Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Ja co prawda nie mam Moto G, a jej budżetową wersję Moto E, ale także - pomijając aparat, który jest tragiczny (brak autofocusa) - nie mogę na nią złego słowa powiedzieć. Przede wszystkim pancerność telefonu (plus gorilla glass :wub: - zero zarysowań i smug po palcach), wyraźny wyświetlacz i zero lagów przy codziennym użytkowaniu, przyzwoita głośność na słuchawkach, głośnik zewnętrzny z przodu (przez co telefon normalnie leży na dupie i słychać dzwonek przez nic nie tłumiony), wytrzymała bateria (ok 2 dni) i odpowiedni dla mnie rozmiar do ręki.

Odnośnik do komentarza

Chodzi o user experience. 8h na baterii, kilkukrotne proby odblokowania telefonu, nie wlaczajacy sie aparat i inne ciekawostki. Od telefonu za 2k masz prawo oczekiwac, ze bedzie dzialal lepiej niz ten za 700 zl. A tak nie jest.

mowisz o Samsungu S5? mam go prawie od roku i nie zauwazylem zadnej z opisanych przez Ciebie rzeczy. i 8h? nie gadam jakos bardzo duzo, ale u mnie bateria na lolipopie 5.0 trzyma prawie 4 dni (w tej chwili mam 51% a ladowalem kom w poniedzialek).

Odnośnik do komentarza

 

Chodzi o user experience. 8h na baterii, kilkukrotne proby odblokowania telefonu, nie wlaczajacy sie aparat i inne ciekawostki. Od telefonu za 2k masz prawo oczekiwac, ze bedzie dzialal lepiej niz ten za 700 zl. A tak nie jest.

mowisz o Samsungu S5? mam go prawie od roku i nie zauwazylem zadnej z opisanych przez Ciebie rzeczy. i 8h? nie gadam jakos bardzo duzo, ale u mnie bateria na lolipopie 5.0 trzyma prawie 4 dni (w tej chwili mam 51% a ladowalem kom w poniedzialek).

 

bez żadnej szydery, pytanie zadam serio,

 

masz włączoną tranmisje danych wifi lub pakietową ? ja swojego czasu miałem w s3 wyłączone obie i telefon trzymał tydzień, jak jest jedna bądź druga to maks 2 dni

Odnośnik do komentarza

Generalnie ostatnio się poprawił, ale początek z tym telefonem był dramatyczny. Touch Wiza najchętniej bym się pozbył. Zacząłem od Dalvika, bo to jest domyślnie ustawione w 4.4.2 ale po tym jak telefon w stanie spoczynku - bez WiFi, LTE oraz lokalizacji tracił 5-7 proc. baterii na godzinę, stwierdziłem że trza coś z tym zrobić. Przełączyłem OS w tryb ART i jest lepiej. Jestem w stanie wyciągnąć dobę intensywnego użytkowania.

 

Jak jestem na rajdzie czyli w warunkach polowych i mam ciągle włączone LTE, WiFi i często telefon jest modemem to 12h to maks co mogę wyciągnąć.

 

Generalnie coś jest na rzeczy z gównianym OS brandowanym przez Samsunga, bo w Moto G najwięcej baterii bierze ekran i rozmowy. W Samsungu zawsze jest to jądro systemu. Mogę mieć 2-3h ekranu i tyle samo rozmow, a i tak OS wpierdziela najwiecej pradu. Wniosek jest prosty - jest coś spieprzone.

Odnośnik do komentarza

Zależy czego oczekujesz. Moto G 2014 ma już 5 cali. Pierwsza generacja ma 4,5. Dla mnie 4,5 jest górną granicą poręczności telefonu. Na 5 calach juz nie napiszę smsa jedną ręką. Generalnie pierwsza Moto G jest mniejsza, ma gorszy aparat, ale trzyma dluzej na baterii. Druga ma wiecej ekranu, poprawiony aparat ale taka sama baterie, wiec sila rzeczy krocej pracuje na jednym ladowaniu.

Odnośnik do komentarza

 

 

Chodzi o user experience. 8h na baterii, kilkukrotne proby odblokowania telefonu, nie wlaczajacy sie aparat i inne ciekawostki. Od telefonu za 2k masz prawo oczekiwac, ze bedzie dzialal lepiej niz ten za 700 zl. A tak nie jest.

mowisz o Samsungu S5? mam go prawie od roku i nie zauwazylem zadnej z opisanych przez Ciebie rzeczy. i 8h? nie gadam jakos bardzo duzo, ale u mnie bateria na lolipopie 5.0 trzyma prawie 4 dni (w tej chwili mam 51% a ladowalem kom w poniedzialek).

 

bez żadnej szydery, pytanie zadam serio,

 

masz włączoną tranmisje danych wifi lub pakietową ? ja swojego czasu miałem w s3 wyłączone obie i telefon trzymał tydzień, jak jest jedna bądź druga to maks 2 dni

 

wifi mam wlaczone non stop. Transmisje danych wlaczam sobie czasami w pracy, jak cos potrzebuje lub po prostu sie nudze.

 

ja sie z touchwiza wymiksowalem jakis miesiac temu. uzywam teraz tego od google.

Odnośnik do komentarza

pękła mi szybka w sony xperii z, miał już ktoś takie doświadczenia? jak przeszukiwałeb internet, to trochę się przeraziłem, bo podawane przez ludzi ceny wahały się od 200 złotych do 800-1200. co najlepszego mogę z tym zrobić? spróbować wymienić na własną rękę, iść do salonu t-mobile, albo któregoś z autoryzowanych przez sony serwisów, czy znaleźć jakąś złotą rączkę, której zapłacę grosze? czy jesteście w stanie coś polecić na terenie warszawy?

Odnośnik do komentarza

Jezeli chodzi o sama serie galaxy to rewolucja jest wlasnie odejscie od plastikow na rzecz porzadnych materialow. Prawa ucierpiala przez to mozliwosc rozbudowy pamieci i wymiany baterii, ale dla mnie akurat jest to dobra droga. Nienawidze jak telefon kosztuje duzo pieniedzy, a w reku wydaje sie plastikowa zabawka.

 

Reszta SGS 6 to po prostu ciut lepsze podzespoly, niz u innych producentow. Jezeli bateria bedzie wystarczajaco wytrzymala, to imo bedzie hit.

 

Ciekawi mnie tez czy prawda okaze sie to, ze Samsungowy Exynos 7420 produkowany w nowej technologii 14nm jest nie tylko duzo szybszy od Snapdragona, ale tez zdecydowanie bardziej energooszczedny. Jezeli tak, to imo wlasnie to moze byc "rewolucyjna" czesc tego smartfona ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...