Skocz do zawartości

Co było pierwsze - jajko czy kura?


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

1) Wg mnie jesteś niekompetentny, nie masz kwalifikacji do bycia administratorem (podkreślam: mówię o kwestiach technicznych) – z tego co wiem, nie znasz się fachowo na optymalizacji baz danych, nie pracujesz w branży, itp. itd.

Kłamstwo towarzyszu. Pracuję w branży. Od listopada na kontrakcie - wcześniej we własnej firmie. Zanim coś napiszesz najpierw sięgnij informacji u kogoś kto wie o mnie więcej niż Ty.

2) Najlepszym dowodem na to jest fakt, że pozwoliłeś wykasować całą bazę danych: postów, tematów, userów – wszystko poszło w PiSdu swego czasu. Jeżeli tak wygląda optymalizacja „na najlepiej administrowanym forum w Polskiej sieci” (jak stwierdził jeden z użytkowników kilkanaście postów wcześniej) to nie mam pytań.

Kolejne kłamstwo. Nic nie zostało wykasowane. Baza danych osiągnęła rozmiar 1GB i provider zasugerował utworzenie nowej a na niej osadzenie forum. Ewentualnie wykupienie serwera dedykowanego.

Upodlasz stałych użytkowników takich jak Reaper każąc robić coś wbrew ich woli = zła atmosfera.

Reaper nie zrobił nic wobec swojej woli.

Poza tym nawet jakby - jeden przykład to od razu z każdym tak postępuję, tak?

Odnośnik do komentarza
Iki warnowanie za wysylanie Raportow, ktore uznasz za niesluszne to nie jest nadgorliwosc?

 

Ktos faktycznie moze raportowac post, ktory jest w porzadku i wtedy po prostu nalezy olac zgloszenie - ale Ty zachowujesz sie jakbys przyjmowal, ze ludzie po pierwsze czytaja Ci w myslach i powinno wiedziec co Ty uznajesz za godne zaraportowania, a po drugie chca Ci zrobic na zlosc i raportuja co popadnie.

Popadasz w skrajności. Ostrzeżenia za raporty są przyznawane tylko wtedy kiedy ktoś nagminnie używa tej opcji. Np. Man_iac (chyba) tak kiedyś robił po tym jak za coś dostał ostrzeżenie. Raportował różne głupoty. Po zwróceniu mu uwagi dał sobie spokój. I obeszło się bez warna.

Troszkę zmanipulowane, ale chyba nie ze złej woli, więc po prostu wyjaśnię po krótce. Dostałem bana za odpowiadanie w Maryni jedną emotikonką. Wkurzyłem się i zaraportowałem kilka (może nawet kilkanaście, chociaż wątpię) innych postów, które były odpowiedzią wyłącznie jedną emotikonką. Nie czepiałem się nawet zwykłych użytkowników. Wybierałem samych administratorów. Potem ktoś z MT (nie pamiętam już kto) wytłumaczył mi, ze chodziło o odpowiadanie jedną emotką na OM, a nie o ogólny zakaz odpowiadania emotikonką, co zrozumiałem i przestałem.

Odnośnik do komentarza
1) Wg mnie jesteś niekompetentny, nie masz kwalifikacji do bycia administratorem (podkreślam: mówię o kwestiach technicznych) – z tego co wiem, nie znasz się fachowo na optymalizacji baz danych, nie pracujesz w branży, itp. itd.

Kłamstwo towarzyszu. Pracuję w branży. Od listopada na kontrakcie - wcześniej we własnej firmie. Zanim coś napiszesz najpierw sięgnij informacji u kogoś kto wie o mnie więcej niż Ty.

Nie kłamstwo tylko błędne informacje. Jeżeli pracujesz w branży to fajnie, ale skoro już mówisz to jakie masz doświadczenie w kwestii optymalizacji baz danych? Pytam o konkrety: na jakich bazach pracowałeś, ile rekordów w nich było, jakie obciążenie serwerów było, itp itd. Nie pytam o wykształcenie informatyczne (nie trzeba być inżynierem po AGH żeby być dobrym administratorem baz danych) - dlatego pytam o doświadczenie.

 

2) Najlepszym dowodem na to jest fakt, że pozwoliłeś wykasować całą bazę danych: postów, tematów, userów – wszystko poszło w PiSdu swego czasu. Jeżeli tak wygląda optymalizacja „na najlepiej administrowanym forum w Polskiej sieci” (jak stwierdził jeden z użytkowników kilkanaście postów wcześniej) to nie mam pytań.

Kolejne kłamstwo. Nic nie zostało wykasowane. Baza danych osiągnęła rozmiar 1GB i provider zasugerował utworzenie nowej a na niej osadzenie forum. Ewentualnie wykupienie serwera dedykowanego.

Provider jest od tego by brać kasę, jego nie interesuje optymalizacja, oni nie są od tego. Zadaniem providera jest dostarczenie usługi, w tym przypadku serwera o określonych parametrach i za to biorą kasę. Nie licz na rozwiązania ze strony providera, bo się ich nie doczekasz (przeważnie). Od optymalizacji jest właściciel/administrator konkretnego forum/strony, itp itd.

Nie mam danych dot. generowanego przez CMF ruchu (wówczas i teraz, np. ile miesięcznie GB transferu robi CMF), nie mam dostepu do logów. Jednak decyzja o kasowaniu starej bazy i utworzeniu nowych uważam za wielki błąd i można było zrobić coś innego, by forum działało dalej bez kasowania czegokolwiek. Nawet jeśli oznaczałoby to zmianę serwera.

 

Upodlasz stałych użytkowników takich jak Reaper każąc robić coś wbrew ich woli = zła atmosfera.
Reaper nie zrobił nic wobec swojej woli.

Poza tym nawet jakby - jeden przykład to od razu z każdym tak postępuję, tak?

Zasadniczo, tak. Skoro stosujesz takie metody wobec Reapera - człowieka, który był na zlocie, który nie jest na scenie od dzisiaj, to niby dlaczego miałbyś nie zachowywać się tak wobec innych?

Odnośnik do komentarza

Zamiast obniżać poziom forum do takiego jaki reprezentują obrady komisji sejmowych zrobilibyście lepiej coś pożytecznego... poszli na piwo albo pograli w FMa :keke:

 

P.S.

A jak któryś będzie próbował ciągnąć ten spór na zlocie to zbiorę grupę szybkiego reagowania i nie będzie zmiłowania :>

Odnośnik do komentarza
Jednak decyzja o kasowaniu starej bazy i utworzeniu nowych uważam za wielki błąd i można było zrobić coś innego, by forum działało dalej bez kasowania czegokolwiek. Nawet jeśli oznaczałoby to zmianę serwera.

Rozbawiłeś mnie do łez. W tym roku po raz pierwszy jako tako radzimy sobie finansowo i jesteśmy w stanie w terminie płacić wszelkie zobowiązania. Zanim więc palniesz raz jeszcze o przenosinach na serwer dedykowany, chciałbym usłyszeć deklarację, że za ten serwer zapłacisz.

Odnośnik do komentarza
Jednak decyzja o kasowaniu starej bazy i utworzeniu nowych uważam za wielki błąd i można było zrobić coś innego, by forum działało dalej bez kasowania czegokolwiek. Nawet jeśli oznaczałoby to zmianę serwera.

Rozbawiłeś mnie do łez. W tym roku po raz pierwszy jako tako radzimy sobie finansowo i jesteśmy w stanie w terminie płacić wszelkie zobowiązania. Zanim więc palniesz raz jeszcze o przenosinach na serwer dedykowany, chciałbym usłyszeć deklarację, że za ten serwer zapłacisz.

Nie wiem co Cię rozbawiło w stwierdzeniu faktu, że kasowanie bazy danych to bardzo nieodpowiedzialna i karygodna praktyka.

Co do serwera dedykowanego, nie widzę przeszkód - CMF ma potencjał by się samo utrzymywało (co nie znaczy, że będę płacił za serwer dedykowany sam), a nawet zostawało z niego na herbatkę i kawkę. To jest tylko kwestia organizacji.

 

Jednak żeby mówić o konkretnach muszę znać konkrety: logi, ile pasma CMF pożera, ile robi transferu, itp itd.

 

EDIT:

Powtarzam: provider zasugerował skasowanie bazy danych bo to dla nich najwygodniejsze i najprostsze - zyskali klienta, pozbyli się problemów najniższym kosztem. Dla firmy, którą interesuje maksymalizacja zysków (przy jednoczesnej minimalizacji kosztów) takie rozwiązanie jest idealne, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Amicus zebys sie nie zdziwil ;)

Czym? Widziałem raport finansowy forum, który trzymał się kupy tylko dzięki wpłatom kilku/kilkunastu stałych osób. Więc? Uważasz, że choćby rok temu stać nas było na serwer dedykowany? Sprawdź, ile to kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Amicus zebys sie nie zdziwil ;)

Czym? Widziałem raport finansowy forum, który trzymał się kupy tylko dzięki wpłatom kilku/kilkunastu stałych osób. Więc? Uważasz, że choćby rok temu stać nas było na serwer dedykowany? Sprawdź, ile to kosztuje.

Ja wiem ile to kosztuje doskonale i spokojna głowa, forum typu CMF przy doskonałej optymalizacji nie powinno stwarzać żadnych problemów.

Niemniej powtarzam, są to szacunki, nie znam dokładnych danych i nie mogę powiedzieć nic konkretnego w tym momencie.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co Cię rozbawiło w stwierdzeniu faktu, że kasowanie bazy danych to bardzo nieodpowiedzialna i karygodna praktyka.

Co do serwera dedykowanego, nie widzę przeszkód - CMF ma potencjał by się samo utrzymywało (co nie znaczy, że będę płacił za serwer dedykowany sam), a nawet zostawało z niego na herbatkę i kawkę. To jest tylko kwestia organizacji.

Jednak żeby mówić o konkretnach muszę znać konkrety: logi, ile pasma CMF pożera, ile robi transferu, itp itd.

Rozbawiło mnie porównanie kosztów obecnych i serwera dedykowanego. Przez kilka miechów łudziłem się że jestem w stanie taki serwer znaleźć w Polsce lub poza jej granicami. Znaleźć - owszem - bez problemu, ale koszty były dość koszmarne. Co do logów i transferów to w chwili obecnej już nic Ci nie powiem, bo nie mam w zwyczaju przetrzymywać zbędnych PeeMów. Gdy serwera nie znalazłem - pokasowałem dane na ten temat. Obecnie chyba tylko Icon może Ci je rozrysować :)

 

Niemniej powtarzam, są to szacunki, nie znam dokładnych danych i nie mogę powiedzieć nic konkretnego w tym momencie.

Pozostaje wywołać Icona do tablicy.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem co Cię rozbawiło w stwierdzeniu faktu, że kasowanie bazy danych to bardzo nieodpowiedzialna i karygodna praktyka.

Co do serwera dedykowanego, nie widzę przeszkód - CMF ma potencjał by się samo utrzymywało (co nie znaczy, że będę płacił za serwer dedykowany sam), a nawet zostawało z niego na herbatkę i kawkę. To jest tylko kwestia organizacji.

Jednak żeby mówić o konkretnach muszę znać konkrety: logi, ile pasma CMF pożera, ile robi transferu, itp itd.

Rozbawiło mnie porównanie kosztów obecnych i serwera dedykowanego. Przez kilka miechów łudziłem się że jestem w stanie taki serwer znaleźć w Polsce lub poza jej granicami. Znaleźć - owszem - bez problemu, ale koszty były dość koszmarne. Co do logów i transferoów to w chwili obecnej już nic Ci nie powiem bo nie mam w zwyczaju przetrzymywać zbędnych PeeMów. Gdy serwera nei znalazęłm - pokasowałem dane na ten temat. Obecnie chyba tylko Icon może Ci je rozrysować :)

 

Niemniej powtarzam, są to szacunki, nie znam dokładnych danych i nie mogę powiedzieć nic konkretnego w tym momencie.

Pozostaje wywołać Icona do tablicy.

Przejrzałem temat finansowy - z tego co widzę serwer CMF kosztuje 1760 PLN, to wcale nie małe pieniądze. Czy wtedy, gdy provider zasugerował skasowanie bazy danych też były opłaty 440 PLN na kwartał? :o

Jeżeli tak to wydaje mi się, że ktoś tutaj nie do końca zna się na rzeczy lub provider wcisnął kit ówczesnej obsłudze technicznej CMF. No, ale po raz wtóry: bez konkretnych danych nic konkretnego nie mogę mówić.

Odnośnik do komentarza
Nie kłamstwo tylko błędne informacje.

Więc następnym razem zanim coś napiszesz lepiej najpierw spytaj u źródła zanim się ośmieszysz.

Jeżeli pracujesz w branży to fajnie, ale skoro już mówisz to jakie masz doświadczenie w kwestii optymalizacji baz danych? Pytam o konkrety: na jakich bazach pracowałeś, ile rekordów w nich było, jakie obciążenie serwerów było, itp itd. Nie pytam o wykształcenie informatyczne (nie trzeba być inżynierem po AGH żeby być dobrym administratorem baz danych) - dlatego pytam o doświadczenie.

Największe bazy na których działałem liczyły bodaj 900k rekordów. mysql typ MyISAM. O obciążenia serwerów nie pytaj bo różne się trafiały.

Ostatnio jednak kształcę się i działam w zakresie sieci. Jeżeli chodzi Ci o wykształcenie to jestem samoukiem. Dopiero teraz podjąłem naukę w celu uzyskania tytułu.

Provider jest od tego by brać kasę, jego nie interesuje optymalizacja, oni nie są od tego. Zadaniem providera jest dostarczenie usługi, w tym przypadku serwera o określonych parametrach i za to biorą kasę. Nie licz na rozwiązania ze strony providera, bo się ich nie doczekasz (przeważnie). Od optymalizacji jest właściciel/administrator konkretnego forum/strony, itp itd.

Nie mam danych dot. generowanego przez CMF ruchu (wówczas i teraz, np. ile miesięcznie GB transferu robi CMF), nie mam dostepu do logów. Jednak decyzja o kasowaniu starej bazy i utworzeniu nowych uważam za wielki błąd i można było zrobić coś innego, by forum działało dalej bez kasowania czegokolwiek. Nawet jeśli oznaczałoby to zmianę serwera.

Kolejny raz powtarzam, że nic nie zostało skasowane.

Zasadniczo, tak. Skoro stosujesz takie metody wobec Reapera - człowieka, który był na zlocie, który nie jest na scenie od dzisiaj, to niby dlaczego miałbyś nie zachowywać się tak wobec innych?

Z prostej przyczyny - jak Ty mnie traktujesz tak ja traktuję Ciebie. Dla osób, które traktują mnie normalnie jestem miły i pomocny.

Jednak żeby mówić o konkretnach muszę znać konkrety: logi, ile pasma CMF pożera, ile robi transferu, itp itd.

Dwa razy to już dostawałeś i nic nie wskórałeś. Nie zgrywaj się teraz Speed.

Odnośnik do komentarza

Reasumujac: Ludzie dali wyraz swojemy niezadowoleniu jak sie ich traktuje. Mimo wszystko to forum jest userow a nie adminow i nalezy im sie szacunek, w sumie jak kazdemu czlowiekowi nie wazne na jakim sie jest stanowisku. Moje zdanie jest takie, ze poprostu ze wzgledu na swoj wybuchowy charakter nie zawsze jestes dobrym moderatorem...Daj se na luz, zostaw se sprawy teczniczne, zbierz ekipe 3-4 ludzi z branzy do pomocy a odpusc moderatorke...uwierz mi idzie bez tego zyc, ale jak sam widzisz na moim przykladzie czesto raportuje sie pozniej :D

Fym dobrze prawi: strzelmy se po bronku i EOT.

Odnośnik do komentarza
Przejrzałem temat finansowy - z tego co widzę serwer CMF kosztuje 1760 PLN, to wcale nie małe pieniądze. Czy wtedy, gdy provider zasugerował skasowanie bazy danych też były opłaty 440 PLN na kwartał?

1760 zł to miesięczna opłata około 150 zł. Widziałeś gdzieś w takiej cenie serwer dedykowany? Nawet ten najtańszy? Z tego co pamietam ceny poza Polską zaczynały się od mniej więcej 2x tyle (serwery polskie pozostawię bez większego komentarza bo ceny są drakońskie).

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...