Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

bledow jest nadal sporo, poczawszy od cen biletow i karnetow (opierdam sie na polskiej 1 i 2 lidze), po bramkarzy ktorzy biegna do pilki po czym staja i napastnik zabiera pilke i strzela do pustej bramki. w ustawieniu taktyki przed meczem czasem nie da sie zmienic zawodnika wystepujacego w 1 skladzie ba nawet nie mozna zmienic jego pozycji!Gra zawiesza sie przegladajac mniej znane kluby, u mnie  wystepuje tez blad(byl on w poprzednim patchu, a mianowicie kiedy chce przejsc z okna "przed meczem" gra zawiesza sie wystarczy ze zmienie taktyke na inna i wszystko dziala. Nadal nie zapisuja sie wszystkie zmiany dla polecen pilkarzy.Bez komentarza zostawie tez ilosc kontuzji podczas treningu i meczu a paradoksem bylo kiedy dalem zawodnikom 1 tydzien urlopu i nastepnego dnia dostalem komunikat ze moj zawodnik zlapal kontuzje na silowni O__O!Dziwne sa tez spadki wartosci pilkarzy gdy moj napastnik jest krolem strzelcow po 1 rundzie i w sparingach  i lidze strzela 43 bramki 39 meczach i jego wartos spada z 2.2 mln na 800 tys zlotych. Opinie przedmeczowych jurnalistow kiedy pisza ze jestem skazany na przegrana a gram z jakimis herbatnikami wygrywajac 11-0 =nc

 

nie wiem tez kto robil baze danych polskiej 2 ligi ale jak na zaktualizowana to tak troche slabo to wyglada..

 

moglbym tak jeszcze pisac i pisac, coraz bardziej odechciewa mi sie grac

 

 

 

pozdro

 

Kończe własnie 4 sezon w niższych ligach angielskich i żadnego z tych błędów nie zaobserwowałem...

Odnośnik do komentarza
bledow jest nadal sporo, poczawszy od cen biletow i karnetow (opierdam sie na polskiej 1 i 2 lidze), po bramkarzy ktorzy biegna do pilki po czym staja i napastnik zabiera pilke i strzela do pustej bramki. w ustawieniu taktyki przed meczem czasem nie da sie zmienic zawodnika wystepujacego w 1 skladzie ba nawet nie mozna zmienic jego pozycji!Gra zawiesza sie przegladajac mniej znane kluby, u mnie  wystepuje tez blad(byl on w poprzednim patchu, a mianowicie kiedy chce przejsc z okna "przed meczem" gra zawiesza sie wystarczy ze zmienie taktyke na inna i wszystko dziala. Nadal nie zapisuja sie wszystkie zmiany dla polecen pilkarzy.Bez komentarza zostawie tez ilosc kontuzji podczas treningu i meczu a paradoksem bylo kiedy dalem zawodnikom 1 tydzien urlopu i nastepnego dnia dostalem komunikat ze moj zawodnik zlapal kontuzje na silowni O__O!Dziwne sa tez spadki wartosci pilkarzy gdy moj napastnik jest krolem strzelcow po 1 rundzie i w sparingach  i lidze strzela 43 bramki 39 meczach i jego wartos spada z 2.2 mln na 800 tys zlotych. Opinie przedmeczowych jurnalistow kiedy pisza ze jestem skazany na przegrana a gram z jakimis herbatnikami wygrywajac 11-0 =nc

 

nie wiem tez kto robil baze danych polskiej 2 ligi ale jak na zaktualizowana to tak troche slabo to wyglada..

 

moglbym tak jeszcze pisac i pisac, coraz bardziej odechciewa mi sie grac

 

 

 

pozdro

 

Heh odnośnie kontuzji, to zauważyłem, że piłkarze ze słabszych lig w tym polskiej są bardziej na nie podatni. Zwłaszcza przy cięższym treningu. Np grając w 3 lidze angielskiej nie miałem problemu z nimi. Teraz gram w 2 lidze hiszpańskiej i tylko zawodnicy polscy jakich mam w składzie doznają kontuzji często. Hiszpanie dobrze się trzymają.

 

Jeśli chodzi o błędy np bramkarzy, to nie jest bug, tylko po prostu słabsza dyspozycja bramkarza, spadek formy się tak objawia. A jak masz średnich lotów golkipera, to nie ma się co dziwić, że przytrafiają mu się klopsy ;]

 

Te spadki ceny zawodnika, hmm fakt chyba jakieś niedopatrzenie ze strony SI. Chociaż ja nie sugeruję się ceną która tam podają ;]. Daje zawsze większe wymagania cenowe. I zawsze się ktoś chętny znajdzie, zwłaszcza w okienku zimowym kluby rosyjskie. Dlatego dołączyłem sobie tą ligę przy tworzeniu managera.

 

Mnie jedno wpienia, jak jeden grajek nagle stwierdzi, że chce odejść bo nie osiągnie nic więcej w mojej drużynie, to zaraz 2-3 podstawowych też chce :/. I morale jedzie w dół....

Odnośnik do komentarza
http://img214.imageshack.us/img214/5355/bug1cz2.jpg

Albo to bug, albo jakieś niedociągnięcie przy tłumaczeniu.

Bo jak dwóch Polaków może mieć problemy z komunikacją (między sobą) na boisku?

Jak już to obaj mogą mieć problemy z komunikowaniem się z innymi, ale między sobą się przecież dogadają.

moze jeden z nich ma kaca...

Odnośnik do komentarza

Obiektywnie rzecz ujmując: Gra jest zrąbana. Błąd na błędzie błędem pogania... Żaden stary czy nowy patch nie naprawi gry i jej błędów skoro stworzono ją od tak sobie, od niechcenia, nie przywiązując wagi do jakości, skupiając się na nowych opcjach czy PSEUDO trybie 3D...

Najprostszą metodą obejścia błędów gry jest ... powtarzanie spotkań(osobiście tak robię jeżeli na boisku sytuacja śmierdzi przekrętem).

Przykład: masowo bite rzuty rożne w moje pole karne+ nadmierna ilość żółtych kartoników dla moich graczy+ bezkarne eliminowanie z gry moich najlepszych grajków+ zbyt idealne rozgrywanie piłki przez przeciwnika, lub "głupawka" moich grajków, czy też potężne strzały z 30 m oddawane przez miernych strzelców.... takie i wiele innych błędów gry są dla mnie podstawą do powtarzania meczy. INACZEJ NIE DA RADY i nie ma co się wściekać, czy czekać na nowe poprawki bo Panowie z SI i tak mają to w CZTERECH LITERACH... Za rok premiera kolejnej "bezbłędnej" :))) wersji gry...

 

Właśnie przed chwilą prowadziłem 2:0 i ... spreparowany karny, "głupawka" moich kopaczy i było w 67 min. 2:2 więc konieczna jest POWTÓRKA MECZYKU... ale już po Nowym Roku!!! I nie narzekam na bugi...

Odnośnik do komentarza

Gram wyswietlajac tylko kluczowe sytuacje. Gra mnie starsznie wnerwia gdy nagle wyskakuje ta "kluczowa sytuacja" i rywal ma rzut wolny (raz nawet rzut karny! - znaczy ze akcja po ktorej zostal podykotwany nie byla kluczowa? ;] ). W poprzednim FMie bylo to samo, tyle ze tam ja dostawalem porownytwalna ilosc takich rzutow wolnych i roznych co rywal. Teraz sytaucja wyglada tak ze ja dostaje 1 na 5. Nie ma znaczenia jakim gram ustaiweniem czy gram def. czy off. To troche po chamsku ze strony FMa tak rozdzielac rzuty wolne (oszust!) choc na szczescie wykorzystuja rywale 1 na 5 takich stalych fragmentow gry.

 

I coraz bardziej wnerwie mnie linia obrony. Co chwila musze zmieniac ustawienia, co zreszta nie przynosci porzadanych rezultatow zazwyczaj. Zauwazylem tez ze zupelnie nie oplaca sie grac pulapkami ofsajdowymi! To juz stanowcze przegiecie, bo mimo dobrych obroncow z wysokimi atrybutami nie potrafia oni zlapac rywala na spalonym. Moi napastnicy daja sie zlapac 5X czesciej i choc nie ma to zazwyczaj specjalnego wplywu na zwyciesce, to irytujace jest ze nie moge stosowac pulapek. Szczegolnie dziwnie zachowuja sie wtedy OS. Potrafia w momecie podania bedac duzo blizej bramki niz rywal zaczac biec w strone bramki rywala (z gory wiadomo ze sie nie uda pulapki wykonac ale im to nie przeszkadza). Rywal dostaje sam na sam, choc logicznie myslacy obronca poprostu ustawil by sie na linii podania i wywalil pilke.

 

Kolejna sprawa. Gram dlugimi pilkami, lecz czesc graczy jakby nie rozumiala polecenia "wywal daleko przed siebie" i kombinuja jak tu podac do boku co zazwyczaj konczy sie podaniem do rywala. :doh!: I co tu zrobic? Czasem az prosi sie zagrac pilke na wolne pole, ale oni tego nie rozumieja chyba.

 

Z dziwnych sytuacji: moj atak zakonczyl sie jakims bezsensownym strzalem z boku boiska dosc daleko od bramki (moze to bylo dosrodkowanie?) ale pilka nie dotoczyla sie do bramkarza. Ten stoi sobie na linii bramkowej i czeka az nieruchoma pilka sie dotoczy. W tym czasie moj napastnik stojacy na srodku boiska zaczyna biec w strone bramki rywala. Oczywiscie dopada pilki stajacej metr przed bramkarzem i strzela gola. :keke: I jeszcze komentarz w stylu wychwalajacy umiejetnosci napastnika (pilka stala metr od bramki!) i gafe :o bramkarza :D

Odnośnik do komentarza

"!Dziwne sa tez spadki wartosci pilkarzy gdy moj napastnik jest krolem strzelcow po 1 rundzie i w sparingach i lidze strzela 43 bramki 39 meczach i jego wartos spada z 2.2 mln na 800 tys zlotych."

 

 

 

może po prostu ten napastnik z wiekiem traci swoja cenę, około 30-stki cena spada diametralnie szybko np berbatov strzela jak zły a w wieku 29 lat warty jest 11 mln gdzie jeszcze sezon wcześniej warty był około 30 mln funtów

Odnośnik do komentarza

A ja wam powiem, że to najgorsza część ze wszystkich ;) - byłem pewny, że tak będzie od razu, gdy dowiedziałem się, że robią 3D. Zamiast się skupić na błędach z poprzedniego FMa i dopracowaniu tego 2008 to robili 3D i wiadomo było, że kiepsko im to wyjdzie. W połowie myśleli nad 3D i w połowie na grze i mamy efekty :)

Odnośnik do komentarza
Najprostszą metodą obejścia błędów gry jest ... powtarzanie spotkań(osobiście tak robię jeżeli na boisku sytuacja śmierdzi przekrętem).

Kiedys to sie nazywalo save&load i bylo uznawane za przekret, ale widac czasy sie zmieniaja ;)

 

Coz za piekne wytlumaczenie wlasnego braku umiejetnosci :]

 

Uważasz, że do tej słabej, przecenionej, nie oddającej nawet w najmniejszej mierze rzeczywistości, gierki potrzebne są jakieś umiejętności??? Oczywiście, jak mniemam, Ty takowe posiadasz, więc może podzielisz się ... A może spróbujesz swoich umiejętności w prawdziwym życiu...

Zdradzę Ci, dzieciaku, tajemnicę - w realu jest zdecydowanie trudniej, ale... nie ma tu tylu bzdur ile w tej wersji eFeM'a. Pod względem realizmu rozgrywki uważam że zmarnowano potencjał pierwszych tytułów z serii(w moim przypadku FM'06 - mój pierwszy kontakt). Tyle po krótce i baaardzo pobieżnie... BYE BYE M.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Najprostszą metodą obejścia błędów gry jest ... powtarzanie spotkań(osobiście tak robię jeżeli na boisku sytuacja śmierdzi przekrętem).

Kiedys to sie nazywalo save&load i bylo uznawane za przekret, ale widac czasy sie zmieniaja ;)

 

Coz za piekne wytlumaczenie wlasnego braku umiejetnosci :]

 

Uważasz, że do tej słabej, przecenionej, nie oddającej nawet w najmniejszej mierze rzeczywistości, gierki potrzebne są jakieś umiejętności??? Oczywiście, jak mniemam, Ty takowe posiadasz, więc może podzielisz się ... A może spróbujesz swoich umiejętności w prawdziwym życiu...

Zdradzę Ci, dzieciaku, tajemnicę - w realu jest zdecydowanie trudniej, ale... nie ma tu tylu bzdur ile w tej wersji eFeM'a. Pod względem realizmu rozgrywki uważam że zmarnowano potencjał pierwszych tytułów z serii(w moim przypadku FM'06 - mój pierwszy kontakt). Tyle po krótce i baaardzo pobieżnie... BYE BYE M.... :lol:

 

Zastanawia mnie czemu ktoś wychowany na starych CeeMach jak np. henkel właśnie w życiu nie rzucałby w kogoś dzieciakami itp, a młodzież grająca aż od 2006 roku (sic!) używa sobie na legendach do woli...

 

Sorki za off topic, ale to znak czasu chyba...

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie czemu ktoś wychowany na starych CeeMach jak np. henkel właśnie w życiu nie rzucałby w kogoś dzieciakami itp, a młodzież grająca aż od 2006 roku (sic!) używa sobie na legendach do woli...

 

Sorki za off topic, ale to znak czasu chyba...

 

OT: Uprzedziłeś mnie, bo właśnie chciałem o tym napisać. Cóż...dzisiejsza młodzież nie zna takich stron jak CMR, CMO, LCM, CCM, CM Live, CM Syra...

Odnośnik do komentarza

OT: a kto to jest adam2007 :keke: OT

 

 

Najprostszą metodą obejścia błędów gry jest ... powtarzanie spotkań(osobiście tak robię jeżeli na boisku sytuacja śmierdzi przekrętem).

Kiedys to sie nazywalo save&load i bylo uznawane za przekret, ale widac czasy sie zmieniaja ;)

 

Coz za piekne wytlumaczenie wlasnego braku umiejetnosci :]

 

Uważasz, że do tej słabej, przecenionej, nie oddającej nawet w najmniejszej mierze rzeczywistości, gierki potrzebne są jakieś umiejętności??? Oczywiście, jak mniemam, Ty takowe posiadasz, więc może podzielisz się ... A może spróbujesz swoich umiejętności w prawdziwym życiu...

Zdradzę Ci, dzieciaku, tajemnicę - w realu jest zdecydowanie trudniej, ale... nie ma tu tylu bzdur ile w tej wersji eFeM'a. Pod względem realizmu rozgrywki uważam że zmarnowano potencjał pierwszych tytułów z serii(w moim przypadku FM'06 - mój pierwszy kontakt). Tyle po krótce i baaardzo pobieżnie... BYE BYE M.... :lol:

 

Wystarczy, że trochę trzeba posiedzieć nad taktyką i transferami, ale ty nie masz za grosz cierpliwości. Klik i wygrywamy a tu zonk. Lepiej nadal graj w Fifa Manager, ponieważ pewnego poziomu nie przeskoczysz :]

Odnośnik do komentarza
Zastanawia mnie czemu ktoś wychowany na starych CeeMach jak np. henkel właśnie w życiu nie rzucałby w kogoś dzieciakami itp, a młodzież grająca aż od 2006 roku (sic!) używa sobie na legendach do woli...

 

Sorki za off topic, ale to znak czasu chyba...

 

OT: Uprzedziłeś mnie, bo właśnie chciałem o tym napisać. Cóż...dzisiejsza młodzież nie zna takich stron jak CMR, CMO, LCM, CCM, CM Live, CM Syra...

 

Żartujesz :> Tej epoki dinozaurów to nawet ja nie znam :kekeke: :*

 

Jednakże coś z tym FM-em jest naprawdę nie tak :-k

 

Autentycznie skacze mi gul :| Ta gra jest niedorobiona jak moja ortografia :|

 

Kariera pierwsza, oparta na defensywnym stylu gry. Gra kontrami, głęboko cofnięta linia obrony. Wynik. ciągłe tracenie bramek po kontrach przeciwników.

 

Kariera druga, oparta na ultraofensywie, graniem na spalone. Wynik .

 

Podsumowanie: Akcji przeciwnika na 1 i 2 taktyce było tyle samo, tylko dziwnym trafem na 2 zupełnie nie mają skuteczności. Mimo gry z wysuniętą linią obrony nie ma praktycznie wyjść sam na sam jak to było z linią cofniętą. Ten FM mi śmierdzi jak noc po 12 potrawach wigilijnych :/

Odnośnik do komentarza

Pytanie czy to wina tłumaczenia czy samej gry.

Coś czuję, że raczej gry.

Zremisowałem mecz z patronem z Championship i gra wyskakuje z komunikatem, że menedżer nie ma prawa być zadowolony. Tylko który? Przypuszczam, ze chodziło o menedżera Norwich.

Myślisz, że tu chodzio tłumaczenie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...