Skocz do zawartości

Bugi w Football Managerze 2009


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Do przerwy przegrywałem z Bełchatowem 3:0 dzięki "świetnej" grze w obronie. W 50 czy tam 60 minucie zmieniłem 2 zawodników Cueto za Wilka Kikut za Peszke. No i dobra myślę może to coś da. W 67min Cueto biegnie z piłką jest praktycznie sam na sam strzela piłka odbija się od słupka wpada do bramki i... NIE MA GOLA. Piłka przez siatkę przeszła na drugą stronę bramkarz wznowił grę. Pierwszy raz w ogóle w grach się z takim czymś spotykam (pamiętam tylko że w fifie strzeliłem obok bramki i był gol ;d). I jak tu grać nie wiem czy ktoś kiedyś takie coś miał o tych karnych przy stanie 2:1 w LM w finale słyszałem. Ale żeby bramek nie uznawało.

Link do filmiku:

http://www.sendspace.com/file/hgryj9 to jest cały mecz jak coś

Odnośnik do komentarza
Obiektywnie rzecz ujmując: Gra jest zrąbana. Błąd na błędzie błędem pogania... Żaden stary czy nowy patch nie naprawi gry i jej błędów skoro stworzono ją od tak sobie, od niechcenia, nie przywiązując wagi do jakości, skupiając się na nowych opcjach czy PSEUDO trybie 3D...

Najprostszą metodą obejścia błędów gry jest ... powtarzanie spotkań(osobiście tak robię jeżeli na boisku sytuacja śmierdzi przekrętem).

Przykład: masowo bite rzuty rożne w moje pole karne+ nadmierna ilość żółtych kartoników dla moich graczy+ bezkarne eliminowanie z gry moich najlepszych grajków+ zbyt idealne rozgrywanie piłki przez przeciwnika, lub "głupawka" moich grajków, czy też potężne strzały z 30 m oddawane przez miernych strzelców.... takie i wiele innych błędów gry są dla mnie podstawą do powtarzania meczy. INACZEJ NIE DA RADY i nie ma co się wściekać, czy czekać na nowe poprawki bo Panowie z SI i tak mają to w CZTERECH LITERACH... Za rok premiera kolejnej "bezbłędnej" :))) wersji gry...

 

Właśnie przed chwilą prowadziłem 2:0 i ... spreparowany karny, "głupawka" moich kopaczy i było w 67 min. 2:2 więc konieczna jest POWTÓRKA MECZYKU... ale już po Nowym Roku!!! I nie narzekam na bugi...

 

 

A może poprostu czas się nauczyć grać ??

Zgadzam się że błędów jest sporo ale jakoś bez problemu awansowałem do ekstraklasy (Angielskiej) w pierwszym sezonie zespołem typowanym na 11 miejsce

Pozdrawiam i żeyczę bez seiwowych sukcesów

Odnośnik do komentarza
A może poprostu czas się nauczyć grać ??

Zgadzam się że błędów jest sporo ale jakoś bez problemu awansowałem do ekstraklasy (Angielskiej) w pierwszym sezonie zespołem typowanym na 11 miejsce

Pozdrawiam i żeyczę bez seiwowych sukcesów

 

Przed chwila moj bramkarz wybiegl przed pole karne do pilki. Dobiegl do niej i zatrzymal sie. Zreszta nie tylko on bo cala moja druzyna Oo. Ostatecznie do pilki dopadl napastnik tywala, zabral ja bramkazowi i pobiegl w strone bramki. Nikt mu nie przeszkadzal bo moja druzyna stala w miejscu... Mieliscie kiedys "zastoje" swojego zespolu?? :D

 

Chwilami juz nie mam sily do FMa. Juz nawet syndrom "jeszcze jeden mecz" sie wylacza po takich zagraniach :/

Odnośnik do komentarza
A może poprostu czas się nauczyć grać ??

Zgadzam się że błędów jest sporo ale jakoś bez problemu awansowałem do ekstraklasy (Angielskiej) w pierwszym sezonie zespołem typowanym na 11 miejsce

Pozdrawiam i żeyczę bez seiwowych sukcesów

 

Przed chwila moj bramkarz wybiegl przed pole karne do pilki. Dobiegl do niej i zatrzymal sie. Zreszta nie tylko on bo cala moja druzyna Oo. Ostatecznie do pilki dopadl napastnik tywala, zabral ja bramkazowi i pobiegl w strone bramki. Nikt mu nie przeszkadzal bo moja druzyna stala w miejscu... Mieliscie kiedys "zastoje" swojego zespolu?? :D

 

Chwilami juz nie mam sily do FMa. Juz nawet syndrom "jeszcze jeden mecz" sie wylacza po takich zagraniach :/

 

 

Na której wersji grasz??

 

Nigdy nie miałem czegoś takiego ani w singlu ani w multi

Zgadzam sie że casem jakis obrońca "rozmyśli się" i zostawi piłke za którą gonił ale bramkaż nigdy

Odnośnik do komentarza
Na której wersji grasz??

 

Nigdy nie miałem czegoś takiego ani w singlu ani w multi

Zgadzam sie że casem jakis obrońca "rozmyśli się" i zostawi piłke za którą gonił ale bramkaż nigdy

 

Gram na 9.0.2

 

Zacznynam tez rozumiec skad czasem bierze sie zupelnie dzikie zachownanie obroncow. Jezeli ustawi sie druzynie scisle krycie a co gorsza konkretnemu rywalowi tez, to zawodnicy zaczynaja ktyc tego kogos nie zwazajac zupelnie ze w ich strefie stoi niepilnowany gracz!! U rywala takich bykow nie zauwazylem. Kombinuje wlasnie z 1 na 1 ze scislym kryciem i bez ale rezultaty sa oplakane. Wyglada na to ze byc moze trzeba bedzie ustawiac indywidualne krycie kazdemu rywalowi zeby spokojnie grac scislym kryciem. Co gorsza, komp lubi zmieniac graczy pozyciami (u mnie szczegulnie skrzydlowych z srodkowymi pomocnikami i napadziorami). Znaczylo by to ze przy kazdej jego zmianie taktyki ja tez musialbym przy scislym kryciu modelowac swoja.

Jezeli moje obserwacje sa trafne to dalsza gra z taka obrona (zupelnie sie nie stosujaca do zalozen taktycznych) nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza

Ja rozpoczalem gre na tej łatce 9.2.0l.Newcastle i rozegralem do tej pory 4 mecze. Jeden remis 0-0 ,a reszte wygrałem i tutaj troche w dziwnych okolicznosciach ,bo wszystkie 3 mecze wygralem w koncowce ,w tym 2 po golu w doliczonym czasie gry..Nie wiem czy to przypadek ,ale jest to sytuacja raczej niecodzienna..

http://img301.imageshack.us/my.php?image=67377401th2.png

http://img206.imageshack.us/my.php?image=29515159zk0.png

http://img55.imageshack.us/my.php?image=15344128zj6.png

Odnośnik do komentarza
Ja rozpoczalem gre na tej łatce 9.2.0l.Newcastle i rozegralem do tej pory 4 mecze. Jeden remis 0-0 ,a reszte wygrałem i tutaj troche w dziwnych okolicznosciach ,bo wszystkie 3 mecze wygralem w koncowce ,w tym 2 po golu w doliczonym czasie gry..Nie wiem czy to przypadek ,ale jest to sytuacja raczej niecodzienna..

http://img301.imageshack.us/my.php?image=67377401th2.png

http://img206.imageshack.us/my.php?image=29515159zk0.png

http://img55.imageshack.us/my.php?image=15344128zj6.png

 

Dlaczego niecodzienna? Pamiętam jedne MŚ, chyba to był 1998 rok, kiedy to zdaje się holendrzy w 3 meczach pod rząd decydujące bramki strzelali w 90 minucie i doliczonym czasie. To że strzelasz bramki na końcu spotkania oznacza tylko, że masz dobrze przygotowaną fizycznie drużynę. Ja traciłem dużo bramek w końcówce, bo grałem cały czas do przodu, aż pewnego razu postanowiłem grać na utrzymanie się przy piłce. I wtedy skończył się mój problem.

Odnośnik do komentarza
Przed chwila moj bramkarz wybiegl przed pole karne do pilki. Dobiegl do niej i zatrzymal sie. Zreszta nie tylko on bo cala moja druzyna Oo. Ostatecznie do pilki dopadl napastnik tywala, zabral ja bramkazowi i pobiegl w strone bramki. Nikt mu nie przeszkadzal bo moja druzyna stala w miejscu... Mieliscie kiedys "zastoje" swojego zespolu?? :D

 

Chwilami juz nie mam sily do FMa. Juz nawet syndrom "jeszcze jeden mecz" sie wylacza po takich zagraniach :/

Niestety, bug z bramkarzami się zdarza, zarówno na starym jak i nowym patchu :/.

 

Nie powiem, żeby to było jakieś nagminne, ale miałem kilka razy takie sytuacje, że bramkarz pierwszy dopadał do piłki przed polem karnym i.....zatrzymywał się, zamiast wykopać piłkę. W tym czasie podbiegał napastnik przeciwnika...i wiadomo, co dalej :doh!: .

 

A może problem tkwi w umiejętnościach bramkarzy :D ?

Odnośnik do komentarza
Przed chwila moj bramkarz wybiegl przed pole karne do pilki. Dobiegl do niej i zatrzymal sie. Zreszta nie tylko on bo cala moja druzyna Oo. Ostatecznie do pilki dopadl napastnik tywala, zabral ja bramkazowi i pobiegl w strone bramki. Nikt mu nie przeszkadzal bo moja druzyna stala w miejscu... Mieliscie kiedys "zastoje" swojego zespolu?? :D

 

Chwilami juz nie mam sily do FMa. Juz nawet syndrom "jeszcze jeden mecz" sie wylacza po takich zagraniach :/

Niestety, bug z bramkarzami się zdarza, zarówno na starym jak i nowym patchu :/.

 

Nie powiem, żeby to było jakieś nagminne, ale miałem kilka razy takie sytuacje, że bramkarz pierwszy dopadał do piłki przed polem karnym i.....zatrzymywał się, zamiast wykopać piłkę. W tym czasie podbiegał napastnik przeciwnika...i wiadomo, co dalej :doh!: .

 

A może problem tkwi w umiejętnościach bramkarzy :D ?

 

Tam jednen taki kiks bramkarza mozna jeszcze przelknac, tym wiecej ze moze sie zdarzyc tez w druga strone. Bardziej boli mnie niedopracowanie obrony (znowu!). Skoro koles majacy porzadne atrybuty opuszcza swoj sektor boiska (glownie boczni obroncy) i zchodzi na sasiedni zostawiajac jednego a czasem i dwoch rywali bez zadnej opieki, to nie mozna tego nazwac dopracowaniem. Co gorsza nie ma na to specialnie rady (chyba ze grac 5 w obornie i najlepiej jeszcze 2 def. pomocnikami) bo zawodnicy w czasie meczu nie lubia sie specialnie stosowac do zalecen trenera w defensywie - sprawdzane na 4 klubach z roznych lig.

 

I jeszcze jedna sprawa. Moj przecietny obronca ma szybkosc 14 oraz podobne przyspieszenie. Dosc dobre cechy jak na srodkowego obronce, ogolnie daje (niby) rade. Niestety ma notoryczne problemy z upilnowaniem napastnikow rywali. Non stop mi sie zdarza ze napastnik (majacy przyszpeszenie i szybkosc mniejsze niz 10 czyli w skali 5-9) ucieka obroncy i gna w strone bramki z pilka a dystans miedzy nim a obronca jeszcze sie zwieksza. Gram wysoko ustawiona lina obrony i rozumiem ze takie wypady sie zdarzaja, ale jak widze goscia 2 razy wolniejszego od obroncy ktory wyprzedza go kilka razy w ciagu jednego meczu, to jednak jest cos nie tak. Tym bardziej ze obroncy w 75% przypadkow staraja sie zabiegac rywala nie od tej strony co powinni :o co zwykle konczy sie niezablokowanym strzalem.

Odnośnik do komentarza
Tam jednen taki kiks bramkarza mozna jeszcze przelknac, tym wiecej ze moze sie zdarzyc tez w druga strone. Bardziej boli mnie niedopracowanie obrony (znowu!). Skoro koles majacy porzadne atrybuty opuszcza swoj sektor boiska (glownie boczni obroncy) i zchodzi na sasiedni zostawiajac jednego a czasem i dwoch rywali bez zadnej opieki, to nie mozna tego nazwac dopracowaniem. Co gorsza nie ma na to specialnie rady (chyba ze grac 5 w obornie i najlepiej jeszcze 2 def. pomocnikami) bo zawodnicy w czasie meczu nie lubia sie specialnie stosowac do zalecen trenera w defensywie - sprawdzane na 4 klubach z roznych lig.

 

I jeszcze jedna sprawa. Moj przecietny obronca ma szybkosc 14 oraz podobne przyspieszenie. Dosc dobre cechy jak na srodkowego obronce, ogolnie daje (niby) rade. Niestety ma notoryczne problemy z upilnowaniem napastnikow rywali. Non stop mi sie zdarza ze napastnik (majacy przyszpeszenie i szybkosc mniejsze niz 10 czyli w skali 5-9) ucieka obroncy i gna w strone bramki z pilka a dystans miedzy nim a obronca jeszcze sie zwieksza. Gram wysoko ustawiona lina obrony i rozumiem ze takie wypady sie zdarzaja, ale jak widze goscia 2 razy wolniejszego od obroncy ktory wyprzedza go kilka razy w ciagu jednego meczu, to jednak jest cos nie tak. Tym bardziej ze obroncy w 75% przypadkow staraja sie zabiegac rywala nie od tej strony co powinni :o co zwykle konczy sie niezablokowanym strzalem.

Wystarczy odpowiednio ustawić linię obrony, mentalność i pressing bocznym obrońcom. Ja ustawiam im też krycie 1 na 1 aby pilnowali skrzydłowych i cała obrona gra u mnie bardzo dobrze. Zawsze wracają na czas i nie faulują bardzo w polu karnym (gram Atl. Madryt). A także boczni cały czas uczestniczą w akcjach ofensywnych więc bugu na pewno nie ma. Kwestia tylko odpowiedniego ustawienia suwaków.

Odnośnik do komentarza
I jeszcze jedna sprawa. Moj przecietny obronca ma szybkosc 14 oraz podobne przyspieszenie. Dosc dobre cechy jak na srodkowego obronce, ogolnie daje (niby) rade. Niestety ma notoryczne problemy z upilnowaniem napastnikow rywali. Non stop mi sie zdarza ze napastnik (majacy przyszpeszenie i szybkosc mniejsze niz 10 czyli w skali 5-9) ucieka obroncy i gna w strone bramki z pilka a dystans miedzy nim a obronca jeszcze sie zwieksza. Gram wysoko ustawiona lina obrony i rozumiem ze takie wypady sie zdarzaja, ale jak widze goscia 2 razy wolniejszego od obroncy ktory wyprzedza go kilka razy w ciagu jednego meczu, to jednak jest cos nie tak. Tym bardziej ze obroncy w 75% przypadkow staraja sie zabiegac rywala nie od tej strony co powinni :o co zwykle konczy sie niezablokowanym strzalem.

A jak u niego z kondycją? Może jest po prostu zmęczony (braki kondycyjne) ?

Ewentualnie ma "krycie" na niskim poziomie.

 

A napastnik może ma lepsze wyszkolenie techniczne i dlatego potrafi uciec obrońcy :D ?

 

Ja się już przyzwyczaiłem do "niesamowitych" sytuacji w FM'ie '09, czekam na kolejnego patch'a i gram dalej :D.

Odnośnik do komentarza
I jeszcze jedna sprawa. Moj przecietny obronca ma szybkosc 14 oraz podobne przyspieszenie. Dosc dobre cechy jak na srodkowego obronce, ogolnie daje (niby) rade. Niestety ma notoryczne problemy z upilnowaniem napastnikow rywali. Non stop mi sie zdarza ze napastnik (majacy przyszpeszenie i szybkosc mniejsze niz 10 czyli w skali 5-9) ucieka obroncy i gna w strone bramki z pilka a dystans miedzy nim a obronca jeszcze sie zwieksza. Gram wysoko ustawiona lina obrony i rozumiem ze takie wypady sie zdarzaja, ale jak widze goscia 2 razy wolniejszego od obroncy ktory wyprzedza go kilka razy w ciagu jednego meczu, to jednak jest cos nie tak. Tym bardziej ze obroncy w 75% przypadkow staraja sie zabiegac rywala nie od tej strony co powinni :o co zwykle konczy sie niezablokowanym strzalem.

może Twój obrońca ma niskie atrybuty ustawiania sie, koncentracji, przewidywania, a napastnik wysokie grę bez piłki. Nie tylko atrybuty fizyczne maja wpływ na to kto będzie góra :), zawodnik musi jeszcze "myśleć" na boisku.

Odnośnik do komentarza
I jeszcze jedna sprawa. Moj przecietny obronca ma szybkosc 14 oraz podobne przyspieszenie. Dosc dobre cechy jak na srodkowego obronce, ogolnie daje (niby) rade. Niestety ma notoryczne problemy z upilnowaniem napastnikow rywali. Non stop mi sie zdarza ze napastnik (majacy przyszpeszenie i szybkosc mniejsze niz 10 czyli w skali 5-9) ucieka obroncy i gna w strone bramki z pilka a dystans miedzy nim a obronca jeszcze sie zwieksza. Gram wysoko ustawiona lina obrony i rozumiem ze takie wypady sie zdarzaja, ale jak widze goscia 2 razy wolniejszego od obroncy ktory wyprzedza go kilka razy w ciagu jednego meczu, to jednak jest cos nie tak. Tym bardziej ze obroncy w 75% przypadkow staraja sie zabiegac rywala nie od tej strony co powinni :o co zwykle konczy sie niezablokowanym strzalem.

może Twój obrońca ma niskie atrybuty ustawiania sie, koncentracji, przewidywania, a napastnik wysokie grę bez piłki. Nie tylko atrybuty fizyczne maja wpływ na to kto będzie góra :), zawodnik musi jeszcze "myśleć" na boisku.

 

Napisalem przeciez ze atrybuty ma dosc wysokie. Krycie ma na poziomie 15 i wiecej, koncentracja chyba 14. Przewidywanie chyba slabiej bo 12 ale to jest 2 liga angielska (gram Watford) wiec nie ma mowy zeby graly tu gwiazdy, wiec atak rywali tez nie swieci sie w nocy.

Jeszcze dziwi mnie zachownaie srodkowego pomocnika. Nie mam zadnych super graczy na tej pozycji (sciagnalem Gravesena ale on ma swoje lata i 8 wytrzymalowsci wiec gra malo i jezeli juz to w koncowkach meczy a i tak lapie co chwile kontuzje - coz taki typ gracza). Czasem PS potrafi zagrac bardzo dobrze i jest jednym z najlepszych graczy na boisku a czasem mimo ze to ja prowadze gre on dostaje note w stylu 5.7 i zupelnie gra mu sie nie klei. Co gorsza zmieniony w polowie meczu zawodnik gra podobnie badz niewiele lepiej. Sprawdzalem czy rywal czasem nie stosuje na nich podwojnego krycia czy cus ale niewiele na to wskazuje. Gram bez rozgrywajacego i oni poprostu czasami w takich meczach zamiast zagrac pilke do przodu badz na bok, to podaja do tylu, przy czym ta pilka nie trafia do obroncy ale do napastnika rywali Oo

To juz bug jak na moj gust (to ze jak podaja do tylu to tylko do napastnika rywali). Bo takich podan potrafia wykonac w czasie meczu 4 i wiecej ale wynika chyba z indywidualnych ustawien polecen zawodnikowi, ktore to nie sprawdzaja sie na taktyce rywala. W kazdyb badz razie irytuje mnie jak niatakowany PS podaje pilke rywalowi :(

Odnośnik do komentarza

W sumie mam to samo ze srodkowymi pomocnikami (albo ofensywnymi śr.). Mialem w Murcii takiego zawodnika Enrique de Lucas i mial srednia not 6.75, co moim zdaniem jes dosc slabo, wiec go sprzedalem. U przeciwnika ma note 7.34 a inni moi PŚ lup OPŚ teraz maja 6.3 :/. A sa dosyc niezli. Byc moze jest to wina ustawien ale raczej nie bo zawsze takimi gralem i bylo dobrze. Wydaje mi sie ze ten patch cos namieszal :] Bo na 9.1 mieli normalne oceny.

Odnośnik do komentarza
W sumie mam to samo ze srodkowymi pomocnikami (albo ofensywnymi śr.). Mialem w Murcii takiego zawodnika Enrique de Lucas i mial srednia not 6.75, co moim zdaniem jes dosc slabo, wiec go sprzedalem. U przeciwnika ma note 7.34 a inni moi PŚ lup OPŚ teraz maja 6.3 :/. A sa dosyc niezli. Byc moze jest to wina ustawien ale raczej nie bo zawsze takimi gralem i bylo dobrze. Wydaje mi sie ze ten patch cos namieszal :] Bo na 9.1 mieli normalne oceny.

 

A jak masz u pomocnikow rywali? Ja nie zaobserwowalem by ich gracze srodka pola podawali pilke rywalowi ale tez nie zwrocilem uwagi by mieli noty odstajace od reszty skladu.

 

W sumie to jest u mnie napastnik, 22 letni wegier i wymiata. Jak strzela to po 2-3 bramki na mecz, a jak nie to nota 6.0 i nizej a atrybuty ma nienajwyzszej klasy - ogolnie nie zworocilbym na niego uwagi gdybym nie musial. Ogolnie odstaje w liczbie strzelonych bramek ale za to pomoc mam do wywalenia.

 

Co do zaobserwowancyh dziwncyh opcji (niekoniecznie beldow):

- gra srodka pomocy

- dziwne zachowania bocznych obroncow

- zbyt duza ilosc bledow bramkarzy

- nie warto grac pulapek ofsajdowych!! - to boli mnie najbardziej :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...