Skocz do zawartości

Liga hiszpańska (Liga BBVA)


Rekomendowane odpowiedzi

Nowym trenerem Los Rojiblancos Marcelo Bielsa! http://www.sport.pl/pilka/1,65082,9917784,Primera_Division__Athletic_Bilbao_ma_nowego_trenera.html

 

Zaskakujące wieści, ale wszystko z powodu zmiany prezydenta. Jestem zły, Caparros wyrobił niezłe, szóste miejsce, a teraz na gotowe ma przyjść Bielsa. Trener dobry, ale kurczę, przecież nie w takim klubie. Tu się kupuje Basków, zatrudnia Basków, zwalnia Basków, pewnie nawet sprzątaczką jest Baskijką! Nie jestem za jakimś nacjonalizmem czy czymś, ale Bielsa w ogóle nie zna realiów klubu i regionu. To może być wielki niewypał :/

 

Ale obym się mylił...

 

Los Rojiblancos to Atletico Madryt :>

Bilbao to Los Leones.

Odnośnik do komentarza

Nowym trenerem Los Rojiblancos Marcelo Bielsa! http://www.sport.pl/pilka/1,65082,9917784,Primera_Division__Athletic_Bilbao_ma_nowego_trenera.html

 

Zaskakujące wieści, ale wszystko z powodu zmiany prezydenta. Jestem zły, Caparros wyrobił niezłe, szóste miejsce, a teraz na gotowe ma przyjść Bielsa. Trener dobry, ale kurczę, przecież nie w takim klubie. Tu się kupuje Basków, zatrudnia Basków, zwalnia Basków, pewnie nawet sprzątaczką jest Baskijką! Nie jestem za jakimś nacjonalizmem czy czymś, ale Bielsa w ogóle nie zna realiów klubu i regionu. To może być wielki niewypał :/

 

Ale obym się mylił...

 

Los Rojiblancos to Atletico Madryt :>

Bilbao to Los Leones.

 

 

A wiesz, że w mojej bazie danych w FM 10' Atletico to Los Colcherones, a Los Rojiblancos to właśnie Athletic? Właśnie, coś mi nie pasowało, ale nie byłe siur :P

Odnośnik do komentarza
Nowym trenerem Los Rojiblancos Marcelo Bielsa! http://www.sport.pl/pilka/1,65082,9917784,Primera_Division__Athletic_Bilbao_ma_nowego_trenera.htmlZaskakujące wieści, ale wszystko z powodu zmiany prezydenta. Jestem zły, Caparros wyrobił niezłe, szóste miejsce, a teraz na gotowe ma przyjść Bielsa. Trener dobry, ale kurczę, przecież nie w takim klubie. Tu się kupuje Basków, zatrudnia Basków, zwalnia Basków, pewnie nawet sprzątaczką jest Baskijką! Nie jestem za jakimś nacjonalizmem czy czymś, ale Bielsa w ogóle nie zna realiów klubu i regionu. To może być wielki niewypał :/Ale obym się mylił...
Los Rojiblancos to Atletico Madryt :>Bilbao to Los Leones.
A wiesz, że w mojej bazie danych w FM 10' Atletico to Los Colcherones, a Los Rojiblancos to właśnie Athletic? Właśnie, coś mi nie pasowało, ale nie byłe siur :P

Los Colchoneros (taka pisownia ;)) to jak najbardziej poprawny przydomek Atletico, co do Los Rojiblancos (tutaj takze w przypadku Atletico jak najbardziej prawdziwy) tlumaczac na polski to czerowo-biali i taka nazwa w stosunku do Baskow jest czasami uzywana, pytanie czy poprawnie :-k. Sens to ma, ale musialby sie wypowiedziec ktos bardziej kompetentny.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolejnym nowym zawodnikiem w ekipie Valencii CF został Sergio Canales. Warunki umowy są dosyć niespotykane. Canales został wypożyczony do Valencii na dwa lata. W umowie zostało zawarte prawo wykupienia Hiszpana przez Valencię za 12 mln €. Jeśli Nietoperze zdecydują się go wykupić, to Real będzie mógł go po kolejnych dwóch latach odkupić z Valencii za 18 mln €. W praktyce wyjdzie prawdopodobnie tak, że Valencia wydała na Canalesa 12 mln €, zaś ten wróci do Realu za cztery lata, a Valencia zarobi na nim 6 mln €.

 

Średnio mi się widzi ten transfer. Wiem, że mówi się, że Canales ma ogromny talent, ale lepiej, żeby Emery w końcu zauważył, że nasza obrona wygląda bardzo słabiutko i to właśnie ta formacja powinna zostać przede wszystkim wzmocniona. 3 miliony za zbędnego Alvesa, 6 milionów za niepotrzebnego Parejo, a teraz dwa razy tyle za Canalesa. Kto wie, może sytuacja finansowa nie jest w takim razie aż tak zła, jak się mówi?

 

Tak, czy tak, liczę w końcu na wzmocnienia obrony. Valencię szczególnie powinien interesować jakiś młody tani stoper oraz klasowy prawy obrońca.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzają już oficjalne strony obu klubów. Co do kontraktu to Real może potem go wykupić za 15-18 mln euro. Chyba jak na samym początku będzie chciało go wykupić to 15, a jak na sam koniec to 18. Dla zawodnika to dobre rozwiązanie. Ma większe szanse na grę i rozwój. W Realu wiele szans do pokazania się nie miał i przy tak licznej kadrze raczej ich wielu dalej by nie miał. Oby rozwinął swój talent i za te 3-4 lata wrócił.

Odnośnik do komentarza

To już pewne?

 

W lidze hiszpańskiej zaczynają się bawić w dziwne umowy :-k

Po prostu chcą się zabezpieczyć na wypadek dobrego rozwoju zawodnika. Lepiej zapłacić Valencii te 6 mln za ogranie zawodnika niż potem 40 w przypadku, gdy będzie się chciało go odkupić

Odnośnik do komentarza

Ale jakie tu porozumienie, skoro kluby wiszą dwustu piłkarzom w sumie 50 milionów euro? Piłkarze sami sobie tych długów przecież nie umorzą, a prawie połowa z 42 profesjonalnych klubów stoi na krawędzi bankructwa i zapewne to one maja kłopoty z płatnościami. I kto wie czy żeby im pomóc, nie trzeba będzie np. renegocjować kontraktów telewizyjnych, a z kolei na to Barcelona i Real nie pójdą.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...