Skocz do zawartości

Co było pierwsze - jajko czy kura?


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem pytanie o niesłuszne warny. To jeden z moich ulubionych forumowych tematów, więc chętnie:

Od początku:

1. Icon twierdził, że któryś z moderatorów w imię obrony lewackiego spisku modyfikuje moje posty tak, żeby nie należał się za nie warn. Zażądałem przeprosin, lub dowodów i umieściłem w sygnaturce tą wypowiedź Icona. Naciskał, abym ją usunął, po czym dostałem warna. Następnie dostałem warna za odwołanie się od pierwszego warna.

 

Warny zostały niedługo zdjęte, przeprosin jednak się nie doczekałem.

2. Ostrzeżenie za piramidy w Maryni. Piramida miała zaledwie pięć pięter, z czego moje było trzecie. Byłem jedyną osobą, która dostała warna za tą piramidę, mimo, że jak nakazuje logika były osoby, które sie do niej dopisały później.

 

3. Livescore w Maryni.

 

Trzeba zaznaczyć, że chodziło o skoki narciarskie. Po pierwszej serii napisałem wyniki, wnioskując, że druga seria nie odbędzie się w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (miałem rację).

 

4. Temat Orange Ekstraklasa to nie Marynia.

 

To już całkiem chory wymysł. Pomyliłem tematy, napisałem posta mającego iść do Maryni w jednym. Owszem - mój błąd, ale wielokrotnie zdarzały się takie pomyłki różnym osobom i nie spotykały tych osób żadne konsekwencje. Z tego, co logika nakazuje, warny powinny przysługiwać za przewinienie, a nie za pomyłkę. Jeżeli jest to pomyłka, to ostrzeżenie mija się z celem.

 

Icon się potem usprawiedliwiał, że ostrzeżenie zostałoby zdjęte, gdybym się odwołał. Czyli zostało przyznane z pełną świadomością, że jest przyznane błędnie.

 

5. Za pisownię nicka Icona z małej litery.

 

Ostrzeżenie zdjęte po odwołaniu, ale wyłącznie dlatego, że pokazałem screenshoty, na których było widać wymienianie przez Icona kilku nicków, z których każdy był napisany z małej litery.

 

6. Icon nazwał mnie mordercą. Warna za to nie dostałem, ale mimo to uważam, że administrator powinien się wstrzymać z takimi sformułowaniami (wcale nie było to żartobliwe okreslenie po "zabiciu Maryni").

Odnośnik do komentarza
Nie kłamstwo tylko błędne informacje.

Więc następnym razem zanim coś napiszesz lepiej najpierw spytaj u źródła zanim się ośmieszysz.

Pozwól, by fakt ośmieszania się przez kogoś stwierdzali inni, a nie Ty sam. Moja ocena Ciebie się nie zmienia, dla mnie jesteś niekompetentny. Fajnie że się uczysz i chwały Ci za to, powodzenia, jednak czemu chcesz się uczyć na żywym organiźmie?

Poza tym wydaje mi się, że bierzesz moje posty jako próbę wstawienia mojej osoby na Root admina. Otóż nie, nie interesuje mnie to zupełnie - to w gwoli ścisłości, nie jestem kompetentny w tym temacie.

 

Kolejny raz powtarzam, że nic nie zostało skasowane.

Z punktu widzenia użytkownika CMF – zostało skasowane. Przecież zniknęły wszystkie konta, posty, tematy. Userzy musieli zakładać nowe konta. Jaki procent osób zajrzy/zagląda do archiwum? Ja nawet nie wiem o jego istnieniu szczerze mówiąc.

Powtarzam: tamta decyzja to był błąd wielkiego kalibru, który Cię dyskwalifikuje na tej pozycji.

 

 

Jednak żeby mówić o konkretnach muszę znać konkrety: logi, ile pasma CMF pożera, ile robi transferu, itp itd.

Dwa razy to już dostawałeś i nic nie wskórałeś. Nie zgrywaj się teraz Speed.

Nie pamiętam, bym kiedykolwiek coś chciał wskórać - szczerze to średnio pamiętam te dane, kiedy to było? Możliwe, że podawałeś te dane kiedyś - nawet nie pamiętam, ale to nieważne.

Mówimy o sytuacji dzisiejszej. W chwili obecnej sytuacja się zmieniła, możliwości są większe, ale ja nie będę nikogo prosił by dał sobie pomóc, ani nie będę chciał nikogo na siłę uszczęśliwiać.

Powtórzę tylko, że CMF jest relatywnie małe i przy bardzo dobrej optymalizacji może spokojnie być utrzymane i rozwijane – na jakim serwerze nie wiem, ponieważ nie mam żadnych danych.

 

EDIT:

Największe bazy na których działałem liczyły bodaj 900k rekordów. mysql typ MyISAM. O obciążenia serwerów nie pytaj bo różne się trafiały.

Cytując mojego zaprzyjaźnionego specjalistę (inżynier po AGH w Krakowie): "życzę mu powodzenia" ;)

Bardziej konkretnie: InnoDB jest duzo lepszym rozwiązaniem dla baz w których przede wszystkim liczy się duza przedkość wykonywania zaptan z SELECT.

Odnośnik do komentarza

haha, powtórka z De Rapha? czyli co, Icon przestraszył sie, ze bedzie musiał dotrzymać słowa, więc sie to ubrało w ciuszki "nigdy więcej A. De Raph Gate" i jest wytłumaczanka, dlaczego bedzie po staremu.

 

Jest jedna róznica - ja nie deklarowałem, że mam ochotę na głosowanie o wotum nieufności, Icon taką deklarację złożył sam. Skoro się mówi A, to powinno się powiedzieć B. Niestety, komuś zbrakło w tym momencie jaj, i postanowiono sprawę wyciszyć (bo się nagle okazało, że ankieta idzie w złym kierunku i tych miłośników poświęcającego się dla wszystkich Icona jakoś brakuje...). Pogratulować.

 

Szkoda, ze nikt nie wpadł na pomysł, żeby nie robić także tego pierwszego razu...

 

PS. Co do udziału Icona w tzw. mojej sprawie, potwierdzam, nie miał on roli wiodącej, w głosowaniu udział jednak wziął, i wiadomo co wybrał, z punktu widzenia sprawy nie ma znaczenia, kto wnosi coś pod obrady, liczy sie to, kto to poparł, a kto nie...

Odnośnik do komentarza
Z punktu widzenia użytkownika CMF – zostało skasowane. Przecież zniknęły wszystkie konta, posty, tematy. Userzy musieli zakładać nowe konta. Jaki procent osób zajrzy/zagląda do archiwum? Ja nawet nie wiem o jego istnieniu szczerze mówiąc.

Bo interesują Cię tylko jakieś wojenki, podjazdy i afery. Ot cała prawda. Starczy spojrzeć w temat organizacyjny i tam wszystko jest napisane.

Powtarzam: tamta decyzja to był błąd wielkiego kalibru, który Cię dyskwalifikuje na tej pozycji.

W takim razie dyskwalifikuje mnie i wwosika z którym rozmawiałem na ten temat i który sam stwierdził, że to najwygodniejszy sposób.

Nie pamiętam, bym kiedykolwiek coś chciał wskórać - szczerze to średnio pamiętam te dane, kiedy to było? Możliwe, że podawałeś te dane kiedyś - nawet nie pamiętam, ale to nieważne.

Oczywiście, że to nieważne. Wszystko co zawali ktoś inny jest nieważne - co zawalę ja jest ważne i upoważnia Was do zakładania takich chorych tematów.

Mówimy o sytuacji dzisiejszej. W chwili obecnej sytuacja się zmieniła, możliwości są większe, ale ja nie będę nikogo prosił by dał sobie pomóc, ani nie będę chciał nikogo na siłę uszczęśliwiać.

A my tu jesteśmy wróżkami i sami mamy się domyśleć, że "sytuacja się zmieniła"?

Powtórzę tylko, że CMF jest relatywnie małe i przy bardzo dobrej optymalizacji może spokojnie być utrzymane i rozwijane – na jakim serwerze nie wiem, ponieważ nie mam żadnych danych.

Ty najpierw się zdeklaruj w jaki sposób chcesz pomóc. A o szczegółach możemy porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
haha, powtórka z De Rapha? czyli co, Icon przestraszył sie, ze bedzie musiał dotrzymać słowa, więc sie to ubrało w ciuszki "nigdy więcej A. De Raph Gate" i jest wytłumaczanka, dlaczego bedzie po staremu.

 

Jest jedna róznica - ja nie deklarowałem, że mam ochotę na głosowanie o wotum nieufności, Icon taką deklarację złożył sam. Skoro się mówi A, to powinno się powiedzieć B. Niestety, komuś zbrakło w tym momencie jaj, i postanowiono sprawę wyciszyć (bo się nagle okazało, że ankieta idzie w złym kierunku i tych miłośników poświęcającego się dla wszystkich Icona jakoś brakuje...). Pogratulować.

 

Szkoda, ze nikt nie wpadł na pomysł, żeby nie robić także tego pierwszego razu...

 

PS. Co do udziału Icona w tzw. mojej sprawie, potwierdzam, nie miał on roli wiodącej, w głosowaniu udział jednak wziął, i wiadomo co wybrał, z punktu widzenia sprawy nie ma znaczenia, kto wnosi coś pod obrady, liczy sie to, kto to poparł, a kto nie...

Skoro tak piszczysz za tym moderowaniem to chyba jednak było coś w temacie przyspawania do stołka. Ja zrezygnowałem sam i jakoś żyję. Podobnie zachował się i Feanor, i Gabe, i jakoś nie narzekamy i nie mendzimy. Bez modeatorki spokojnie (i szczęśliwie) można żyć :D

Odnośnik do komentarza
haha, powtórka z De Rapha? czyli co, Icon przestraszył sie, ze bedzie musiał dotrzymać słowa, więc sie to ubrało w ciuszki "nigdy więcej A. De Raph Gate" i jest wytłumaczanka, dlaczego bedzie po staremu.

 

Jest jedna róznica - ja nie deklarowałem, że mam ochotę na głosowanie o wotum nieufności, Icon taką deklarację złożył sam. Skoro się mówi A, to powinno się powiedzieć B. Niestety, komuś zbrakło w tym momencie jaj, i postanowiono sprawę wyciszyć (bo się nagle okazało, że ankieta idzie w złym kierunku i tych miłośników poświęcającego się dla wszystkich Icona jakoś brakuje...). Pogratulować.

 

Szkoda, ze nikt nie wpadł na pomysł, żeby nie robić także tego pierwszego razu...

 

PS. Co do udziału Icona w tzw. mojej sprawie, potwierdzam, nie miał on roli wiodącej, w głosowaniu udział jednak wziął, i wiadomo co wybrał, z punktu widzenia sprawy nie ma znaczenia, kto wnosi coś pod obrady, liczy sie to, kto to poparł, a kto nie...

Jak Ci powiem, że bredzisz to się obrazisz? ;)

 

Ja swoją decyzję podjąłem i jej nie zmienię. Ale nie licz na tu i teraz, już w tym momencie.

W swoim czasie.

Odnośnik do komentarza

Icon, miej na tyle odwagi i poddaj się ankiecie.. to żałosne że najpierw mówisz że poddasz się temu a później przy niekorzystnym wyniki rezygnujesz.. to jest smutne. Popieram zdanie większości użytkowników, na moderatora zupełnie sie nie nadajesz.. tylko nie pisz po raz kolejny że się po mnie tego nie spodziewałeś..

Odnośnik do komentarza

ADR, akurat Ty za ankietami tesknic nie powinienes, bo sam wiesz o oczywistych wadach tej formy wyrazania opinii w tak powaznej sprawie. Nie chcialbym, zebysmy znizali sie do poziomu: jak Kali ukrasc to jest dobrze, jak Kalemu ukrasc to jest zle.

 

Spokojna glowa, wszyscy pamietaja wyniki, pojawily sie nawet tu w jednym z postow. A scenowi historycy z pewnoscia zapisuja strony w offline, wiec nie ma strachu. To nie Orwell, nie bedziemy Was przekonywac, ze nagle to Eurazja jest wrogiem, a Wschodazja sojusznikiem etc.

 

Postanowiono sprawe wyciszyc - juz bardziej bezosobowo sie nie dalo? Moze: pewne kregi, wiadome kola, garstka ekstremistow? Przynies mi w zebach dowody na to, ze ktos tu probuje cokolwiek tuszowac. Za duzo swiadkow. Masz ludzi za idiotow? Wreszcie: masz administratorow za idiotow albo oszustow?

Odnośnik do komentarza

Dix, ja nie piszczę za moderowaniem, ale za tym, że kiedyś ktoś kogoś wyrzucał, a teraz sie obraża, ze ktos chce wyrzucić jego. Mi CMF nie jest potrzebne do szczęscia, CM Revolution daje mi go dużo więcej. Kiedy moderowałem na CMF, moja pozycja na CM Rev była trochę inna niż teraz, a i CMF było inne. Mi chodzi tylko o sprawiedliwość, i tyle.

 

PS. Icon, nie nazwałbym tego bredzeniem, raczej hiperbolizowaniem :)

Odnośnik do komentarza

SZk jak sie wysyla w kosmos ankiete o ktorej sei mowilo, ze jest wiazaca to wypada po prostu podac czemu sie to robi, a nie skasowac i nie powiedziec ani slowa, nie uwazasz?

 

Podajcie sensowna argumentacje i po sprawie.

 

Tylko niech mi nikt nie mowi, ze to wewnetrzna sprawa administracji, bo mnie cos strzeli...

Odnośnik do komentarza
ADR, akurat Ty za ankietami tesknic nie powinienes, bo sam wiesz o oczywistych wadach tej formy wyrazania opinii w tak powaznej sprawie. Nie chcialbym, zebysmy znizali sie do poziomu: jak Kali ukrasc to jest dobrze, jak Kalemu ukrasc to jest zle.

Właśnie teraz tak to wygląda :-k Jak ADR wypierniczano z MT, ankietowani w odpowiednim temacie byli właściwym gremium do podjęcia takiej decyzji. Jak chcą wypierniczyć Icona, to już ankieta nie jest właściwa.

 

Żeby nie było niejasności, wcale nie twierdzę, że powinno się takie rzeczy rozwiązywać za pomocą ankiety, ale skoro już podjęto taką decyzję i już spłynęło sporo głosów, to wycofywanie się z niej nie wygląda dobrze. Trzeba było poczekać z nią trochę, uzgodnić, czy taka forma powinna być zachowana i dopiero ją zrobić. W ten sposób wygląda to tak, jakby przerwano mecz ze względu na niekorzystny wynik do przerwy.

Odnośnik do komentarza

SZk, ja nie uważam, ze ankieta jest lekiem na całe zło, ale pieprzenie, ze teraz jest be, ale X lat temu była cacy, mnie rozwala. I to nie ja jestem tutaj Kalim...

 

Inna sprawa, ze jaką forme uwazasz za dobrą? Za zrobienie głosowania w gronie modteamu zakończonego wynikiem 7-0 na korzyść oskarżanego, a potem lakonicznego komunikatu "modteam postanowił nic nie zmieniać"? Wybacz, ale chowanie wszystkiego do ukrytego forum dla wybranych jest decyzją tragicznie złą i jest kpiną z demokracji.

Odnośnik do komentarza

Sory, ale zamknięcie ankiety to po prostu żałosne posunięcie. Nie zalezało mi na niej i nie uważam aby była potrzebna ale jak już ktoś decyduje się na taki krok, to trzeba miec jaja i pociągnąc to do końca, a nie zamykac w sytuacji gdy wyniki są niekorzystne. Przecież to jest paranoja i dziecinada. Człowieku, to nie jest twój prywatny folwark na którym możesz ze wszystkich robic idiotów :/.

Odnośnik do komentarza
Ty najpierw się zdeklaruj w jaki sposób chcesz pomóc. A o szczegółach możemy porozmawiać.

 

I z tym się w pełni zgodzę. O ile przychylam się do większości zarzutów (szkoda, że postawionych w taki czepliwy i wulgarny sposób) dot. podejścia do użytkowników i moderacji, o tyle kompetencjom technicznym nie zarzucam nic. Nie jestem specjalistą, nie wiem - może dało się coś zrobić lepiej. Ale jak dla mnie CMF działa ok i wielkie dzięki dla Icona, za poświęcony czas i energię.

 

 

Jeśli znajdzie się inny dobry administrator, któremu będziemy mogli zaufać i który zadeklaruje chęć zajmowania się forum, to myślę, że lepiej będzie gdy Icon odejdzie. Moim zdaniem idealnie byłoby, gdyby zrezygnował on z czynnego moderowania forum i zajął się tylko technikaliami, ale skoro mu to nie odpowiada, to trudno.

Odnośnik do komentarza
SZk, ja nie uważam, ze ankieta jest lekiem na całe zło, ale pieprzenie, ze teraz jest be, ale X lat temu była cacy, mnie rozwala. I to nie ja jestem tutaj Kalim...

 

Inna sprawa, ze jaką forme uwazasz za dobrą? Za zrobienie głosowania w gronie modteamu zakończonego wynikiem 7-0 na korzyść oskarżanego, a potem lakonicznego komunikatu "modteam postanowił nic nie zmieniać"? Wybacz, ale chowanie wszystkiego do ukrytego forum dla wybranych jest decyzją tragicznie złą i jest kpiną z demokracji.

Z drugiej strony trochę głupio byłoby powierzyć taką decyzję całkowicie nieselekcjonowanemu gremium (jak to było w Twoim przypadku). Ktoś, kto się zarejestrował przed 10 minutami, poczyta 15 minut i więcej tu nie wróci również może sobie w takiej ankiecie kliknąć, bo mu się na przykład podoba avek.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...