Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

...ale Descarga to poziomy MESA? poza tym na jakiej podstawie tak twierdzisz skoro w naszej lidze rozegrał paręnaście minut?

właśnie dlatego. Jeśli uważasz, że jest lepszy od dziadków grających w Ekstraklasie to czemu nie gra? Ktoś zrobił z niego wielką gwiazdę dając CA140. Ktoś puścił w necie jeden filmik i wszyscy nagle się nim podjarali.

Giza na pewno nie jest na poziomie I ligi. myślę, że zasługuje na umiejętności podobne choćby do Muszalika czy innego solidnego środkowego pomocnika.

Nigdy nic nie pokazał w Legii, wręcz ośmieszał się.

 

Co do Descargi to CA ma 120, więc na średnim poziomie. Ma bardzo wysoką podatność na kontuzje, a więc to się zgadza. Co do oceny rzeczywistych umiejętnosći to na razie trzeba poczekać.

 

Co do Gizy to umiejętności piłkarskie ma spore, jednak myślę nad znacznym obniżeniem atrybutów psychicznych...

Odnośnik do komentarza
Piotr Ściebura(DR/WBR, ew.DL/WBL)

 

Piotrka dodałem, ale w MESA chyba częściej gra na prawym skrzydle?

tak, zdecydowanie ale wiem, że na lewej też był kiedyś wystawiany. DR/WBR(20), DL/WBL max (5-10).

 

Jesteś tego pewien? Widziałem jego trzy mecze i grał na prawej pomocy. Ale uwzgłedniam twoje rady i dostanie takie pozycje.

 

P.S. Napisz na jakich pozycjach wg ciebie grają inni młodzi zawodnicy Legii - porównam to z moją wiedzą i mojego kolegi - dzięki temu może uda się zrobić to bardzo realnie.

 

Co do Gizy: zmniejszyłbym mu koncentrację, wykańczanie i opanowanie ;) I będzie dobrze odwzorowany.

 

I adaptację :D Już drugi sezon jest w (L) i ciągle się słyszy "Giza się jeszcze nie zaadaptował w Warszawie" :/

Odnośnik do komentarza

Pierwsze uwagi:

 

Chinyama:

+ szybkość i przyspieszenie po 2 punkty więcej (tak do 15-16), bardzo często wygrywał pojedynki biegowe z obrońcami

+ siła ok. 17, natural fitness także... Niepozorny, ale kawał chłopa to z niego jednak jest, przepchać się umiał

+ work rate w górę tak do ok. 15-16, bo dla niego mecz trwa 120 minut

 

- wykańczanie i opanowanie gruuubo w dół, Chiny wcale takim snajperem wyborowym jest, potrafił zmarnować wiele świetnych sytuacji. A staty ma dużo lepsze od Brożka

- teamwork 10... ja bym dał jeszcze niżej, bo nawet jak współpracował, to tylko po to, żeby się popisać

- strzały z dystansu: 16... Bez jaj...

- z tym dryblingiem (16) też przegięcie. Góra 14...

Odnośnik do komentarza
Jesteś tego pewien? Widziałem jego trzy mecze i grał na prawej pomocy. Ale uwzgłedniam twoje rady i dostanie takie pozycje.

taką mam wiedzę z lipca/sierpnia. Wtedy robiłem update polskiej bazy dla dawnego fmpoland. jeśli teraz gra na MR to tak ujmij + DR/WBR(natural)+ ew. DL/WBL

swoje uwagi naskrobałem na szybko bo dzisiaj mam mało czasu

Odnośnik do komentarza
Pierwsze uwagi:

 

Chinyama:

+ szybkość i przyspieszenie po 2 punkty więcej (tak do 15-16), bardzo często wygrywał pojedynki biegowe z obrońcami

+ siła ok. 17, natural fitness także... Niepozorny, ale kawał chłopa to z niego jednak jest, przepchać się umiał

+ work rate w górę tak do ok. 15-16, bo dla niego mecz trwa 120 minut

 

- wykańczanie i opanowanie gruuubo w dół, Chiny wcale takim snajperem wyborowym jest, potrafił zmarnować wiele świetnych sytuacji. A staty ma dużo lepsze od Brożka

- teamwork 10... ja bym dał jeszcze niżej, bo nawet jak współpracował, to tylko po to, żeby się popisać

- strzały z dystansu: 16... Bez jaj...

- z tym dryblingiem (16) też przegięcie. Góra 14...

 

Chini po moich modyfikacjach (CA na razie zostawiłem):

-przyspieszenie 16

-szybkość 15

-siła 17

-naturalna sprawność 15

-work rate 14

-teamwork 9

-wykańczanie 10

-opanowanie 8

-strzały z dystansu 12

-drybling 12

-podawanie 7 (u niego powinno nie być tego atrybutu... :P )

-gra głową 10

-technika 12

 

Jak myślicie?

 

 

 

Teraz zajęłem sie Ekwueme, który ma w 'realu' umiejętności na zaplecze ekstraklasy.

 

CA - miał 100, dostał 90; reputacja też trochę w dół (niegrał prawie cały rok)

 

Zmiana atrybutów:

 

-finishing - miał 12, dostał 8 (12->8)

-technique - miał 0, dostał 9 (0->9) - żeby nie zdarzyło się kiedyś tak jak w demie (9 - ponieważ Bronek ma 8, a on jest tyci lepszy technicznie)

-free kicks - 0->4 (jak wyżej)

 

Kamil Grosicki:

 

CA: miał 120 - zdecydowane przegięcie, od roku gra tylko w kasynie. Dzisiaj może dostać tylko max. 105

 

Pozycja domyślna: AMR

 

Zmiana atrybutów:

 

-przyspieszenie 20->17

-szybkość 20->17

-finishing 12->9 (pamiętam, że miał problem żeby trafić w piłkę, co dopiero w bramkę)

Odnośnik do komentarza

Grosicki powinien dostać

Profesjonalizm 1 - bez cienia dyskusji

Adaptability - nie więcej niż 5, jego niechęć do nauki francuskiego w Sionie była powszechnie znana

Do tego niskie - nie więcej niż 8-9 - Off the Ball, Positioning, Decisions, Anticipation (Stielike w Sionie określił go jako "niedorozwiniętego taktycznie", "tactically underdeveloped")

Odnośnik do komentarza
Co do Descargi to CA ma 120, więc na średnim poziomie. Ma bardzo wysoką podatność na kontuzje, a więc to się zgadza. Co do oceny rzeczywistych umiejętnosći to na razie trzeba poczekać.

To na prawdę bardzo dużo jak na zawodnika, który nawet nie miał okazji powalczyć o piłkę z innymi zawodnikami Ekstraklasy o CA>120. Ma 32 lata, jest po bardzo poważnym urazie, kolejnej kontuzji, słaba wydolność.

Odnośnik do komentarza
Grosicki powinien dostać

Profesjonalizm 1 - bez cienia dyskusji

Adaptability - nie więcej niż 5, jego niechęć do nauki francuskiego w Sionie była powszechnie znana

Do tego niskie - nie więcej niż 8-9 - Off the Ball, Positioning, Decisions, Anticipation (Stielike w Sionie określił go jako "niedorozwiniętego taktycznie", "tactically underdeveloped")

 

Dokłądnie tak go zrobiłem.

 

Następny do poprawki: Maciej Rybus

 

CA ma 105, zastanawiam się czy zmieniać

PA miał -6, dostał -7

 

W tym sezonie dużo gra w pierwszym składzie. Atrybutów mu nie będę na razie ruszał.

 

Za to pozycje dostał takie:

AML: 20/20

ML: 16/20

AMR: 14/20

MR: 9/20

 

Lepsza noga: LEWA (nie wiem jak można było mu wklepać prawą)

Uzupełniłem też miejsce urodzenia (Łowicz), Historię (Pelikan), oraz datę podpisania kontraktu z Legią.

Dodałem ulubione zagranie: Gets Into Opposition Area - czyli że często wbiega w pole karne rywali

Odnośnik do komentarza

Piotr Rocki

 

Zdecydowanie obniżył loty w tym sezonie.

 

CA w dól (110->105)

Zmieniłem kluby które nielubi (czyli (L), zastanawiam się czemu tam jest, obniżyłem do 5/20 - może ma jakąś jednak zadrę w sercu przez "babcię"??)

 

Pozycje wg mnie:

 

AML: 20/20

ML: 15/20

AMR: 10/20

SC: 15/20

AMC: 15/20

 

Atrybuty niektóre mocno w dół poszły:

 

-drybling (14->11)

-technika (13->10)

-free kicks (11->8)

-firts touch (14->11)

-crossing (13->10)

-gra głową(13->12)

-vision (14->9)

Odnośnik do komentarza
Z wywiadów, które czytałem, dowiedziałem się, iż Legia jest ulubionym klubem Rockiego i zawsze marzył, by kiedykolwiek tam zagrać. Dlatego dodawanie mu warszawskiego klubu w disliked jest dla mnie niezrozumiałe... :>

 

Każdy piłkarz tak mówi jak przychodzi do (L). Te 5/20 to ma choćby za ten gest któy pokazał gdy grał w Groclinie. Jeżeli jednak będziecie protestować to zmienię to...

Odnośnik do komentarza

Zależy, czy masz jakieś namacalne dowody na to. Ja osobiście robię to niezmiernie rzadko, i wyłącznie w reakcji na wypowiedzi w stylu "X to mój idol, staram się go naśladować na boisku, a on zostaje ze mną po treningach i razem ćwiczymy rzuty wolne jeszcze przez pół godziny". Teksty "X to fajny koleś" to za mało imho.

 

Edyta - Edson i Roger => rodacy za granicą zawsze będą trzymać się razem, ale to jeszcze nie oznacza jakichś super układów imo.

Odnośnik do komentarza

Pozmieniałem CA i PA poszczególnych piłkarzy MESY:

 

-Kozub - CA z 90 do 80, PA z -7 na -6 (ostatnio nic ciekawego nie pokazuje w meczach MESA)

-Osuch - CA 50, PA -7 (wychowanek z Młodych Wilków, najlepiej świadczy o jego potencjale wypowiedź Dowhania że będzie to pierwszy wychowanek Legii w bramce oraz jego ostatni mecz z Polonią Bytom gdzie zagrał fenomenalnie)

-Mikołajczak - CA z 95 do 85, PA z -7 do -6 (chyba już kariery wielkiej nie zrobi - dostawał od Urbana szanse, ale ich nie wykorzystał)

-Woźniak - PA z -7 do -6 (jeżeli on ma mieć PA -7 a Wysocki -6, to szkoda gadać. Na razie rezerwowy w MESA)

-Makles - PA z -6 do 80 (w szcytowym momencie kariery może zagra w II lidze... za słąby na MESA)

-Kamiński - CA z 50 do 65; PA z -6 do -7 (reprezentant Polski do lat 18, podobno wielki talent, razem z Borysiukiem występuje w kadrze młodzieżowej, Jóźwiak opisywał go jako najbardziej utalentowanego zawodnika z tegorocznego zaciągu)

-Zbozień - PA z -7 na -6 (nie jest to jakiś super talent, jedynie solidny zawodnik)

-Wysocki - CA 105, PA 130 (z całą pewnością kiedyś zastąpi Kiełbika i Wawrzyna na lewej obronie, jednak kariery na zachodzie nie zrobi)

 

Zależy, czy masz jakieś namacalne dowody na to. Ja osobiście robię to niezmiernie rzadko, i wyłącznie w reakcji na wypowiedzi w stylu "X to mój idol, staram się go naśladować na boisku, a on zostaje ze mną po treningach i razem ćwiczymy rzuty wolne jeszcze przez pół godziny". Teksty "X to fajny koleś" to za mało imho.

 

Edyta - Edson i Roger => rodacy za granicą zawsze będą trzymać się razem, ale to jeszcze nie oznacza jakichś super układów imo.

 

Ok, czyli jedynie mogę zrobić relacje Borysiuk - Vuko. Z tymi obcokrajowcami to masz rację.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...