Skocz do zawartości

Делије


Arczi

Rekomendowane odpowiedzi

10.06.2007

Prezes oznajmił mi, że budżet transferowy na nadchodzący sezon będzie wynosić 1,7 mln euro i może ulec powiększeniu tylko w przypadku sprzedaży któregoś z zawodników.

 

13.06.2007

M.Bajalica nadwerężył kark i będzie pauzować 1-2 tygodnie.

 

15.06.2007

UEFA ogłosiła najnowszy ranking klubów. Nieudany start w pucharach spowodował, że spadliśmy o 6 pozycji i zajmujemy obecnie 126 miejsce. Na czele rankingu utrzymał się AC Milan.

 

16.06.2007

Jakub Wilk na treningu naciągnął mięsień uda w związku z czym czeka go 2-3 tygodniowa przerwa w treningach.

 

17.06.2007

Kontuzji ciąg dalszy. Tym razem do fizjoterapeutów trafił Igor Burzanovic, który zerwał pachwinę. Wstępne badania mówią o 2 miesięcznej przerwie.

A z uroczej francuskiej Korsyki przyszedł faks. SC Bastia złożyła zapytanie dotyczące V.Djordjevica. W odpowiedzi dostali faks z ceną 1 mln.

 

20.06.2007

Szpital w zespole powiększa się coraz bardziej. Urazu pięty nabawił się Banovic i odpocznie około 2 tygodni.

 

22.06.2007

Coraz częściej w klubowym sekretariacie słychać faks. Tym razem M.Bajalica znalazł się w kręgu zainteresowań Rennes. Francuzi na swoje zapytanie ile oczekuję za tego obrońcę dostali w odpowiedzi kwotę 1 mln.

 

24.06.2007

Kolejne zapytanie dotyczące Bajalica. Tym razem z hiszpańskiej Celty Vigo. Odpowiedź była taka sama jak w przypadku Rennes.

A popołudnie to jeden z najczarniejszych dni odkąd pracuję w Belgradzie. Dusan Basta zwichnął brak, Ely Thadeu złamał palec u stopy i w obu przypadkach urazy wymagają specjalistycznego leczenia, które potrwa 2 miesiące

 

26.06.2007

Dzień bez kontuzji to chyba dzień stracony. Grono kontuzjowanych powiększyli D.Djokic- stłuczona goleń i I.Randjelovic- uraz pięty. Na szczęście nie są to poważne urazy i za 1-2 tygodnie obaj zawodnicy powinni być już do mojej dyspozycji.

 

27.07.2007

W szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie 2 rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Podobnie jak przed rokiem byliśmy rozstawieni w losowaniu i miałem nadzieję, że los okaże się łaskawy i trafimy na jakiegoś przeciętniaka.

I tak rzeczywiście się stało, bo naszym przeciwnikiem będzie zwycięzca dwumeczu Sheriff Tiraspol - Linfield.

Natomiast Legia Warszawa zagra z wygranym pary Kajrat - Dinamo Tiblisi.

 

28.06.2007

W siedzibie serbskiego ZPN odbyło się podsumowanie mijającego sezonu. Tytuł menedżera sezonu trafił w moje ręce, piłkarzem sezonu wg menedżerów został M.Purovic. Natomiast do najlepszej 11 rozgrywek trafiła trójka moich piłkarzy: Gueye, Burzanovic i Purovic.

Dodatkowo z Ekwadoru przyszło powołanie dla A.Castillo na zaczynający się wkrótce turniej Copa America.

Odnośnik do komentarza

Tabela na zakończenie sezonu 2006/07

 

Grupa mistrzowska:

|Poz|Drużyna			 |Mecze|Zwy|Rem|Por|Br.Zd|Br.St|R.B.|Pkt|
|1  |Crvena Zvezda	   |10   |6  |2  |2  |12   |7	|+5  |82 |
|2  |Partizan			|10   |3  |5  |2  |17   |16   |+1  |52 |
|3  |Smederevo		   |10   |5  |1  |4  |18   |11   |+7  |44 |
|4  |Wożdowac			|10   |2  |5  |3  |13   |15   |-2  |44 |
|5  |Vojvodina		   |10   |3  |3  |4  |12   |12   |0   |41 |
|6  |OFK Belgrad		 |10   |2  |2  |6  |8	|19   |-11 |38 |

 

Grupa spadkowa:

|Poz|Drużyna			 |Mecze|Zwy|Rem|Por|Br.Zd|Br.St|R.B.|Pkt|
|1  |Hajduk Rodic MB	 |10   |4  |2  |2  |14   |11   |+3  |44 |
|2  |Bezanija			|10   |4  |3  |3  |12   |9	|+3  |43 |
|3  |Zemun			   |10   |5  |3  |2  |11   |7	|+4  |40 |
|---------------------------------------------------------------|
|4  |Banat			   |10   |2  |5  |3  |15   |14   |+1  |39 |
|5  |Borac			   |10   |3  |3  |4  |9	|13   |-4  |29 |
|6  |Mladost			 |10   |1  |4  |5  |8	|15   |-7  |18 |

Ostatnie 2 zespoły spadły z SuperLigi automatycznie. Natomiast Banat przegrał w dwumeczu barażowym z Czukariczkami.

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu w dostępnych krajach

 

Chorwacja:

Zwycięzca: Dinamo

Spadek: Zagrzeb, Medjimurje

Awans: Inter, Hr.Dragovoljac

Król strzelców: Marijo Dodik (Slaven Belupo) - 17

Najw. Asyst: Zeljko Sopic (Slaven Belupo) - 9

Najw. średnia: Boris Zivkovic (Hajduk) 7.53/28 meczów

Puchar: Szibenik

Piłkarz sezonu: Boris Zivkovic (Hajduk)

Odkrycie sezonu: Dario Jertec (Dinamo)

Menedżer sezonu: Branko Ivankovic (Dinamo)

 

Czechy:

Zwycięzca: Sparta

Spadek: Most, Banik

Awans: Blsany, Bystryc

Król strzelców: Zbynek Pospech (Slovan L.) - 15

Najw. Asyst: Filip Klapka (Jablonec) - 10

Najw. średnia: Michal Vorel (Slavia) - 7.54/22m

Puchar: Most

Piłkarz sezonu: Roman Bednar (Hearts)

Odkrycie sezonu: Michal Papadopoulos (Leverkusen)

Menedżer sezonu: Michal Bilek (Sparta)

 

Francja

Zwycięzca: Ol. Marsylia

Spadek: Troyes, Valenciennes, Lorient

Awans: Chatearoux, Reims, Bastia

Król strzelców: Alvaro (Sochaux) - 20

Najw. Asyst: Pascal Berenguer (Nancy) - 12

Najw. średnia: Gregory Coupet (Lyon) 7.64/34 m

Puchar: Cean

Piłkarz sezonu: Nicolas Anelka (Bolton)

Odkrycie sezonu: Emerse Rae (Nantes)

Menedżer sezonu: Claude Puel (Lille)

 

Hiszpania:

Zwycięzca: Barcelona

Spadek: Levante, Gimnastic, R.Sociedad

Awans: Hercules, Salamanca, Murcia

Król strzelców: Sergio Aguero (Atletico) -20

Najw. Asyst: Joaquin (Valencia) - 10

Najw. średnia: David Villa (Valencia) - 7.81/22m

Puchar: Barcelona

Piłkarz sezonu: David Villa (Valencia)

Odkrycie sezonu: Matar Diop (Alcorcon)

Menedżer sezonu: Frank Rijkard (Barcelona)

 

Polska:

Zwycięzca: Legia

Spadek: Groclin, Arka

Awans: Ruch Chorzów, Jagiellonia

Król strzelców: Branko Radovanovic (Wisła) - 16

Najw. Asyst: Jan Woś (Odra) - 8

Najw. średnia: Radosław Janukiewicz (Korona) - 7.57/26m

Puchar: Zagłębie Lubin

Piłkarz sezonu: Branko Radovanovic (Wisła)

Odkrycie sezonu: Ilian Micanski (Korona)

Menedżer sezonu: Dariusz Wdowczyk (Legia)

 

Serbia:

Zwycięzca: Crvena Zvezda

Spadek: Banat, Borac, Mladost

Awans: Obilic, Habitpharm, Czukariczki

Król strzelców: Pierre Boya (Partizan) - 19

Najw. Asyst: Blagoy Georgiev (Crvena Zvezda) - 11

Najw. średnia: Vladimir Djordjevic (Crvena Zvezda) - 7.42/21m

Puchar: Wożdowac

Piłkarz sezonu: Aleksandar Davidov (Hajduk Rodic MB)

Odkrycie sezonu: Marko Markovski (Borac)

Menedżer sezonu: Artur Walkowiak (Crvena Zvezda)

 

Słowacja

Zwycięzca: Artmedia

Spadek: Trnava

Król strzelców: Adam Nemec (Zylina) - 20

Najw. Asyst: Jan Kozak (Artmedia) - 12

Najw. średnia: Lubos Hajduk (Rużomberok) - 7.40/27m

Puchar: Dubnica

Piłkarz sezonu: Filip Sebo (Gl.Rangers)

Odkrycie sezonu: Erik Jendriksen (Hannover)

Menedżer sezonu: Stefan Horny (Artmedia)

 

Słowenia:

Zwycięzca: Publikum

Spadek: Interblock

Awans: Mura

Król strzelców: Sead Zilic (Drava) - 19

Najw. Asyst: Murilo Maccari (Domżale) - 11

Najw. średnia: Marco Ranilovic (Maribor) - 7.54/31m

Puchar: Koper

Piłkarz sezonu: Sead Zilic (Drava)

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie miesiąca - czerwiec

Zysk: +469 tyś

Stan konta: 3,11 mln

 

Liga: 1-0-0; 1 miejsce; bramki: 1:0

 

Rozgrywki ligowe- świat:

Chile: Faza otwarcia- finał: Colo Colo - Universidad 2:2

Chorwacja: ---

Czechy: Sparta (+1) M

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: Allianza (+2)

Polska: ---

Rosja: Zenit (+4)

Serbia: Crvena Zvezda (+30)

Słowacja: ---

Słowenia: ---

 

Transfery- świat:

1. Brett Emerton Blackburn --> Celtic 5 mln

2. Tomasz Kuszczak WBA --> Man.Utd. 2 mln

3. Dario Jertec Dinamo --> Grasshoppers 975 tyś

 

Transfery- Serbia:

1. Jan Mucha Legia --> Crvena Zvezda 750 tyś

2. Predrag Pavlovic Napredak --> Vojvodina 600 tyś

3. Nenad Stojanovic Łucz --> Obilic 600 tyś

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 1768 (-)

2. Hiszpania 1521 (-)

3. Holandia 1444 (-)

23. Polska 845 (-)

Odnośnik do komentarza

06-08.07.2007

Pierwsze dni lipca szczęśliwie minęły bez kontuzji w zespole. Tak więc pozytywnie nastawieni zaczęliśmy przygotowania do nowego sezonu.

Pierwsze sparingi zagramy z niezbyt wymagającymi przeciwnikami, tak aby pobiegać trochę z piłką przy nodze i cieszyć się grą. Następnie zagramy wyjazdowy mecz z Zliną oraz odbędziemy zgrupowanie w Austrii, gdzie zmierzymy się z 3 miejscowymi zespołami. A potem czeka nas walka w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Naszym pierwszym przeciwnikiem był zespół Maczwa, grający w jednej z niższych lig serbskich. Moi piłkarze nie dali najmniejszych szans amatorom i urządzili sobie ostre strzelanie.

06.07.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Maczwa 12:0 (7:0)

Purovic 3, Georgiev 2, Krivokapic 2, Saag 2, Perovic, Diarra, Vasic

Dwa dni później ponownie zagraliśmy z amatorskim zespołem Beczej. Spodziewałem się kolejnego pogromu i rzeczywiście tak było. Może nie padło tyle bramek, ale wynik znów był z gatunku tych hokejowych.

08.07.2007

Marakana

Crvena Zvezda - Beczej 8:0 (6:0)

Diarra 4, Purovic 2, Saag, Kocic sam

Po rozegraniu tych 2 spotkań zwiększyłem nieco obciążenia treningowe, co może odbić się na świeżości, szybkości i czuciu piłki w najbliższych spotkaniach. Mam jednak nadzieję, że nie przesadzę nadto z intensywnością treningu i uda się optymalnie trafić z formą na początek sierpnia.

 

10.07.2007

W siedzibie klubu odbyło się miłe spotkanie z Zarządem, sztabem szkoleniowym oraz przedstawicielami stowarzyszenia kibiców. Fani zrzeszeni w Delije uznali, że najlepszym zawodnikiem sezonu był Marko Perovic, który miał przyjemność odebrać z ich rąk okazjonalną statuetkę.

Następnie kibice oraz Zarząd jednoznacznie stwierdzili, że są bardzo zadowoleni z mojej pracy i w nadchodzącym sezonie ponownie mamy sięgnąć po tytuł mistrzowski.

Później trenerzy drużyn młodzieżowych poinformowali mnie, że do akademii piłkarskiej trafiło 9 nowych zawodników. Wstępnie przejrzałem ich CV i z przykrością muszę stwierdzić, że przyszłej gwiazdy serbskiej piłki niestety wśród nich nie ma.

Mój asystent poinformował mnie również, że zakończyła się nasza współpraca z Kulą. Nasz klub filialny awansował do SuperLigi a przepisy nie zezwalają na współpracę dwóch klubów grających na tym samym szczeblu rozgrywek

Odnośnik do komentarza

Musiałem odreagować dzisiejszy pokaz skórokopów szumnie nazywających się reprezentacją Polski :)

-----

 

11-14.07.2007

Przyszedł czas na kolejny mecz sparingowy. Ponownie dałem możliwość gry wszystkim zawodnikom po 45 minut. O ile mogłem być zadowolony z samej gry, tak wynik pozostawia sporo do życzenia. Strasznie zawiodła skuteczność, bowiem z kilkunastu sytuacji do zdobycia gola wykorzystaliśmy tylko jedną i mecz zakończył się remisem.

11.07.2007

Letna

Zlin - Crvena Zvezda 1:1 (0:0)

Opiela - Koroman

Cz.K. Nemeth (Zli) 7'

Wieczorem natomiast całym zespołem zasiedliśmy przed telewizorem oglądając mecz naszych potencjalnych rywali w 2 fazie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Sheriff Tiraspol wykorzystał atut własnego boiska i pokonał Linfield 2:1 (Kuchyuk 2 - Magennis).

 

12.07.2007

1 runda kwalifikacji Pucharu Uefa

Korona Kielce - Racing FC 4:0 (Robak, Czerkas 3)

Zagłębie - Ditton 2:0 (Grzybowski, Kuźba)

 

14.07.2007

Copa America:

Ekwador - Urugwaj 0:0 - A.Castillo od 65 minuty

 

15.07.2007

Kolejny sparingowy mecz zagraliśmy już w Austrii, a naszym przeciwnikiem był zespół Eisenstadt. Tym razem piłkarze nie grali równo po 45 minut, a najwięcej czasu na boisku spędzili ci teoretycznie rezerwowi. Mimo wszystko nasza gra nie wyglądała źle, ale w końcowych fragmentach dały się we znaki mocne treningi, wobec czego gospodarze prezentowali się lepiej pod wględem przygotowania fizycznego. I wykorzystali to strzelając w końcówce spotkania zwycięską bramkę.

15.07.2007

Lindenstadion

Eisenstadt - Crvena Zvezda 1:0 (0:0)

Hofer

Mecz ten kontuzją okupił B.Bajkovic, który ucierpiał w walce o górną piłkę i upadając nadwerężył kark. Uraz jest niegroźny ale mój bramkarz odpocznie od treningów przez 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

17.07.2007

Na dziś był zaplanowany pojedynek z Austrią Wiedeń. Spotkanie to potraktowałem jako próbę generalną przed meczami kwalifikacyjnymi do LM i na boisku pojawiła się jedenastka bardzo zbliżona do tej, która zagra za tydzień z Linfield lub Sheriffem. Od początku meczu zdominowaliśmy graczy z Wiednia i osiągnęliśmy wyraźną przewagę. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i kontrolowaliśmy przebieg meczu. Austria zagrażała nam jedynie stałymi fragmentami gry, ale i tak nie wyrządziła nam żadnej szkody. Po przerwie dało o sobie znać zmęczenie i zwolniliśmy tempo gry. Pomimo tego mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do zdobycia gola jednak wynik nie uległ już zmianie.

Tak więc mogę być bardzo zadowolony ze wszelkich aspektów piłkarskiego rzemiosła, które pokazali moi piłkarze i z optymizmem spoglądam w nadchodzący sezon.

17.07.2007

Franz- Horr Stadion

Austria Wiedeń - Crvena Zvezda 0:2 (0:2)

Georgiev, Diarra

Copa America:

Ekwador - Brazylia 1:3 - A.Castillo 90 minut + asysta

 

18.07.2007

Poznaliśmy naszego rywala w walce o LM. Zespół Linfield wygrał z Sheriffem 1:0 (Mouncey) i dzięki lepszemu bilansowi bramek na wyjeździe awansował do kolejnej rundy.

W międzyczasie SV Salzburg złożył śmiesznie niską ofertę za A.Trisovica i stanowczo odmówiłem jakichkolwiek negocjacji.

 

19.07.2007

Ostatni mecz sparingowy potraktowałem jako danie szansy zmiennikom. Rywal nie wydawał się być zbyt wymagający i spodziewałem się, że zgrupowanie w Austrii zakończymy mocnym akcentem. I przez długi czas tak też było. Łatwo wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie, zaraz po przerwie dorzuciliśmy kolejnego gola. Jednak ostatnie minuty to brak koncentracji, rywale zdobyli dwie bramki i napędzili nam sporo strachu. Ostatecznie wszystko skończyło się po naszej myśli i z podniesionymi głowami mogliśmy wrócić do Belgradu i zacząć przygotowania do meczu z Linfield.

19.07.2007

Stadion Donawitz

Leoben - Crvena Zvezda 2:3 (0:2)

Koenig, Beljic sam - Milovanovic, Saag, Trajkovic

W meczu tym ucierpiał Z.Rendulic, który upadając po starciu z rywalem złamał rękę w nadgarstku i będzie pauzować 2 miesiące.

 

Copa America

USA - Ekwador 2:3 - A.Castillo od 61 minuty

 

21.07.2007

Rozchorował się I.Randjelovic, którego dopadła grypa i wylądował w łóżku na 1-2 tygodnie.

 

23.07.2007

Zgodnie ze świecką tradycją przed ważnym pojedynkiem wypada któryś z podstawowych zawodników. I.Gueye na treningu wybił palec u nogi. Fizjoterapeuta proponował zrobienie zastrzyku, co umożliwiłoby grę Ibrahima w najbliższym meczu. Ale jednocześnie wiązało się to z ryzykiem nawet miesięcznej przerwy w wypadku pogłębienia urazu. Dlatego stwierdziłem, że lepiej i dla mnie i zawodnika, jeśli odpocznie w domu przez 5-7 dni.

Odnośnik do komentarza

24.07.2007

Copa America

Ekwador - Peru 0:0 k.4:3 - A.Castillo od 67 minuty

 

25.05.2007

Rozpoczynamy walkę o Ligę Mistrzów. Pierwszą przeszkodą jest Linfield, zespół z Irlandii Północnej. Chciałem rozstrzygnąć losy awansu do kolejnej rundy już w pierwszym meczu, dlatego też nastawiłem zespół dosyć ofensywnie. Jednocześnie spodziewając się, że gospodarze będą liczyć na grę z pominięciem drugiej linii zaleciłem środkowym obrońcom zachowanie należytej ostrożności.

I tak rzeczywiście było, tylko Djordjevic już na początku meczu zagapił się. Na nasze szczęście Thompson oddał bardzo niecelny strzał. My z kolei przez pierwszy kwadrans nie mogliśmy stworzyć sobie dogodnej sytuacji. Ale od 15 minuty na bramkę Linfield sunął atak za atakiem. Najpierw Diarra popisał się indywidualną akcją lewym skrzydłem, dośrodkował do Purovica ale jego strzał odbił Mannus. Obrońcy wybili piłkę przed pole karne, gdzie Kearney sfaulował Georgieva. Piłkę z rzutu wolnego uderzał Purovic jednak posłał ją minimalnie nad bramką. W kolejnych minutach dwukrotnie szczęścia strzałami zza pola karnego próbował Djokic, ale czynił to niecelnie. W 33 minucie Trisovic znalazł się na lewym skrzydle, dośrodkował na długi słupek jednak uderzenie Georgieva na róg sparował Mannus. Korner wykonywał Bułgar, zagrał piłkę prosto na głowę Djordjevica a ten trafił w poprzeczkę. W 37 minucie długą piłkę zagrał Djordjevic, doszedł do niej Purovic i natychmiast podał w pole karne do Djokica. Ten jednak znów nie zdołał pokonać świetnie broniącego Mannusa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy kardynalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Bajalica. Piłkę przejął Thompson, odegrał do McAreavay'a a ten w sytuacji sam na sam z Muchą trafił w boczną siatkę.

W drugiej połowie Linfield lepiej zorganizowało swoją grę w destrukcji i długimi momentami nie pozwalali nam na stworzenie bramkowych sytuacji. Dopiero po zmianach w ostatnich 20 minutach wróciliśmy do gry z pierwszej połowy. I na kwadrans przed końcem w końcu pokonaliśmy Mannusa. Bajalica zagrał piłkę do Diarry, który zgrał ją głową do Purovica. Milan podał na skrzydło do Koromana, który dryblingiem minął obrońcę i dośrodkował w pole karne. Tam na piłkę czekał niepilnowany Purovic, który technicznym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. 5 minut później błysnął Krivokapic, który ograł dwóch obrońców i zagrał do Purovica. Strzelec bramki tym razem jednak nie powtórzył swojego wyczyny i posłał piłkę nad poprzeczką. W 85 z rzutu rożnego dośrodkowywał Georgiev. Obrońcy wybili piłkę przed pole karne ale wprost pod nogi Tutorica. Ten natychmiast uderzył jednak Mannus był dobrze ustawiony i wyłapał strzał. Ale kilka chwil później był już bezradny. Ładne rozegranie akcji w środku pola przez Scherfchena i Milovanovica, rozrzucenie piłki na skrzydło do Diarry, który dośrodkował na długi słupek wprost na nogę Krivokapica. Mój nowy nabytek z najbliższej odległości przyłożył tylko nogę i zdobył drugą bramkę.

Na tym emocje w Belfaście się skończyły. Osiągnęliśmy korzystny wynik i w spokoju możemy przygotowywać się do rewanżowego meczu.

25.07.2007

Windson Park, widzów 8 494

[2 faza kwal. LM - 1 mecz] Linfield - Crvena Zvezda 0:2 (0:0)

Purovic 74, Krivokapic 87

MoM: Diarra (8)

Skład: Mucha, Bajalica, Trisovic, Djordjevic, Tutoric, Scherfchen, Georgiev (75' Krivokapic), Perovic (67' Koroman), Djokic (67' Milovanovic), Diarra, Purovic

Dinamo Tibilisi - Legia 0:3 (Janczyk 2, Kaźmierczak)

 

26.07.2007

1 runda kwal. Pucharu Uefa

Ditton - Zagłębie 0:2 (Kuźba 2)

Racing FC - Korona 0:1 (Cieluch)

 

27.07.2007

Przedłużyłem kontrakt z A.Castillo. Nowa umowa wiąże Ekwadorczyka z Crveną do końca czerwca 2012 roku.

W Nyonie odbyło się losowanie par 3 fazy kwalifikacji LM. Nie byliśmy w tej fazie rozstawieni, co oznaczało, że w przypadku wyeliminowania Linfield możemy trafić na zespół z ligi angielskiej czy hiszpańskiej. Los okazał się jednak dość łaskawy, bowiem możemy trafić na zwycięzcę dwumeczu Dynamo Kijów - FBK Kowno.

A Legia jeśli pokona Dinamo zagra w 3 fazie z CSKA Moskwa.

Odnośnik do komentarza

27.07.2007

Ciąg dalszy przedłużania umów z kluczowymi zawodnikami.

I.Randjelovic związał się ze Zvezdą do końca czerwca 2009 roku. Natomiast D.Tutoric do końca czerwca 2011.

 

30.07.2007

Jako że liga praktycznie za pasem, to fachowcy pokusili się o zestawienie szans na tytuł. Mając w pamięci miniony sezon byłem nieco zdziwiony, że szanse Partizana i Crvenej zostały ocenione na równo. Cóż, widocznie znów będzie trzeba już od samego początku pokazać, kto rządzi w lidzie.

Partizan, Crvena Zvezda 6-4

Wożdowac 3-1

OFK 6-1

 

Podsumowanie miesiąca - lipiec

Zysk: -260 tyś

Stan konta: 2,93 mln

 

Liga: ---

Puchar Serbii: ---

Liga Mistrzów: 2 faza kwal. Linfield - Crvena 0:2

 

Rozgrywki ligowe - świat:

Chile: Espanola (0)

Chorwacja: ---

Czechy: Slavia (0)

Francja: ---

Hiszpania: ---

Peru: ---

Polska: Wisła (0)

Rosja: Zenit (+2)

Serbia: ---

Słowacja: Slovan (0)

Słowenia: Gorica (0)

 

Transfery - świat:

1. John Arne Riise Liverpool --> Arsenal 18,75 mln

2. Arturo Lupoli Arsenal --> Chelsea 12,75 mln

3. Rafinha Schalke --> Real M. 11,75 mln

 

Transfery - Serbia:

1. Marko Lomic Partizan --> Groningen 1,7 mln

2. Jakub Sylvestr Slovan --> Crvena Zvezda 750 tyś

3. Vladimir Savicevic Srem --> Obilic 500 tyś

 

Ranking FIFA:

1. Włochy 1715 (-)

2. Hiszpania 1539 (-)

3. Francja 1508 (+1)

25. Polska 892 (-2)

Odnośnik do komentarza

01.08.2007

Rewanżowe spotkanie z Linfield wydawało się być formalnością. Biorąc pod uwagę nasza olbrzymią przewagę w pierwszym spotkaniu i dwu bramkową zaliczkę myślałem o wystawieniu rezerwowego składu. Jednak po dłuższym namyśle postanowiłem nie ryzykować i posłałem do boju tych samych zawodników co tydzień temu.

Również zaczęliśmy mecz bardzo ofensywnie usposobieni bo wiedziałem, że goście raczej skupią się na murowaniu dostępu do własnej bramki. Długo jednak nie mogliśmy znaleźć sposobu Mannusa. Już w 3 minucie Milicic wyrzucił piłkę z auto do Georgieva jednak Bułgar uderzał niecelnie. W 20 minucie golkiper Linfield niedokładnie wznowił grę, do piłki doszedł Diarra ale przegrał pojedynek sam na sam z Mannusem. Kilka chwil później Djordjevic zagrał długą piłkę na wolne pole, doszedł do niej Purovic jednak i jego uderzenie sparował na róg bramkarz. Ale na 5 minut przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Trisovic zagrał piłkę za linię obrony. Tym razem Purovic uprzedził wychodzącego z bramki Mannusa i przelobował go uderzeniem głową. Chwilę później kolejne znakomite podanie miał Trisovic, ale Diarra nie potrafił zamienić go na bramkę. Tak więc po pierwszej połowie mieliśmy skromne prowadzenie.

Obraz gry w drugiej części niewiele się zmienił. Zaraz po wznowieniu meczu rajd prawym skrzydłem przeprowadził Georgiev, dośrodkował w pole karne jednak Purovic otoczony przez dwoje obrońców nie zdołał oddać celnego strzału. Próbowaliśmy również zaskoczyć Mannusa strzałami z dystansu. Najbliżej zdobycia gola w ten sposób był Scherfchen, który potężnie uderzył z 30 metrów, jednak bramkarz gości cudem odbił piłkę na róg. W końcówce meczu nieco odpuściliśmy i goście mogli sobie pozwolić na odważniejszą grę. Nie zdołali oni jednak pokonać Muchy, chociaż dobrą okazję miał Gault, którego uderzenie znakomicie obronił mój bramkarz.

01.08.2007

Marakana, widzów 12 328

[2 faza kwal. LM - rewanż] Crvena Zvezda - Linfield 1:0 (1:0)

Purovic 40

MoM: Mucha (8)

Skład: Mucha, Bajalica, Trisovic, Djordjevic, Tutoric, Scherfchen, Georgiev, Perovic (36' Koroman), Djokic (58' Milovanovic), Diarra, Purovic (58' Saag)

Niestety M.Perovic doznał wstrząśnienia mózgu i będzie przebywać na zwolnieniu lekarskim około 2 tygodnie.

Zgodnie z moimi oczekiwaniami naszym przeciwnikiem w 3 fazie kwalifikacji będzie Dynamo Kijów, które wyeliminowało FBK Kowno (4:0, 1:0).

Legia - Dinamo Tibilisi 3:1 (Grzelak 2, Włodarczyk)

Odnośnik do komentarza

04.08.2007

Po pucharowych emocjach przyszedł czas na inaugurację rozgrywek ligowych. Pierwszym przeciwnikiem będzie Vojvodina Nowy Sad. Jako że terminarz do końca sierpnia mamy bardzo napięty, to wystawiłem w dzisiejszym meczu praktycznie zupełnie inny skład niż w meczu z Linfield. Z tamtego spotkania od początku zagrali tylko Djordjevic, Tutoric i Scherfchen. Pozostali zawodnicy byli oszczędzani na mecz z Dynamem Kijów, który będzie już za kilka dni.

Zaczęliśmy od mocnego uderzenia. Beljic rozegrał akcję z Tutoricem, który popisał się znakomitym długim podaniem. Piłkę do Ailtona strącił Saag, ale strzał Brazylijczyka obronił Lukac. W następnych minutach z boiska wiało nudą. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, jednak żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać przewagi. Więcej emocji przyniosło ostatnie 10 minut pierwszej połowy. W 37 minucie do bezpańskiej piłki doszedł Davidov, ograł Tutorica i znalazł się w sytuacji sam na sam z Muchą. Słowacki bramkarz nie dał się pokonać i na tablicy wyników ciągle widniał bezbramkowy remis. 5 minut później do przodu zapędził się Scherfchen. Zagrał do Saaga, ten zagrał do Ailtona. Brazylijczyk był w dogodnej sytuacji do oddania strzału jednak odegrał do młodego Estończyka, który nie miał problemów z pokonaniem Lukaca.

W 51 minucie powinniśmy prowadzić dwoma bramkami. Mucha wznowił grę długim wykopem. Walkę o piłke wygrał Saag, podał do Zokary, który pobiegł lewym skrzydłem i dośrodkował w pole karne. Do piłki doszedł Ailton, ale niestety trafił w słupek. Południowoamerykański napastnik wybitnie nie miał szczęścia w tym meczu, bo w kolejnych sytuacjach był blokowany przez obrońców bądź jego strzały bronił Lukac. Więcej szczęścia miał za to Saag. W 72 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał Milovanovic. Piłkę w polu karnym uderzał Zokara, ale został zablokowany przez Popovica. Do odbitej piłki dopadł Saag i z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Tym samym praktycznie rozstrzygnął o losach spotkania, bowiem ekipa gości w końcówce meczu nie kwapiła się do jakichkolwiek ataków. Również moi piłkarze zadowolil się takim wynikiem.

Tak więc inauguracja sezonu wypadła dobrze i z optymizmem możemy podchodzić do środowego meczu z Dynamem Kijów.

04.08.2007

Marakana, widzów: 14 162

[sL 1/22] Crvena Zvezda (-) - (-) Vojvodina 2:0 (1:0)

Saag 42, 72

MoM: Saag (8)

Skład: Mucha, Beljic, Djordjevic, Tutoric, Scherfchen, Krivokapic (74' Koroman), Zakora, Milovanovic, Saag, Ailton (74' Sylvestr)

Odnośnik do komentarza

08.08.2007

Po obiecującym początku zmagań ligowych przystępowaliśmy do ostatniej fazy zmagań walki o Ligę Mistrzów. Do Belgradu przyjechało kijowskie Dynamo, a więc zespół zdecydowanie w naszym zasięgu. Priorytetem było nie stracić gola u siebie, dlatego uczuliłem obrońców na to, aby szczególną uwagę zwracali na Artema Milevskiyego, który już zdołał zdobyć trzy bramki przeciwko FBK Kowno. Nie zapominałem oczywiście o najważniejszym, czyli zdobyciu zaliczki na czekający nas mecz rewanżowy.

Dlatego od samego początku narzuciliśmy swój styl gry, stosowaliśmy sporo pressingu w środku pola, tak żeby jak najszybciej przenieść ciężar gry pod bramkę Dynama. Rywale od początku nie mogli sobie poradzić z moimi graczami i uciekali się do częstych fauli. Właśnie po stałym fragmencie gry zdobyliśmy bramkę w 19 minucie. Faulowany był L.Diarra. Piłkę na 25 metrze ustawił B.Georgiev i precyzyjnym strzałem w okienko nie dał szans Shovkoskyiemu. Dynamo groźniej zaatakowało dopiero po pół godzinie gry. Kleber przedarł się lewą stroną, dośrodkował do Correii, ale ten uderzył nad bramką. Kilka minut później mogliśmy prowadzić dwoma bramkami, ale Djokic nie wykorzystał podania Scherfchena. W odpowiedzi bliski pokonania Muchy był Niesmatschnyi, ale słowacki bramkarz obronił jego strzał. W samej końcówce mieliśmy jeszcze dwie sytuacje do zdobycia gola. Najpierw Koroman niezbyt udanie dośrodkował, ale piłka nabrała dziwnej rotacji i o mało nie spadła za kołnierz bramkarza Dynama. Chwilę póżniej Purovic zagrał do Diarry, ale jego uderzenie tylko musnęło poprzeczkę. Tak więc do szatni schodziliśmy z minimalnym prowadzeniem, chociaż nie mogłem mieć większych zastrzeżeń co do stylu gry.

Druga połowa rozpoczęła się dla nas fatalnie. Zaczynaliśmy grę, ale szybko Yussuf przejął piłkę i zagrał ją do Rincona. Ten wyprzedził Djordjevica i podał do Milevskyiego. Młody Ukrainiec łatwo minął Gueye i strzałem z około 10 metrów nie dał szans bramkarzowi. Po tej bramce przez kolejne 15 minut nie mogliśmy złapać właściwego rytmu gry. Na szczęście Dynamo zdawało się być usatysfakcjonowane bramkowym remisem i nie kwapiło się do ataków.

Na ostatnie pół godziny gry postawiłem wszystko na jedną kartę. Wprowadziłem Saaga i przeszedłem na grę trójką napastników. Mogło się to na nas zemścić, bowiem w 72 minucie Milevskyi zagrał do Rincona, który wyprzedził Djordjevica i znalazł się w sytuacji sam na sam z Muchą. Mój bramkarz wyszedł jednak zwycięsko z tego pojedynku.

Końcowe 10 minut meczu to już nasza zdecydowana przewaga. Piłka wracała pod pole karne gości niczym bumerang i w 83 minucie w końcu ponownie wyszliśmy na prowadzenie. Scherfchen zagrał prostopadła piłkę do Saaga, a młody Estończyk nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Kilka chwil później mój rezerwowy mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego uderzenie po dośrodkowaniu Diarry poszybowało nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry dwukrotnie wszyscy łapaliśmy się za głowy. Najpierw po dośrodkowaniu Koromana i uderzeniu Diarry piłkę z linii bramkowej wybił Gavrancic. Następnie to Diarra dośrodkował wzdłuż bramki, akcję zamykał Purovic. Jego uderzenie jakimś cudem odbił Shovkovskyi, a dobitka Saaga została zablokowana. Po tej akcji arbiter nie pozwolił już nam nawet na wykonanie rzutu rożnego i odgwizdał koniec spotkania.

08.08.2007

Marakana, widzów: 14 613

[3 faza kwal. LM] Crvena Zvezda - Dynamo Kijów 2:1 (1:0)

Georgiev 19, Saag 83 - Milevskyi 46

MoM: Gueye (8)

Skład: Mucha, Bajalica, Trisovic, Djordjevic, Gueye, Scherfchen, Georgiev, Koroman, Djokic (62' Saag), Diarra, Purovic

Legia - CSKA Moskwa 2:0 (Grzelajk, Janczyk)

 

09.08.2007

2 faza kwal. PU

Korona - Esbjerg 1:2 (Sasin)

Randers - Wisła 0:1 (Garguła)

Odnośnik do komentarza

10.08.2007

FC Moskwa oferuje 210 tyś za S.Puri. Ofertę zdecydowanie odrzuciłem.

 

11.08.2007

Vaalerenga zaproponowała 1,2 mln za V.Djordjevica. Ofertę, choć wydawała się kusząca, po dłuższym namyśle odrzuciłem, gdyż nie chcę się pozbywać czołowego obrońcy na samym początku sezonu, kiedy jest szansa ugrać co nieco w europejskich pucharach. Niespodziewanie dla mnie samemu zawodnikowi ta decyzja się nie spodobała. Wobec tego jeśli znajdę wartościowego następcę to Vladimir zostanie zimą wystawiony na listę transferową.

Tymczasem Zoran Nikolic, manager naszego kolejnego przeciwnika, stwierdził, że w tym sezonie nie mamy szans na obronę tytułu. Odważna to teza, zwłaszcza, że padła z ust opiekuna beniaminka SuperLigi. Odparłem na to, że już nie mogę się doczekać jutrzejszego zwycięstwa nad jego zespołem.

 

12.08.2007

Drugie spotkanie tego sezonu ponownie graliśmy na własnym obiekcie. Na boisku pojawiła się praktycznie zupełnie inna jedenestka niż ta, która brała udział w wiktorii nad Dynamem. Odbiło się to na jakości naszej gry i w pierwszej fazie meczu zagrażaliśmy gościom tylko przy okazji stałych fragmentów gry. Jednak pierwsza składna akcja przyniosła nam gola, którego niestety arbiter nie uznał, gdyż dopatrzył się faulu główkującego Zakory. Goście z kolei nie kwapili się do ataków i w pierwszej części nie zagrozili naszej bramce. Tak więc do przerwy był bezbramkowy remis.

Druga połowa zaczęła się od groźnego strzału Zmiljanica, który był niecelny. Podrażniło to nieco moich piłkarzy, którzy trochę mocniej przycisnęli Obilic. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Uderzenie Krivokapica było co prawda niecelne, ale w 63 minucie wywalczyliśmy rzut rożny. Dośrodkowywał Milovanovic, a Djordjevic uprzedził wychodzącego z bramki Cubrilo i dał nam prowadzenie. Dwie minuty później Jevdjenovic stracił piłkę w polu karnym na rzecz Ailtona, ten odegrał do Milovanovica, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę.

W końcówce spotkania odważniej zaczął grać Obilic i był bliski wyrównania. Milicic stracił piłkę na własnej połowie. Vitosevic podał do Kurtusica, ale napastnik gości na szczęście spudłował. Kilka minut później z rzutu wolnego uderzał Savicevic. Piłka odbiła się od muru, czym kompletnie zmyliła Randjelovica, ale ostatecznie minęła bramkę. W doliczonym czasie gry Savicevic znalazł się bez opieki w polu karnym, jednak nie zdołał pokonać mojego bramkarza. W odpowiedzi przeprowadziliśmy szybką kontrę, po której Zakora był w dogodnej sytuacji, ale trafił w słupek. Zaraz potem sędzie zakończył spotkanie i mogliśmy sobie dopisać kolejne 3 punkty do tabeli.

12.08.2007

Marakana, widzów: 12 262

[sL 2/22] Crvena Zvezda (2) - (3) Obilic 1:0 (0:0)

Djordjevic 63

MoM: Ailton (8)

Skład: Randjelovic, Beljic, Milicic, Djordjevic, Tutoric, Scherfchen, Milovanovic, Zakora, Krivokapic, Ailton, Saag

Pomeczowe badania wykazały, że Milicic doznał urazu karku i jest wykluczony z treningów na następne 2 tygodnie.

 

15.08.2007

2 faza kwal. PU

Partizan - Zagłębie 1:1 (Kuźba)

 

16.08.2007

Powołania do narodowych reprezentacji otrzymali:

O.Koroman - Serbia

K.Saag, S.Puri - Estonia

Odnośnik do komentarza

Stracony gol z Dynamem, ale spore szanse na Zvezdę w LM są nadal. Czego życzę - napred Zvezdu!

 

Na moje nebo jedna zvezda sela,

ona je brate crvena i bela.

Ajdemo Bogu da se pomolimo,

da pevamo i da vas pobedimo.

Zvezda je ime sampiona,

ima nas dvesta milijona,

Zvezda je da se pamti dugo,

Pobeda, ili nista drugo.

:muza:

 

A w rzeczywistości dramat na Marakanie i wciąż powazne kłopoty finansowe Zvezdy...

Odnośnik do komentarza

Dzięki :)

A co do rzeczywistości to słyszałem o tym dramacie... Nie wiem jak wyglądają serbskie realia, ale mimo wszystko odpowiednie osoby w serbskim sporcie powinny zrobić co tylko mogą, żeby nie dopuścić do upadku tak zasłużonego klubu.

-----

17.08.2007

FC Moskwa nie ustaje w próbach pozyskania S.Puri. Tym razem złożyło ofertę opiewająca na 280 tyś, ale ponownie odprawiłem ich z kwitkiem.

 

18.08.2007

Po raz pierwszy w tym sezonie graliśmy wyjazdowe spotkanie. Naszym przeciwnikiem był Zemun. Rywal wydawał się być niezbyt wymagający, przed sezonem nie poczynił specjalnych wzmocnień, a w ubiegłym roku walczył o utrzymanie do samego końca rozgrywek. Mając dodatkowo na uwadze rewanżowy bój o Ligę Mistrzów ponownie wystawiłem nieco słabszy skład od optymalnego.

Dużo nie brakowało a bardzo bym się na tym przejechał. Zagraliśmy fatalne spotkanie, po którym praktycznie nie ma kogo wyróżnić. Z całą stanowczością mogę napisać, że był to najsłabszy mecz, jaki zagraliśmy za mojej kadencji. Bramkę straciliśmy w 22 minucie po błędzie Bjelica, który źle wybijał piłkę w polu karnym. Przejął ją Vujosevic i strzałem z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi. Sami do przerwy nie stworzyliśmy sobie żadnej sytuacji do zdobycia gola.

W drugiej połowie niewiele się zmieniło jeśli chodzi o jakość gry. Pomimo dokonania 3 zmian nadal nasza gra przypominała bicie głową w mur. Najlepszą sytuację miał krótko po przerwie Zahora, ale trafił w poprzeczkę. I kiedy wydawało się, że niechybnie przegramy spotkanie, to w 4 minucie doliczonego czasu gry Andjic sfaulował w polu karnym Diarrę i arbiter podyktował jedenastkę. Nie zmarnował jej Zahora, dzięki czemu zdobyliśmy przynajmniej jeden punkt.

18.08.2007

Gradski Stadion, widzów: 1 749

[sL 3/22] Zemun (3) - (1) Crvena Zvezda 1:1 (1:0)

Vujosevic 22 - Zahora 90+4k

MoM: Zahora (8)

Skład: Randjelovic, Beljic, Andjelkovic, Djordjevic, Tutoric, Scherfchen, Milovanovic (59' Koroman), Zahora, Krivokapic (59' Djokic), Ailton (59' Diarra), Saag

Do 11 kolejki po tym spotkaniu trafił Zahora.

SV Salzburg złożył ofertę wartą 2,6 mln za A.Trisovica, jednak nawet nie podjąłem negocjacji i odrzuciłem propozycję Austriaków.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...