Skocz do zawartości

Polscy kibice


Gość Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

wielu naduzyc

 

"wielu nadużyć" brzmi tutaj jak eufemizm. Nadużycia to są teraz :). Przede wszystkim na sektorach gości :).

 

Osobiście znam człowieka który dostał od ochrony za zwrócenie uwagi że ochroniarz jest w kominiarce i nie ma identyfikatora, co jest niezgodne z ustawą. Natomiast w Gdańsku wszyscy byliśmy okradani z różnych rzeczy które nie spodobały się ochronie. W Gliwicach (środek lata) ochrona na naszych oczach wylewała po meczu napoje zabrane nam przy wejściu na stadion. To są nadużycia. O tym co się będzie działo po wprowadzeniu tej ustawy nawet nie chce mysleć.

 

Niestety, obecnie ludzie pod pretekstem "walki z kibolami" kupią wszystko. Propaganda gazetki robi swoje...

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,8...trzymanych.html

 

Podkarpacka policja zatrzymała kilkudziesięciu kiboli, którzy awanturowali się w Przemyślu. By rozgonić agresywny tłum, policjanci użyli armatki wodnej i pocisków gumowych.

 

Chuligani nie mogli wejść na derbowy mecz Polonii i Czuwaju Przemyśl, ponieważ prezydent zdecydował, że spotkanie odbędzie się w ogóle bez udziału kibiców. Policjanci byli przygotowani, że grupy kiboli szykują bijatykę, tzw. "ustawkę" w mieście i uniemożliwili konfrontację. Doszło do starć. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami. By zaprowadzić porządek policja użyła broni gładkolufowej i armatki wodnej. Ranny został policjant, strażnik miejski i jeden z kibiców. - Z tego co wiem niegroźnie, ranni już opuścili szpital - mówił radiu TOK FM Mirosław Dyjak z przemyskiej policji.

 

W sumie policjanci zatrzymali około sześćdziesięciu osób, w tym kilkunastu nieletnich. Uczestnicy burd mają stanąć przed sądem w trybie przyspieszonym.

 

Hmmm, fajne klimaty w tym Przemyślu

Odnośnik do komentarza
Dziewięćdziesięciu pseudokibiców z województwa pomorskiego, łódzkiego i śląskiego zatrzymali świętokrzyscy policjanci. To prawdopodobnie nie koniec. Mężczyźni podejrzani są o udział w bójce, do której doszło w sobotę w lesie niedaleko Jędrzejowa.

Trzystu kibiców Lechii Gdańsk jechało z Gdańska na mecz z Odrą do Wodzisławia Śląskiego. Pod eskortą policji podróżowali składem doczepionym do pociągu osobowego. W Rutkach w powiecie jędrzejowskim jeden z pasażerów pociągu pociągając za hamulec bezpieczeństwa zatrzymał skład. W lesie na gdańszczan czekało około dwustu osób, pseudokibiców z Łodzi, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Siemianowic Śląskich i Bytomia.

 

- Kiedy policjanci przyjechali na miejsce trwała regularna bitwa. Chwilę później uczestnicy bójki zaczęli uciekać. Część zatrzymaliśmy od razu, część w pociągu, a jeszcze innych podczas kontroli samochodów. W sumie 90 najbardziej agresywnych osób. Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań - informuje Krzysztof Skorek, rzecznik prasowy świętokrzyskiej policji.

 

Ponad 150 policjantów wciąż szuka pozostałych uczestników bójki. Trwają też przesłuchania. Do czasu wyjaśnienia sprawy pseudokibice przetrzymywani są w jednej z jędrzejowskich szkół podstawowych.

 

- Udało nam się zapobiec eskalacji bójki. Nikt z osób postronnych nie został ranny. Pomocy udzieliliśmy pięciu kibicom, ale nie są to obrażenia, które wymagają hospitalizacji - mówi Krzysztof Skorek.

 

W działaniach brało udział ponad czterystu policjantów.

 

Źródło: Gazeta Wyborcza Kielce

Ciekawe, że o akcji Ruch&Widzew vs Lechia wiedzieli wszyscy tylko nie policja :lol: :picard:

Odnośnik do komentarza

mam nadzieje że sprawdzą czy nikt nie zakłada spraw o pobicie, zniszczenie mienia itd. i - jeśli nie ma takich osób - wszystkich bez żadnego przypału wypuszczą...

 

PS. Zawsze mnie zastanawiało w tych wszystkich oficjalnych komunikatach info że zatrzymani byli "najbardziej agresywni". Policja ma na składzie jakiś agresjomierz, czy może osoby którym udało się nie zostać złapanym zadzwonili z informacją że są mniej agresywni niż ci którzy zostali zawinięci ?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Grupa kiboli zaatakowała Adama Majewskiego - wychowanka Wisły Płock, ikonę klubu. Jerzy Ożóg, prezes klubu, powiadomił policję i zerwał współpracę ze stowarzyszeniem kibiców

 

Wszystko zaczęło się w sobotę w Srebrnej k. Płocka, gdzie piłkarze Wisły przebywali na zgrupowaniu przed niedzielnym meczem pierwszej ligi z GKP Gorzów Wlkp. W pewnym momencie pojawiła się tam grupa osób. - Przyszli na trening i chcieli pogadać - relacjonuje Sławomir Jarczyk, kapitan zespołu. - Po krótkiej wymianie zdań któremuś puściły nerwy.

 

Najpierw jeden z napastników miał obrazić Adama Majewskiego. Kiedy piłkarz odpowiedział mu, by liczył się ze słowami, został kopnięty. Zajście obserwowała cała drużyna.

 

Jarczyk: - To było karygodne, dla mnie ci ludzie nie mieli nic wspólnego z prawdziwymi kibicami. Rozumiem, że nasza gra może się nie podobać, ale zawsze można przyjść i normalnie pogadać, a nie podnosić rękę. Brak mi słów, przecież dzień później graliśmy ważny mecz.

 

W niedzielę, już podczas meczu, nastąpił ciąg dalszy. Grupa kiboli lżyła Majewskiego. Adam Majewski jest wychowankiem Wisły. W drużynie seniorów Petrochemii zadebiutował w 1991 r. Grał w wielu klubach, ale w 2004 r. wrócił do Płocka i gra do dziś. W grudniu skończy 36 lat.

 

Według Jarczyka niedługo piłkarzom może być potrzebna ochrona. - Nie może dochodzić do takich sytuacji, w których brama wjazdowa na teren, gdzie prowadzony jest trening, jest otwarta, a kibice wchodzą i robią, co chcą - mówi kapitan Wisły.

 

- Na pewno nie zachowam się jak prezes Górnika Zabrze - deklaruje prezes Ożóg. - Jego reakcja jest szokująca, bo może wytworzyć bardzo niebezpieczny precedens. Ja nie mogę tak postąpić. To, co się stało z Majewskim, jest tym bardziej porażające, że ten człowiek pół swojego życia poświęcił dla Wisły.

 

W poniedziałek klub wydał oświadczenie, w którym wypowiedział wszystkie umowy między klubem a stowarzyszeniem kibiców.

Jak widać nie każdy prezes pochwala takie zachowania i dobrze.

 

Edyta dodaje, że ta sytuacja pokazuje, iż precedens z Zabrza był bardziej brzemienny w skutkach niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Odnośnik do komentarza
Dobrze zrobili, chcieli go zmotywować, a piłkarzyna niegodny gry w Wielkiej Wiśle się stawiał, to ma za swoje.

:picard: Serio nie widzisz różnicy pomiędzy słownym motywowaniem czy wręczeniem jakiś koszulek, a podnoszeniem rąk na piłkarzy? Zresztą sam prezes Wisły wypowiada się, że co innego porozmawiać, a co innego bić piłkarzy.

 

BTW słyszałem o jednej akcji w Wodzisławiu. Otóż grupa 3 kibiców po meczu Odry, po godzinie 22.00 szła sobie przez miasto i śpiewała piosenki klubowe. Ale nie jakieś wulgarne, po prostu piosenki o Odrze. Nic nie rozwalili, tylko śpiewali. Następnie udali się na piwo do ogródka na rynku. I co? Wpadają po nich policjanci w kominiarkach, kują i od razu na komisariat. Dalej 3-letni zakaz stadionowy i po 1,5 tysiąca grzywny. Ja się k***a pytam o co tu chodzi? Gdzie my jesteśmy, co w ogóle się dzieje? Dodam, że interweniowali nawet zwykli ludzie, którzy też siedzieli na piwku, bo to jest normalne bezprawie. No, ale kibic bydlak, dalej chrońmy homosekualistów...

Odnośnik do komentarza
Dobrze zrobili, chcieli go zmotywować, a piłkarzyna niegodny gry w Wielkiej Wiśle się stawiał, to ma za swoje.

:picard: Serio nie widzisz różnicy pomiędzy słownym motywowaniem czy wręczeniem jakiś koszulek, a podnoszeniem rąk na piłkarzy? Zresztą sam prezes Wisły wypowiada się, że co innego porozmawiać, a co innego bić piłkarzy.

 

BTW słyszałem o jednej akcji w Wodzisławiu. Otóż grupa 3 kibiców po meczu Odry, po godzinie 22.00 szła sobie przez miasto i śpiewała piosenki klubowe. Ale nie jakieś wulgarne, po prostu piosenki o Odrze. Nic nie rozwalili, tylko śpiewali. Następnie udali się na piwo do ogródka na rynku. I co? Wpadają po nich policjanci w kominiarkach, kują i od razu na komisariat. Dalej 3-letni zakaz stadionowy i po 1,5 tysiąca grzywny. Ja się k***a pytam o co tu chodzi? Gdzie my jesteśmy, co w ogóle się dzieje? Dodam, że interweniowali nawet zwykli ludzie, którzy też siedzieli na piwku, bo to jest normalne bezprawie. No, ale kibic bydlak, dalej chrońmy homosekualistów...

 

To chyba taka ironia ze strony Fikandra :P

Odnośnik do komentarza

Na Górniku byłoby to samo gdyby któryś nie chciał włożyć tej koszulki. Teraz widac że granica jest bardzo cienka i taka banda nie powinna się nawet do niej zbliżać jak kibole Górnika bo od jej przekroczenia dzieli tylko jeden impuls.

Odnośnik do komentarza
To chyba taka ironia ze strony Fikandra

Doskonale wiem o co mu chodziło i dlatego tak napisałem :] Nie zgadzam się na porównanie sytuacji z Wisły do sytuacji z Górnika

Na Górniku byłoby to samo gdyby któryś nie chciał włożyć tej koszulki. Teraz widac że granica jest bardzo cienka i taka banda nie powinna się nawet do niej zbliżać jak kibole Górnika bo od jej przekroczenia dzieli tylko jeden impuls.

Powiedz mi z łaski swojej skąd to wiesz? Źródło takiego przekonania, cokolwiek :>

Odnośnik do komentarza
Powiedz mi z łaski swojej skąd to wiesz? Źródło takiego przekonania, cokolwiek :>

 

Górnik:

a) 'kibice' przyszli motywować

b) piłkarze dali się zmotywować

c) nikt nie został pobity

 

Wisła

a) 'kibice' przyszli motywować

b) piłkarze nie dali się zmotywować

c) piłkarz został pobity

 

W obu sytuacjach pozycja wyjściowa jest taka sama, zatem można zakładać, że efekt sprzeciwu byłby również taki sam.

 

No, ale kibic bydlak, dalej chrońmy homosekualistów...

 

:picard:

Odnośnik do komentarza
No, ale kibic bydlak, dalej chrońmy homosekualistów...

To teraz mi wytlumacz logike swojego rozumowania... Znaczy homo to bydlak, czy jak? I przede wszystkim jak my chronimy homoseksualistow? :>

 

Znacznie bardziej mnie ciekawi, co zrobiłbyś z homoseksualistami, gdybyśmy ich nie chronili :-k :picard: Od razu z buta, czy najpierw motywacja do przejścia na heteroseksualizm? Może też jakaś koszulka, albo... wiem! - różowy trójkąt noszony obowiązkowo na ubraniu, raz już się sprawdził.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...