Skocz do zawartości

Czesław "nie umi" śpiewać :-)


T-m

Rekomendowane odpowiedzi

gra: FM 2008

ver.: 8.0.2.

database: medium

ligi: Anglia (Championship i wyższe), Francja (Ligue 2 i wyższe), Niemcy (RegioLiga i wyższe), Węgry (NBII i wyższe), Polandia (2. liga i wyższe), Hiszpania (Liga BBVA i wyższe), Szwajcaria (Challange League i wyższe)

fake: stary sVert

zasady: pełny zakres oszukiwania.

podejście do FM08: drugie

 

 

 

Nie mogłem na to patrzeć. Nie wiedziałem kompletnie co się dzieje. Parę dni temu tak ładnie graliśmy przeciwko Barcelonie i bramkę na 2:1 straciliśmy dopiero w końcówce meczu. A teraz? Teraz psia jego mać dostawałem od średniego Betisu już 1:4 i nic nie zapowiadało się na poprawę naszej gry. Sięgnąłem po papierosa. Naturalnie papierosa, w którym była guma, ponieważ nie wolno mi palić na ławce trenerskiej.

 

Niech to szlag. Mój asystent jednak źle dobrał gry towarzyskie. Trzeba było z Betisem grać na początku, bo teraz morale pójdzie w dół. A pójdzie, bo ich opiórkam jak bum cyk cyk. Zostanie mi jeden mecz na odbudowanie morale. Chyba wezmę ich na wódkę, żeby mieli karę.

 

Mecz się skończył. Idę do szatni.

Odnośnik do komentarza

Kadyks (hiszp. Cádiz ['kaðiθ], fen. גדר = Gadir, łac. Gades, arab. قادس = Qādis) – miasto w południowo-zachodniej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, stolica prowincji Kadyks. Położone na półwyspie oddzielającym odnogę Zatoki Kadyksu od Oceanu Atlantyckiego. Zamieszkuje je 155 tys. osób (1994).

 

Miasto portowe i handlowe, stocznia, przemysł metalowy i spożywczy. Szkoły wyższe, muzea, znany ośrodek turystyczny. Najstarsze miasto w Hiszpanii.

 

 

Przegląd kadry:

 

Bramkarze:

 

Pedro Contreras [ESP, 35 lat, 1/0, wyp. Betis] - weteran boisk hiszpańskich. Największy sukces, to jeden mecz w kadrze i to, że utrzymywał się przez parę lat w kadrze Realu Madryt. Ma umiejętności średnie, ale jak na drugą ligę powinno na ten sezon wystarczyć.

Prognoza: walka o pierwszą 11

 

Armando [ESP, 36 lat] - następny weteran, sercem w Cadiz - od sezonu 98/99 w kadrze i praktycznie cały czas z numerem 1. Raczej ostatni rok jego występów, bo nie mam ochoty inwestować w tego typu antyki.

Prognoza: walka o pierwszą 11

 

Reszta kadry bramkarzy:

David [ESP, 21] - młody, bez umiejętności, bez perspektyw.

Alejandro Limia [ARG, 32 lata] - moja największa zagwózdka, ciągle zastanawiam się czy nie będzie pierwszym bramkarzem, ale zawodził mnie w meczach przedsezonowych, więc aktualnie wylądował w drugiej drużynie.

Odnośnik do komentarza

Obrona:

 

Obrońcy Prawi:

 

Luciano Vella [ARG, 26 lat] - zdeterminowany, waleczny, szybki i małosamolubny. Reszta umiejętności bardzo przyzwoita.

 

Cristian [ESP, 25 lat] - dobre krycie, zdeterminowany, bardzo pracowity, waleczny, bardzo sprawny (3 odznaki skauta), wytrzymały. Dośrodkować też umie, ale bez szału.

 

Prognoza: Vella miałby miejsce w wyjściowej 11 w prawie każdym zespole w lidze, ale Cristian wyglądał zdecydowanie lepiej. Problem w tym, że Hiszpan mnie zawodził w meczach towarzyskich, więc wcale nie jest pewne, czy wybiegnie w wyjściowym składzie.

 

 

Obrońcy Lewi:

 

Raul Lopez [ESP, 30 lat] - waleczny, dobrze kryje i ma świetny odbiór, dobrze się ustawia. Byłby świetnym środkowym obrońcą, gdyby nie fakt, że nie umie skakać i grać głową. Na dodatek słabo dośrodkowuje, więc wielkiej kariery mu nie wróżę.

 

Eduardo [bRA, 18 lat, kadra u20] - przyjechał na testy i tak został. Bardzo wszechstronny, niczym się jak na razie nie wyróżnia, oprócz bramki samobójczej w debiucie przeciwko Betisowi. Ale mam nadzieję, że będzie z niego jeszcze pociecha.

 

Prognoza: Na początku sezonu Lopez będzie miał pewne miejsce, ale mam nadzieję, że z czasem Eduardo go wygryzie.

 

 

Obrońcy Sprawiedliwi:

 

Cesar Caneda [ESP, 29 lat] - bardzo dobrze kryje, odbiera piłkę, dobrze gra głową, potrafi się świetnie ustawiać. Moja gwiazda sprawiedliwych po środku.

 

Jose Julian De La Cuesta [COL, 24 lata, 7/0] - dobry w prawie wszystkim w obronie, świetny w niczym. Ale ma predyspozycje i szanse na rozwój, więc jestem bardziej zadowolony niż niezadowolony z jego pobytu w klubie.

 

Yago Yao [iVC, 27 lat] - mocno średni. I tyle.

Andres Fleuquin [ARG, 32 lata, 11/0] - Pan Argentyńczyk jest bardzo solidnym, a nawet rzekłbym, że bardzo dobrym obrońcą, tylko że chciałby być napastnikiem.

 

Abraham Paz [ESP, 28 lat] - to jeden z ostatnich momentów dla Paza, żeby udowodnić światu, że może grać na bardzo wysokim poziomie, nawet w reprezentacji.

 

Prognoza: Jak dla mnie to w tym momencie pewniakiem jest Caneda, a miejsce w wyjściowej jedenastce będą się bili pozostali trzej zawodnicy, bo Yao jest maskotką, a nie zawodnikiem.

Odnośnik do komentarza

Pomocnicy:

 

Defensywni pomocnicy:

 

Jose Juan Bezares [ESP, 26 lat] - wiele w życiu nie osiągnął i więcej pewnie nie osiągnie. Mocny średniak, chociaż trzeba docenić jego waleczność i pracowitość.

 

Da Mota [bRA/SUI, 18 lat, u20 BRA] - urodzony w Szwajcarii, grający dla Brazylii. Młody, dobry technicznie i mający spore perspektywy. Na dodatek przyszedł za darmo. Ma potencjał na bycie wielkim zawodnikiem.

 

Prognoza: Jeśli będę grał z defensywnym pomocnikiem, to w tym momencie numerem jeden jest Hiszpan, ale Da Mota ma wszystko, żeby go z czasem wygryźć.

 

 

Lewi pomocnicy:

 

Nano [ESP, 25 lat] - bardzo dynamiczny, bardzo dobry technicznie i świetnie dośrodkowujący zawodnik. Jeden z najlepszych, jakich posiadam w kadrze.

 

Gustavo Lopez [ARG, 34 lata, 37/4] - weteran boisk hiszpańskich. Będzie wsparciem dla Nano.

 

Prognoza: Nano to numer 1. I koniec prognoz.

 

 

Prawi pomocnicy:

 

Enrique [ESP, 30 lat] - ma 30 lat.

 

Libero Parri [ESP, 25 lat] - a ten 25. Ale za to umie grać trochę w piłkę.

 

Prognoza: Parri i Enrique są mniej więcej na jednym poziomie. Zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Odnośnik do komentarza

Środek pomocy:

 

Miguel Garcia [ESP, 27 lat] - dobry dziad, może grać też na lewej flance, tylko jego wyobrażenie o umiejętnościach jest tak samo wysokie, jak jego oczekiwania finansowe (zarabia ~20000 Ojro miesięcznie, chce zarabiać ~50000). Więc albo ulegnie, albo wyleci.

 

Pedro Mosquera [ESP, 19 lat, wyp. Real Madryt] - młody wilczek. Skauci mówią, że jest mega talentem, ja dam mu szanse pokazania tego na arenie drugiej ligi.

 

Lucas Lobos [ARG, 26 lat] - nasza pchełka. Mały, świetny pomocnik. Numer jeden na środku pomocy.

 

Matias Pavoni [ARG, 26 lat] - z Lobosem łączy go tylko kraj pochodzenia. A reszta? A reszta jest po prostu dużo słabsza.

 

Prognoza: Lobos to numer jeden. Wydaje mi się, że konkurencje może mu zrobić tylko Mosquera, ale wszyscy będą dostawać szanse gry, bo lubię mieć zawsze wypoczętych środkowych pomocników.

 

 

Napastnicy:

 

Alberto Bueno [ESP, 19 lat, wyp. Real Madryt] - drugi zawodnik Realu, który będzie w tym sezonie terminował w Kadyksie. Mam nadzieję, że opowieści o jego talencie nie są bardzo przesadzone i będę miał z niego pociechę.

 

Gaston Casas [ARG, 29 lat] - będąc na początku sezonu jedynym napastnikiem w składzie, nie miał pewnego miejsca w wyjściowej 11. ZapchajPanDziura.

 

Basile Carmeling [FRA, 20 lat, wyp. AS Nancy] - młody wilczek z Francji. Dobre wykończenie, dobra gra głową. Jest opanowany i silny. Ma rok na to, żeby mnie przekonać do tego, że dobrze zrobiłem ściągając go do siebie.

 

Dani [ESP, 25 lat, wyp. Betis] - wypożyczony z Betisu, podobno umie grać, ale Czesław podobno umie śpiewać, a ja tego nie widzę.

 

Prognoza: Bueno i Carmeling to dwaj najlepsi napastnicy w zespole. Ale nie wiem czy będą mi potrzebni dwaj napastnicy.

Odnośnik do komentarza
Mam nadzieję, że opowieści o jego talencie nie są bardzo przesadzone i będę miał z niego pociechę

 

U mnie w 2020 chyba jeden z najlepszych piłkarzy w grze, jeśli mnie pamięć nie myli ;) Wiem, że kilka razy strzelał mi gola.

 

A Carmeling też niezły, w 2010 był najlepszym zawodnikiem, którego mogłem ściągnąć do Lecha.

Odnośnik do komentarza

Liga BBVA 1/42

(-) Cadiz vs (-) R. Sociedad

 

Pierwszy mecz sezonu i od razu główny kandydat do awansu. Przy naszym upadłym morale niezbyt dobrze trafiliśmy, ale jeśli chcemy awansować, to trzeba wygrywać z każdym zawsze. Mecz zaczął się od naszych ataków, ale to Sociedad byli dwa razy bliżsi zdobycia bramki. Pierwsza połowa jednak zakończyła się bezbramkowym remisem.

 

Druga połowa to wielbłąd Canedy i bramka Skoubo już w 50 minucie. Niestety to nie był pierwszy błąd. W 70 Canedy popełnił drugi błąd i Sociedad podwyższył na 2:0 (druga bramka Skoubo). I tak też ten mecz się zakończył. Najgorsze w tym wszystkim było to, że zespół nie grał, tylko stał.

 

 

Cadiz 0:2 Sociedad

Odnośnik do komentarza

Początek sezonu mieliśmy zatem niezbyt wesoły. Prezes tylko westchnął, ale już ja wiem co takie westchnięcia oznaczają. Postanowiłem coś z tym fantem zrobić. Przede wszystkim rozpocząłem przemeblowanie. Mało ponętna sekretarka dostała zadanie zamieszczenia w Federacji informacji o poszukiwanym trenerze juniorów, trenerze pierwszego zespołu, trenerze siłowym i żonie dla mnie. Ostatnie nie jest konieczne, ale przydałoby się.

 

Kolejna potyczka czekała nas z zespołem, który, jak wyglądają podwórka pierwszoligowe zdążył zapomnieć. Dlatego liczyłem na odmianę dla nas i szansę odbicia się od dna.

 

Mecz rozpoczął się dla nas dobrze, szanse w 10 minucie miał Camerling, ale przestrzelił. 3 minuty później na prowadzenie wyprowadził nas Miguel Garcia. Do szczęśliwego strzelca przybiegł nawet występujący w klatce Contreras, żeby mu pogratulować. Po zdobytej bramce moi piłkarze postanowili odsapnąć i skupili się na obronie, szukając możliwości skontrowania przeciwnika, ale nic wielkiego z naszej strony się już nie zdarzyło. Natomiast przeciwnik musiał się przegrupować, ponieważ drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartę dostał Pena.

 

Na drugą połowę desygnowałem odrobinę zmodyfikowany skład. Przede wszystkim wprowadziłem drugiego napastnika, wycofując zmęczonego Mosquere (dostał też żółtą kartkę) i zastępując go Bueno. I tak wybiegły moje fajtułapy na drugą połowę. Niestety do 80 minuty niczego nie pokazały. Dopiero ponowna korekta ustawienia pomogła. Bramkę na 2:0 strzelił Camerling i zespół zaczął grać na miarę oczekiwań. Niestety na kolejne bramki zabrakło czasu.

 

 

Liga BBVA 2/42

29.08.07 Kadyks

(20.) Cadiz - (16.) Albacete 2:0 (1:0)

Odnośnik do komentarza

Po dwóch meczach u siebie czekała mnie wreszcie potyczka wyjazdowa i to nie z byle kim, ale samą, wielką Salamanką ;-) Co prawda buki stawiały na mnie, ale buki to nie prostytutki w Paryżu, żeby zawsze dobrze stawiały.

 

Zmieniłem też schematy zagrywek dla zawodników i miałem nadzieję, że poprawa będzie widoczna. Dokonałem także paru zmian w składzie wpuszczając Eduardo i to właśnie ten młody Brazylijczyk dał nam prowadzenie w 41 minucie.

 

W drugiej połowie liczyłem, że chłopaki się rozkręcą. Ale Dani strzelił w słupek mając pustą bramkę, co tak zdenerwowało moich obrońców, że nie zauważyli Javiera Acuni i zawodnicy Salamanki wyrównali. To troszeczkę nas ożywiło, ale nasi zawodnicy znowu celowali w "okno Panu Bogu". I mecz zakończył się remisem.

 

 

Liga BBVA 3/42

01.09.07

widzów: 6742

(14.) Salamanca vs (12.) Cadiz 1:1 (0:1)

Odnośnik do komentarza

Trzy dni później graliśmy w drugiej rundzie Pucharu Króla z Malagą.

 

Mecz, o dziwo, rozpoczął się od naszych huraganowych ataków. Przez pierwsze piętnaście minut nie byliśmy w stanie nic zdziałać, ale w 18 głupotą wykazali się obrońcy Malagi faulując Daniego w polu karnym. Piłkę na wapnie ustawił Eduardo i pewnie posłał futbolówkę do siatki. Po strzeleniu bramki sytuacja trochę się uspokoiła. Strzałów z daleka próbowali zawodnicy Malagi, my nastawiliśmy się na kontrę. I w 36 minucie jedną z takich okazji wykorzystał Cristian, podwyższając wynik na 2:0. Tak zakończyła się pierwsza połowa.

 

Druga to raczej wyczekiwanie na końcowy gwizdek, bo ani gracze Malagi, ani moi nie kwapili się specjalnie do ataków. Ale z takiego niczego zazwyczaj dzieje się coś. W 85 minucie dośrodkowanie z lewego skrzydła na bramkę zamienił ciamajda Casas. To załamało całkowicie zawodników Malagi, a nam dało wspaniałe zwycięstwo.

 

Copa del Rey, druga runda

05.09.07

widzów: 19472

Cadiz vs Malaga 3:0 (2:0)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...