Skocz do zawartości

Kącik prawny


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce jest multum innych rzeczy, które mogłyby świadczyć o tym, że ten kraj jest chory.

 

Czemu 25 lat, a nie dożywocie? Sąd uzasadniał to następująco...

 

 

Katarzyna W. chciała zabić, ale nie była to zbrodnia ze szczególnym okrucieństwem. Nie torturowała dziecka. Jej intencją było pozbycie się go, a nie szczególne udręczenie. Na korzyść Katarzyny W. przemawia jej dotychczasowa niekaralność i pozytywna opinia środowiska, w którym przebywała.

 

Usatysfakcjonowany?

Tak w miarę , ale powiec mi proszę dlaczego w tym samym wyroku nie wzięto pod uwagę ekspertyzy biegłych , którzy wykazali że może ponownie popełnić taką zbrodnie i w momencie zdarzenia była osobą poczytalną. To jej nie obciąrza.

Odnośnik do komentarza

 

Tak w miarę , ale ...powiec... mi proszę dlaczego w tym samym wyroku nie wzięto pod uwagę ekspertyzy biegłych , którzy wykazali że może ponownie popełnić taką zbrodnie i w momencie zdarzenia była osobą poczytalną. To jej nie ...obciąrza...

 

Proponuje udac sie najpierw do szkoly, a potem prosic o cokolwiek...

Edytowane przez Dudek
piramidka
Odnośnik do komentarza

 

Tak w miarę , ale ...powiec... mi proszę dlaczego w tym samym wyroku nie wzięto pod uwagę ekspertyzy biegłych , którzy wykazali że może ponownie popełnić taką zbrodnie i w momencie zdarzenia była osobą poczytalną. To jej nie ...obciąrza...

 

Proponuje udac sie najpierw do szkoly, a potem prosic o cokolwiek...

 

Nie ma jak merytoryczna odpowiedź

Edytowane przez Dudek
piramidka
Odnośnik do komentarza
Tak w miarę , ale powiec mi proszę dlaczego w tym samym wyroku nie wzięto pod uwagę ekspertyzy biegłych , którzy wykazali że może ponownie popełnić taką zbrodnie i w momencie zdarzenia była osobą poczytalną. To jej nie obciąrza.

 

Myślisz, że w wieku 50 lat będzie jeszcze chciała mieć dziecko?

Edytowane przez Dudek
Nawet admini budują piramidy ;]
Odnośnik do komentarza
Myślisz, że w wieku 50 lat będzie jeszcze chciała mieć dziecko?

 

Nie , ale nie wieże że jeśli ktoś ma taką spaczoną psyche to może normalnie potem wrócić do społeczeństwa , po za tym myślę że pod byle pozorem może popełnić kolejne przestępstwo jak wyjdzie na wolność. Dlatego uważam że miejsce takich ludzi jest na cały czas w kiciu.

Edytowane przez Dudek
A ja już nie wierzę, że przestaniesz robić piramidki.
Odnośnik do komentarza

Może popełni, może nie. Równie dobrze ty albo ja jutro możemy popełnić przestępstwo. Jak dla mnie tutaj kara jest akurat adekwatna, jest NAPRAWDĘ wysoka, bo traci najlepsze lata swojego życia ale jednocześnie otrzymuje szansę na powrót do społeczeństwa.

 

Chociaż zgadzam się z tym co napisałeś na początku, że niektóre kary za drobne przestępstwa są za wysokie.

Odnośnik do komentarza

Nie , ale nie wieże że jeśli ktoś ma taką spaczoną psyche to może normalnie potem wrócić do społeczeństwa , po za tym myślę że pod byle pozorem może popełnić kolejne przestępstwo jak wyjdzie na wolność. Dlatego uważam że miejsce takich ludzi jest na cały czas w kiciu.

 

Czyli absolutnie nie wierzysz w resocjalizację?

Edytowane przez Dudek
piramidka
Odnośnik do komentarza

A to Twoje zdanie jest poparte jakąś analizą obowiązujących przepisów czy może zwykłą żądzą dokonania linczu?

Na pewno nie jest to kwestia linczu na tej osobie , nie jestem też adwokatem , ale nie rozumiem jako laik jak sąd nie uwzględnił zdania biegłych że ona nie rokuje nadziej na poprawę.Czym się kierował wydając taki wyrok , dlatego chce usłyszeć to od osób które na tym się znają żeby zrozumieć ten łagodny wyrok

 

Czyli absolutnie nie wierzysz w resocjalizację?

 

 

Nie w jej przypadku

Edytowane przez tio
piramidki
Odnośnik do komentarza

Darek, kara ma wiele funkcji - nie jest tylko po to by zaspokoić poczucie sprawiedliwości społeczeństwa. Trzeba się zastanowić jaki jest cel tej kary w konkretnym kontekście, co zmieniłoby danie jej dożywocia? Nie wybielając jej w żadnym wypadku, ale nie jest to jakaś szalona morderczyni, polująca po placach zabaw na dzieci i podrzynająca im gardła. Była w ciężkiej(w jej odczuciu) sytuacji i wybrała takie a nie inne rozwiązanie "problemu". Zapłaci za to spędzeniem 25 lat w więzieniu, nie rozumiem jak ktoś może myśleć, że to mało. Jakie jest prawdopodobieństwo, że po wyjściu ponownie zabije? Myślę( i pewnie sędzia podobnie), że bliskie zeru.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...