Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

przeżywacie Korwina w Maryni i w ogóle wszędzie na potęgę, a IMHO to o czymś świadczy :). Wszelkim radykałom z innych stron nie poświęcacie nawet 1/100 tej uwagi :).

Bo fani innych radykalow jakos nie pokazuja sie na forum, nie odzywaja sie w tematach politycznych (nie liczac wzmianki Fuberta o Morawieckim, bez odwolania do pogladow) i nie demonstruja tego zabawnego jezykowego obrazu swiata, w ktorym oswieceni medrcy staraja sie uswiadomic baranom zyjacym w d***kracji, dlaczego ONI sa tacy grozni.

 

Mylisz sie, ze przezywamy Korwina - to po prostu tymczasowy forumowy temat obsmiewawczy, taki jak LEGENDY sceny, Solidarni 2010, bojkot GoWna etc.

Odnośnik do komentarza

Oj tam, zaraz faszystowskie prawo. Myślicie, że posłowie zajmą się zadłużeniem państwa, bezrobociem albo kryzysem? Przecież to nieważne w obliczu tak strategicznych problemów jak: palenie w miejscach publicznych czy też niepsprzątanie psich kup i finansowanie in vitro. Tym żyją władze tego kraju i to są problemy na miarę ich intelektów.

Odnośnik do komentarza

I myślisz, że w pierwszej turze wygra przez ten podział głosów? Czy te tłumy co oddadzą głos na Olechowskiego zagłosują na Kaczyńskiego w drugiej turze? Wydaje mi się, ze wizja prezydenta Jarosława Kaczyńskiego może zmobilizować ludzi do głosowania na Komorowskiego "bo Olechowski bez szans". Wiadomo jak u nas działa efekt śnieżnej kuli.

Odnośnik do komentarza

Jakie tłumy na Olechowskiego? Przecież on przegra nawet z Napieralskim (jeżeli ten ostatni dobrze wykorzysta swoje okienko w tv), choć pewnie będą to małe różnice. Wiadomo, że Kaczyński ma największy elektorat negatywny więc wielu ludzi, którzy oleją pierwszą turę z zasady, w drugiej pójdą i zagłosują przeciwko Jarosławowi. Przecież tak już było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. Wielka mobilizacja i znaczna frekwencja wśród młodych pozwoliła PO wygrać tylko dlatego, że PiS wydawał się wtedy jeszcze gorszy.

 

Ja jestem ciekaw frekwencji w drugiej turze. Czy uzasadnione są lęki publicystów na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Jakie tłumy na Olechowskiego? Przecież on przegra nawet z Napieralskim (jeżeli ten ostatni dobrze wykorzysta swoje okienko w tv), choć pewnie będą to małe różnice. Wiadomo, że Kaczyński ma największy elektorat negatywny więc wielu ludzi, którzy oleją pierwszą turę z zasady, w drugiej pójdą i zagłosują przeciwko Jarosławowi. Przecież tak już było w czasie ostatnich wyborów parlamentarnych. Wielka mobilizacja i znaczna frekwencja wśród młodych pozwoliła PO wygrać tylko dlatego, że PiS wydawał się wtedy jeszcze gorszy.

 

Ja jestem ciekaw frekwencji w drugiej turze. Czy uzasadnione są lęki publicystów na ten temat?

Biorąc pod uwagę, że odbędzie się ona w środku wakacji, to jest możliwość, że będzie niższa frekwencja, choć swoją drogą nie sądzę by miało to znaczący wpływ na wynik wyborów.

Odnośnik do komentarza

Frekwencją w wyborach prezydenckich "błysnęliśmy" jedynie w drugiej turze w roku 1990. Potem bywało przeciętnie albo nawet słabiutko. I nie chce mi się wierzyć, by tym razem miało być inaczej. Atmosfera po tragedii wróciła w zasadzie do politycznej normy, a "okołowakacyjny" termin wyborów musi zadziałać na niekorzyść frekwencji. Jeśli do tego ponownie dominować będzie kampania negatywna (innej prowadzić nasze polityczne elity najwyraźniej nie potrafią), nie może być dobrze.

Odnośnik do komentarza

Oficjalnie PKW zarejestrowało 10 kandydatów:

 

Kaczyński, Olechowski, Jurek, Komorowski, Napieralski, Pawlak, Korwin, i uwaga Ziętek, Lepper (On może w ogóle startować?), Morawiecki.

 

Trzech ostatnich to dla mnie wielka niespodzianka, ale oni raczej nie będą się liczyć. Korwin zdobędzie może ze 2 %, nie wiele więcej Pawlak. Natomiast lud może zagłosować na Napieralskiego - w końcu wielu w naszym kraju tęskni za rządami lewicy. Największe niewiadome dla mnie to Olechowski i Jurek. Osobiście preferuję tego drugiego i chyba na niego oddam swój głos, ale muszę jeszcze poczytać jego program i pooglądać go w TV ;)

 

O prezydenta powalczą Komorowski i Kaczyński. Jarek ma szanse tylko wtedy, gdy :

- prawicowa część elektoratu na niego zagłosuje (W końcu bliżej mu do prawicy niż śp. Lechowi)

- Lud ogarnie panika przed zagarnięciem całej puli przez PO ;)

- fala współczucia? Nie raczej nie.

 

Podsumowując - tak czy siak prezydentem zostanie Komorowski.

Odnośnik do komentarza

A Napieralski dostał strzał w kolano :

 

 

JARUZELSKI ZA KANDYDATEM SLD

 

Generał Wojciech Jaruzelski oficjalnie wsparł kandydata SLD w wyborach prezydenckich. - Grzegorz Napieralski to godny kandydat - stwierdził. - To wielki zaszczyt - rewanżował się lider SLD.

Jaruzelski i Napieralski spotkali się wczesnym popołudniem w Sejmie. - Fakt, że tu jestem, że jestem z Grzegorzem Napieralskim znaczy, że popieram jego kandydaturę. Uważam go za godnego kandydata, który zasługuje na to, aby walczyć o właściwe miejsce w tych wyborach - powiedział gen. Jaruzelski dziennikarzom. Jak dodał, zjawił się w Sejmie, żeby podkreślić swój bliski związek z Jaruzelski leci do Moskwy. "Drzewa umierają stojąc"

 

Pytany, czy będzie w Komitecie Honorowym wspierającym Napieralskiego, gen. Jaruzelski powiedział, że nie sądzi, aby było to konieczne. - Jestem już w takim stanie zdrowia i w wieku, że nie nadaję się do różnego rodzaju działań aktywnych - podkreślił.

 

"To wielki zaszczyt"

 

Napieralski podziękował generałowi za wsparcie i podzielił się z dziennikarzami swoją radością, że w przeddzień rocznicy zakończenia II wojny światowej odwiedził go "żołnierz frontowy, ranny pod jego rodzinnym miastem, pod Szczecinem". - To wielki zaszczyt i bardzo dziękuję - powiedział szef SLD.

 

Wsparcia Napieralskiemu ma udzielić także m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 

http://www.tvn24.pl/0,1655281,0,1,napieralski-ma-poparcie-generala-to-zaszczyt,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza

Morawiecki to bardzo zakręcony człowiek. Miałem z Nim zajęcia z analizy matematycznej na pierwszym roku i historie jakie działy sie na jego zajęciach pozostaną w pamięci chyba do końca życia. Ogolnie bardzo pozytywna postać, wystarczy poczytać na wikipedii.

Odnośnik do komentarza

Dzis w Faktach po Faktach Prof.Balcerowicz. W 100% zgadzam sie z dwoma wyrazonymi przez niego opiniami. Po pierwsze o koniecznosci zachowania zdrowego rozsadku w kontekscie katastrofy pod Smolenskiem. Niewatpliwie byla to ogromna tragedia, ale emocje nie moga zastepowac racjonalnego myslenia o przyszlosci i przyszlosci naszych dzieci. Polska przespala najlepszy moment na reformy, wtedy kiedy mielismy szanse na zblizenie sie do nadwyzki budzetowej i przeprowadzenie gruntownej reformy finansow publicznych. Ale mamy jeszcze szanse i do tego potrzebny jest Prezydent, ktory bedzie wetowal tylko wtedy gdy bedzie mogl udowodnic wiarygonie, ze zapobiega to szkodzie dla Polski. Skonczmy z wetowym paralizem. Po drugie, w kontekscie Greckiego kryzysu, opinia publiczna musi w koncu zrozumiec, ze nie mozna do polityki dopuszczac swietych Mikolajow. Nalezy w koncu skonczyc z polityka rozdawnictwa.

 

Tez zamierzam zaglosowac za zakonczeniem polityki paralizu z wiara, ze w najblizszych dwoch, trzech latach reformy sa mozliwe, ale tylko pod warunkiem stabilnych rzadow. Jedna szanse na gleboka reforme finansow publicznych, a tym samym zblizeniem sie gospodarczo do Europy zachodniej, zmarnowalismy. Wydaje sie, ze najblizsze 2-3 lata moga dac kolejna szanse na ostre ruszenie do przodu i poscig za wyzszym standardem zycia oraz silniejsza gospodarka. Polski nie stac na zmarnowanie kolejnych lat.

 

Mam nadzieje, ze do wyborow emocje wystarczajaco opadna i ludzie pomysla w koncu o przyszlosci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...