Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No Kiszczaka też np. rozliczył sąd. Czy to rozstrzyga sprawę?

 

Nie ufam polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i nie biorę ich słów za pewnik. Tym bardziej jeśli chodzi o sprawy polityczne.

Tylko, że prezydent potwierdził. A jak kolega z jednej organizacji potwierdza, że drugi jest przestępcą to chyba coś na rzeczy jest. A ułaskawienie, w przeciwieństwie do uniewinnienia z definicji wiąże się z określeniem winy.

Odnośnik do komentarza

Sugerujesz, że obecny wymiar sprawiedliwości jest niezawisły i wolny od wpływów rządzących ekip. SOrry, ale na to ja już argumentu nie mam. Gratuluję jedynie pozytywnego spojrzenia na świat.

 

Różnica między PO a PiS jest taka, że ci pierwsi do ukręcenia bata na Kamińskiego użyli WS, a drudzy Prezydenta do wyciągnięcia go z tego bagna.

Odnośnik do komentarza

Witajcie w Eurazji, 1984.

 

http://www.prezydent.pl/prawo/prawo-laski/

 

Jeszcze parę godzin temu widniał tam obszerny tekst o zastosowaniu prawa łaski zaczynający się od

 

"Prawo łaski jest szczególnym, określonym w art. 139 Konstytucji RP, uprawnieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Istotą tego uprawnienia jest całkowite lub częściowe uwolnienie skazanego od skutków karnych prawomocnego wyroku sądu."

 

co można bez trudu stwierdzić stosownym wyszukiwaniem w guglu.

 

Teraz... cóż, teraz tekstowi się znikło.

 

Ministerstwo Prawdy w akcji.

To jeszcze może wróci bo wchodząc na podany przez Ciebie link następuje przekierowanie 302 (moved temporarily) na inny url. Obstawiam, że mogą ukrywać tekst na czas burzy medialnej.

Odnośnik do komentarza

Czyli kto miałby zdecydować, że Kamiński dokonał poważnych nadużyć i złamał prawo byś uznał to za wiarygodne?

No właśnie trafiasz w punkt. Bez względu na ostateczny wynik, jedna ze stron nie uznałaby rezultatu, bo to sytuacja patowa. Dlatego wkroczył PAD i zakończył sprawę. Na korzyść PiS, ale jeżeli nic dobrego z tego nie wyniknie, opinia publiczna mu tego nie wybaczy. Chociaż w sumie PO wybaczano dużo więcej, więc może to badanie gruntu.

 

Nie chce mi się wierzyć, że tak ryzykowny krok zostałby podjęty bez dużej wiary i/lub zapewnień ze strony ministra.

Odnośnik do komentarza

 

Czyli kto miałby zdecydować, że Kamiński dokonał poważnych nadużyć i złamał prawo byś uznał to za wiarygodne?

No właśnie trafiasz w punkt. Bez względu na ostateczny wynik, jedna ze stron nie uznałaby rezultatu, bo to sytuacja patowa. Dlatego wkroczył PAD i zakończył sprawę. Na korzyść PiS, ale jeżeli nic dobrego z tego nie wyniknie, opinia publiczna mu tego nie wybaczy. Chociaż w sumie PO wybaczano dużo więcej, więc może to badanie gruntu.

 

Nie chce mi się wierzyć, że tak ryzykowny krok zostałby podjęty bez dużej wiary i/lub zapewnień ze strony ministra.

 

A jak wiele spraw kończy się zadowoleniem obu stron? Chyba ogólnie wyroki sądowe mają to do siebie, że jedna strona jest z niego niezadowolona, poza jakimiś drobnymi wyjątkami.

Odnośnik do komentarza

Przestań trollować. Bez względu na wyrok mielibyśmy dalszy cyrk - jedni twierdziliby, że ministrem jest przestępca (to w sumie tak jak teraz hehe), a drudzy że wyrok jest polityczny i niesprawiedliwy. Duda postawił na swoim i to wszystko skasował jednym posunięciem. Miał prawo? No miał.

 

No i można to odebrać też jako ochronę ludzi walczących z korupcją i wysłanie sygnału. Policjanci z wydziałów kryminalnych też często balansują na granicy prawa i nie mogą się go bać, bo to nie sprzyja efektywności pracy.

Odnośnik do komentarza

Przestań trollować. Bez względu na wyrok mielibyśmy dalszy cyrk - jedni twierdziliby, że ministrem jest przestępca (to w sumie tak jak teraz hehe), a drudzy że wyrok jest polityczny i niesprawiedliwy. Duda postawił na swoim i to wszystko skasował jednym posunięciem. Miał prawo? No miał.

 

No i można to odebrać też jako ochronę ludzi walczących z korupcją i wysłanie sygnału. Policjanci z wydziałów kryminalnych też często balansują na granicy prawa i nie mogą się go bać, bo to nie sprzyja efektywności pracy.

W temacie, czy miał, czy nie miał prawa też jak na razie nie ma zgodności. Sam prawnikiem nie jestem, ale patrząc na wypowiedzi w Internecie zdania są mocno podzielone. Tutaj jest na przykład ciekawy przekrój opinii: http://polska.newsweek.pl/czy-prezydent-andrzej-duda-mial-prawo-ulaskawic-kaminskiego-,artykuly,374208,1.html

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobre podsumowanie Jarosława Guzego:

 

 

 

W US,kiedy sąd uzna,że przekroczono granice prowokacji, ag.FBI wychodzi z sądu z poczuciem porażki, w PL funkcj. CBA z 3 latami do odsiadki

 

Przestań trollować. Bez względu na wyrok mielibyśmy dalszy cyrk - jedni twierdziliby, że ministrem jest przestępca (to w sumie tak jak teraz hehe), a drudzy że wyrok jest polityczny i niesprawiedliwy. Duda postawił na swoim i to wszystko skasował jednym posunięciem. Miał prawo? No miał.

 

No i można to odebrać też jako ochronę ludzi walczących z korupcją i wysłanie sygnału. Policjanci z wydziałów kryminalnych też często balansują na granicy prawa i nie mogą się go bać, bo to nie sprzyja efektywności pracy.

W temacie, czy miał, czy nie miał prawa też jak na razie nie ma zgodności. Sam prawnikiem nie jestem, ale patrząc na wypowiedzi w Internecie zdania są mocno podzielone. Tutaj jest na przykład ciekawy przekrój opinii: http://polska.newsweek.pl/czy-prezydent-andrzej-duda-mial-prawo-ulaskawic-kaminskiego-,artykuly,374208,1.html

 

Znakomite źródło :D Przecież pieski Lisa do końca będą niuchać, straszyć i grać na emocjach ludzi podsycając nienawiść do Dudy i PiSu.

 

CUC1v7kWUAA7AyY.png

 

Takie coś lata po necie.

 

Dobre jaja były też dziś u Olejnikowej - Kalisz z Budką pół godziny obśmiewali to ułaskawienie, a następnie połączyli się z jakimś profesorem prawa, który stwierdził że wszystko w porządku. LOL.

Odnośnik do komentarza

No Kiszczaka też np. rozliczył sąd. Czy to rozstrzyga sprawę?

 

Nie ufam polskiemu wymiarowi sprawiedliwości i nie biorę ich słów za pewnik. Tym bardziej jeśli chodzi o sprawy polityczne.

Czyli uznajesz, że sam stoisz ponad prawem i Twój osąd jest ważniejszy niż osąd sądu. W takim razie dyskusja nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Byłem tam przed 5 minutami i prowadził na stronę z listą obwieszczeń o ułaskawieniach/odmowie ułaskawień. Zresztą nadal działa, choć powoli - właśnie tam wszedłem. Raczej się zrobił szitstorm na TT i pół Polski tam zagląda, więc prezydenckie Neo padło :D

 

Aaaand... it's back, ale zmienione tak, żeby pasowało do wczorajszej decyzji. Dobrze, że internet niczego nie zapomina.

Odnośnik do komentarza

Coś dla Gacka i innych lemingów płaczących nad niskimi standardami i duszną atmosferą opresyjnego katolandu IV RP bis...

 

Przestępca Nowak & CO. w akcji:

 

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gen-zbigniew-nowek-standardy-po-slawomir-nowak-mowl-ze-moze-byc-ze-mna-bardzo-zle/s3jt15

 

Jak często pisze Michalkiewicz, różnica jest taka, że się swoim sukinsynom wybacza wszystko i zapomina, a sukinsynom obcym byle co wytyka nieubłaganym palcem w chore z nienawiści oczy...

 

Dziś PO i koalicja antypisiorska rozbawiła mnie do łez, bo okazało się, że złowrogi PiS zamachnał sie nocą na demokrację. Tymczasem Nocna Zmiana kiedy junta Tuska, Pawlaka, Wałesy obalała nieudolny rząd Olszewskiego, szczęsliwie wciąż jest teorią spiskową. Filozof Kali za filozofem Kalim i jeszcze nawet nomenklaturę pisiorom ukradli. Cóż, jestem już pewny na 100%, że będzie powtórka z kabaretu z lat 2005-2007. PO nie potrafi zaakceptować demokracji. :)

 

Cały ten szoł można podsumować: zapomniał wół jak cielęciem był. Już z 7 lat temu pisałem, że konflikt PO vs. PiS to temat zastępczy dla użytecznych idiotów. Po PiS nie spodziewam się poprawy ekonomii po rozboju PO, bo to lewusy są, ale mam nadzieję, że spróbują powsadzać do więzień przestepców. I dlatego trzymam kciuki za Kamińskiego - tego z wyrokiem, a nie zrehabilitowanym faszystą, który przejrzał na oczy i przeszedł na jasną stronę nocy puszczając się z PO. :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...