Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz poprawiam Grzelaka - zmniejszyłem mu finishing, long shots i crossing o 1, za to zwiększyłem siłę do 16 i grę głową do 13

Napiszę tutaj moją propozycję co do wymienionych przez Ciebie umiejętności:

wykańczanie akcji - 12/13

strzały z dystansu - 12

podania - 12

rzuty karne - 15/16

siła - 14/15

 

I dla przykładu Brożek, do którego porównałeś Grzelaka:

wykańczanie akcji - 16

strzały z dystansu - 14

drybling - 12

technika - 12/13

szybkość - 15

przyśpieszenie - 15

 

No i jeszcze Chinyama:

wykańczanie akcji - 11

strzały z dystansu - 11

technika - 13

rzuty karne - 14

współpraca - 7

gra głową - 12

drybling - 14

siła - 16/17

szybkość - 15

 

A na koniec Lewandowski:

wykańczanie akcji - 15

gra głową - 14

ustawianie się - 14

przewidywanie - 15

siła - 15

błyskotliwość - 14

technika - 13

drybling - 13

Odnośnik do komentarza
Teraz poprawiam Grzelaka - zmniejszyłem mu finishing, long shots i crossing o 1, za to zwiększyłem siłę do 16 i grę głową do 13

Napiszę tutaj moją propozycję co do wymienionych przez Ciebie umiejętności:

wykańczanie akcji - 12/13

strzały z dystansu - 12

podania - 12

rzuty karne - 15/16

siła - 14/15

 

I dla przykładu Brożek, do którego porównałeś Grzelaka:

wykańczanie akcji - 16

strzały z dystansu - 14

drybling - 12

technika - 12/13

szybkość - 15

przyśpieszenie - 15

 

No i jeszcze Chinyama:

wykańczanie akcji - 11

strzały z dystansu - 11

technika - 13

rzuty karne - 14

współpraca - 7

gra głową - 12

drybling - 14

siła - 16/17

szybkość - 15

 

A na koniec Lewandowski:

wykańczanie akcji - 15

gra głową - 14

ustawianie się - 14

przewidywanie - 15

siła - 15

błyskotliwość - 14

technika - 13

drybling - 13

 

Brożka nie robię, ale uważam że jest dobrze zrobiony. Pamiętaj, że atrybuty mają być w odniesieniu do najlepszych piłkarzy na świecie, na nie w naszej lidze.

 

Grzelak:

wykańczanie akcji - 12

strzały z dystansu - 10 (widziałeś ostatnio bramkę Grzelaka z dystansu?)

podania - 12

rzuty karne - 14

siła - 16

 

 

Chini:

wykańczanie akcji - 10

strzały z dystansu - 12

technika - 12

rzuty karne - 14

współpraca - 8

gra głową - 11

drybling - 12

siła - 17

szybkość - 15

podania - 7

composure - 8

consistency - 10

 

Zmieniłem też rolę Muszyńskiego - od teraz, zgodnie z rzeczywistością będzie trenerem bramkarzy (MESA).

Odnośnik do komentarza
Ustawię Szałachowi kontuzję - pęknięcie golenii. Tak żeby w grze nie było za łatwo :)

 

To jest już chyba kontuzja, której doznał w trakcie sezonu...

 

Niby tak, ale z jej powodu pół sezonu mu wypadło. Najpierw leczył jedną kontuzję, zagrał klika spotkań i znowu uraz.

Odnośnik do komentarza
Ustawię Szałachowi kontuzję - pęknięcie golenii. Tak żeby w grze nie było za łatwo :)

 

To jest już chyba kontuzja, której doznał w trakcie sezonu...

 

Niby tak, ale z jej powodu pół sezonu mu wypadło. Najpierw leczył jedną kontuzję, zagrał klika spotkań i znowu uraz.

 

A kiedy te wszystkie zmiany będą uwzględnione?

Odnośnik do komentarza
Ustawię Szałachowi kontuzję - pęknięcie golenii. Tak żeby w grze nie było za łatwo :)

 

To jest już chyba kontuzja, której doznał w trakcie sezonu...

 

Niby tak, ale z jej powodu pół sezonu mu wypadło. Najpierw leczył jedną kontuzję, zagrał klika spotkań i znowu uraz.

 

Jeśli nie miał jej na początku sezonu, nie dodawaj jej. Możesz mu zrobić większą podatność na kontuzje (i tak chyba na to zasługuje, więcej się leczy niż gra, odkąd przyszedł do Legii); jeśli to ta sama kontuzja, możesz też mu ją ustawić jako powtarzającą się.

Odnośnik do komentarza
Ustawię Szałachowi kontuzję - pęknięcie golenii. Tak żeby w grze nie było za łatwo :)

 

To jest już chyba kontuzja, której doznał w trakcie sezonu...

 

Niby tak, ale z jej powodu pół sezonu mu wypadło. Najpierw leczył jedną kontuzję, zagrał klika spotkań i znowu uraz.

 

Jeśli nie miał jej na początku sezonu, nie dodawaj jej. Możesz mu zrobić większą podatność na kontuzje (i tak chyba na to zasługuje, więcej się leczy niż gra, odkąd przyszedł do Legii); jeśli to ta sama kontuzja, możesz też mu ją ustawić jako powtarzającą się.

 

OK. Szałach zdrowy jak ryba.

Odnośnik do komentarza
Co do Descargi to CA ma 120, więc na średnim poziomie. Ma bardzo wysoką podatność na kontuzje, a więc to się zgadza. Co do oceny rzeczywistych umiejętnosći to na razie trzeba poczekać.

Descarga, Arru absolutny max to CA100. Potencjał większy niż 100 to będzie bardzo mocne przegięcie. Porównaj tych "gwiazdorów" z innymi, którzy tyle grają co oni w Ekstraklasie, nie wspominając o formie.

CA120 to nie jest średni poziom :x , tyle może dostać zawodnik zaliczający dobre lub bardzo dobre występy w klubie z czołówki naszej ligi.

Porównaj sobie rezerwy Legi z rezerwami Lecha lub Wisły (bardzo dobrze zrobionych). Jeśli ktoś gra piach w lidze lub błąka się tylko w rezerwach nie wspominając o kontuzjach to jak może mieć CA>100?

Najskuteczniejszym obecnie zawodnikiem MESA jest Kamil Biliński ze Śląska, który o CA100 może pomarzyć (kolega Arru tylko 4 bramki, Descarga ledwo 2 mecze).

Odnośnik do komentarza
Co do Descargi to CA ma 120, więc na średnim poziomie. Ma bardzo wysoką podatność na kontuzje, a więc to się zgadza. Co do oceny rzeczywistych umiejętnosći to na razie trzeba poczekać.

Descarga, Arru absolutny max to CA100. Potencjał większy niż 100 to będzie bardzo mocne przegięcie. Porównaj tych "gwiazdorów" z innymi, którzy tyle grają co oni w Ekstraklasie, nie wspominając o formie.

CA120 to nie jest średni poziom :x , tyle może dostać zawodnik zaliczający dobre lub bardzo dobre występy w klubie z czołówki naszej ligi.

Porównaj sobie rezerwy Legi z rezerwami Lecha lub Wisły (bardzo dobrze zrobionych). Jeśli ktoś gra piach w lidze lub błąka się tylko w rezerwach nie wspominając o kontuzjach to jak może mieć CA>100?

Najskuteczniejszym obecnie zawodnikiem MESA jest Kamil Biliński ze Śląska, który o CA100 może pomarzyć (kolega Arru tylko 4 bramki, Descarga ledwo 2 mecze).

 

Zacznę od Arruabarreny - piłkarz rzeczywiście się w (L) nie sprawdza, dlatego trochę zmniejszyłem mu CA i finishing. Jednak całkowicie go osłabić po zaledwie kilku mesiącach nie można - na swoje atrybuty zapracował w II lidze hiszpańskiej. Są jeszcze 2 tygodnie do oddania patcha - jeśli przez ten czas nic nie pokże, to CA pójdzie jeszcze w dół.

 

Co do Descargi - ten facet rozegrał około 300 spotkań w Hiszpanii, był kapitanem Levante i na swoje atrybuty zasłużył. CA zostało i tak mu pojechane w dół po przyjściu do Legii, podobnie jak ambition, czy adaptibility. To że Rysiek Szul nie potrafi nikogo przygotować fizycznie, to nie wina Inakiego Descargi. Ma zwiększoną podatność na kontuzję, co powinno obrazować jego sytuację. O zmianie CA pogadamy, gdy zagra kilka meczy - jeśli się okaże, że już nie jest w stanie grać na wysokim poziomie, to oczywiście CA pójdzie w dół. Kończmy temat Hiszpanów.

 

Ale dzięki za komentarz ;P

Odnośnik do komentarza
Dowhań miał 20/20 szkolenie bramkarzy i z tym się całkowicie zgadzam. Dlatego też Legia bramkarzami stoi. (Bardzo dobry Mucha, solidny Skaba, nieobecny (na razie) Machnowski, bardzo utalentowany Osuch i utalentowany Skrzyński.

20 wydaje się minimalnie przesadzone, ale jak jeszcze był na Konwiktorskiej, to na formę bramkarzy też raczej nie można było narzekać. dodatkowo prawie 20 lat spędził w Polonii i fajnie jakby to miał w zakładce historia uwzględnione - odezwij się na PW, to podeślę statystyki jego kariery piłkarskiej i trenerskiej w Polonii.

 

Kamiński - CA z 50 do 65; PA z -6 do -7 (reprezentant Polski do lat 18, podobno wielki talent, razem z Borysiukiem występuje w kadrze młodzieżowej, Jóźwiak opisywał go jako najbardziej utalentowanego zawodnika z tegorocznego zaciągu)

talent wielki, był zrobiony już w tamtym roku, ale poprzedni researcher w ramach 'aktualizacji' wywalił go i zrobił Kamińskiego zupełnie od nowa i skasował starego... (z Koziarą podobnie, ale usunięty został ten niepotrzebny dubel) pozycja to zdecydowanie AMC, potencjał -7 albo nawet i -8 (u mnie w pliku taki był, jak chcesz to mogę podesłać jak wyglądał gdy go oddawałem), no i wysoki atrybut techniki. to, że przeszedł do Legii, to już osobna opowieść na temat różnych menago, rodziców, traktowania juniorów w Polonii itp.

 

Piotr Rocki

 

Zmieniłem kluby które nielubi (czyli (L), zastanawiam się czemu tam jest, obniżyłem do 5/20 - może ma jakąś jednak zadrę w sercu przez "babcię"??)

jak to mówią - to było dawno i nieprawda ;) od momentu przejścia do Legii na każdym kroku robił wszystko, żeby na K6 ludzie przestali go mile wspominać, puścili w niepamięć dentystyczne legendy itd. uczynił to zresztą wyjątkowo skutecznie.

 

 

Z Hiszpanów, to trzeba porządek z Astizem zrobić. Resztę ciężko oceniać (wiadomo, że w dół, ale konkretne atrybuty to już większa zagadka), Astiz wiadomo co potrafi i można go opracować adekwatnie do umiejętności (no i wywalić te 0, które się zamieniają w 17-18 :])

Odnośnik do komentarza

Inaki Astiz

 

-poprawiłem długość kontraktu

-dodałem Osasunę jako ulubione kluby

-atrybuty:

 

technika - 14 -> jak dla mnie chyba ciut za dużo, max 12

corners - 0 -> proponuję ustawić z 7, żeby się nie zdarzyło w meczach że DC wykonuje kornery

tacling - 11 -> zwiększe do 12-13

free kicks 0 -> to samo co z kornerami

flair - 0 -> z 11

 

Kamiński - CA z 50 do 65; PA z -6 do -7 (reprezentant Polski do lat 18, podobno wielki talent, razem z Borysiukiem występuje w kadrze młodzieżowej, Jóźwiak opisywał go jako najbardziej utalentowanego zawodnika z tegorocznego zaciągu)

talent wielki, był zrobiony już w tamtym roku, ale poprzedni researcher w ramach 'aktualizacji' wywalił go i zrobił Kamińskiego zupełnie od nowa i skasował starego... (z Koziarą podobnie, ale usunięty został ten niepotrzebny dubel) pozycja to zdecydowanie AMC, potencjał -7 albo nawet i -8 (u mnie w pliku taki był, jak chcesz to mogę podesłać jak wyglądał gdy go oddawałem), no i wysoki atrybut techniki. to, że przeszedł do Legii, to już osobna opowieść na temat różnych menago, rodziców, traktowania juniorów w Polonii itp.

 

Z tym Kamińskim to mam ból głowy - widziałem jego kilka meczy (szczególnie w reprze) to nawet Borysiuk się chowa - chłopak rozgrywa, imponuje techniką, sporo bramek strzela - przypomina mi Radka Majewskiego. Ma błysk. Ale zastanawiam się czemu Janek Urban nie dał mu jeszcze szansy w Legii (skoro Jóźwiak gadał, że musieli zapłacić 300 tys. zł ekwiwalentu) ?

Odnośnik do komentarza
Bo to chyba chłopak z tegorocznego naboru. Trudno żeby już grał, nawet w PE...

 

To nie miejsce na takie dyskusje, ale Rybus debiutował bodaj 2 miesiące po podpisaniu kontraktu (w międzyczasie miał jeszcze kontuzję). Dlatego zostawię Patrykowi potencjał -7, dopiero jak się pokaże (jeżeli się pokaże) może zwiększę. Ustawiłem mu CA 80 oraz kilka atrybutów: technikę, błyskotliwość, drybling i kilka innych technicznych w granicach od 2 do 12.

Odnośnik do komentarza

ledwo 17 lat, ponadto kwestie fizyczne. już ja widzę jakby go jakieś ligowe drwale potraktowały. dodatkowo nie złapał w okresie przygotowawczym jakiejś kontuzji? poza tym wystawienie kolejnego nastolatka byłoby swoistym wotum nieufności Urbana wobec polityki transferowej klubu i tego jakich doświadczonych zawodników się ściąga.

 

poprawka: Koziara i Kamiński mieli po -7. wymienione przez Ciebie atrybuty były na odpowiednio wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
ledwo 17 lat, ponadto kwestie fizyczne. już ja widzę jakby go jakieś ligowe drwale potraktowały. dodatkowo nie złapał w okresie przygotowawczym jakiejś kontuzji? poza tym wystawienie kolejnego nastolatka byłoby swoistym wotum nieufności Urbana wobec polityki transferowej klubu i tego jakich doświadczonych zawodników się ściąga.

 

poprawka: Koziara i Kamiński mieli po -7. wymienione przez Ciebie atrybuty były na odpowiednio wysokim poziomie.

 

Koziara ma -6, w barwach (L) w MESA jeszcze nie pokazał niczego szczególnego. Chcę by tylko najbardziej wyróżniający się młodzi zawodnicy mieli -7 (Rybus, Kamiński, Osuch, Stoch)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...