Pucharu UEFA Wisła trafiła na hiszpańską Sevillę i w meczu w Krakowie sensacyjnie zwyciężyła 3:2 po dwóch bramkach Golańskiego i trafieniu Kowala, dzięki czemu zachowała realną szansę na awans.

 

Po dwóch remisach mecz z walczącym o utrzymanie Peterhead należało po prostu wygrać, by nie dawać nadziei rywalom z Airdrie. Początkowo zanosiło się na kolejną nerwówkę, potwierdzającą sugestie mediów, że złapaliśmy zadyszkę, ale w 39. minucie Ross dośrodkował w pole karne, McGeough ślicznie zgrał piłkę do Grahama, a ten strzałem z półobrotu dał nam prowadzenie. Trzy minuty później znów Ross popisał się precyzyjną centrę, Graham strącił piłkę do McGeougha, John zaś uderzeniem z półwoleja podwyższył na 2:0, wybijając gościom futbol z głów. Kwadrans po przerwie Bagdagi przytomnie wystawił piłkę na 25. jard Johnstone'owi, a piłka po strzale Scotta uderzyła w słupek i wpadła do bramki. Tym samym po dwóch meczach przerwy znów przypomnieliśmy sobie, jak smakuje zwycięstwo.

 

07.03.2009 Firs Park, Falkirk: 750 widzów
D2 (30/36) East Stirlingshire [1.] — Peterhead [9.] 3:0 (2:0)

39. D.Graham 1:0
42. J.McGeough 2:0
60. S.Johnstone 3:0

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, G.Ross (60. S.Friel) — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone — D.Graham (74. A.Mason), J.McGeough (87. K.Nix)

MVP: David Graham (ST; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza

W rewanżowym meczu w Sevilli Wisła przegrała 1:3 po golu Kowala i z honorem rozstała się z Pucharem UEFA.

 

W Stranraer mogliśmy znacznie zbliżyć się do celu, który na starcie sezonu wydawał się jedynie mrzonką — awansu na zaplecze Premier League. Mecz zaczął się dla nas fenomenalnie, gdyż dwa prostopadłe podania Creaney'a zakończyły się golami Grahama i McGeougha, ale Stranraer szybko podniosło się z desek i w 9. minucie po błędzie McWilliama Moore strzelił kontaktowego gola. Przez kolejne pół godziny gnietliśmy gospodarzy, aż w końcu Carr celnym strzałem głową zamknął centrę Creaney'a z rzutu wolnego i mecz wydawał się być poukładany. Wydawał się, gdyż cztery minuty później Johnson zdołał wrzucić piłkę w nasze pole karne, a Pow, którego nie upilnował Ross, pokonał średnio się spisującego Foglera.

 

W tej sytuacji druga połowa nie była dla nas oczekiwanym spacerkiem i męczyliśmy się aż do 73. minuty, kiedy to Carr dalekim podaniem do McGeougha zainicjował kontratak, który skończył się golem Grahama na 4:2. Przez ostatni kwadrans gospodarze atakowali jeszcze, ale bez przekonania, podczas gdy my bezlitosną grą na czas kradliśmy im minuty. To zwycięstwo było o tyle ważne, że Airdrie Utd nieoczekiwanie tylko zremisowało z Peterhead i do bezpośredniego awansu potrzebowaliśmy już zaledwie dwóch punktów.

 

14.03.2009 Stair Park, Stranraer: 737 widzów
D2 (31/36) Stranraer [6.] — East Stirlingshire [1.] 2:4 (2:3)

2. D.Graham 0:1
6. J.McGeough 0:2
9. M.Moore 1:2
39. Ch.Carr 1:3
42. R.Pow 2:3
73. D.Graham 2:4

East Stirlingshire: B.Fogler (74. M.Peat) — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, G.Ross (61. S.Friel) — G.Smith, Ph.Creaney, S.Johnstone ŻK — D.Graham (79. A.Mason), J.McGeough

MVP: John McGeough (ST; East Stirlingshire) — 8

Odnośnik do komentarza

W marcu reprezentacja Rosji rozegrać miała mecz eliminacyjny MŚ 2010 z Cyprem. Ostatnie sparingi pozwoliły mi na określenie szerokiej kadry sbornej, dlatego teraz musiałem jedynie wziąć pod uwagę kontuzje paru zawodników. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Igor Akinfiejew (22, GK; 30/0; Milan), Aleksiej Botwiniew (27, GK; 4/0; CSKA Moskwa), Nikołaj Jermakow (18, GK; 1/0; Lokomotiw Moskwa)

Obrońcy: Aleksandr Aniukow (26, D/WB/MR; 31/2; Hertha BSC), Aleksiej Bierezucki (26, DLC; 36/1; CSKA Moskwa), Wasilij Bierezucki (26, DRC; 30/0; CSKA Moskwa), Maksim Bojczenko (21, DR/WBRL/ML; 2/0; Krylia Sowietow), Aleksiej Bugajew (27, SW/DC; 16/0; Krylia Sowietow), Dienis Kołodin (27, DC/DM; 25/0; Dynamo Moskwa), Kirił Orłow (26, SW/DRC/DM; 10/0; Spartak Moskwa), Anton Rogoczyj (27, DC; 14/0; Rostów), Rienat Sabitow (23, DR/DM; 2/0; MetroStars), Dmitrij Siennikow (32, DLC; 37/0; Szynnik)

Pomocnicy: Jewgienij Ałdonin (29, DM; 35/0; CSKA Moskwa), Andriej Arszawin (27, AMRC/FC; 41/14; Zenit Sankt Petersburg), Dinijar Biljaletdinow (24, AMC; 24/3; Lokomotiw Moskwa), Rolan Gusiew (31, AMR; 31/2; CSKA Moskwa), Andriej Kariaka (30, AMLC; 29/6; Benfica), Aleksandr Pawlenko (24, AMLC; 5/0; Spartak Moskwa), Aleksiej Smiertin (33, DM; 72/0; Arsenal), Jurij Żyrkow (25, AMR; 22/3; CSKA Moskwa)

Napastnicy: Anatolij Gierk (24, AMRC/FC; 14/1; Anderlecht), Aleksandr Kierżakow (26, ST; 46/12; Ajax), Oleg Kożanow (21, FC; 2/4; Zenit Sankt Petersburg), Roman Pawluczenko (27, ST; 19/9; Spartak Moskwa), Pawieł Pogriebniak (25, ST; 12/7; Spartak Moskwa)

Odnośnik do komentarza

Przed odlotem na Cypr podpisałem czteroletni kontrakt z Johnem McGeoughem, zapewniając klubowi długoletnią stabilność formacji ataku.

 

Spodziewałem się, że mecz z Cyprem nie będzie łatwy, ale takich męczarni nie oczekiwałem. Mieliśmy zdecydowaną przewagę, ale nic z niej nie wynikało, głównie za sprawą nieskuteczności Pogriebniaka, który chyba czterokrotnie mógł pokonać Asprogenousa. W 40. minucie przebił go Kierżakow, który minął bramkarza gospodarzy, po czym zdołał trafić z pięciu metrów w słupek. Druga połowa nie była lepsza, choć Gusiew i Kariaka dali naprawdę dobre zmiany, a ten drugi zdobył nawet bramkę, niestety ze spalonego. Zanosiło się na to, że stracimy pierwsze punkty, gdy w 89. minucie najlepszy na boisku Jurij Żyrkow dośrodkował piłkę w pole karne, a Jewgienij Ałdonin strzałem z najbliższej odległości posłał ją do bramki — był to pierwszy reprezentacyjny gol pomocnika CSKA Moskwa.

 

21. 03.2009 GSP, Nikozja: 24.094 widzów
EMŚ Gr3 (4/10) Cypr [107.] — Rosja [10.] 0:1 (0:0)

84. A.Kariaka (R) n.g.
89. J.Ałdonin 0:1

Rosja: I.Akinfiejew 6 — A.Bierezucki 7, A.Bugajew 7, A.Rogoczyj 7, K.Orłow 7 — J.Żyrkow 8, D.Biljaletdinow 7, J.Ałdonin 7, A.Arszawin 6 (57. R.Gusiew 7) — A.Kierżakow 7 (71. A.Kariaka 7), S.Pogriebniak 7 (57. R.Pawluczenko 6)

MVP: Jurij Żyrkow (ML; Rosja) — 8

 

W pozostałych meczach naszej grupy Bośnia pokonała Andorę 2:0, a Anglia po ciężkiej walce wygrała z Serbią 4:3.

 

1. Rosja 12 pkt 12:0

2. Anglia 7 pkt 10:7

3. Cypr 7 pkt 6:3

4. Bośnia 5 pkt 4:5

5. Serbia 3 pkt 8:9

6. Andora 0 pkt 0:16

 

W grupie 4 Polska przegrała na wyjeździe 0:2 z Hiszpanią po golach Raúla i Xabiego Alonso, do czego walnie przyczyniły się czerwone kartki dla Korzyma i Błaszczykowskiego. W pozostałych spotkaniach Belgia wygrała 2:1 z Maltą, a Szkocja zremisowała 0:0 z Mołdawią.

 

1. Hiszpania 10 pkt 14:2

2. Polska 6 pkt 5:5

3. Belgia 6 pkt 7:6

4. Szkocja 5 pkt 3:3

5. Malta 4 pkt 4:10

6. Mołdawia 2 pkt 2:9

Odnośnik do komentarza

Awans świętować mogliśmy już w meczu z Montrose. Absencja McGeougha, który z urazem kostki zakończył już występy w tym sezonie, pokrzyżował nam jednak plany, gdyż graliśmy bardzo chaotycznie i nieskutecznie, całkowicie zawiódł Diack, a Creaney ograniczał się do strzałów na wiwat z dystansu. Bezbramkowy remis pozwolił Airdrie na odrobienie dwóch punktów straty i zachowanie matematycznej szansy na bezpośredni awans.

 

28.03.2009 Firs Park, Falkirk: 754 widzów
D2 (32/36) East Stirlingshire [1.] — Montrose [8.] 0:0 (0:0)

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi, W.Soutar, G.McWilliam, Ch.Carr ŻK, G.Ross — G.Smith, Ph.Creaney (75. A.Lindsay), S.Johnstone — D.Graham (75. C.Shaw), I.Diack (63. A.Mason)

MVP: Craig Brownlie (DC; Montrose) — 8

Odnośnik do komentarza

Ostatniego dnia marca w East Stirlingshire miały miejsce dwa wydarzenia. Graeme Smith doznał urazu na treningu, który chyba wyłączył go z gry już do końca sezonu, ja zaś podpisałem trzyletni kontrakt z klubem, co oprócz prezesa najbardziej ucieszyło Chrisa Carra.

 

Marzec 2009

 

Bilans (East Stirlingshire): 2-1-0, 7:2

Division Two: 1. [—], 74 pkt, 71:25

Tennent's Scottish Cup: 3. runda (0:1 z Raith)

CIS Cup: 1. runda (1:2 z Partick)

Challenge Cup: półfinał (2:3 z Partick)

Finanse: +344.122€ (w ostatnim miesiącu -20.047€)

Budżet transferowy: 4.010€ (70% z transferów)

Budżet płac: 5.750€ (wykorzystane 5.562€)

Bilans (Rosja): 1-0-0, 1:0

EMŚ 2010 (grupa 3): 1. [—], 12 pkt, 12:0

Nagrody: Cabbar Bagdagi (jedenastka tygodnia — 2; piłkarz marca — 1.), David Graham (jedenastka tygodnia — 1), Chris Carr (jedenastka tygodnia — 1), Phil Creaney (jedenastka tygodnia — 1), Scott Johnstone (jedenastka tygodnia — 1), Bartłomiej Fogler (jedenastka tygodnia — 1), moi (menedżer marca — 2.)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Edward Pachomow (18, ST; Rosja U-19) ze Spartaka Moskwa do Tomi za 2.800.000€

2. Paulo Cerqueira (22, GK; Brazylia) z Bahii do Malmö FF za 2.300.000€

3. Kirił Kombarow (22, D/WB/ML; Rosja: 2/0) z Szynnika do CSKA Moskwa za 2.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Arsenal [+24] (M)

Francja: Lyon [+5]

Hiszpania: Valencia [+9]

Niemcy: Hertha BSC [+2]

Polska: Wisła [+5]

Rosja: CSKA Moskwa [+2]

Szkocja: Celtic [+8]

Włochy: Roma [+2]

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1167), 2. Brazylia (1140), 3. Niemcy (1064), 11. Rosja (836), 36. Polska (651)

Odnośnik do komentarza

W Cowdenbeath piłkarz marca Division Two, Cabbar Bagdagi, wybiegł już z nowym, trzyletnim kontraktem zawodowym i gwarancją wyższych o 50% zarobków. Gospodarze walczyli o wydostanie się ze strefy spadkowej, więc nie mogliśmy liczyć na ulgowe potraktowanie, ale i nam zależało na jak najszybszym przyklepaniu awansu. Zapowiadał się więc zacięty mecz.

 

Przez pierwszy kwadrans myślałem, że lada moment wbiegnę na boisko i zamorduję Diacka za jego samolubną grę — sam nie potrafił pokonać Fergusona, a lepiej ustawionych partnerów nie dostrzegał. Iain chyba wyczuł, co się kroi, gdyż zdwoił swoje wysiłki, wiedząc, że uratuje go tylko zdobycie bramki. W 33. minucie Creaney zagrał dobrą piłkę do Grahama, McGarrigle wygarnął ją Davidowi spod nóg, lecz ta trafiła do Diacka, który strzałem po ziemi w długi róg pokonał Fergusona. W tej chwili byliśmy w Division One.

 

Nastroje w sektorze zajmowanym przez naszych kibiców jeszcze się poprawiły osiem minut później. Wtedy to Graham zagrał szybką piłkę do Creaney'a, który bez przyjęcia oddał ją Diackowi, a ten wyszedł na czystą pozycję i mocnym strzałem podwyższył na 2:0. Piłkarze Cowdenbeath mieli prawo być załamani, gdyż do tej chwili grali bardzo dobrze i Fogler bynajmniej nie mógł skoncentrować się na opalaniu twarzy.

 

Wiedziałem, że teraz najtrudniejsze będą pierwsze chwile po przerwie, i odpowiednio nastawiłem moich zawodników. Cztery minuty po wznowieniu gry Diack podał piłkę do Grahama, który rozpoczął niewiarygodny rajd z piłką,w którym uciekł McDonaldowi, kiwnął McGarrigle'a i podczas gdy kibice podrywali się z miejsc, pokonał Fergusona precyzyjnym strzałem przy słupku. Piłkarze Cowdenbeath totalnie odpuścili, zeszło z nich powietrze i mogliśmy spokojnie rozgrywać piłkę aż do ostatniego gwizdka sędziego, po którym mogłem — jak przed rokiem — unieść ręce w geście zwycięstwa. East Stirlingshire na trzy kolejki przed końcem sezonu awansowało do drugiej ligi!

 

04.04.2009 Central Park, Cowdenbeath: 159 widzów
D2 (33/36) Cowdenbeath [10.] — East Stirlingshire [1.] 0:3 (0:2)

33. I.Diack 0:1
41. I.Diack 0:2
49. D.Graham 0:3

East Stirlingshire: B.Fogler — C.Bagdagi, W.Soutar ŻK, G.McWilliam, Ch.Carr, G.Ross — A.Lindsay ŻK (69. A.Sutherland), Ph.Creaney, S.Johnstone — D.Graham (59. A.Mason), I.Diack  (81. K.Nix)

MVP: Phil Creaney (AMC; East Stirlingshire) — 9

Odnośnik do komentarza
No to po żniwach ;) Jak za rok też awansujesz to będziesz Miszczóóó ;)

 

Za rok to mnie dopadnie status półamatorski i basic facilities, których nie przeskoczę. Skończymy jak Gretna IRL.

 

Aż tak źle to raczej nie, ale wskazane aspekty będą problemem... Chociaż finanse wyglądają jako tako, może to jakoś rokuje...

Jakieś bunty w drużynie się szykują z okazji awansu? I jak wygląda frekwencja?

:kutgw: i graj, bo jestem strasznie ciekawy, jak Tobie pójdzie - mi na tym właśnie etapie "zabrakło pary".

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...