Skocz do zawartości

Liga hiszpańska (Liga BBVA)


Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe, że masz rację. Tylko nie sposób oceniać ligę i jej mecze w oderwaniu od faworytów. Weźmy przykładowy mecz Everton - Chelsea. załóżmy, że to mniej więcej odpowiednik Villareal - Real Madryt. Znalazłem to http://fussball.wettpoint.com/en/h2h/757-764.html- weźmy mecze, które odbywały się w 2010 i dalej, wtedy mamy statystykę 6 zwycięstw Realu, 3 remisy, 0 zwycięstw Villareal (dalekosiężna statystyka wcale nie jest bardziej korzystna dla Villarealu). Everton z Chelsea 6 razy wygrał, 7 razy przegrał i 2 razy zremisował. Ale chyba udowadniam coś, co każdy intuicyjnie wie, mój punkt jest taki, że teraz kiedy oglądam mecz Everton(11 w poprz sezonie) - Stoke(9) to wiem, że oglądam dwie drużyny, które są groźne dla każdej drużyny w Premier League. Kiedy oglądam Villareal(6) - Rayo(11) to tak, jakbym oglądał mecz przystawek. Oczywiście kibicowanie jakiejś drużynie to coś zupełnie innego, ale kiedy mam wybrać ligę, której 'kibicuję' to wolę taką, która nie tylko jest na najwyższym poziomie, ale też taką, w której coś się dzieje. To chyba ta sama zasada, przez którą wolę zagrać w fifę z kimś, z kim się muszę zdrowo namęczyć, żeby wygrać, zamiast z przysłowiowym młodszym kuzynem, któremu z litości nie wbiję 8-0 do przerwy.

Odnośnik do komentarza

Dlatego napisalem, zeby odrzucic mecze Barcy / Realu, bo one zaburzaja ten pseudo rozklad normalny :> Pomiedzy pozostalymi druzynami juz takiej zaleznosci nie znajdziesz :)

 

Co do komentarza odnosnie przyslowiowego meczu Villarreal-Rayo i nazywania go meczem przystawek - wydaje mi sie, ze poziom sportowy jest podobny. A ze pilkarze mniej znani - to wynika z kasy, jaka jest pompowana do druzyn La Liga i Premiership.

Odnośnik do komentarza

Przystawka była porównaniem do meczów przeciwko Realowi i Barcy (bo pisałem ogólnie o tym, że nie da się oceniać ligi w oderwaniu od czołowych drużyn), nie chodziło mi o ujmowanie talentu sportowego zarówno Rayo jak i Villarealowi. Nie oglądałem żadnej z tych drużyn od dość dawna i poza efemem styczność z ligą hiszpańską mam niewielką, staram się zobrazować, że nie dlatego 'bo nie', tylko z właśnie powyższych powodów. Nie zakładam, że mecz Rayo - Villareal będzie gorszy sportowo czy nawet mniej atrakcyjny jako pojedynek dwóch drużyn. Chodziło mi o to, że są mniej atrakcyjne jako pojedynek ligowy.

Odnośnik do komentarza

http://www.bbc.com/sport/0/football/35021767

 

To, że taka sytuacja miała miejsce już po 13. kolejce świadczy o tym, że liga angielska jest bardziej wyrównana. No i Feno, nie ma co mówić - w ten weekend włączając mecz Sunderland (19.) - Watford (10.) na 90% nie można się obawiać o brak emocji na boisku (nie przeczę, że zdarzają się mecze, których się nie da oglądać ;) ), w przeciwieństwie do Levante - Granada.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Pełne oświadczenie FIFA:

 

 

Komitet Dyscyplinarny FIFA ukarał hiszpańskie kluby Atlético Madryt i Real Madryt za naruszenia odnośnie do międzynarodowych transferów i rejestracji zawodników poniżej 18. roku życia.

Okazało się, że oba kluby naruszyły różne artykuły dotyczące międzynarodowych transferów i pierwszej rejestracji małoletnich zawodników, jak i artykuły odnoszące się do rejestracji i uczestnictwa pewnych zawodników w rozgrywkach. (...)

Oba kluby otrzymują transferowy zakaz, który uniemożliwia im rejestrowanie jakiegokolwiek zawodnika na poziomach narodowym i międzynarodowym w dwóch kompletnych i następujących po sobie okresach rejestrach, za naruszenie artykułów 5., 9., 19., 19bis., jak i aneksów 2. i 3. do Regulacji Statusu i Transferu Zawodników (dalej zwanych „Regulacjami”). Zakaz transferowy - który w ogóle nie obejmuje obecnego okienka, ponieważ zostało ono otwarte zanim ogłoszono te decyzje – dotyczy każdego klubu jako całości - z wyłączeniem sekcji żeńskich, futsalu i drużyn piłki plażowej – i nie zakazuje opuszczania klubu przez zawodników.

Dodatkowo Atlético Madryt i Real Madryt zostały odpowiednie ukarane karami w wysokości 900 tysięcy i 360 tysięcy franków szwajcarskich oraz otrzymały reprymendy i dostały 90 dni, w czasie których mają uregulować sytuację wszystkich zaangażowanych w tę sprawę małoletnich zawodników.

Decyzje, które zostały przekazane obu stronom dzisiaj, podjęto na podstawie określonych elementów w każdej sprawie. Wynikają one ze śledztwa początkowo przeprowadzonego przez FIFA Transfer Matching System GmbH (FIFA TMS), a następnie prowadzonego przez Komitet Dyscyplinarny FIFA. Śledztwa obejmują małoletnich zawodników, którzy byli zaangażowani i uczestniczyli w rozgrywkach w barwach obu klubów w różnych okresach w latach 2007-2014 w Atlético Madryt i latach 2005-2014 w Realu Madryt.

FIFA ciężko pracuje nad tym, żeby chronić prawa zawodników poniżej 18. roku życia - niezależnie od płci i poziomu. Robi to poprzez narzucanie przepisów zakazujących transferów małoletnich zawodników i pierwszej rejestracji małoletnich w innym kraju, poza określonymi okolicznościami (artykuł 19. Regulacji), które muszą być zaakceptowane przez podkomitet wyznaczany przez Komitet Statusu Zawodników. Artykuły dotyczące ochrony małoletnich muszą być ściśle przestrzegane. Potwierdzano to wiele razy przez Sportowy Sąd Arbitrażowy. Otwieranie drzwi na wyjątki od tych ostrożnie sporządzonych i zawartych w Regulacjach prowadziłoby nieuchronnie do omijania tych przepisów.

Internetowy Transfer Matching System (TMS) jest kluczową platformą przy monitorowaniu międzynarodowego rynku transferowego, która zapewnia wypełnianie przepisów oraz promuje przejrzystość i uczciwe praktyki.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...