Skocz do zawartości

Legia Warszawa w FM 2009


MarioWO(L)F

Rekomendowane odpowiedzi

1. Co zrobić z Rogerem Guerreiro żeby zmniejszyć zainteresowanie nim w grze? Mniejszą reputację dać?

2. Co zrobić z Choto, który w FMie zawsze odchodzi w pierwszym oknie transferowym, a tak naprawdę to w Legii gra już wiele lat i jeszcze raczej trochę pogra - jest jednym z nielicznych graczy którym się niespieszy z transferem.

3. Obniżyć trochę reputacje i CA Iwańskiego czy nie?

4. Jaki dalibyście CA i potencjał Rzeźniczakowi? Wg mnie powinien mieć trochę lepszy niż obecnie, w końcu gdy jest zdrowy to zawsze gra w podstawowym składzie i mimo młodego wieku ma już ok. 100 występów w ekstraklasie.

 

Proszę o rady doświadczonych reasercherów i graczy.

 

Mario-Ty jesteś researcherem Legii? Bo nie rozumiem jak niby wprowadzasz te zmiany na bieżąco, baza danych chyba już dawno jest gotowa, poprawcie mnie jeśli się mylę.

 

W grudniu ma wyjść patch.

Odnośnik do komentarza

1. Zdecydowanie reputację mu obniż, nie wiem, ile teraz ma, ale na pewno dostałeś wytyczne od Krzyśka, jak to powinno być robione. Poza tym on akurat prosi się o stonowanie profilu.

2. Też reputacja plus wysokie Loyalty.

4. Rzeźniczaka trzeba bardzo starannie zrobić - z jednej strony ma talent, z drugiej - gra bardzo nierówno, więc dałbym mu niskie Consistency. Dla mnie to solidny ligowiec, ale nie wiem, czy materiał na reprezentanta. Dałbym mu PA nie wyższe niż 130, gdybym go robił, CA 115-120 - przy czym mówię to jaki okazjonalny telewizyjny kibic Legii. 140 to poziom gwiazdy ekstraklasy, solidnego reprezentanta, meczowej szesnastki zespołu z dolnej połowy tabeli angielskiej Premiership.

Odnośnik do komentarza
1. Reputacja, ca, umiejetnosci.

2. Loyality.

3. IMO może zostać, chyba najlepiej gra obecnie w Legii.

4. To Twoja decycja ;)

 

Rogerowi zmniejszyłem World Reputation ze 120 ( :o ) do 100

Iwańskiemu zmniejszyłem World Reputation ze 110 do 95

Choto zmniejszyłem World Reputation ze 100 do 85

 

Rzeźniczakowi dałem CA 105, a PA 125.

 

A i jeszcze jedno: wolicie żeby w grze było wyświetlane Guerreiro, Roger czy Roger Guerreiro (a może Perejro :keke: ). Osobiście uważam że najlepiej był Roger, chociaż w tym sezonie ma na koszulkach Guerreiro.

Odnośnik do komentarza

A co z panem Arułacośtamem? Sosenka, do pary z Grzelakiem, ale Bartek jest od niego sporo lepszy. A w FMie Aruła bije go o głowę (czy tam gałąź...).

 

A, i czemu pan Mirek jest dyrektorem, a nie dyrektorem sportowym?

 

Edyta mówi, że można też dodać kochanych panów właścicieli do staffu...

Odnośnik do komentarza
A co z panem Arułacośtamem? Sosenka, do pary z Grzelakiem, ale Bartek jest od niego sporo lepszy. A w FMie Aruła bije go o głowę (czy tam gałąź...).

 

Obniżyć adaptability do niskiego poziomu, reszty nie ruszać, dzięki temu w grze dość szybko będzie niezadowolony i zacznie grać ( a raczej nie grać) tak jak w rzeczywistości.

 

Poza tym, radziłbym się dwa razy zastanowić nad obniżaniem reputacji polskich piłkarzy, bo ma to szersze skutki, niż tylko obniżenie zainteresowania, np: spowoduje obniżenie ceny piłkarza i transfer za grosze do jakiegoś słabego klubu.

 

Co do obniżania atrybutów legionistów, to żebyśmy nie przegieli w drugą stronę. Dobrze by bylo abyśmy się nad każdym atrybutem z osobna zastanowili, a nie robli "masowkę" typu PA/CA "iksinskiego" w dół o 20 pkt.

 

Moja rada - po pierwsze nie szkodzić.

Odnośnik do komentarza
A co z panem Arułacośtamem? Sosenka, do pary z Grzelakiem, ale Bartek jest od niego sporo lepszy. A w FMie Aruła bije go o głowę (czy tam gałąź...).

 

Obniżyć adaptability do niskiego poziomu, reszty nie ruszać, dzięki temu w grze dość szybko będzie niezadowolony i zacznie grać ( a raczej nie grać) tak jak w rzeczywistości.

 

Poza tym, radziłbym się dwa razy zastanowić nad obniżaniem reputacji polskich piłkarzy, bo ma to szersze skutki, niż tylko obniżenie zainteresowania, np: spowoduje obniżenie ceny piłkarza i transfer za grosze do jakiegoś słabego klubu.

 

Co do obniżania atrybutów legionistów, to żebyśmy nie przegieli w drugą stronę. Dobrze by bylo abyśmy się nad każdym atrybutem z osobna zastanowili, a nie robli "masowkę" typu PA/CA "iksinskiego" w dół o 20 pkt.

 

Moja rada - po pierwsze nie szkodzić.

 

Arru ma adaptability 5, zmniejszyłem mu też finishing trochę.

 

Kiełbowicz dostał trochę słabsze atrybuty (szybkość, przyspieszenie oraz drybling)

Odnośnik do komentarza
No ale to jednak jest Brazylijczyk, powinniśmy chyba trzymać się brazylijskiej konwencji :-k Z drugiej strony, skoro ma Guerreiro na plecach - ale z trzeciej, nikt o nim nie mówi Guerreiro, a wszyscy Roger.

Brazylijska konwencja jest dość zróżnicowana, bo z jednej strony mamy Ronaldo, Pelé, Lúcio, z drugiej zaś jest Roberto Carlos, Rogério Ceni czy Flávio Conceição. Dwuwyrazowe pseudonimy mają piłkarze, gdy jednowyrazowy byłby zbyt pospolity i byłby możliwy do pomylenia z innym, vide Juninho Paulista i Juninho Pernambucano. A ponieważ chyba drugiego piłkarza, tym bardziej brazylijskiego, o pseudonimie "Roger" nie ma, taki Common Name byłby najodpowiedniejszy.

Odnośnik do komentarza

Piłkarze z potencjałem -8:

Ariel Borysiuk

 

Piłkarze z potencjałem -7:

Kamiński

Rybus

Osuch

Stoch

 

Polepszyłem też PA Rzeźnika - trochę za słaby był.

 

No ale to jednak jest Brazylijczyk, powinniśmy chyba trzymać się brazylijskiej konwencji :-k Z drugiej strony, skoro ma Guerreiro na plecach - ale z trzeciej, nikt o nim nie mówi Guerreiro, a wszyscy Roger.

Brazylijska konwencja jest dość zróżnicowana, bo z jednej strony mamy Ronaldo, Pelé, Lúcio, z drugiej zaś jest Roberto Carlos, Rogério Ceni czy Flávio Conceição. Dwuwyrazowe pseudonimy mają piłkarze, gdy jednowyrazowy byłby zbyt pospolity i byłby możliwy do pomylenia z innym, vide Juninho Paulista i Juninho Pernambucano. A ponieważ chyba drugiego piłkarza, tym bardziej brazylijskiego, o pseudonimie "Roger" nie ma, taki Common Name byłby najodpowiedniejszy.

 

Na chwilę bieżąco jest Roger, ponieważ większość kibiców tak go kojarzy.

Odnośnik do komentarza

A tak bardziej konkretnie z tego o czym jeszcze nie było mowy:

 

1. Iwański - nie mam gry przed sobą ale pamiętam że szybkość i przyspieszenie były trochę za wysokie (15? coś w tym stylu) Iwański to szybkościowo klasa Stilica, nie jest to jego mocna strona. Pamiętam że bardzo wysokie mial Fisishing i composure, wyższe od większości naszych topowych napastników, a to spora przesada. Pozostale atrybuty na upartego mogą zostać. Legia gra techniczną piłkę, Iwański zagrywa sporo prostopadłych podań, gra efektywnie, tak więc wysokie atrybuty podań, decyzji czy kreatywnośći są moim zdaniem ok.

 

2. J. Uraban- W demie z tego co pamiętam Legia gra dwoma napastnikami, aby bylo realniej trzeba zmienić ulubioną taktykę Urbana na 4-5-1, 4-1-4-1, lub 4-3-3. Którą konkretnie -nie wiem, temat do dyskusji...

 

3. Zwiększyłbym atrybut zwinności Radovicia, Szałacha i może jeszcze kogoś o 3-4 tak by były porównywalne z dryblingiem, nie wiem czemu większość naszych dryblerów ma go w bazie w okolicah 10. To jest zasadne jak mamy jakiegoś kloca na skrzydle, Szałach jest raczej niski, Radovic trochę wyższy ale na boisku porusza się zwinnie.

Odnośnik do komentarza
A tak bardziej konkretnie z tego o czym jeszcze nie było mowy:

 

1. Iwański - nie mam gry przed sobą ale pamiętam że szybkość i przyspieszenie były trochę za wysokie (15? coś w tym stylu) Iwański to szybkościowo klasa Stilica, nie jest to jego mocna strona. Pamiętam że bardzo wysokie mial Fisishing i composure, wyższe od większości naszych topowych napastników, a to spora przesada. Pozostale atrybuty na upartego mogą zostać. Legia gra techniczną piłkę, Iwański zagrywa sporo prostopadłych podań, gra efektywnie, tak więc wysokie atrybuty podań, decyzji czy kreatywnośći są moim zdaniem ok.

 

2. J. Uraban- W demie z tego co pamiętam Legia gra dwoma napastnikami, aby bylo realniej trzeba zmienić ulubioną taktykę Urbana na 4-5-1, 4-1-4-1, lub 4-3-3. Którą konkretnie -nie wiem, temat do dyskusji...

 

3. Zwiększyłbym atrybut zwinności Radovicia, Szałacha i może jeszcze kogoś o 3-4 tak by były porównywalne z dryblingiem, nie wiem czemu większość naszych dryblerów ma go w bazie w okolicah 10. To jest zasadne jak mamy jakiegoś kloca na skrzydle, Szałach jest raczej niski, Radovic trochę wyższy ale na boisku porusza się zwinnie.

 

Iwański ma finishing 12, przyspieszenie 14, szybkość 13, composure 13

 

Urbana, jak i taktykę preferowaną przez (L) oczywiście poprawię

 

Rado i Szałachowi zwiększyłem Agility z 10 do 12 - podoba się? :keke:

Odnośnik do komentarza
Rado i Szałachowi zwiększyłem Agility z 10 do 12 - podoba się?

 

Podoba :)

 

Urbana, jak i taktykę preferowaną przez (L) oczywiście poprawię

 

A która z trzech zproponowanych przeze mnie, tobie sie podoba?

 

Iwański ma finishing 12, przyspieszenie 14, szybkość 13, composure 13

 

Po poprawkach?

Odnośnik do komentarza
Rado i Szałachowi zwiększyłem Agility z 10 do 12 - podoba się?

 

Podoba :)

 

Urbana, jak i taktykę preferowaną przez (L) oczywiście poprawię

 

A która z trzech zproponowanych przeze mnie, tobie sie podoba?

 

Iwański ma finishing 12, przyspieszenie 14, szybkość 13, composure 13

 

Po poprawkach?

 

Nie, takie atrybuty już miał - sam nie wiem dlaczego w demie wyświetla mu tyle 16, skoro niema ani jednej.

 

Urban zdecydowanie stosuje taktykę 1-4-5-1, z dwoma ofensywnymi pomocnikami i jednym defensywnym.

 

 

Teraz poprawiam Grzelaka - zmniejszyłem mu finishing, long shots i crossing o 1, za to zwiększyłem siłę do 16 i grę głową do 13

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...