Skocz do zawartości

Filmy


Tenorio

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej niż TVP (czy kto to tam robił) serialu to się nie da spartolić, więc... :P

Realizacja swoją drogą, a scenariusz był zły? Pytam poważnie, bo ja nie czytałem Sapkowskiego i trudno mi ocenić.

To znaczy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to komputerowa animacja. :P

 

Nie, film ma być aktorski.

Odnośnik do komentarza

 

Bardziej niż TVP (czy kto to tam robił) serialu to się nie da spartolić, więc... :P

Realizacja swoją drogą, a scenariusz był zły? Pytam poważnie, bo ja nie czytałem Sapkowskiego i trudno mi ocenić.

 

Mogę jedynie podbić ;) Też jeszcze nie czytałem.

 

To znaczy, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to komputerowa animacja. :P

Film aktorski.

Odnośnik do komentarza

 

Realizacja swoją drogą, a scenariusz był zły? Pytam poważnie, bo ja nie czytałem Sapkowskiego i trudno mi ocenić.

 

Scenariusz to jedno, ale z tego filmu aż biła straszna bieda. Chociaż moim zdaniem Żebrowski dał radę w roli tytułowej.

 

To się zgadza. Jedyny chyba jasny punkt to właśnie Żebrowski. Zamachowski też nie źle.

Odnośnik do komentarza

Zamachowski jest dobrym aktorem, ale jego wybór to roli Jaskra to mało śmieszny żart. Jaskier w książkach to poeta-lowelas, przystojniak, gość który o ile mnie pamięć nie myli "ma lat niecałe 40, wygląda na niecałe 30, myśli że ma niecałe 20, a zachowuje się jakby miał niecałe 10". Stary kurdupel Zamachowski (z całym szacunkiem do jego dokonań) nijak tu nie pasuje.

Odnośnik do komentarza

Zamachowski jest dobrym aktorem, ale jego wybór to roli Jaskra to mało śmieszny żart. Jaskier w książkach to poeta-lowelas, przystojniak, gość który o ile mnie pamięć nie myli "ma lat niecałe 40, wygląda na niecałe 30, myśli że ma niecałe 20, a zachowuje się jakby miał niecałe 10". Stary kurdupel Zamachowski (z całym szacunkiem do jego dokonań) nijak tu nie pasuje.

Jaskra powinien był zagrać Michał Milowicz.

Odnośnik do komentarza

 

Zamachowski jest dobrym aktorem, ale jego wybór to roli Jaskra to mało śmieszny żart. Jaskier w książkach to poeta-lowelas, przystojniak, gość który o ile mnie pamięć nie myli "ma lat niecałe 40, wygląda na niecałe 30, myśli że ma niecałe 20, a zachowuje się jakby miał niecałe 10". Stary kurdupel Zamachowski (z całym szacunkiem do jego dokonań) nijak tu nie pasuje.

Jaskra powinien był zagrać Michał Milowicz.

 

Sa jednak pewne granice trollingu, których bym nie przekraczał!
Odnośnik do komentarza

Scenariusz polskiego Wiedźmina nie był zły. Był do dupy. Mój stały zarzut, to niepotrzebne zmiany w stosunku do oryginału jak nowe postaci np. Maciej Kozłowski jako Gwidon-Falwick wiedźmin-renegat czy Agnieszka Sitek jako wiedźminka ?!? Adela.

Pamiętam też, że bawił mnie Kaer Morhen wyglądający jak zapuszczone żwirowisko.

 

Świetna za to jest muzyka Grzecha Ciechowskiego!

 

Było pare dobrych momentów, Grażyna Wolszczak jako Yennefer nieźle pasowała choć podejrzewam, że czarodziejki wybierały jednak nieco młodsze aparycje. :)

Odnośnik do komentarza

Kolejne doniesienia o Wiedźminie od Bagińskiego:

Bagiński wyjawił, że prace nad projektem trwają już o czterech lat, chociaż samych zdjęć jeszcze nie rozpoczęto. Według reżysera, studio musiało poradzić sobie z wieloma sprawami prawnymi oraz tymi związanymi z wizją samego filmu czy poszukiwaniami zagranicznego partnera.

Wiemy już, że film nie będzie przedsięwzięciem na skalę Władcy Pierścieni. Jednak, w przeciwieństwie do innych polskich filmów będzie ono gigantyczne. Według reżysera, budżet filmu będzie wynosił od 20 do 30 milionów dolarów, co jest wielką sumą jak na polskie realia, ale w porównaniu do największych amerykańskich przebojów – wręcz przeciwnie.

 

„Planujemy ekranizację dwóch pierwszych opowiadań Sapkowskiego. Te historie są dosyć kameralne. My to będziemy robić z większym rozmachem, ale jednak staramy się, tak jak się da, utrzymać ducha książki.”

 

Co ciekawe, już powstał scenariusz filmu, a teraz przechodzi przez etap wielu poprawek. Bagiński nie zdradził, kogo chciałby zobaczyć w roli Geralta, ale zaznaczył, że w bohatera wcieli się aktor anglojęzyczny.

Nie wiadomo jeszcze kiedy rozpoczną się zdjęcia. Reżyser stwierdził, że najchętniej chciałby nakręcić film o Wiedźminie nie tylko w Polsce, ale ogólnie w Europie Wschodniej, a w tym na Ukrainie czy Białorusi.

 

„Chodzi o piękne przestrzenie, o przyrodę, o te miejsca, z których ja sam się wywodzę, a pochodzę z Podlasia. Mamy w Polsce miejsca, które są niesamowite i absolutnie unikalne na skalę światową, a filmowo nie są wykorzystane.”

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...