Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie nie. Maja prawo ci skuc kafle, maja zalatac sciane ale kafelkow juz nie. Zeby kafelkowac sciane w ktorej biegnie pion musisz miec zgode spoldzielni, inaczej zrobiles to bezprawnie i moga ci to skuc i nara :) Wiem, sam przerabialem - wiekszosc spoldzielni ma tak regulamin napisany.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Moja sprawa ojcem została odroczona, prosiłem o pełnomocnika z urzędu, a także o przesłuchanie bez obecności ojca. Dziś kontaktowałem się ze swoim pełnomocnikiem i ta pani mówi, że szanse na wygranie ogólnie są nikłe, a także, że nie mogę być przesłuchiwany bez obecności ojca, bo to jest jedynie możliwe w sprawach karnych, serio tak jest? Mówiła, że ma 35 lat stażu w zawodzie...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Sprawa jest taka:

We wtorek oddalem telefon do punktu w celu zdjecia simloka. Zaplacilem i mialo to byc zrobione w ciagu 24 godzin. Nie zostalo. Dzis jest piatek, a telefonu nie ma. Bylem w punkcie i gosc mowi, ze nie wiadomo kiedy bedzie. Moze dzis, moze w poniedzialek. Poprosilem o zwrot telefonu i kasy. Troche mi sie z tym spieszy. Powiedzial, ze tel moze oddac niezrobiony ale kasy nie odda.

 

Cos moge z tym fantem zrobic czy musze czekac?

Odnośnik do komentarza

czy podpisałeś umowę, w której był określony czas realizacji (24h) ? jeżeli inna forma to pozostaje Ci czekać.

Nic nie podpisywałem. Dostałem tylko świstek co oddaję i zapłacone.

Sprawa się generalnie lekko rozwiązała ;) Polazłem wczoraj do punktu, zrobiłem małą aferkę, a 2 godziny później telefon, że wszystko już zrobione i tel do odbioru :D Jak to w Polsce- trzeba pocisnąć o swoje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tio (albo ktoś kto się zna :D) możesz mi po ludzku wytłumaczyć co oznacza termin ubezpieczenie społeczne Z dobrowolnym

ubezpieczeniem chorobowym (716,99 zł) oraz Bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego (661,92 zł).

 

Płacę składkę zdrowotną, czyli mogę iść do lekarza (o ile załapię się na termin), co daje ta dobrowolna składka, to, że dostanę L-4 od lekarza, czy coś jeszcze? Zastanawiam się czy nie oszczędzić przy składkach zus tych 50 zł...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

tio, jakbyś mógł się odnieść, bo pewnie się orientujesz: czy po tej sierpniowej nowelizacji ustawy o doradztwie podatkowym, która rozszerzyła w art.2 definicję "czynności doradztwa podatkowego" także na "prowadzenie ksiąg rachunkowych" jest konieczność wykupienia dodatkowego ubezpieczenia OC w zakresie prowadzenia tych ksiąg jeśli poprzednie ubezpieczenie OC w zakresie czynności doradztwa podatkowego zostało zawarte jeszcze przed nowelizacją? Trzeba się doubezpieczyć jeśli chce się rozszerzyć usługi na prowadzenie ksiąg rachunkowych, czy fakt że ubezpieczenie jest "od czynności wymienionych w art.2" załatwia sprawę?

Odnośnik do komentarza

Nigdy nie prowadziłem ksiąg rachunkowych (i nie zamierzam). Ale moim zdaniem masz rację: skoro doradca podatkowy podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy wykonywaniu czynności, o których mowa w art. 2 ust. 1 a w tym art. mowa jest o prowadzeniu ksiąg rachunkowych to moim zdaniem nie potrzeba dodatkowego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

jestem aktualnie zarejestrowany w Urzędzie Pracy jako osoba bezrobotna. ostatnio podczas grania w piłkę zdarzył się wypadek w wyniku którego spędziłem 8 dni w szpitalu i miałem operację nastawiania pękniętej szczęki. czy w związku z tym mogę się ubiegać o jakieś odszkodowanie czy coś w tym stylu? koleś z którym leżałem wspominał coś o 40 zł zasiłku za jeden dzień pobytu w szpitalu, ale nie wyjaśnił dokładnie od kogo ten zasiłek i kto się może o niego ubiegać. za małolata jak złamałek rękę czy nogę to miałem jakieś tam kilka stówek odszkodowania, ale to byłem ubezpieczony w szkole. zna się ktoś na takich rzeczach?

Odnośnik do komentarza

Od kogo chcesz dostać te 40zł/dzień? Chyba nie ma tak fajnie ;) Jak kiedyś leżałem to dostałem 50zł/dzień, ale od dodatkowego ubezpieczyciela, jak jeszcze miałem ubezpieczenie DODATKOWE u ojca w pracy i tam w umowie było za co i ile. Ale dostałem tylko raz, bo potem stwierdzili, że skoro choroba jest wrodzona to mi się hajs nie należy, bo powstała przed podpisaniem umowy z ubezpieczycielem.

Odnośnik do komentarza

Nie da się jakoś wybronić od podatku od "starego" spadku po zmarłym w 1998 roku członku najbliższej rodziny? Mama chciała uporządkować swoje sprawy, i właśnie stała się właścicielką większej części gospodarstwa rolnego 1,04 ha (plus budynki). Nie sprzeda go sama pewnie nigdy, gdyż mieszka tam jej matka, czyli babcia moja, podatek wynieść ma koło 6 tys. (Decyzja nie przyszła jeszcze). Nie jest to może jakiś kataklizm, ale jednak spory nieplanowany wydatek. Babka w Urzędzie Skarbowym stwierdziła, że podatek trzeba będzie zapłacić, gdyż tu mają zastosowanie przepisy sprzed 2007 roku, kiedy to członkowie najbliższej rodziny płacili podatek od spadku, co było w ogóle uznawane podobno w świecie za powód do wstydu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...