Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to chodzi. Nie udawaj, że nie rozumiesz.

Wolałbym na jego miejscu kogoś z mniejszym parciem na szkło. Poza tym jest chyba różnica między występowaniem w kinie hollywoodzkim za młodu, a braniem udziału w zerowych programach TVNu? Powtarzam: zerowych.

No to nie był taki zerowy program z punktu oglądalności to raz. Dwa to było, o ile szybko licze jakies 8 lat temu. Trzy, wygrał ten program, co świadczy o jego jakies inteligencji. Cztery, nie był i co najważniejsze nie jest członkiem parti SLD (jest bezpartyjny a jedyne co go łączy z lewicą to to że startował do sejmu z list lewicy). Pięć, ma poglądy lewicowe. Sześć, on nie ma parcia na szkło, to raczej szkło ma parcie na niego (młody, przebojowy, wyglądający). A Ty, zagłosujesz i tak na IV RP. i to jest Twoje prawo.

Odnośnik do komentarza

Zgoda, Arłukowicz to produkt uboczny komisji śledczej. Myślę jednak, że część ludzi może go pamiętać z TVN, bo jakoś całkiem niedawno na tej stacji była przedstawiona sylwetka tego posła, jego droga do sejmu i popularności. Nieważne w sumie.

Co innego mnie niepokoi: wzrastająca liczba posłów, dla których najważniejszy jest wizerunek i public relations. Wszędzie ich teraz pełno. Występują w każdym możliwym programie telewizyjnym i wypowiadają się na każdy możliwy temat. Na przykład taka Joanna Mucha, Sławomir Nowak i inni. Oni niestety tylko wyglądają, ale czar pryska kiedy się odzywają. Tabloidyzacja zawodu polityka.

Dostaliśmy Barbie i Kena zamiast zwykłych fachowców/mózgowców do rozwiązywania problemów. Czysta forma bez treści. Przynajmniej ja tak to widzę.

 

Nie o to chodzi. Nie udawaj, że nie rozumiesz.

Wolałbym na jego miejscu kogoś z mniejszym parciem na szkło. Poza tym jest chyba różnica między występowaniem w kinie hollywoodzkim za młodu, a braniem udziału w zerowych programach TVNu? Powtarzam: zerowych.

No to nie był taki zerowy program z punktu oglądalności to raz. Dwa to było, o ile szybko licze jakies 8 lat temu. Trzy, wygrał ten program, co świadczy o jego jakies inteligencji. Cztery, nie był i co najważniejsze nie jest członkiem parti SLD (jest bezpartyjny a jedyne co go łączy z lewicą to to że startował do sejmu z list lewicy). Pięć, ma poglądy lewicowe. Sześć, on nie ma parcia na szkło, to raczej szkło ma parcie na niego (młody, przebojowy, wyglądający). A Ty, zagłosujesz i tak na IV RP. i to jest Twoje prawo.

 

Przecież nie ma IV RP. Pomyłka. Ja nie zagłosuję w ogóle. A czemu nie Majchrowski skoro też jest bezpartyjny? Ma przynajmniej większe doświadczenie.

Trochę jestem w szoku, że Arłukowicz nagle staje się gwiazdą lewicową. Jak niewiele w sumie trzeba żeby zrobić u nas karierę. Wystarczy być.

Odnośnik do komentarza
Przecież to jest gość, który szukał niegdyś popularności w TVN, w programie Agent. No, są chyba jeszcze pewne granice żenady, których nie należy przekraczać?

A to przeszłość telewizyjna wyklucza z ubiegania się o stanowiska? Ztcp to Arłukowicz wtedy był zwykłym szeregowym pediatrą i nie planował (no tego to nie wiem) kariery politycznej.

To tak jakby Amerykanie odrzucili Reagana tylko dlatego, że grał w szmirowatych westernach. I nie porównuję obu panów, bo nie ma czego, tylko pokazuję sytuację.

akurat AFAIR Arłukowicz, gdy już wygrał, planował start w polityce (nie wiem, czy się wcześniej deklarował)

zresztą dopiero niedawno wypłynął, dzięki komisji śledczej (niczym Ziobro), a nie udziale w jakimś tam programie

Odnośnik do komentarza

paj - bądź poważny. Przeciez Prezydent w Polsce to figura, praktycznie zero władzy. Ludzie nie głosują na program tylko na twarz. Ładnie wygląda, dobrze mowi, uczesany tzn że jest dobry. A co on zrobi sam? Wiemy obaj że nic.

To jeszcze wytłumacz jakim cudem wygrał Lech Kaczyński...

Odnośnik do komentarza

paj - bądź poważny. Przeciez Prezydent w Polsce to figura, praktycznie zero władzy. Ludzie nie głosują na program tylko na twarz. Ładnie wygląda, dobrze mowi, uczesany tzn że jest dobry. A co on zrobi sam? Wiemy obaj że nic.

To jeszcze wytłumacz jakim cudem wygrał Lech Kaczyński...

 

Niechęć do Tuska?

 

Nie do końca zgadzam sie z barmanem. Dobra twarz to jedno, ale w wielu przypadkach ludzie głosują z przekory i niechęci do innej opcji.

Chociaż akurat w przypadku Kaczyńskiego prawicowo nastawiony elektorat mocno się zmobilizował. Ludzie z lewej strony nie oddali głósów na Tuska i wyszło jak wyszło. Przewaga Kaczyńskiego była niewielka, ale to jednak on wygrał. Poza tym nie było innych interesujących kandydatów.

I jeszcze jedna rzecz: co cztery lata w wyborach parlamentarnych wygrywa inna opcja. Tak samo jest z wyborami prezydenckimi. Przypuszczam, że gdyby mógł startować Kwaśniewski to miałby on spore szanse w walce z śp. Kaczyńskim i Komorowskim.

Odnośnik do komentarza

Czyli wybór mniejszego zła. Znowu? Ktoś jeszcze wierzy w propagandę telewizyjną, że niby głosowanie to nasz obowiązek?

Mój głos jest zbyt cenny żebym miał go marnować. No chyba, że w drugiej turze istniałoby ryzyko zwycięstwa Jarosława. Ale to sie chyba nie zdarzy.

Odnośnik do komentarza

Czyli wybór mniejszego zła. Znowu? Ktoś jeszcze wierzy w propagandę telewizyjną, że niby głosowanie to nasz obowiązek?

Mój głos jest zbyt cenny żebym miał go marnować. No chyba, że w drugiej turze istniałoby ryzyko zwycięstwa Jarosława. Ale to sie chyba nie zdarzy.

 

To jest straszne, ale na tej zasadzie zdarzało mi się już głosować. Tak było z Tuskiem w wyboarch prezydenckich.

W parlamentarnych głosowałem na osoby które znam lub lubię.

Teraz zastanawiam się czy nie oddać nieważnego głosu.

 

BTW, widziałem rozmowę Olechowskiego z Olejnik.

Temu panu już dziękujemy. Myślałem, że inteligentniejszy jest. On wysłowić się nie potrafi. Mamrocze coś, gada jak potłuczony, plącze się w zeznaniach. Taki prostaeczek z w miarę przystoją gębą.

 

Wiecie kto by mi się podobał jako Prezydent RP jeśli chodzi o wygląd? Jarosław Kalinowski. Kawał byka, mocny, silny. Taki powinien być reprezentant naszego kraju, a nie jakiś wymoczek.

Odnośnik do komentarza

A co w sytuacji kiedy żaden kandydat nie spełnia naszych wymagań? Idziemy, bo trzeba, bo tak każą w telewizorze? No przecież nie.

Jeżeli większość uprawnionych nie weźmie udziału w tej szopce, to będzie to wyraźny sygnał, że coś jest nie tak z naszym systemem wyborczym.

 

Jednomandatowe okręgi wyborcze czy ktoś jeszcze o nich pamięta?

Odnośnik do komentarza

paj - bądź poważny. Przeciez Prezydent w Polsce to figura, praktycznie zero władzy. Ludzie nie głosują na program tylko na twarz. Ładnie wygląda, dobrze mowi, uczesany tzn że jest dobry. A co on zrobi sam? Wiemy obaj że nic.

To jeszcze wytłumacz jakim cudem wygrał Lech Kaczyński...

 

Niechęć do Tuska?

 

Nie do końca zgadzam sie z barmanem. Dobra twarz to jedno, ale w wielu przypadkach ludzie głosują z przekory i niechęci do innej opcji.

Chociaż akurat w przypadku Kaczyńskiego prawicowo nastawiony elektorat mocno się zmobilizował. Ludzie z lewej strony nie oddali głósów na Tuska i wyszło jak wyszło. Przewaga Kaczyńskiego była niewielka, ale to jednak on wygrał. Poza tym nie było innych interesujących kandydatów.

I jeszcze jedna rzecz: co cztery lata w wyborach parlamentarnych wygrywa inna opcja. Tak samo jest z wyborami prezydenckimi. Przypuszczam, że gdyby mógł startować Kwaśniewski to miałby on spore szanse w walce z śp. Kaczyńskim i Komorowskim.

Wujku, ja o tej twarzy napisałem w formie ironii. Doskonale wiemy, że Prezydent bez wsparcia "swojej" partii, która ma większość w parlamencie sam niewiele zdziała . Stąd napisałem że Prezydent to nic więcej jak tylko "kukła polityczna" i w dużej mierze jego byt jest uzalezniony od wyborów parlamentarnych. Bo weźmy taką sytuację, wygrywa wybory kandydat parii X. Jego ugrupowanie w wyborach parlamentarnych przegrywa i zdobywa 12% głosów. Partia Y ma poparcie na poziomie 37-39%, tworzy koalicję. Zgadnij co może wtedy Prezydent?

 

A co w sytuacji kiedy żaden kandydat nie spełnia naszych wymagań? Idziemy, bo trzeba, bo tak każą w telewizorze? No przecież nie.

Jeżeli większość uprawnionych nie weźmie udziału w tej szopce, to będzie to wyraźny sygnał, że coś jest nie tak z naszym systemem wyborczym.

 

Jednomandatowe okręgi wyborcze czy ktoś jeszcze o nich pamięta?

Ja w takiej sytuacji oddaję nieważny głos.

Odnośnik do komentarza

Grzegorz Napieralski kandydatem SLD na prezydenta

Szef SLD Grzegorz Napieralski będzie kandydatem partii w czerwcowych wyborach prezydenckich. Decyzję ogłosił zarząd partii. - To naturalne, ze kandydatem zostaje przewodniczący partii, który dostał mandat jej członków - powiedział po ogłoszeniu decyzji Ryszard Kalisz.

W czwartek zebrał się zarząd krajowy SLD, który wskazał kandydata partii na prezydenta.

 

Wcześniej- jak pisze "Gazeta Wyborcza" spotkali się "baronowie" Sojuszu, czyli szefowie regionów. - Nastroje są takie, że powinien kandydować przewodniczący - powiedział polityk SLD. Podobne głosy słychać zarówno wśród zwolenników, jaki i przeciwników Napieralskiego.

- Ryszard Kalisz i Marek Siwiec wzbudzili protesty w partii, więc to Grzegorz Napieralski musi wziąć odpowiedzialność - powiedziała osoba z otoczenia przewodniczącego Sojuszu "Gazecie Wyborczej".

 

- Tragedia, która nas spotkała zmusiła nas by zastąpić Jurka Szmajdzińskiego w wyborach prezydenckich - powiedział po posiedzeniu zarządu partii Ryszard Kalisz. - Uznaliśmy, że w tym momencie najważniejsze jest aby w wyborach wystartowała osoba, która uzyskała mandat do bycia przewodniczącym. To naturalne, że startuje przewodniczący partii - stwierdził Kalisz.- Grzegorz zgodził się, podjął to wyzwanie - dodał. Szef klubu parlamentarnego SLD poinformował, że do poniedziałku powstanie komitet wyborczy kandydata.

 

- To bardzo odpowiedzialna decyzja podjęta w wyniku szczerej i odpowiedzialnej dyskusji - powiedział tuż po nominacji Grzegorz Napieralski. Szef SLD stwierdził, że po tragedii, jaką przeszła Polska, jej polityka powinna być inna. - Marzę, żeby nie wróciły stare standardy i nawyki - mówił.

 

Napieralski przekonywał, że "patrzy daleko w przyszłość, bo jest dla nas bardzo ważna". - Będziemy się angażować, żeby ta przyszłość była lepsza. Będziemy kontynuować, to co zaczął Jerzy Szmajdziński - dodał.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...