Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja o zakazach z dupy, a tu gadka czy w kotle trzeba być na swoim miejscu... :|

Nie widzę podstaw by im nie wierzyć, za forum WL, przedruk z forum Korony:

 

Re: KORONA - Śląsk

 

Postprzez krkstok 11 wrz 2011, o 17:03

Stali na rogach i kręcili chyba głównie tych co stali na końcu młyna. Ja byłem przy wejściu na D4G.

 

2000zł grzywny plus zakaz stadionowy na Koronę dwa lata ze stawianiem się na komendzie.

 

Chyba pozostała dziesiątka tak samo

 

art. 51 pkt.1

Kto nie wykonuje polecenia porządkowego,

wydanego na podstawie ustawy, regulaminu obiektu (terenu) lub regulaminu imprezy masowej przez

służby porządkowe lub służby informacyjne, podlega karze grzywny nie niższej niż 2 000 zł.

 

Służby informacyjne = spiker

 

Nie przyznałem się do tego artykułu, a tylko do używania wulgaryzmów. Nikt personalnie nie zwrócił się do mnie, a spikera nie słyszałem. Zostało to uznane za próbę droczenia się z sądem, bo regulamin jest przez bramkami, a powinno być też wiadomo, że spiker zawsze reaguje jak pojawią się wulgaryzmy.

 

Re: KORONA - Śląsk

 

Postprzez przemo1973ck wczoraj, o 19:47

ja zostałem zatrzymany przed stadionem jak wyszliśmy cała grupa i odbiłem po chwili na bok do samochodu i z grupy co wychodziła nagle wyszło 2 i od razu mnie do lodówy pokręcili:/ a psy upatrują jednego od razu na początku meczu i na koniec go powijają:/ no to do zobaczenia za 2latka na młynie elo

 

Tak jak u przedmówcy.

 

Stałem naprzeciwko wyjścia od Al. Legionów czekając na ojca. Zobaczyłem go, ruszyłem i od razu dwóch gentelmenów złapało mnie za ręce i do lodówki.

 

I z tego co mówili to faktycznie jest tak, że upatrują sobie kogoś już na początku i tylko czekają, aż spiker się odezwie i mają podkładkę. Z tego co mówili to mieli wielką radość, że mnie pokręcili bo jeszcze trzy grupy na mnie polowały. Wielkiego chuligana 175cm z nadwagą. Jak Panowie czytają to jeszcze raz Gratulacje!

 

Z innych wpisów wiadomo, że policja na radiu wymienia się tylko wiadomościami "ilu macie"? "mamy trzech

 

 

No więc? co teraz powiecie? wszystko jest ok?

Normalnie strach chodzić na mecze teraz... :profesor:

Odnośnik do komentarza

"Superwizjer".. i wszystko jasne. Ogólny odbiór tego materiału dla kogoś kto nie był w Krk jest taki, ze strach wychodzić na ulicę, bo wszędzie czają się chłystki z maczetami. Po Kurdwanowie jak i Hucie chodziłem nieraz po zmroku multum razy, a nigdy od maczety raniony nie zostałem. Również nikt z mieczem samurajskim mnie nie gonił. Gdybym miał wydać osąd na podstawie tego programu, to nigdzie bym nie wychodził i kład się spać zaraz po dobranocce. Owszem zdarzają się podejrzane grupki, ale wystarczy ich nie prowokować i sprawnie omijać. Nie sądzę by problem był większy niż w innych miastach. Podkreślam chodzi mi tu o atmosferę strachu, którą jest przesycony cały "dokument".

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem ten dokument i ani razu nie miałem myśli, że strach wyjść na ulicę. Sami wymyślacie bzdury by ośmieszyć program. Szkoda, że brak prawdziwych i konkretnych argumentów. Siadając przed telewizor od samego początku byliście nastawieni /anty/. Tam padły ciekawe słowa. Góra kibicowska wykorzystuje do własnych prywatnych interesów /kibolków/, którym wmawiają, że to sprawy najwyższej wagi kibicowskiej. Ot kukiełki.

Odnośnik do komentarza
Siadając przed telewizor od samego początku byliście nastawieni /anty/.

W ciemno można było powiedzieć dawno temu, że tutejsi zapaleni kibice nazwą ten program telewizyjną prowokacją, papką ITI (czy kto tam opublikował ten materiał), a sytuacje nagrane policyjnymi prowokacjami.

Poważnie spodziewałeś się tutaj jakiejkolwiek refleksji na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tylko ciekaw co kieruje osobami, które bezgranicznie ufają mediom, politykom lub dziennikarzom, których znają tylko z telewizji, za to relacje osób (niektórzy znają się z reala), które są świadkami tych akcji mają za totalne kłamstwo, wyolbrzymianie i w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Może jestem przewrażliwiony. Niemniej tak właśnie odebrałem pokazywanie nagrań z osiedlowej kamery przedstawiającej "wjazd na osiedle" i pozostałe filmiki, plus końcowy komentarz coś w stylu "Niebawem gangsterzy - kibole planują zakup broni ostrej(sic! mieli chyba na myśli broń palną), co wówczas się będzie działo, czy będziemy świadkiem regularnych strzelanin?", tak mniej więcej to brzmiało.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tylko ciekaw co kieruje osobami, które bezgranicznie ufają mediom, politykom lub dziennikarzom, których znają tylko z telewizji, za to relacje osób (niektórzy znają się z reala), które są świadkami tych akcji mają za totalne kłamstwo, wyolbrzymianie i w ogóle.

 

Śmiem twierdzić, że byłem bardziej kumaty od Ciebie.Dlatego śmieszą mnie niektóre wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem tylko ciekaw co kieruje osobami, które bezgranicznie ufają mediom, politykom lub dziennikarzom, których znają tylko z telewizji, za to relacje osób (niektórzy znają się z reala), które są świadkami tych akcji mają za totalne kłamstwo, wyolbrzymianie i w ogóle.

 

Śmiem twierdzić, że byłem bardziej kumaty od Ciebie.Dlatego śmieszą mnie niektóre wypowiedzi.

 

Bardziej kumaty tzn? W ekipie hools byłeś? Bo tylko do nich nie należę.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Ja jestem tylko ciekaw co kieruje osobami, które bezgranicznie ufają mediom, politykom lub dziennikarzom, których znają tylko z telewizji, za to relacje osób (niektórzy znają się z reala), które są świadkami tych akcji mają za totalne kłamstwo, wyolbrzymianie i w ogóle.

 

z całym szacunkiem ale skoro jest tak super bezpiecznie to spróbuj się przejść po Krk w koszulce Pasów gdziekolwiek po 21 :] Pójdę krok dalej, jak ja mam wierzyć kibicom którzy pod przykrywką miłości i przywiązania do klubu faszerują naiwniaków dragami czerpiąc z tego zysk i wykorzystując do tego młodych, niczego nie świadomych chłopaków? Bez jaj. Swojego czasu miałem w Kielcach jeden nieprzyjemny epizod z fanami bodaj Wisły i od tamtego czasu uważam, że ekipy krakowskie są najbardziej popierdolone jeżeli chodzi o przemoc. W mordę dostać można wszędzie, jednak nie wszędzie każdy nosi przy sobie broń białą. Przypomnę tylko sprawę Karola Piróga, bestialsko pociętego w Kielcach w dniu meczu z Legią.

 

Ciągnąc dalej ten temat...dlaczego nikt z tych naszych forumowych "kumatych" nie odniesie się bezpośrednio do tego chorego kultu przemocy? Dlaczego idąc ulicą mam się bać o swoje zdrowie tylko dlatego, że lubię żółtych a nie niebieskich? Tego nigdy nie rozumiałem i pewnie nie zrozumiem, tym bardziej, że mam szacunek dla zdrowia i życia drugiego człowieka.

Odnośnik do komentarza

Z tym, że tam nie chodzi o piłkę. Zwykła walka o wpływy w mieście do której wykorzystuje się zidiociałych hools gotowych za klub zrobić wszystko. Taka specyfika tego miejsca.

 

A jak dla mnie dokument jak na TVN zrobiony dość rzetelnie. Rzecz jasna są wyolbrzymienia (broń ostra, wtf), ale całość w sumie w jakiś sposób oddaje chore krakowskie klimaty.

Odnośnik do komentarza

No, nie ma co przesadzać. Też uważam, że dokument dobrze zrobiony, ale w żaden sposób nie można go przekładać na całość środowiska kibicowskiego. To, że krakowscy gangsterzy się wycwanili i dawne ekipy hoolsów służą im do selekcjonowania nowych żołnierzy nie oznacza, że gdzie indziej dzieją się takie same rzeczy. Poza tym zwróćcie uwagę na wszystkie incydenty pokazane w tym dokumencie - każdy atak był zaplanowany i precyzyjnie wymierzony w konkretną osobę, nie jest więc tak, że cierpią 'niewinni' (a przynajmniej nie bezpośrednio).

 

Rzecz jasna są wyolbrzymienia (broń ostra, wtf)

A to akurat była teza postawiona przez policjanta i całkiem solidnie uargumentowana. Za rok Euro, więc walka o strefy wpływów się zaostrzy. No i tak jest łatwiej się obronić przed grupą napastników.

Odnośnik do komentarza

W Krakowie to jest wojna gangów pod przykrywką wojny kibicowskiej. Na przykład głośne mordestwo "Człowieka" nie miało nic wspólnego z kibicowskimi porachunkami, co potwierdziła nawet policja. To prawda natomiast, że ci mali, osiedlowi zabijacy dają się wykorzystywać dużym graczom do własnych celów. Jednak z kibicami czy kibolami nawet bym ich nie utożsamiał. Ci ludzie na mecze nie chodzą, dopingu nie prowadzą. Mają swój własny świat na ulicach, a barwy służą im jako pretekst do napierdalanki...

Odnośnik do komentarza

Ciągnąc dalej ten temat...dlaczego nikt z tych naszych forumowych "kumatych" nie odniesie się bezpośrednio do tego chorego kultu przemocy?

Kraków jest "specyficznym" miastem pod względem "kibicowskim". Kluby z Krakowa jako jedyne nigdy nie opowiedziały się za paktem niesprzętowym, efekty ganiania z bronią białą jak to napisałeś uświadczysz tylko w Krakowie. W Warszawie, Łodzi, Trójmieiscie jest rywalizacja na gołe łapki lub ew. jakiś "baton" czasami komuś wyskoczy z rękawa...

 

Dlaczego "kumaci" sie do tego nie odnosza? bardzo proste, w środowisku "kibicowskim" Kraków jest traktowany jako miasto trzeciej kategorii

 

 

Dlaczego idąc ulicą mam się bać o swoje zdrowie tylko dlatego, że lubię żółtych a nie niebieskich? Tego nigdy nie rozumiałem i pewnie nie zrozumiem, tym bardziej, że mam szacunek dla zdrowia i życia drugiego człowieka.

 

to trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć

 

podsumowując: PDK & KMWTW

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...