Skocz do zawartości

Fristajlowy kącik dyskusyjny [FM 2009]


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Felipe... tylko teraz się dowiedziałem, że jak jest wgrany patch 9.0.2, to nie można już zainstalować 9.0.1. Czyli jak chce mieć łatkę 9.0.1 to muszę jeszcze raz zainstalować grę?

 

Nie jestem pewny,ale jak masz już łatkę 9.02 to możesz bez problemów instalować poprzednie łatki,nic cię się nie powinno zepsuć

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Witam.

1. Gram Lechią Gdańsk. Jak objąłem klub, na koncie było coś około pół miliona złotych. No to zorganizowałem kilka lig towarzyskich, i już po pierwszym sezonie budżet klubowy wynosił 15 mln złotych. Jednak jest kłopot. Teraz już żadne drużyny nie chcą grać owych lig towarzyskich. Wcześniej grałem z takimi jak na przykład Austria Wiedeń, czy Anderlecht Bruksela. Fakt, że honorarium musiałem im wypłacić około 300 tys złotych. Jednak teraz takie drużyny chcą grać tylko za pieniądze w okolicy 1 mln.

2. Dla próby zorganizowałem kilka pojedynczych meczów towarzyskich z Arką Gdynia. Szacunkowy zysk z takiego spotkania miał wynieść 400 tys złotych. Oczywiście stadion był pełny, ale tych czterystu tysięcy złotych na koncie nie uświadczyłem.

 

O co w tym teraz chodzi?

Odnośnik do komentarza

Jak chcesz dobrze zarobic na turniejach towarzyskich to zrób tak. Wybierz 3 drużyny, dla 2 pierwszych zaproponuj maxymalną kwote za występ dla trzeciej 0. Prawdopodobnie 2 pierwsze zaakceptują twoją propozycję a 3 odrzuci, wtedy jeszcze raz dobierasz sobie 3 klub i dajesz mu taką stwake za jaką będzie chciał grać, a dla 2 pierwszy 0 bo one już i tak zaakceptowały twoja propozycję. Tym samym 2 pierwsze grają za free :good:

Odnośnik do komentarza

Witam !

Jestem początkującym graczem FM09 i zaczełem sobie przygodę z PSG w L1. Myślałem że ten klub bedzie jednym z lepszych (jeśli chodzi o ich rzeczywiste wyniki to są nieźli) ale po połowie sezonu zostałem wyrzucony gdyż przegrywałem każdy mecz (ANI 1 ZWYCIESTWA !). Postanowiłem sie trochę podszkolić i przeczytałem instrukcję i kilka poradników. "Z taką wiedzą powinienem coś na to zaradzić!" - pomyślałem i zagrałem sezon od nowa. Niestety mam na koncie jedno zwycięsto i dalej przegrywam cały czas. Próbuje różne taktyki ale niestety nic mi nie idzie. Czy ktoś mógłby mi coś poradzić ? Co moge zrobić ? Czy może mi ktoś poradzić dobrego zawodnika na P Ś w okolicach 8 mln (max 10)? Macie może jakieś rady co do taktyk ? Ktoś grał może PSG albo przynajmniej w L1 ? Czy tam też PSG prezentowało sie tak słabo ? :/

Odnośnik do komentarza
Witam.

1. Gram Lechią Gdańsk. Jak objąłem klub, na koncie było coś około pół miliona złotych. No to zorganizowałem kilka lig towarzyskich, i już po pierwszym sezonie budżet klubowy wynosił 15 mln złotych. Jednak jest kłopot. Teraz już żadne drużyny nie chcą grać owych lig towarzyskich. Wcześniej grałem z takimi jak na przykład Austria Wiedeń, czy Anderlecht Bruksela. Fakt, że honorarium musiałem im wypłacić około 300 tys złotych. Jednak teraz takie drużyny chcą grać tylko za pieniądze w okolicy 1 mln.

2. Dla próby zorganizowałem kilka pojedynczych meczów towarzyskich z Arką Gdynia. Szacunkowy zysk z takiego spotkania miał wynieść 400 tys złotych. Oczywiście stadion był pełny, ale tych czterystu tysięcy złotych na koncie nie uświadczyłem.

 

O co w tym teraz chodzi?

 

To co, pomoże mi ktoś? Powoli zbliża się przerwa, a ja mam raczej mało kasy. Dodam jeszcze, że cwaniakowałem już w ten spsób, że dwóm klubom oferowałem maxymalne honorarium, a trzeciemu nic. Jak już dwa pierwsze sie zgodziły, a trzeci nie, to wówczas trzeciem oferowałem sumę, za jaką będzie chciał grać, dwóm pierwszym klbom nie dawałem nic. Jednak to również już nie działa, ponieważ nie dostaje po prostu kasy za te mecze towarzyskie, a wręcz na nich tracę.

Odnośnik do komentarza

Zrobiłem sobie formułę w excelu która, po wpisaniu odpowiednich atrybutów trenerskich, pokaże czy trener będzie miał poniżej 5-ciu gwiazdek, czy 5, 6, czy też 7 gwiazdek. Wrzuciłem na rapida, może komuś się przyda.

 

http://rapidshare.com/files/243151069/tren..._9.3.0.xls.html

 

P.S. Ten arkusz pokazuje zależność gwiazdki/atrybuty na patchu 9.3.0 (zaszły duże zmiany od poprzedniego patcha)

Odnośnik do komentarza
Witam.

1. Gram Lechią Gdańsk. Jak objąłem klub, na koncie było coś około pół miliona złotych. No to zorganizowałem kilka lig towarzyskich, i już po pierwszym sezonie budżet klubowy wynosił 15 mln złotych. Jednak jest kłopot. Teraz już żadne drużyny nie chcą grać owych lig towarzyskich. Wcześniej grałem z takimi jak na przykład Austria Wiedeń, czy Anderlecht Bruksela. Fakt, że honorarium musiałem im wypłacić około 300 tys złotych. Jednak teraz takie drużyny chcą grać tylko za pieniądze w okolicy 1 mln.

2. Dla próby zorganizowałem kilka pojedynczych meczów towarzyskich z Arką Gdynia. Szacunkowy zysk z takiego spotkania miał wynieść 400 tys złotych. Oczywiście stadion był pełny, ale tych czterystu tysięcy złotych na koncie nie uświadczyłem.

 

O co w tym teraz chodzi?

 

To co, pomoże mi ktoś? Powoli zbliża się przerwa, a ja mam raczej mało kasy. Dodam jeszcze, że cwaniakowałem już w ten spsób, że dwóm klubom oferowałem maxymalne honorarium, a trzeciemu nic. Jak już dwa pierwsze sie zgodziły, a trzeci nie, to wówczas trzeciem oferowałem sumę, za jaką będzie chciał grać, dwóm pierwszym klbom nie dawałem nic. Jednak to również już nie działa, ponieważ nie dostaje po prostu kasy za te mecze towarzyskie, a wręcz na nich tracę.

 

 

Te Twoje "cwaniakowanie" to zwyczajne oszukiwanie i gra pozorów. Skoro tak Ci zależy na ogromie pieniędzy, nie umiesz zbudować drużyny z tego, co masz - skorzystaj z edytora czasu rzeczywistego. Wbij na konto 150 mln ojro i będzie po problemie organizacji turniejów sparingowych. Ale według mnie, nie na oszukiwaniu ta gra polega. Zrozumieć trzeba, że to nie jest gra dla ludzi zdesperowanych, którzy chcą zawsze wygrywać. Ta gra uczy przełykać gorycz porażki i niespełnionych nadziei. Zresztą, róbta co chceta. EOT

Odnośnik do komentarza

Ale mi już nawet nie chodzi o to, że te drużyny nie chcą grać, ale o to, że za zwykłe, pojedyncze mecze sparingowe , za które powinienem mieć zysk około 400 tys zł kasy nie dostaję.

 

EDIT:

Z całym szacunkiem, ale z budżetem tranferowym 0 zł i z pikarzami na miarę 2 ligi (już nawet nie pierwszej, nie wspominając o Extrakalsie) dobrego teamu nie da się zbudować...

Odnośnik do komentarza

Witam panów :)

W końcu zmieniłem komputer i mogę na luzie odpalić FM 2009, choć FMa 2008 nie zostawię za żadne skarby. Otóż mam dwa pytania dotyczącego tego całego STEAM:

1. W jaki sposób mogę grać, gdy np. wyjadę na wakacje i nie będę miał połączenia z internetem?

2. Czy dwie osoby mogą w tym samym czasie korzystać z tego samego konta i grać w grę?

Odnośnik do komentarza
Witam panów :)

W końcu zmieniłem komputer i mogę na luzie odpalić FM 2009, choć FMa 2008 nie zostawię za żadne skarby. Otóż mam dwa pytania dotyczącego tego całego STEAM:

1. W jaki sposób mogę grać, gdy np. wyjadę na wakacje i nie będę miał połączenia z internetem?

2. Czy dwie osoby mogą w tym samym czasie korzystać z tego samego konta i grać w grę?

 

1.Jeśli masz laptopa to możesz na nim grać,nie potrzeba netu do tego

2.Mogą zagrać 2 osoby. Jak zaczynasz jednym klubem karierę to dajesz OPCJE i dajesz DODAJ GRACZA i wybierasz 2 klub

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Czesc.Mam pytanie,gdy sezon sie konczy a pilkarze nie graja juz w lidze tylko czasami w reprezentacji i w sparingach klubowych to co trzeba zrobic aby w nowym sezonie nie zdychali po 1 meczu? Jakis trening specjalny czy przerz caly wolny okres grac sparingi?

 

Na pewno rozegrać sporo sparingów, w każdym zastosować rotację składu. Przeciwników też różnicować - dzięki zwycięstwom nad słabszymi wzrosną morale, a nauczyć się czegoś można tylko od lepszych ;-) Jeżeli zaś chodzi o przygotowanie fizyczne, ja w czasie przerwy zawieszam wszystkie inne treningi, a jedynie każę grajkom trenować intensywnie siłę i aerobik. No i przynosi to zamierzone skutki - drużyna spokojnie powinna wytrzymać cały sezon. Jedyną wadą jest to, że może pojawić się kilka kontuzji. Ale wychodzę z założenia, że czasem może to i dobrze, bo sprawdzić się mogą młodzi , utalentowani grajkowie.

Odnośnik do komentarza
Witam panów :)

W końcu zmieniłem komputer i mogę na luzie odpalić FM 2009, choć FMa 2008 nie zostawię za żadne skarby. Otóż mam dwa pytania dotyczącego tego całego STEAM:

1. W jaki sposób mogę grać, gdy np. wyjadę na wakacje i nie będę miał połączenia z internetem?

2. Czy dwie osoby mogą w tym samym czasie korzystać z tego samego konta i grać w grę?

 

1.Jeśli masz laptopa to możesz na nim grać,nie potrzeba netu do tego

2.Mogą zagrać 2 osoby. Jak zaczynasz jednym klubem karierę to dajesz OPCJE i dajesz DODAJ GRACZA i wybierasz 2 klub

Pozdro

 

1. Nawet jeśli gra uruchamia mi się przez ten cały steam? Zawsze mam napisane przed uruchomieniem gry: łączenie z kontem ... i jak nie mam internetu to się nie chce połączyć

2/ Ale mi chodzi o to czy z dwóch różnych komputerów można grać w tym samym czasie na tym samym koncie :)

Odnośnik do komentarza
Ale mi już nawet nie chodzi o to, że te drużyny nie chcą grać, ale o to, że za zwykłe, pojedyncze mecze sparingowe , za które powinienem mieć zysk około 400 tys zł kasy nie dostaję.

 

EDIT:

Z całym szacunkiem, ale z budżetem tranferowym 0 zł i z pikarzami na miarę 2 ligi (już nawet nie pierwszej, nie wspominając o Extrakalsie) dobrego teamu nie da się zbudować...

 

A nie uważasz , że takie są realia klubów z dołu tabeli polskiej Ekstraklasy? Z tą 2. ligą nie przesadzaj. No chyba, że chodziło Ci jednak o 1. ligę - sam nie wiem. Lechią spokojnie można się utrzymać. Tak więc, nie narzekaj i stwórz z Lechii coś takiego, jak Mourinho z Porto w 2004 :) Życzę powodzenia w dalszej grze !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...