Skocz do zawartości

If it moves, kick it


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Grecja — Finlandia => 2:0 [E.Peltonen 7]

 

Zgodnie z zapowiedzią nasz fizjoterapeuta Kurt Groten (56; Niemcy) przeszedł na zasłużoną emeryturę. Na piwo i bratwursta z grilla umówiliśmy się zaraz po moim powrocie z Serbii; wtedy też miałem zadecydować o losach Peltonena, który otrzymał od nas ostatnią, ostateczną propozycję nowego kontraktu. Na wszelki wypadek skorzystałem ze świeżo mi przyznanej swobody finansowej i rozesłałem scoutów na pięć kontynentów, mając nadzieję, że może za oceanem znajdę tego upragnionego środkowego obrońcę.

 

C: Belgia — Turcja 3:0

C: Grecja — Finlandia 2:0

B: Włochy — Szwajcaria 1:0

B: Szkocja — Francja 3:1

 

Czesi byli znacznie niżej sklasyfikowani od nas w rankingu FIFA, ale turnieje zawsze rządziły się własnymi prawami, więc bynajmniej nie zamierzałem ich lekceważyć. W składzie na to spotkanie zaszło parę zmian — jako że Żyrkow zawieszony został za dwie żółte kartki, do pomocy przesunąłem Ponomariewa, zaś na lewej obronie wystawiłem Podszybiakina; po kiepskim występie przeciwko Hiszpanii posadziłem też na ławkę Kołosowa, stawiając na doświadczenie Akinfiejewa.

 

Naszym rywalom wystarczał remis, my musieliśmy ten mecz wygrać, nic więc dziwnego, że przez pierwsze pół godziny gnietliśmy ich strasznie, a kulminację nasz napór znalazł w 21. minucie, gdy Kalinin w idealnej sytuacji trafił w poprzeczkę. Potem Czesi troszeczkę doszli do głosu, choć przewaga wciąż była po naszej stronie. Szykowałem się już do przemowy agitacyjnej w przerwie, gdy zupełnie nieoczekiwanie naszym lewym skrzydłem urwał się Hruška, a jego dośrodkowanie na gola zamienił Vlček. Nasza sytuacja z sekundy na sekundę znacznie się skomplikowała.

 

Nie takie straty odrabialiśmy w przeszłości, więc po opieprzeniu drużyny w szatni bez zmian wysłałem ją na drugą połowę. Po 120. sekundach gorzko tego żałowałem, gdy Vlček pięknie zastawił się plecami i zagrał w tempo do wchodzącego z drugiej linii Svěrkoša, który plasowanym strzałem pokonał nieudolnie interweniującego Akinfiejewa. Igor rozgrywał swój najgorszy mecz w karierze reprezentacyjnej i nikogo to nie zdziwiło, gdy jedna z trzech zmian, jakie w 48. minucie odmienić miały losy tego spotkania, dotyczyła bramkarza.

 

Kołosow był wybierany najlepszym bramkarzem Europy w ostatnich dwóch sezonach, ale gdyby głosowanie odbywało się po finałach ME, dostałby co najwyżej malinę za kiks roku. W 64. minucie Oleg, nienaciskany przez nikogo, zagrał bowiem piłkę wprost do Vlčka, który skwapliwie wykorzystał ten prezent, i w tym momencie straciliśmy resztkę szansy na awans do ćwierćfinału.

 

Owszem, trzeba chłopakom oddać, że się nie poddali i walczyli do końca. Dwie minuty po golu Vlčka Podszybiakin wrzucił świetną piłkę w pole karne, a zapomniany przez obrońców Dawydow strzałem głową pokonał Čeha, zdobywając swojego pierwszego gola w reprezentacji. W 84. minucie Ponomariew prostopadłym podaniem znalazł w szesnastce Romana Pawłowa, który podciął piłkę nad czeskim bramkarzem, strzelając kontaktowego gola, ale tego dnia stać nas było jedynie na tyle. Po meczu w szatni sbornej panowała absolutna cisza, którą przerwałem, dziękując wszystkim zawodnikom za grę na tym turnieju. Potem uścisnąłem dłoń menedżera młodzieżówki, Andrieja Czernyszowa, i zwróciłem się do towarzyszącego nam prezesa RZPNu, informując go, że był to ostatni mecz reprezentacji pod moją wodzą. Cztery turnieje finałowe wielkich imprez były niezłym osiągnięciem, ale nie miałem już siły na piąte efektowne eliminacje zakończone kolejną efektowną kompromitacją.

 

21.07.2016 Marakana, Belgrad: 53.968 widzów

ME Gr A (3/3) Rosja [4.] — Czechy [27.] 2:3 (0:1)

 

32. L.Kaplan (Cz) knt.

45+4. A.Vlček 0:1

47. V.Svěrkoš 0:2

64. A.Vlček 0:3

66. D.Dawydow 1:3

84. R.Pawłow 2:3

 

Rosja: I.Akinfiejew 5 (48. O.Kołosow 7) — J.Podszybiakin 7, S.Panow 7, W.Zangiew 7, R.Kuzniecow 7 — I.Ponomariew 7, D.Biljaletdinow 8, D.Wysocki 6 (48. D.Dawydow 7), J.Dżijojew 7 — J.Kalinin 6 (48. A.Stiepanian 7), R.Pawłow 8

 

MVP: Aleš Vlček (ST; Czechy) — 8

 

W drugim meczu naszej grupy Hiszpania gładko rozbiła Szwecję 3:0.

 

1. Hiszpania 7 pkt 5:0 Aw

2. Czechy 7 pkt 6:3 Aw

3. Rosja 3 pkt 5:5

4. Szwecja 0 pkt 1:9

 

Same świetne wiadomości. Nie zdołałem jeszcze pogratulować, co właśnie czynię :kutgw: . Świetny sezon i awans, lecz było to już pewne na samym początku. Teraz czas na najwyższą klasę rozgrywkową. Co teraz? Mocna przebudowa zespołu czy raczej spokojne wzmacnianie najsłabszych pozycji? :>

 

Wszystko opisałem w podsumowaniu sezonu.

 

Btw, mogę prosić o screen Peltonena?

 

Eero Peltonen

Odnośnik do komentarza

Występy piłkarzy Alemannii w reprezentacji:

— Finlandia — Belgia => 0:1 [E.Peltonen 6]

 

Po powrocie do Akwizgranu zastałem na biurku raporty na temat pierwszych powracających z wypożyczeń piłkarzy Alemannii. Najlepiej zaprezentował się środkowy pomocnik Daniel Reck [31-2-1-4, 7.05], który zaliczył udany sezon w Mainz, nieco gorzej w tym samym klubie wypadł obrońca Massimo Di Lauro [33-3-0-1, 6.94], a najsłabiej bramkarz Sebastian Stein [6-11-0-0, 6.50], który nawet nie przebił się do wyjściowej jedenastki Wehen. Całej trójki nie skreślałem, Steina czekało zapewne kolejne wypożyczenie, natomiast Di Lauro i Reck mieli szansę na grę w pierwszym zespole.

 

Nieszczęścia zawsze chodzą parami, jak powiadają mądrzy ludzie, którzy nie na darmo są mądrzy. Eero Peltonen uznał, że pieniądze są dla niego ważniejsze od gry w klubie, w którym odbudował swoją karierę, i nie spuścił ani centa z żądania tygodniówki w wysokości 29.500€. Mogliśmy mu zaoferować połowę tej sumy, to zaś oznaczało, że utalentowany, acz pazerny Fin będzie musiał rozstać się z Alemannią.

 

C: Finlandia — Belgia 0:1

C: Turcja — Grecja 3:1

D: Anglia — Serbia 2:1

D: Niemcy — Dania 0:1

Odnośnik do komentarza

Na razie nie bardzo, ale poczekamy, zobaczymy...

 

Jako następni do Akwizgranu powrócili pozostali zawodnicy wypożyczeni do innych klubów. Środkowy obrońca Guillerme Gautier doskonale spisał się w średniaku Ligue 1, Nîmes [12-0-1-0, 7.33], co oznaczało, że w tej chwili był najbliższy zajęcia miejsca Huijbregtsa na środku naszej defensywy. Jego kolega z formacji obronnej Fernando Serrano zaliczył tylko jedno spotkanie w Borussii Dortmund [1-0-0-0, 6.00] i coraz bardziej martwił mnie zauważalny brak postępów z jego strony — tak bardzo, że zdecydowałem się wystawić go na listę transferową. Ten sam los spotkał Michaela Bauera, który zawiódł nawet w czwartoligowym Freialdenhoven [3-0-0-0, 5.33], natomiast prawy pomocnik Marcel Richter w Mainz nie rozegrał ani jednego meczu.

 

Podczas gdy w Serbii rozgrywane były mecze ćwierćfinałowe ME 2016, odebrałem nieoczekiwany telefon od prezesa RZPNu, który niemalże na kolanach błagał mnie, abym jeszcze raz przemyślał swoją decyzję. Nie powiem, pochlebiło mi to, ale swego postanowienia nie zmieniłem; sborna miała wielki potencjał, ale nieodmiennie zawodziła na wielkich imprezach, a haniebne 2:3 z Czechami jedynie przepełniło czarę goryczy.

 

ĆwF: Hiszpania — Szkocja k1:1

ĆwF: Francja — Czechy 1:0

ĆwF: Grecja — Dania 0:2

ĆwF: Belgia — Anglia 1:2d

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zapowiedzią z klubu odszedł jego wieloletni scout, André Winkhold (54; Niemcy). Na jego miejsce zatrudniłem debiutanta w tym fachu, ale za to z piękną, reprezentacyjną przeszłością, Tima Borowskiego (36; Niemcy: 84/3). Doszedłem też do porozumienia z działaczami meksykańskiego klubu Atlante i od lipca jego nowy piłkarzem zostać miał Martín Herrera.

 

PF: Hiszpania — Anglia 3:0

PF Francja — Dania 1:0

Odnośnik do komentarza

Sezon 2015-2016 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Arsenal, 2. Chelsea, 3. Leicester

Spadek z Premiership: 18. Luton, 19. Bolton, 20. Sunderland

Awans do Premiership: 1. Lincoln, 2. Wigan, 5. Derby

Puchar Anglii: Chelsea (2:2k z Blackburn)

Najlepszy piłkarz: Lukas Sinkiewicz (30, DC; Niemcy: 84/2) — 8.00 (Liverpool)

Król strzelców: Nicklas Bendtner (28, ST; Dania: 51/41) — 22 (Arsenal)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Lyon, 2. Bordeaux, 3. Paris-SG

Spadek z Ligue 1: 18. Metz, 19. Rennes, 20. Laval

Awans do Ligue 1: 1. Le Mans, 2. Créteil, 3. Sochaux

Puchar Francji: Marseille (3:0 z Montpelier)

Najlepszy piłkarz: Rafael (25, DC; Brazylia: 12/2) — 7.92 (Paris-SG)

Król strzelców: Betinho (29, ST; Meksyk: 17/3) — 19 (Guingamp)

 

Hiszpania:

Czołówka PD: 1. Real Madryt, 2. Barcelona, 3. Valencia

Spadek z PD: 18. Salamanca, 19. Ferrol, 20. Leganés

Awans do PD: 5. Zamora, 8. Terrassa, 9. Ourense

Puchar Hiszpanii: Atlético Madryt (1:1k z Valencią)

Najlepszy piłkarz: Índio (29, D/WB/MR; Hiszpania: 37/3) — 7.95 (Barcelona)

Król strzelców: Fernando Torres (32, ST; Hiszpania: 104/54) — 21 (Atlético Madryt)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bayern Monachium, 2. Borussia Dortmund, 3. Werder Brema

Spadek z 1. Bundesligi: 16. LR Ahlen, 17. 1.FC Dynamo Drezno, 18. Karlsruher SC

Awans do 1. Bundesligi: 1. Alemannia Aachen, 2. FC St. Pauli, 3. 1.FC Nürnberg

Puchar Niemiec: Borussia Dortmund (0:0k z Eintrachtem Frankfurt)

Najlepszy piłkarz: Robert Huth (31, DC; Niemcy: 107/4) — 7.85 (Bayern Monachium)

Król strzelców: Porcellis (29, ST; Brazylia: 65/28) — 20 (Bayern Monachium)

 

Polska:

Czołówka OE: 1. Groclin, 2. Wisła, 3. Korona Kielce

Spadek z OE: 15. Jagiellonia, 16. ŁKS Łódź

Awans do OE: 1. KSZO Ostrowiec, 2. Amica

Puchar Polski: Wisła (2:0, 1:0 z Cracovią)

Najlepszy piłkarz: Martin Malỳ (25, ST; Czechy: 1/0) — 7.74 (Wisła)

Król strzelców: Piotr Wysocki (21, ST; Polska U-19) — 23 (Zagłębie Sosnowiec)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Lokomotiw Moskwa, 3. FK Moskwa

Spadek z Premier Ligi: 15. Tom', 16. Sokoł Saratow

Awans do Premier Ligi: 1. Kubań, 2. Szynnik

Puchar Rosji: Zenit Sankt Petersburg (1:0 z Ałanią)

Najlepszy piłkarz: Simões (27, DC; Brazylia U-21: 9/2) — 8.05 (CSKA Moskwa)

Król strzelców: Roman Nazarow (23, FC; Rosja U-21: 1/0) — 18 (FK Moskwa)

 

Szkocja:

Czołówka Premier League: 1. Rangers, 2. Celtic, 3. Hearts

Spadek z Premier League: 12. Airdrie Utd

Awans do Premier League: 1. Partick

Puchar Szkocji: Inverness CT (2:1 z Dudnee)

Najlepszy piłkarz: Harry Worley (27, DC; Anglia U-21: 6/0) — 7.92 (Rangers)

Król strzelców: Salvatore Foti (27, ST; Włochy U-21: 2/1) — 20 (Dundee)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Juventus, 2. Roma, 3. Inter

Spadek z Serie A: 18. Verona, 19. Livorno, 20. Catania

Awans do Serie A: 1. Bari, 2. Crotone, 3. Catanzaro

Puchar Włoch: Roma (2:2, 1:0 z Interem)

Najlepszy piłkarz: Andrea Masiello (30, DC; Włochy: 4/0) — 7.94 (Roma)

Król strzelców: Fernando Genro (28, ST; Brazylia: 14/16) — 24 (Inter)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Real Madryt (3:0 z Barceloną)

Puchar UEFA: Celtic (3:1 z Paris-SG)

Klubowe Mistrzostwa Świata: River (1:0 z Rangersami)

Puchar Narodów Afryki: Tunezja (2:2k z Togo)

Puchar Azji: Australia (2:0 z Koreą Południową)

Puchar Narodów Oceanii: Wyspy Salomona (2:1, 2:1 z Nową Zelandią)

Copa América: Kolumbia (3:1 z Brazylią)

Puchar Konfederacji: Brazylia (0:0k z Kolumbią)

Mistrzostwa Europy U-21: Niemcy U-21 (2:0 z Francją U-21)

Mistrzostwa Europy U-19: Niemcy U-19 (2:1 z Bośnią U-19)

 

Nagrody indywidualne

 

Złoty But:

1. Fernando Genro (28, ST; Brazylia: 14/16) — 48 pkt — 24 (Inter)

2. Antonis Alexiou (23, ST; Grecja U-21: 4/3) — 46 pkt — 31 (AEK)

3. Nicklas Bendtner (28, ST; Dania: 51/41) — 44 pkt — 22 (Arsenal)

 

Zawodnik roku (świat):

1. Simon Swift (24, ST; Anglia U-21: 16/4) — Liverpool

2. Carl Medjani (30, SW/DC; Francja: 59/1) — Juventus

3. Steven Taylor (29, DC; Anglia: 27/2) — Inter

 

Piłkarz roku (świat):

1. Anderson (27, AMLC; Brazylia: 90/8) — Inter

2. Carmine Granata (24, SW/DC; Włochy: 23/2) — Liverpool

3. Xabi Alonso (34, DM; Hiszpania: 97/13) — Liverpool

 

Piłkarz roku (Europa):

1. Manuel Oliva (24, ST; Hiszpania: 42/31) — Villarreal

2. Antonio Vera (29, DM; Hiszpania: 34/3) — Real Madryt

3. Ciprian Andrei Marica (30, ST; Rumunia: 68/36) — Chievo Verona

 

Polacy w Europie:

— Paweł Brożek (32, AM/FC; Polska: 1/0) — 9. strzelec Priemier Ligi — 12 (Krylja Sowietow)

— Tomasz Borowik (30, DM/MRLC; Polska: 16/0) — 7. asystent Bundesligi — 5 (Bayer Leverkusen)

— Grzegorz Kubas (29, ST; Polska U-19) — 6. strzelec Premier League — 15 (Inverness CT)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2016

 

Bilans (Alemannia Aachen): —

1. Bundesliga: —

DFB-Pokal: —

Liga-Pokal: ćwierćfinał (z Schalke)

Finanse: +9.591.673€ (w ostatnim miesiącu +397.237€)

Budżet transferowy: 8.414.253€ (75% z transferów)

Budżet płac: 170.000€ (wykorzystane 182.392€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Jakub Szymański (23, ML; Polska) z Wisły Płock do Al-Ain za 750.000€

2. Piotr Szymiczek (34, SW/DLC/DM; Polska) z Bastii do Grasshopperu za 70.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Nicola Bellucci (21, DC; Włochy U-21: 10/1) z Lecce i Parmy do Ajaxu za 9.700.000€

2. Armand Traoré (27, D/WBL; Senegal: 34/1) z Newcastle do Celticu za 8.000.000€

3. John Ross (18, ST; Anglia U-19) z Newcastle do Celticu za 8.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: Lyon (Fernando Vázquez) [+2] (M)

Hiszpania: Real Madryt (Ralf Rangnick) [+1] (M)

Niemcy: —

Polska: —

Rosja: Spartak Moskwa (Walerij Charitonow) [+1]

Szkocja: —

Włochy: —

 

East Stirlingshire: —; Division Two (Darren Ferguson)

Spartak Moskwa: 1. [—]; 28 pkt, 20:9; Priemier Liga (Walerij Charitonow)

 

Lech Poznań: —; Orange Ekstraklasa (Marcin Baszczyński)

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1497; Paulo Autuori), 2. Kolumbia (1168; Santiago Ostolaza), 3. Hiszpania (1151; Quique Flores), 4. Rosja (1089; —), 45. Polska (606; Waldemar Fornalik)

Odnośnik do komentarza

Jak zawsze latem, kibice oczekiwali wzmocnień i głośnych transferów, na które było nas stać, ale które do tej pory nie były potrzebne. Teraz wszakże szukaliśmy środkowego obrońcy oraz napastnika — Peltonen co prawda odrzucił ofertę St. Pauli, twierdząc, że nie ma zamiaru odchodzić z Alemannii, ale nowego kontraktu również nie zamierzał podpisać, co czyniło z niego tykającą bombę zegarową.

 

Przed pójściem na zakupy należało wszakże na nie zarobić. Największą niespodzianką finansową był niewątpliwie transfer bardzo przeciętnego moim zdaniem Emerica Dadu (21, ST; Mołdawia U-21: 3/2) [1s] do Bochum za miłe dla oka 1.800.000€ (50%), których na pewno nie był wart. Do tego doszło jeszcze 775.000€ (50%), jakie działacze Babelsbergu zapłacili za kartę zawodniczą Alexandra Haasa (24, DM; Niemcy U-19) [30-2-4-0, 6.85; 3s], któremu przestała odpowiadać rola rezerwowego. Na kolejne transfery z klubu trzeba było poczekać, gdyż 30.000€ (50%) zarobione na sprzedanym do Duisburga Christianie Walterze (19, SW/DC; Niemcy) [1s], promil funduszu płac uwolniony po odejściu na wolny transfer Martina Toppmöllera (22, AMRC; Niemcy) [121-18-13-4-, 6.88; 7s], czy 10.000€ z transferu Christiana Schmidta z Junkersdorfu do Sachsen Leipzig nie były warte dłuższej wzmianki.

 

Większość nowych zawodników karnie powędrowała do drużyn rezerw i młodzieżowej. Tommaso Rizzo (19, DC; Włochy) kupiony został za 220.000€ z Isola Liri. Frank Keller (16, DC; Niemcy) z Wattenscheid kosztował nas 100.000€. Za Michaela Urbana (18, ML; Niemcy) zapłaciliśmy 1.FC Köln 35.000€. Voghera na sprzedaży Cristiana Marchesiego (19, AMC; Włochy) zarobiła na nas 375.000€, za to Ryszard Wiśniewski (18, D/WB/AMR; Polska) z KSZO Ostrowiec Św. dołączył do nas za darmo.

 

Jedynie dwóch zawodników miało szanse z marszu pojawić się w pierwszym zespole. Wychowanek Porto, Pedro, czyli Luis Pedro (20, SW/DC; Portugalia U-21: 3/0), za którego zapłaciliśmy 500.000€, miał zwiększyć rywalizację wśród środkowych obrońców i mógł liczyć na to, że dostanie szansę czy dwie w okresie przygotowawczym. Ale nasi kibice rozmawiali tylko o jednym transferze — za rekordowe dla klubu 3.700.000€ ściągnąłem bowiem brazylijskiego napastnika Strasbourga, Jonathasa Cristiana Mauricio Teixeirę czyli Jonathasa (27, ST; Brazylia U-21: 18/7), który zastąpić miał w ataku Alemannii Peltonena.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe jak szybko Jonathas splaci te 3.700000€ jakie na niego wydales. :]  No i czekam na kolejne transfery, tym razem zawodnikow, ktorzy beda walczyc o wyjsciowa 11, bo rezerwy i mlodziez to masz juz chyba silne. :kekeke:

 

 

 

A ten Michaela Urban ma bardzo polsko brzmiace nazwisko :o 

 

 

Odnośnik do komentarza

Fernando Torres cały czas siedzi w Atletico, czy może miał jakąś przygodę w innym klubie?

W chwili zakupu Jonathas miał wartość 4,9 mln? Bo jeśli tak, to niezły interes na nim zrobiłeś :>

 

Yup, cały czas w Madrycie. Jonathas wart był około 5M, ale siedział w rezerwach Strasbourga i chcieli go sprzedać.

 

A okres przygotowawczy okazał się zaskakująco krótki, gdyż nieoczekiwanie musieliśmy odwołać tournée po Węgrzech na korzyść udziału w Pucharze Ligi, gdzie w ćwierćfinale zmierzyć się mieliśmy z Schalke, a więc jednym z najmocniejszych zespołów Bundesligi. Wcześniej obejrzałem sobie w roli bezstronnego kibica finałowy mecz ME 2016, w którym Francja pokonała Hiszpanię 1:0 po bramce Medjaniego już w 2. minucie spotkania; nawiasem mówiąc, w jedenastce turnieju znalazło się aż trzech reprezentantów Rosji, Roman Kuzniecow, Jewgienij Dżijojew i Dinijar Biljaletdinow. A skoro już o nawiasach mowa, stery sbornej przejął po mnie dotychczasowy menedżer saratowskiego Sokoła, doświadczony Aleksandr Korieszkow (63; Rosja).

 

Nadal pracowaliśmy nad sprzedażą z klubu kilku zawodników, dla których nie widzieliśmy już miejsca w zespole. Jako pierwszy z Akwizgranem rozstał się młody Michael Bauer (18, MRC; Niemcy) [3s], który przeszedł do trzecioligowego Kleve za 500.000€ (50%).

 

Nie zatrzymasz Peltonena nawet gdy ten się ukorzy i zechcę przyjąć mniejszą tygodniówkę?

 

Oczywiście że zatrzymam, przecież nie miałem żadnego interesu go sprzedawać.

Odnośnik do komentarza

Gdybym tylko chciał, mógłbym z marszu powrócić do futbolu reprezentacyjnego. Jednakże ani toporni Duńczycy, ani jeszcze bardziej toporni Grecy nie mieli u mnie najmniejszych szans. Trochę dłużej zastanawiałem się nad Turkami, zachęcony radami znajomego z Aglomeracji, ale i im udzieliłem koniec końców odmownej odpowiedzi.

 

Tymczasem odchudzanie składu trwało dalej. Dwaj młodzi obrońcy, którzy raczej nie mieli szans na grę w tym sezonie, zostali wypożyczeni do drugiej ligi — Łukasz Lewandowski do Offenbach, a Massimo Di Lauro do Karlsruhe. Kupca znalazł Thomas Huijbregts (28, DC; Niemcy U-21: 5/0) [66-0-2-2, 7.32; 3s], który za 525.000€ (50%) przeszedł do Aue, a wciąż jeszcze obiecujący Fernando Serrano (19, DLC; Hiszpania U-19) [2s] za 2.600.000€ (50%) zasilił angielskie Newcastle.

 

Przez Puchar Ligi mogliśmy rozegrać zaledwie dwa sparingi, a do tego kontuzje wyłączyły z nich dwóch podstawowych zawodników Alemannii, Jovicia i Schöneberga. Zaczęliśmy od pojedynku z beniaminkiem drugiej ligi, Arminią Bielefeld, który wygraliśmy gładko i bezproblemowo, a Daniel Reck bardzo dobrą grą w drugiej połowie zapracował sobie na miejsce w kadrze pierwszego zespołu.

 

13.07.2016 Tivoli, Akwizgran: 2.506 widzów

TOW Alemannia Aachen [bL] — Arminia Bielefeld [RLN] 3:0 (2:0)

 

3. B.Matuidi 1:0

35. E.Peltonen 2:0

57. D.Reck 3:0

Odnośnik do komentarza

Gdybym tylko chciał, mógłbym z marszu powrócić do futbolu reprezentacyjnego. Jednakże ani toporni Duńczycy, ani jeszcze bardziej toporni Grecy nie mieli u mnie najmniejszych szans. Trochę dłużej zastanawiałem się nad Turkami, zachęcony radami znajomego z Aglomeracji, ale i im udzieliłem koniec końców odmownej odpowiedzi.

Rozumiem, że zamarzyło się Waści Malawi :keke:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...