Skocz do zawartości

Formuła 1


Eddie_

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronach: FIA, oficjalnej F1, BBC i Sky Sports, niczego nie znalazłem. :-k

 

The BMW Sauber and Williams teams are being investigated by Brazilian Grand Prix stewards over possible technical irregularities on their cars at the end of Sunday’s Interlagos race. The enquiries are believed to relate to fuel temperatures.

 

Nico Rosberg finished fourth for Williams, with Robert Kubica and Nick Heidfeld fifth and sixth respectively for BMW Sauber. If they were to be disqualified, it would move McLaren’s Lewis Hamilton up from seventh to fourth, making him world champion, rather than Ferrari’s Kimi Raikkonen.

 

Raikkonen won the race from team mate Felipe Massa, with McLaren’s Fernando Alonso third.

 

http://www.formula1.com/news/headlines/2007/10/7023.html

Odnośnik do komentarza
Na stronach: FIA, oficjalnej F1, BBC i Sky Sports, niczego nie znalazłem.

 

The BMW Sauber and Williams teams are being investigated by Brazilian Grand Prix stewards over possible technical irregularities on their cars at the end of Sunday?s Interlagos race. The enquiries are believed to relate to fuel temperatures.

 

Nico Rosberg finished fourth for Williams, with Robert Kubica and Nick Heidfeld fifth and sixth respectively for BMW Sauber. If they were to be disqualified, it would move McLaren?s Lewis Hamilton up from seventh to fourth, making him world champion, rather than Ferrari?s Kimi Raikkonen.

 

Raikkonen won the race from team mate Felipe Massa, with McLaren?s Fernando Alonso third.

 

http://www.formula1.com/news/headlines/2007/10/7023.html

Ano. :* Kolejna, w tym sezonie, akcja afirmatywna? ;):wallbash:

Odnośnik do komentarza

FIA się powstrzymała od świństwa (dyskwalifikacji BMW i Williamsów) i tytuł oficjalnie jest w rękach Kimiego, co mnie niezmiernie cieszy. Ale mimo wszystko pozostają złe odczucia co do zachowania tej federacji w minionym sezonie.

 

Wyniki GP Brazylii:

1. Kimi Raikkonen (Ferrari)

2. Felipe Massa (Ferrari) + 1,4 sekundy

3. Fernando Alonso (McLaren) + 57,0

4. Nico Rosberg (Williams) + 62,8

5. Robert Kubica (BMW) + 70,9

6. Nick Heidfeld (BMW) + 71,3

7. Lewis Hamilton (McLaren) + 1 okrążenie

8. Jarno Trulli (Toyota) + 1 okr.

9. David Coulthard (Red Bull) + 1 okr.

10.Kazuki Nakajima (Williams) + 1 okr.

11.Ralf Schumacher (Toyota) + 1 okr.

12.Takuma Sato (Super Aguri) + 2 okr.

13.Vitantonio Liuzzi (Toro Rosso) + 2 okr.

14.Anthony Davidson (Super Aguri) + 3 okr.

 

Klasyfikacja indywidualna mistrzostw:

1. Kimi Raikkonen Ferrari 110

2. Lewis Hamilton McLaren 109

3. Fernando Alonso McLaren 109

4. Felipe Massa Ferrari 94

5. Nick Heidfeld BMW Sauber 61

6. Robert Kubica BMW Sauber 39

7. Heikki Kovalainen Renault 30

8. Giancarlo Fisichella Renault 21

9. Nico Rosberg Williams 20

10.David Coulthard Red Bull 14

11.Alexander Wurz Williams 13

12.Mark Webber Red Bull 10

13.Jarno Trulli Toyota 8

14.Sebastian Vettel Toro Rosso 6

14.Jenson Button Honda 6

16.Ralf Schumacher Toyota 5

17.Takuma Sato Super Aguri 4

18.Vitantonio Liuzzi Toro Rosso 3

19.Adrian Sutil Spyker 1

20.Rubens Barrichello Honda -

21.Sakon Yamamoto Spyker -

22.Anthony Davidson Super Aguri -

 

Klasyfikacja konstruktorów:

1. Ferrari 204

2. BMW-Sauber 101

3. ING Renault 51

4. Williams 33

5. Red Bull-Racing 24

6. Toyota 13

7. Toro Rosso 8

8. Honda 6

7. Super Aguri 4

9. Spyker 1

. McLaren - Mercedes dyskwalifikacja

Odnośnik do komentarza

Uja wiecie - McLaren sie odwolal i trzeba bedzie poczekac kilka tygodni na ostateczna decyzje FIA. Nic jeszcze nie jest przesadzone.

 

McLaren zglosil odwolanie.... Moze niech Ferrari zglosi odwolanie w sprawie niekarania Hamiltona i Alonso odebraniem punktow ? (sarkazm)

 

Choc mysle, ze FIA i tak ich juz oleje. No to juz by byla paranoja. Niestety McLaren z teamu, ktory lubilem stoczyl sie chyba na samo dno mojej prywatnej listy...

 

Tonacy brzytwy sie trzyma...

 

Swoja droga - troszeczke racji w tym wszystkim maja. BMW nie po raz pierwszy w tym sezonie zostalo przylapane na nisiej temperaturze paliwa. Niestety, wcale bym sie nie zdziwil gdyby apelacja McLarena zostala uwzgledniona...

Odnośnik do komentarza

Jesli nawet mieli chlodniejsze paliwo to czy az tak zaoszczedzili na tym, ze byli tak daleko przed Hamiltonem?? Jesli chodziloby o jakies tam cyfry po przecinku to tak, ale nie o takie roznice.

 

Z jednej strony troche bylem wkurw****, ze Robertowi kazali odpuscic na ostatnich kółkach, ale z drugiej jakby jechal na maxa mogloby sie to skonczyc mistrostwem Hamiltona wiec z dwojki zlego ta pierwsza opcja lepsza:)

Odnośnik do komentarza

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport...one/7056308.stm

 

 

Lewis Hamilton has told the BBC he does not want to win an F1 title through disqualifications for other drivers.

 

"To have the world title taken away is a bit cruel and probably not good for the sport," Hamilton told 5live Sport.

 

"It would feel weird after Kimi did such a fantastic job in the last two races and won on Sunday."

 

No to u mnie ma duży plus :>

Odnośnik do komentarza

Na plusy dla Hamiltona i jego stajni jest stanowczo za późno. Stronniczością teamu i ich "wyczynem" z pozyskaniem niemal 800 stron dokumentów od Ferrari się normalnie brzydzę.

McLaren (złamasy) jadą na nie do końca legalnym bolidzie i śmią się odwoływać za takie przewinienie. Czerwona mnie zalewa, mają tupet. Ekipa z Maranello powinna się odwołać (ale już pewnie za późno) w sprawie braku dyskwalifikacji dla kierowców złodziejskiego teamu. Ktoś przy zielonym stoliku powinien im zasugerować żeby sobie odpuścili, bo dosyć już namieszali, a jak nie to rozważyłoby się dyskwalifikację kierowców McL.

Odnośnik do komentarza

Jako zupełny ignorant i niepasjonat pozwolę sobie zauważyć, że McLaren kręcił wałki przez pół sezonu dzięki danym ukradzionym Ferrari, tak że można domniemywać, iż w przeciwnym razie tej dyskusji by nie było, gdyż Hamilton nie miałby na koncie tylu punktów. McLaren powinien się zamknąć i siedzieć cicho, bo udało się im prawie za friko wyjść z tej afery.

Odnośnik do komentarza
Lewis Hamilton, który do ostatniego wyścigu o Grand Prix Brazylii, był liderem klasyfikacji MŚ Formuły 1 przyznał się do poważnego błędu na torze Interlagos, który kosztował go utratę tytułu mistrza świata.

W pewnym momencie podczas wyścigu bolid Hamiltona stanął niemal w miejscu. Wydawało się, że uległ on awarii, tymczasem Brytyjczyk po chwili ruszył i zaczął gonić rywali, bowiem spadł na 18. miejsce.

 

- Palec ześliznął mi się na kierownicy i wcisnąłem guzik z sekwencją startową. Auto znalazło się wówczas w neutralnym położeniu, a ja musiałem na nowo uruchomić system. To było właśnie to! Chwilę to trwało, aż do momentu kiedy program skrzyni biegów ponownie się załadował - powiedział Hamilton.

 

http://sport.onet.pl/0,1248769,1628478,wiadomosc.html

 

ja pier... sorry za brak komentarza, ale jedynym moze byc tylko :rotfl:

 

najbardziej zabawne w tym wszystkim jest to, ze sekwencja startowa nie jest jakos po starcie blokowana... :]

Odnośnik do komentarza
Chciałbym zobaczyć wasze reakcje, gdyby karę miano nałożyć na Lewisa Hamiltona, a nie na Rosberga, Kubicę i Heidfelda :>

I histerię, gdyby tej kary nie nałożono, co dawałoby Anglikowi tytuł :]

 

Ja bym się oczywiście cieszył, bo ten gówniarz mnie wkurza jak nikt inny w F1 (nie szanuje nawet kolegi z zespołu- dwukrotnego mistrza!). Poza tym takie teorie to można sobie w kiszkę stolcową wsadzić. Już widzę jak "jakiś" gnojek zdobywa tyle punktów na awaryjnym bolidzie McL żeby mieć szanse na majstra :lol: . Zobaczymy jak im za 2 lata pójdzie :kekeke:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
BMW Sauber myśli już o kolejnym sezonie w F1. W teamie Roberta Kubicy zachodzą duże zmiany, które mają pomóc zespołowi w osiąganiu jeszcze lepszych wyników.

W pierwszej kolejności zespół poszukuje nowego kierowcy testowego, który miałby zająć miejsce Timo Glocka. Wśród kandydatów znajdują się: Nico Hulkenberg, Christian Vietoris, Marko Asmer i Adam Carroll.

 

Dodatkowo zespół BMW Sauber poinformował, iż od nowego roku Christoph Zimmermann będzie pracował na stanowisku głównego projektanta. Zimmermann w ten sposób wypełni lukę na tym stanowisku po odejściu Jorga Zandera który jeszcze w trakcie sezonu postanowił podpisać kontrakt z Hondą.

Ponadto zespół Roberta Kubicy postanowił zmniejszyć swój budżet: - To prawda nasz budżet zostanie nieco zmniejszony, ale jesteśmy pewni, że nie wpłynie to na wyniki osiągane przez naszych kierowców. Zresztą w obecnym sezonie też mieliśmy mniej pieniędzy niż w 2006 roku i nie odbiło się to naszej postawie - mówi Mario Theissen, szef teamu.

 

onet.pl

 

Mimo wszystko, myślę że przyszły sezon przebiegnie pod dyktando dwójki: Ferrari - McLaren, aczkolwiek ich przewaga nad BMW może się zmniejszyć. Absurdem jest zmniejszenie budżetu, co mogłoby oznaczać ograniczenie inwestycji, np. w tunel aerodynamiczny...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...