Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

1 czerwca sfinalizowane zostały trzy transfery z naszym udziałem. Do klubu dołączył wyciągnięty za 1.000€ z Aberdeen Milan Barjaktarević (21, GK; Szwecja), którego kibice uznali za bardzo przyszłościowego piłkarza, oraz wyszukany na wolnym transferze wychowanek Arsenalu Gary Beard (18, DC/DM; Anglia), natomiast Adam Hammill (21, AMRLC; Anglia) [2s] przeprowadził się do East Fife (50%).

 

Przeciwko Bośni miejsce Pawluczenki w ataku zajął Pogriebniak, poza tym nie dokonałem żadnych zmian w składzie. Serbia była wyraźnie lepsza od naszych poprzednich rywali i kibicom nie brakowało emocji, ale w pierwszej połowie na boisku istniała tylko sborna. Pierwszy kwadrans świetnie przepracował Kierżakow, który najpierw świetnie zagrał do Pogriebniaka, potem zaś strzałem z ostrego kąta sprawdził czujność Awramowa. Niestety goście grali bardzo ostro i Olek po dwudziestu minutach musiał opuścić boisko.

 

Serbowie nie wyszli dobrze na tym faulu, gdyż dziesięć minut później Biljaletdinow zagrał między obrońców do rezerwowego Pawluczenki, który strzałem tuż przy słupku dał nam prowadzenie. Chwilę później znów dobrą sytuację zmarnował Pogriebniak, ale w 43. minucie Pawieł sięgnął głową piłki po centrze Żyrkowa i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem.

 

Druga połowa nieoczekiwanie zaczęła się od ostrych ataków Serbów, w naszym polu karnym szalał zwłaszcza Žigić, wygrywający większość pojedynków główkowych i parokrotnie zatrudniając Akinfiejewa. Na szczęście Igor bardzo się rozwinął w Milanie i z zimną krwią zaliczył kilka świetnych interwencji. W 61. minucie Arszawin dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a Biljaletdinow uderzył potężnie z powietrza, nie dając Awramowowi najmniejszych szans, i ten gol pozbawił Serbów wszelkich złudzeń. Jeszcze Stankowić zdobył się na mocny strzał z dystansu, pewnie wyłapany przez Akinfiejewa, i kolejne punkty trafiły na nasze konto.

 

03.06.2009 Lokomotiw, Moskwa: 28.529 widzów
EMŚ Gr3 (6/10) Rosja [9.] — Serbia [95.] 3:0 (2:0)

21. A.Kierżakow (R) knt.
32. R.Pawluczenko 1:0
43. P.Pogriebniak 2:0
61. D.Biljaletdinow 3:0

Rosja: I.Akinfiejew 9 — A.Bierezucki 8, D.Kołodin 7, A.Rogoczyj 8, W.Bierezucki 7 — J.Żyrkow 8, D.Biljaletdinow 8, A.Smiertin 8 (81. D.Wysocki 7), A.Arszawin 9 — A.Kierżakow (21. R.Pawluczenko 7), S.Pogriebniak 8 (69. R.Gusiew 6)

MVP: Andriej Arszawin (MR; Rosja) — 9

 

W pozostałych meczach naszej grupy Cypr przegrał 1:3 z Bośnią, a Anglia rozbiła Andorę 4:0.

 

1. Rosja 18 pkt 17:0

2. Anglia 13 pkt 17:7

3. Bośnia 8 pkt 7:8

4. Cypr 7 pkt 7:9

5. Serbia 6 pkt 10:13

6. Andora 0 pkt 1:22

 

Polska ostatecznie pogrzebała swoje nadzieje na wyjazd do RPA, przegrywając na wyjeździe aż 0:3 z Belgią. W pozostałych spotkaniach grupy 4 Malta przegrała 1:2 z Mołdawią, a Hiszpania pokonała Szkocję 2:1.

 

1. Hiszpania 16 pkt 18:3

2. Belgia 9 pkt 13:8

3. Szkocja 8 pkt 7:5

4. Mołdawia 8 pkt 6:11

5. Polska 6 pkt 6:10

6. Malta 4 pkt 5:15

 

Piłkarze East Stirlingshire, którzy zagrali w meczach międzynarodowych:

 

— Martin O'Connor (Irlandia U-19): 1:1 z Norwegią [7]; 2:0 z Białorusią [7]

— John McGeough (Szkocja U-21): 5:0 z Maltą [9; 2 gole], 1:2 z Hiszpanią [6]

Odnośnik do komentarza
Jeszcze do podsumowania - ten Anthony Mason nie rokuje? Pamiętam, że jak go ściągałeś, to zapowiadał się jako tako...

No i szkoda dla Polski, że Wysockiego "podłapałeś" pierwszy :>

Co do Masona - zapowiadał się, ale na tym się niestety skończyło.

Co do Wysockiego - Janas miał swoją szansę, przez prawie cały sezon 08/09 Wysocki był w polskiej kadrze U-21, mogli go ograć w reprezentacji "A". A że Damian woli pojechać na MŚ niż nie pojechać, to chyba nic dziwnego, zresztą urodził się w Tambowie, więc polskie jest jego drugim obywatelstwem ;).

Odnośnik do komentarza

18 lipca odbyło się coroczne spotkanie zarządu z kibicami, na którym podsumowany został miniony sezon i zaprezentowane zostały plany na nadchodzące dwanaście miesięcy. Kibice swoją nagrodę wręczyli Davidowi Grahamowi, co było jedynym słusznym wyborem. Prezes Mackin oświadczył, że jedynym zadaniem, jakie zarząd stawia przed drużyną, jest próba utrzymania drugoligowego statusu. Na zakończenie dokonana została prezentacja pięciu nowych piłkarzy East Stirlingshire. Czterej z nich zatrudnieni zostali z wolnego transferu i trafili póki co do zespołu rezerw — John Gibson (17, DC; Szkocja) był wychowankiem Fulham, Kevin Morley (17, DM/ML; Anglia) karierę zaczynał w Middlesbrough, a David Gray (17, AMC; Szkocja) i David Wallace (17, DR; Szkocja) pierwsze kroki stawiali w Arsenalu. Natomiast Mark Harding (18, ST; Anglia) wypożyczony został na dwanaście miesięcy z Gretny i miał stanowić ważne uzupełnienie naszej formacji ataku.

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2009

 

Bilans (East Stirlingshire): —

Division One: —

Tennent's Scottish Cup: —

CIS Cup: —

Challenge Cup: —

Finanse: +412.104€ (w ostatnim miesiącu -26.301€)

Budżet transferowy: 43.083€ (70% z transferów)

Budżet płac: 6.000€ (wykorzystane 6.059€)

Bilans (Rosja): 1-0-0, 3:0

EMŚ 2010 (grupa 3): 1. [—], 18 pkt, 17:0

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Tomasz Stołpa (26, ST; Polska) z Wisły Płock do Wisły za 950.000€

2. Adrian Napierała (27, DRC/DM; Polska) z Jagiellonii do Korony Kielce za 925.000€

3. Jakub Gnoiński (24, DRC/DM; Polska U-21: 1/0) z Cracovii do Legii za 900.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Quirino (24, ST; Brazylia U-21: 26/7) z Atlético Mineiro do Atlético Paranaense za 5.250.000€

2. Gladstone (24, DC; Brazylia U-21: 15/1) z Cruzeiro do São Paulo za 5.000.000€

3. Bruno (26, D/WBR; Brazylia) z Vitórii do Ajaxu za 2.900.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: Lyon [+14] (M)

Hiszpania: Valencia [+9] (M)

Niemcy: —

Polska: —

Rosja: CSKA Moskwa [+10]

Szkocja: —

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. Hiszpania (1189), 2. Brazylia (1167), 3. Niemcy (1084), 9. Rosja (856), 37. Polska (640)

Odnośnik do komentarza

Sezon 2008-2009 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Arsenal, 2. Liverpool, 3. Man Utd

Spadek z Premiership: 18. Charlton, 19. West Ham, 20. Hartlepool

Awans do Premiership: 1. Q.P.R., 2. Leicester, 5. Gillingham

Puchar Anglii: Everton (2:1 z Southampton)

Najlepszy piłkarz: Jonathan Zebina (30, D/WBR; Francja: 19/0) — 7.96 (Arsenal)

Król strzelców: Djibril Cissé (27, ST; Francja: 40/17) — 21 (Liverpool)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Lyon, 2. Monaco, 3. Nantes

Spadek z Ligue 1: 18. Sedan, 19. Lille, 20. Troyes

Awans do Ligue 1: 1. Reims, 2. Istres, 3. Caen

Puchar Francji: Marseille (1:0d z Nantes)

Najlepszy piłkarz: Adailton (26, SW/DC; Brazylia) — 7.89 (Rennes)

Król strzelców: Babacar Gueye (23, AML/ST; Senegal: 24/19) — 22 (Metz)

 

Hiszpania:

Czołówka PD: 1. Valencia, 2. Barcelona, 3. Real Madryt

Spadek z PD: 18. Levante, 19. Ejido, 20. Xerez

Awans do PD: 2. Mallorca, 7. Recreativo, 9. Almería

Puchar Hiszpanii: Athletic (1:1k z Deportivo)

Najlepszy piłkarz: Siergiej Kislij (21, ST; Białoruś: 20/10) — 7.82 (Deportivo)

Król strzelców: Siergiej Kislij (21, ST; Białoruś: 20/10) — 27 (Deportivo)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bayern, 2. Schalke, 3. Hertha BSC

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Freiburg, 17. Dresden, 18. 1. FC Köln

Awans do 1. Bundesligi: 1. Nürnberg, 2. 1860 Monachium, 3. Rostock

Puchar Niemiec: Freiburg (2:1 z Hannoverem)

Najlepszy piłkarz: Philipp Degen (26, D/WBR; Szwajcaria: 25/1) — 7.74 (Dortmund)

Król strzelców: Waleri Bożinow (23, AMR/ST; Bułgaria: 35/22) — 20 (Bayern)

 

Polska:

Czołówka OE: 1. Wisła, 2. Groclin, 3. Legia

Spadek z OE: 15. Górnik Zabrze, 16. Kujawiak

Awans do OE: 1. Łęczna, 2. KSZO Ostrowiec

Puchar Polski: Korona Kielce (2:1, 1:2k z Cracovią)

Najlepszy piłkarz: Bartłomiej Grzelak (27, ST; Polska) — 7.78 (Groclin)

Król strzelców: Bartłomiej Grzelak (27, ST; Polska) — 6 (Groclin)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Lokomotiw Moskwa, 3. Szynnik

Spadek z Premier Ligi: 15. Torpedo Moskwa, 16. Ałania

Awans do Premier Ligi: 1. Rubin, 2. Bałtika

Puchar Rosji: FK Moskwa (2:1 z Rubinem)

Najlepszy piłkarz: Leandro Gioda (24, SW/DC; Argentyna) — 7.90 (CSKA Moskwa)

Król strzelców: Ivica Olić (29, AML/ST; Chorwacja: 43/12) — 15 (CSKA Moskwa)

 

Szkocja:

Czołówka Premier League: 1. Celtic, 2. Rangers, 3. Falkirk

Spadek z Premier League: 12. Gretna

Awans do Premier League: 1. St. Mirren

Puchar Szkocji: Rangers (2:0 z Gretną)

Najlepszy piłkarz: Sotiris Kyrgiakos (29, DC; Grecja: 32/1) — 7.65 (Rangers)

Król strzelców: Stewart Kean (26, ST; Szkocja: 1/0) — 20 (Falkirk)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Roma, 2. Milan, 3. Juventus

Spadek z Serie A: 18. Cagliari, 19. Livorno, 20. Perugia

Awans do Serie A: 1. Sampdoria, 2. Genoa, 4. Empoli

Puchar Włoch: Parma (1:2, 1:0a z Romą)

Najlepszy piłkarz: Christian Chivu (28, DLC; Rumunia: 60/4) — 8.07 (Roma)

Król strzelców: Alex Frei (29, ST; Szwajcaria: 51/29) — 23 (Lazio)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Chelsea (2:0 z Arsenalem)

Puchar UEFA: Lyon (2:1 z Valencią)

Klubowe Mistrzostwa Świata: São Paulo (0:0k z Man Utd)

Złoty Puchar CONCACAF 2009: Meksyk (2:1d z Brazylią)

Puchar Konfederacji 2009: Argentyna (3:2 z Niemcami)

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008: Włochy U-23 (3:0 ze Szwajcarią U-23)

Mistrzostwa Europy U-19 2008: Holandia U-19 (1:0 z Hiszpanią U-19)

Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20 2009: Peru U-20

 

Nagrody indywidualne

 

Złoty But:

1. Siergiej Kislij (21, ST; Białoruś: 20/10) — 27 (54 pkt) (Deportivo)

2. Pauleta (36, ST; Portugalia: 87/44) — 33 (49 pkt) (Charleroi)

3. Robinho (25, FC; Brazylia: 58/33) — 24 (48 pkt) (Real Madryt)

 

Zawodnik roku (świat):

1. Cristiano Ronaldo (23, AMRL; Portugalia: 47/20) — Manchester United

2. Adriano (26, ST; Brazylia: 66/37) — Inter

3. Phillipp Lahm (25, D/WBRL; Niemcy: 52/2) — Bayern Monachium

 

Piłkarz roku (świat):

1. Ashley Cole (28, D/WBL; Anglia: 71/0) — Arsenal

2. Lúcio (30, DC; Brazylia: 82/2) — Bayern Monachium

3. Michael Ballack (32, AMC; Niemcy: 99/38) — Bayern Monachium

 

Piłkarz roku (Europa):

1. Robinho (24, FC; Brazylia: 56/30) — Real Madryt

2. Zlatan Ibrahimović (27, FC; Szwecja: 60/33) — Juventus

3. Fernando Torres (24, ST; Hiszpania: 58/34) — Atlético Madryt

 

Polacy w Europie:

 

— Łukasz Sosin (31, ST; Polska) — 6. strzelec Premier Ligi — 13 (Terek)

 

1 lipca zrealizowana została ostatnia porcja transferów zaplanowanych przeze mnie wiosną. Do drużyny dołączył piłkarz Sunderlandu, Phil Stansfield (21, DR; Anglia), którego przybycie bardzo ucieszyło kibiców. Allan Creer (22, GK; Szkocja) [38-43-16-0, 6.64; 4s) przeprowadził się do Gateshead, Andrew Atkins (19, SW/DC; Anglia) [2s] dołączył do kadry Lancaster, Scott Paterson (21, DC; Szkocja) [3s] przeniósł się do Albion Rovers, a Scott Livingstone (29, D/WB/MR; Szkocja) [121-5-5-2, 6.97; 7s] i Derek Ure (24, ST; Szkocja) [122-24-7-0, 6.80; 7s] odeszli na wolny transfer. Ich śladem podążył też jeden z naszych fizjoterapeutów, David Jenkins (39, Szkocja).

Odnośnik do komentarza

Tego samego dnia zainaugurowaliśmy przygotowania do nowego sezonu sparingiem z rezerwami Celtiku, który unaocznił mi dobitnie, że mam problem — Barjaktarević i Fogler na spółkę zatrzymali naszpikowanych znanymi nazwiskami rywali, a w charakterze wisienki na torcie obaj zgodnie obronili po jednym rzucie karnym, walnie przyczyniając się do naszego końcowego zwycięstwa.

 

01.07.2009 Firs Park, Falkirk: 139 widzów
TOW East Stirlingshire [D1] — Celtic [R] 1:0 (1:0)

12. J.McGeough 1:0
24. G.Roberts (C) o.rzk.
58. Sh.Nakamura (C) o.rz.k.

Odnośnik do komentarza

Dziękować, dziękować

 

Do klubu wpłynęła oferta z Dundee Utd dla Williama Soutara opiewająca na 350.000€, którą odrzuciłem, gdyż środkowych obrońców nie mieliśmy w nadmiarze. Ja z kolei otrzymałem propozycję poprowadzenia reprezentacji Maroka, ale byłbym wariatem, gdym zdecydował się porzucić sborną.

 

Losowanie pierwszych rund szkockich pucharów po raz pierwszy w mojej karierze przydzieliło nam słabszych rywali — w CIS Cup zagrać mieliśmy z East Fife (D2), a w League Challenge Cup z Dumbarton (D2).

 

W drugim sparingu zmierzyliśmy się z rezerwami wielkiego Man Utd i tym razem niespodzianek nie było. Zostaliśmy elegancko rozklepani, a jedną z bramek zawalił Barjaktarević, co lekko obniżyło jego notowania w zespole.

 

06.07.2009 Firs Park, Falkirk: 102 widzów
TOW East Stirlingshire [D1] — Man Utd (R) 1:3 (0:2)

13. A.Hutchinson 0:1
16. D.Gray 0:2
64. F.Brandy 0:3
65. I.Diack 1:3

Odnośnik do komentarza

W klubie nadal trwały ruchy transferowe — oddałem do Montrose (50%) Martina O'Connora (19, GK; Irlandia U-19) [2s], a Stephena Thomsona (21, DC; Szkocja) [47-0-3-1, 7.04; 3s] za 1.000€ (50%) sprzedałem do Blyth. Inverness złożyło mi propozycje zakupu Soutara i Bagdagiego, z których tę pierwszą odrzuciłem — zresztą podobnie jak ofertę poprowadzenia reprezentacji Ukrainy —, ale w przypadku Cabbara zdecydowałem się na negocjacje, gdyż miałem zabezpieczenie na jego pozycji, a zastrzyk gotówki pozwoliłby mi na wzmocnienie zespołu, a może nawet i na rozbudowę bazy treningowej.

 

Po dwóch trudnych sparingach trzy kolejne zagrać mieliśmy z zespołami amatorskimi. Na pierwszy ogień poszła ekipa Tranent, którą w wielkich bólach pokonaliśmy 2:1.

 

11.07.2009 Firs Park, Falkirk: 79 widzów
TOW East Stirlingshire [D1] — Tranent [NL] 2:1 (1:1)

2. J.McGeough 1:0
3. P.Hughes 1:1
53. I.Diack 2:1

Odnośnik do komentarza

15 lipca sfinalizowałem negocjacje z działaczami Inverness CT i pierwszy wielki transfer za mojej kadencji stał się faktem — Cabbar Bagdagi (22, D/WB/ML; Turcja U-19) [101-3-17-10, 7.52; 4s] przeprowadził się do pierwszoligowca za 700.000€ (50%), z czego połowę musiałem przelać na konto jego poprzedniego klubu, Blackpool. Bagdagi był świetnym zawodnikiem, ale byłem przekonany, że Brailsford i Friel zapełnią lukę powstałą po jego odejściu, a zarobione na jego sprzedaży pieniądze mogłem teraz wykorzystać na wzmocnienie zespołu.

 

W przedostatnim sparingu chłopacy byli już w rytmie meczowym i bez trudu ograli amatorów z Pollok 3:0.

 

16.07.2009 Firs Park, Falkirk: 96 widzów
TOW East Stirlingshire [D1] — Pollok [NL] 3:0 (2:0)

7. J.McGeough 1:0
45+1. D.Graham 2:0
60. C.Pearson (ES) knt.
62. M.Harding 3:0
75. J.Gallacher (P) knt.

Odnośnik do komentarza

Kolejną reprezentacją, która zaproponowała mi pracę, była Słowenia — ewidentnie w świecie prawosławia moje umiejętności cieszyły się szczególną estymą.

 

Przed sparingiem z Bonnybridge odbyłem kolejną poważną rozmowę z prezesem i w końcu udało mi się przekonać go, że w obecnych warunkach prowadzenie treningów staje się coraz trudniejsze, w imieniu zarządu obiecał mi więc rychłą rozbudowę bazy szkoleniowej.

 

21.07.2009 Firs Park, Falkirk: 63 widzów
TOW East Stirlingshire [D1] — Bonnybridge [NL] 3:0 (2:0)

3. D.Graham 1:0
6. D.Graham (ES) n.g.
7. D.Graham 2:0
45. S.Mitchell (B) cz.k.
47. M.Harding 3:0

Odnośnik do komentarza

W 2. rundzie Ligi Mistrzów Wisła Kraków pokonała Skonto Ryga 2:1 po golach Kowala i Surdykowskiego.

 

25 lipca oficjalnie zainaugurowaliśmy sezon meczem 1. rundy League Challenge Cup w Dumbarton. Na bramce postawiłem ostatecznie na Foglera, na lewej obronie w buty po Bagdagim wskoczył Friel, a w miejsce zawieszonego za kartki Carra zadebiutował młody Gibson.

 

Z przyjemnością mogłem stwierdzić, że w konfrontacji z trzecioligowcem byliśmy zdecydowanie lepsi. Kręciliśmy gospodarzami tak, że chwilami żal było patrzeć, a w 28. minucie naszą przewagę udokumentował McGeough, dobijając strzał Grahama. Po przerwie przez kwadrans niewiele się działo, ale potem sędzia w trzy minuty wyrzucił za żółte kartki z boiska najpierw Herringa, a potem Johnstone'a. Na opustoszałej murawie lepiej czuli się moi zawodnicy i w 79. minucie McGeough oddał strzał z ostrego kąta, Warrington nie utrzymał piłki w dłoniach, a Graham skierował ją do pustej bramki. Moment później Creaney wspaniałym, 35-jardowym podaniem za obrońców wypuścił w bój Diacka, który zagrał piłkę wzdłuż bramki, a akcję celnym uderzeniem zamknął ponownie Graham. Wygraliśmy przekonująco, a Friel i Gibson pokazali, że w razie czego będę mógł na nich liczyć.

 

25.07.2009 Strathclyde Homes Stadium, Dumbarton: 476 widzów
LCC 1R Dumbarton [D2] — East Stirlingshire [D1] 0:3 (0:1)

28. J.McGeough 0:1
67. I.Herring (D) cz.k.
69. S.Johnstone (ES) cz.k.
79. D.Graham 0:2
81. D.Graham 0:3

East Stirlingshire: B.Fogler — S.Friel, W.Soutar, G.McWilliam, J.Gibson, G.Ross ŻK (58. T.Brailsford) — G.Smith (68. A.Lindsay), Ph.Creaney, S.Johnstone 2ŻK/CzK — D.Graham, J.McGeough (80. I.Diack)

MVP: John McGeough (ST; East Stirlingshire) — 10

Odnośnik do komentarza
Kolejną reprezentacją, która zaproponowała mi pracę, była Słowenia — ewidentnie w świecie prawosławia moje umiejętności cieszyły się szczególną estymą.

eee :ke:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Demografia_S%C5%82owenii

Religie: Rzymskokatolicy (57,8%), prawosławni (2,3%), protestanci (0,9%), muzułmanie (2,4%), wyznawcy pozostałych religii (0,2%), ateiści i bezwyznaniowcy (36,4%)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...