Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Holandia U-19 — Niemcy U-19 => 0:2 [M.Weber 8, debiut]

 

W 2. rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów Groclin udowodnił, że tylko Wisła powinna grać w tym rozgrywkach, przegrywając na własnym terenie 1:2 z Dinamem Bukareszt (Król). Otrzymałem również ofertę poprowadzenia reprezentacji Kamerunu, którą odrzuciłem. Ale największy prezent dostałem 30 lipca — jak co dwa tygodnie złożyłem propozycję nowego kontraktu Peltonenowi, a ten nieoczekiwanie ją zaakceptował, wiążąc się z Alemannią do 2019 roku.

 

Lipiec 2016

 

Bilans (Alemannia Aachen): 1-1-0, 3:2

1. Bundesliga: —

DFB-Pokal: —

Liga-Pokal: finał (z Bayernem Monachium)

Finanse: +18.384.063€ (w ostatnim miesiącu +8.784.601€)

Budżet transferowy: 9.839.285€ (100% z transferów)

Budżet płac: 180.000€ (wykorzystane 171.604€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Marcin Pawlak (20, ST; Polska U-21: 2/0) z Zagłębia do Legii za 1.500.000€

2. Grzegorz Nowicki (18, ST; Polska U-19) z Wisły Płock do Werderu Brema za 1.300.000€

3. Marek Kowal (31, ST; Polska: 3/1) z Pogoni do Lecha za 1.300.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Enzo Cavallaro (24, AMLR; Włochy U-21: 5/0) z Villarreal do Mallorki za 26.500.000€

2. Giovanni De Vita (24, AMRLC; Włochy U-21: 8/1) z Romy do Sevilli za 26.000.000€

3. Kingsley Umar (21, MR; Nigeria: 6/1) z Aston Villi do Chelsea za 25.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: Paris-SG (Richard Goyet) [+0]

Hiszpania: —

Niemcy: —

Polska: Zagłębie Sosnowiec (Krzysztof Tochel) [+0]

Rosja: Lokomotiw Moskwa (Enzo Trossero) [+2]

Szkocja: Celtic (Martin Jol) [+0]

Włochy: —

 

East Stirlingshire: —; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 2. [-1]; 30 pkt, 22:11; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: 4 [—]; 4 pkt, 4:2; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1499; Paulo Autuori), 2. Hiszpania (1201; Quique Flores), 3. Kolumbia (1144; Santiago Ostolaza), 5. Rosja (1093; Aleksandr Korieszkow), 59. Polska (572; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

2 sierpnia na Allianz-Arena w Monachium zmierzyliśmy się z wielkim Bayernem w meczu o Puchar Ligi. Nie spodziewałem się cudu, chłopacy i tak przeszli wszelkie oczekiwania, pokonując po drodze Schalke i Borussię. Trzecia niespodzianka byłaby bardzo mile odebrana, ale celem numer jeden na ten sezon była liga, w której nasze szanse oceniano na 300-1.

 

Niestety nie pomyliłem się w swoich ocenach. Gospodarzom wystarczyło siedem minut, kiedy to Semeraro minął zwodem Pedro i wrzucił piłkę w pole karne, a Steinhöfer strzałem głową otworzył wynik spotkania. Kwadrans później Pedro przegrał pojedynek główkowy z Bożinowem, a ratujący sytuację Maściuch wybił piłkę wprost pod nogi Semeraro, który uderzeniem do pustej bramki z 35 jardów podwyższył na 2:0. Monachijczycy oczywiście skupili się potem na pilnowaniu rezultatu, co wychodziło im całkiem dobrze, dwa strzały Jonathasa i jeden Gatto to wszystko, czym mogliśmy się pochwalić, a Maściuch w pełni zrehabilitował się za swój błąd kilkoma bardzo dobrymi interwencjami. Puchar Ligi pozostał w Monachium, a ja mogłem spokojnie stwierdzić, że stać nas na nawiązanie walki z najmocniejszymi zespołami Bundesligi, a więc i na utrzymanie się w ekstraklasie.

 

02.08.2016 Allianz-Arena, Monachium: 65.972 widzów

LP F Bayern Monachium [bL] — Alemannia Aachen [bL] 2:0 (2:0)

 

7. M.Steinhöfer 1:0

19. M.Semeraro 2:0

 

Alemannia Aachen: A.Maściuch — Pedro, Z.Jovanovski, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez (61. M.Johnsen), G.Petrović, M.Schäfer (82. R.Barone), A.Franco — E.Peltonen (61. R.Gatto), Jonathas

 

MVP: Robert Huth (DC; Bayern Monachium) — 8

Odnośnik do komentarza

Daniel Reck podpisał z Alemannią pięcioletni kontrakt. Straciłem natomiast Lorenza i Šimicia, którzy przez najbliższe tygodnie walczyć mieli o złoto na Olimpiadzie.

 

Groclin zremisował bezbramkowo w Bukareszcie w rewanżowym meczu 2. rundy kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów i zakończył swój udział w tegorocznych pucharach.

 

Na inaugurację sezonu graliśmy od razu prestiżowy dla naszych kibiców mecz w Mönchengladbach. Do składu na to spotkanie wrócił Jović, do którego miałem większe zaufanie niż do Maściucha. Ale nie wziąłem pod uwagę tego, że piłkarze Borussii okażą się większymi chamami niż fryburczycy. W 16. minucie na murawie leżał kontuzjowany Schäfer, ci wszakże nie przerwali akcji, Furlan wykorzystał lukę w naszym ustawieniu i zagrał na wolne pole do Svěrkoša, który pokonał naszego bramkarza. Dziesięć minut później w identyczny sposób straciliśmy debiutującego w Bundeslidze Gautiera, lecz mimo to udawało się nam toczyć w miarę wyrównaną walkę z faworyzowanymi gospodarzami. Niestety tuż przed przerwą sędzia, który uporczywie ignorował faule piłkarzy Borussii, uznał, że Barone uderzył łokciem Polanskiego, i wyrzucił go z boiska, pozbawiając nas nadziei na korzystny rezultat. W drugiej połowie ograniczyliśmy się do walki o uniknięcie kompromitacji, co w sumie się nam udało, ale trzy punkty trafiły na konto rywali.

 

07.08.2016 Borussia-Park, Mönchengladbach: 53.438 widzów

BL (1/34) Borussia Mönchengladbach [—] — Alemannia Aachen [—] 1:0 (1:0) TV

 

16. V.Svěrkoš 1:0

45. R.Barone (AA) cz.k.

 

Alemannia Aachen: D.Jović — Pedro ŻK, G.Gautier (28. K.Schöneberg), T.Bošnjak — B.Matuidi ŻK — D.Martínez, G.Petrović, M.Schäfer (17. R.Barone CzK), A.Franco — E.Peltonen (45. D.Reck), Jonathas ŻK

 

MVP: Václav Svěrkoš (ST; Borussia Mönchengladbach) — 8

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Niemcy U-23 — Senegal U-23 => 2:0 [W.Lorenz 7]

— Chorwacja U-23— Australia U-23 => 1:0 [T.Šimić 8, 1 gol]

— Chile U-23 — Niemcy U-23 => 0:3 [W.Lorenz 7, 1 asysta]

 

W 2. rundzie kwalifikacyjnej Pucharu UEFA Wisła wygrała na wyjeździe 2:1 z Portadown (Wójcik, Malỳ), a Korona Kielce zremisowała 1:1 z Vålerengą (Goncerz).

 

Naszym kolejnym rywalem w lidze było Oberhausen, mistrz Niemiec sprzed kilku lat, który wszakże znacznie obniżył loty od tamtego czasu. Każde spotkanie było dla nas wyzwaniem, ale w tym liczyłem na zdobycz punktową. Nie wziąłem wszakże pod uwagę jednego — w bramce rywali stał trzeci golkiper sbornej, Aleksandr Trietiakow, którego doskonale znałem jako świetnego fachowca. I to on stanął nam na drodze do zwycięstwa; przez pierwsze pół godziny goście groźnie atakowali, potem wszakże przewaga znalazła się po naszej stronie, dwie dobre sytuacje miał Jonathas, groźnie strzelał Petrović, ale Trietiakow czuwał na posterunku. Po godzinie gry zdjąłem bardzo przeciętnego od początku sezonu Franco, a dwie minuty później w końcu padł gol. Jović wybił piłkę na połowę gości, Peltonen strącił ją głową pod nogi Petrovicia, który wszedł dynamicznie w pole karne, wyciągnął z bramki Trietiakowa i posłał piłkę do siatki. Teraz wystarczyło utrzymać to prowadzenie, na boisku pojawił się debiutant Kowal oraz Gatto, który w tym sezonie pełnił rolę pierwszego rezerwowego. Ale w 87. minucie Cano posłał ostrą centrę w nasze pole karne, a Born wyskoczył ponad Schöneberga i precyzyjną główką pozbawił nas dwóch punktów. Moment później Gatto wyszedł sam na sam z Trietiakowem, ale ten znów nie dał się pokonać, i musieliśmy zadowolić się remisem.

 

13.08.2016 Tivoli, Akwizgran: 21.767 widzów

BL (2/34) Alemannia Aachen [13.] — Rot-Weiss Oberhausen [12.] 1:1 (0:0)

 

23. F.Kringe (RWO) knt.

62. G.Petrović 1:0

87. M.Born 1:1

 

Alemannia Aachen: D.Jović — Pedro, K.Schöneberg, T.Bošnjak — B.Matuidi — D.Martínez, G.Petrović, M.Schäfer (81. D.Kowal), A.Franco (60. L.Bodnár) — E.Peltonen, Jonathas (70. R.Gatto)

 

MVP: Aleksandr Trietiakow (GK; Rot-Weiss Oberhausen) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...