Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli z marzeń o oryginalności nici :(

 

A może to: ktokolwiek sprawdził, czy te drzewa rosły tam wcześniej? Czy może przesadziła je tam tydzień długa ręka FSB?

 

Vami, ja rozumiem część spiskowych teorii z 11 IX (choć się z nimi nie zgadzam). Sprzyja im późniejszy kontekst. Ale tutaj? Po co Rosjanie mieliby to robić? Jaki mieliby w tym cel? Realny? Przed zamachem mieli niechętnego im prezydenta, który za kilka miesięcy przegrałby wybory prezydenckie. Teraz jego dużo radykalniejszy brat ma realną szansę na elekcję (a taki sukces PiS z pewnością pociągnąłby do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych)? Tego chcą Moskale?

Odnośnik do komentarza

Moskale chcieli się pozbyć niewygodnego prezydenta, bohatera narodowego znienawidzonej Gruzji, jedynego człowieka w Europie który potrafił powiedzieć im NIE.

Po co? W jaki sposób Lech Kaczyński mógł im zaszkodzić? Co może im zrobić Gruzja (naskoczyć) Rosja już pokazała, z Lechem czy bez Lecha. A ponieważ był w Europie jedyny z tym NIE, to też był średnio niebezpieczny.

W dodatku: na chwilę przed niemal na pewno przegranymi wyborami? Jak już wspomniałem, Rosjanie uzyskali sytuację, w której zamiast Lecha będą być może mieli Jarosława - polityka jeszcze twardszego, którego NIE dla Rosji trzeba by wybić większą czcionką (ale regulamin CMF nie pozwala).

I wszystko to przy sporym niebezpieczeństwie wpadki, jak zawsze przy takich operacjach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Zapraszam do przeczytania pierwszej części wywiadu z Januszem Korwin-Mikkem, kandydatem na Prezydenta RP

 

Moim zdaniem jak zwykle JKM nie wykorzystał danej mu szansy. Wyzywaniem WSZYSTKICH rywali od komunistów i otwarcie wyrażając chęć ich rozstrzelania nie dojdzie daleko...

Ten wywiad jest tak pelen sprzecznosci, ze mozna sie tylko usmiechnac jak sie go czyta :lol:

Odnośnik do komentarza
Dziś, o godz. 23.30 pełnomocnik Sztabu Wyborczego złoży podpisy poparcia wymagane do formalnego zarejestrowania JKM jako kandydata na Prezydenta RP. W Państwowej Komisji Wyborczej pojawi się również sam JKM z małżonką. Przewidziane jest krótkie spotkanie z dziennikarzami.

Bliższych informacji udziela członek Sztabu Wyborczego, Anna Orzechowska, tel. 505 301 262.

 

:jupi: Udało się

Odnośnik do komentarza
Dziś, o godz. 23.30 pełnomocnik Sztabu Wyborczego złoży podpisy poparcia wymagane do formalnego zarejestrowania JKM jako kandydata na Prezydenta RP. W Państwowej Komisji Wyborczej pojawi się również sam JKM z małżonką. Przewidziane jest krótkie spotkanie z dziennikarzami.

Bliższych informacji udziela członek Sztabu Wyborczego, Anna Orzechowska, tel. 505 301 262.

 

:jupi: Udało się

I tak przegra ;)

A wywiad jest całkiem śmieszny.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście on przegra i oczywiście nie będę na niego głosował, ale miło poczytać jakieś inne spojrzenie na sytuację ogólną. Może i jest tam trochę sprzeczności i ewidentnych uproszczeń (np te o bezrobociu), ale w paru punktach ma rację:

 

- Niemcy i Francja zislamizują się, bo przyrost naturalny wśród muzułmanów jest po prostu większy.

- Polityka doraźna, czyli od wyborów do wyborów to cecha charakterystyczna nie tylko Polski, ale i połowy rządów Europy (jaskrawym przykładem Grecja)

- Pogląd, że wszyscy polscy politycy są czerwoni to też akurat prawda. Można to poznać po pomysłach na zarządzanie służbą zdrowia. Także fiskalizacja czego się tylko da (np.handel w internecie, zakłady bukmaherskie i hazard itp). Oni dalej myślą po komuszemu: żeby każdą działalność człowieka kontrolować i nadzorować. Wolności gospodarczej boją się jak diabeł święconej wody, bo tam, gdzie jest swoboda działania i jasne prawo, tam ciężko skręcić jakiś przetarg, wziąć w łapę, czy udupić konkurencję i pan urzędnik traci na znaczeniu.

 

 

 

Śmieszy mnie natomiast ten dziennikarz przeprowadzający wywiad. Dziwował się strasznie, gdy usłyszał, że Kaczyński i reszta są socjalistami, jakby urodził się wczoraj. Jakby wystarczyło nazwać się demokratą i prawicowcem żeby nim się stać. Ludzie zdaje się kumają tylko szyldy i są jak te psy Pawłowa - reagują na słowa klucze, bo nie chce im się mysleć samodzielnie. Dobry był też tekst Korwina o pracy doktorskiej towarzysza Kaczyńskiego. Dobrze, że się udało zebrać te 100 tyś podpisów. Będzie ciekawiej w kampanii wyborczej.

Odnośnik do komentarza

Nie piję do Ciebie konkretnie, tylko do tych, którym przeszkadzała bardzo sama obecność Korwin-Mikkego w tych wyborach i zależało im z całego serca, by nie zebrał podpisów. Ja rozumiem, że można go nie popierać, że można go nie lubić, nawet nienawidzić, ale ograniczanie naszej wspaniałej demokracji, bo "moja racja jest najmojsza" IMHO jest po prostu żałosne i chciałem dać temu jakiś upust :).

 

Ale swoją drogą, dysproporcja między znaczeniem i poparciem Korwina a uwagą jemu poświęcaną i falą nienawiści do niego jest ogromna. Niektórych muszą bardzo boleć te poglądy, skoro tak się nimi przejmują - wydaje mi się, że instynktownie bronią się przed tym, co grozi zburzeniem ich poukładanego, śmiesznego światka :).

Odnośnik do komentarza

Niektórych muszą bardzo boleć te poglądy, skoro tak się nimi przejmują - wydaje mi się, że instynktownie bronią się przed tym, co grozi zburzeniem ich poukładanego, śmiesznego światka :).

To dlatego zawsze tak zawzięcie dyskutujesz w tematach okołopolitycznych?

Odnośnik do komentarza

czy facet mający poparcie na poziomie błędu statystycznego jest w stanie zagrozić jakiemukolwiek, nawet śmiesznemu, "światkowi"?

 

 

Jeżeli miałby dostęp do środków masowego ogłupiania mógłby zagrozić samą swoją obecnością i tym, co mówi. Niektórzy mają pewnie ciarki na samą myśl, że JKM mógłby mieć takie okienko w telewizji jak np. Bielan, Błaszczak, Arłukowicz i inni.

Odnośnik do komentarza
czy facet mający poparcie na poziomie błędu statystycznego jest w stanie zagrozić jakiemukolwiek, nawet śmiesznemu, "światkowi"?

 

Właśnie o to chodzi, że nie, ale mimo to przeżywacie Korwina w Maryni i w ogóle wszędzie na potęgę, a IMHO to o czymś świadczy :). Wszelkim radykałom z innych stron nie poświęcacie nawet 1/100 tej uwagi :).

 

To dlatego zawsze tak zawzięcie dyskutujesz w tematach okołopolitycznych?

 

Znudziło mi się już troszkę :)

Odnośnik do komentarza
czy facet mający poparcie na poziomie błędu statystycznego jest w stanie zagrozić jakiemukolwiek, nawet śmiesznemu, "światkowi"?

 

Właśnie o to chodzi, że nie, ale mimo to przeżywacie Korwina w Maryni i w ogóle wszędzie na potęgę, a IMHO to o czymś świadczy :). Wszelkim radykałom z innych stron nie poświęcacie nawet 1/100 tej uwagi :).

odpowiedź "bo jest zabawny" jest satysfakcjonująca? czasem przebija go tylko interpunkcja niektórych użytkowników czy liczenie pieniędzy w "tyś.", mamy obawiać się też zmian w języku pisanym czy też nowej waluty?

 

btw ciekawe masz "autorytety" ;)

Odnośnik do komentarza

Ja rozumiem, że można go nie popierać, że można go nie lubić, nawet nienawidzić, ale ograniczanie naszej wspaniałej demokracji, bo "moja racja jest najmojsza" IMHO jest po prostu żałosne i chciałem dać temu jakiś upust :).

Zabawnie to brzmi w ustach czlowieka ktorego idol popiera monarchie :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...