Skocz do zawartości

Zagłębie Lubin


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy kaska się skończy w Zagłębiu po zmianie rządu. Z innych wiadomości podobno Dan Petrescu ma być nowym trenerem. Ja bym był bardzo ciekaw jakby sobie poradził, ale w Zagłebiu jest w tej chwili podobna presja wyniku co w Wisłe, a i jego obecny klub świetnie sobie radzi pod wodzą Dana. Niemniej polska liga z Danem napewno nabiera kolorytu.

Odnośnik do komentarza

Zaprezentowano nowy obiekt Zagłębia Lubin. Kilka ciekawostek na jego temat:

Stadion będzie nowoczesny i kameralny. Będzie miał 16.300 miejsc. Z tej liczby 15.600 miejsc to zwykłe miejsca siedzące. Pracę mają rozpocząć się na jesieni 2007 r. Część zasadnicza, czyli budowa ma rozpocząć się w styczniu 2008 r., a zakończyć w grudniu 2009 r. Stadion będzie posiadał trybuny na jednym poziomie, natomiast budynek główny będzie posiadał 3 poziomy, czyli 2 piętra.

 

 

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/1.jpg

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/2.jpg

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/3.jpg

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/4.jpg

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/5.jpg

http://www.zaglebie-lubin.pl/www/inc/klub/nowy_stadion/6.jpg

Odnośnik do komentarza
W związku z pospiesznymi działaniami Zarządu Klubu "Zagłębie" Lubin w stosunku do mojej osoby nie pozostawiono mi innej możliwości, jak zwrócenie się bezpośrednio do kibiców i sympatyków klubu - pisze w oficjalnym liście trener Czesław Michniewicz.

 

Chciałbym podziękować wszystkim tym, dzięki którym znalazłem się w Lubinie. Szczególne podziękowania kieruję do moich zawodników, z którymi przeżyliśmy wspaniałe i niezapomniane chwile. Ale nie byłoby tych pięknych chwil w Zagłębiu bez pracowitości i lojalności moich najbliższych współpracowników. Dobry klub to nie tylko piłkarze i trenerzy. To wielka grupa ludzi pracujących nieco w cieniu, ale wykonująca olbrzymią pracę, o której często się zapomina. Ja o Was nie zapomnę i za wszystko serdecznie dziękuję.

 

Chylę czoło przed wszystkimi kibicami, którzy od pierwszych dni mojej pracy w Zagłębiu wspierali mnie w trudnych momentach swym głośnym dopingiem i dobrym słowem. Przyszedłem do klubu jako jeden z wielu trenerów, którzy pracowali przez ostatnie lata w Zagłębiu, a odchodzę jako cząstka historii, której nikt mi już nie odbierze. To jest największą nagroda, jaka mogła mnie spotkać.

 

Równocześnie chciałbym podkreślić, że dobro klubu i wysoki poziom sportowy drużyny zawsze były dla mnie priorytetem. W okresie przygotowawczym do sezonu, znając wysokie oczekiwania Zarządu Klubu i kibiców, postawiłem na szali swoją przyszłość trenerską, składając warunkową rezygnację, uzależnioną od wzmocnień kadrowych w letnim okresie transferowym. Na prośbę Zarządu Klubu wycofałem rezygnację, wierząc w dobrą wolę drugiej strony i możliwość realizacji celów sportowych.

 

Obecnie pozostaje mi tylko przesłanie pozdrowień wszystkim kibicom Zagłębia Lubin. Życzę Wam wielu pozytywnych emocji sportowych oraz dobrych wyników drużyny.

"Klęski się zdarzają. Nikt ich nie uniknie. Dlatego czasem lepiej przegrać bitwę o swoje marzenia, niż zostać pokonanym, nie wiedząc, o co się walczyło" /P.Coelho/.

 

Z wyrazami szacunku, Czesław Michniewicz

 

To jest jeden z trenerów, których darzę dużą sympatią, a decyzję klubu i swoje podejście do tej sprawy dobrze oddaje cytat, który został zawarty w liście.

Odnośnik do komentarza

Co ten Michniewicz ściemnia, kto chciał sprowadzic takich wirtuozów jak Włodarczyk i Goliński? Tacy piłkarze to nie wzmocnienia dla mistrza Polski. Obaj byli najdroższymi transferami Zagłębia. Zreszta nie wiadomo jak by sie prezentowało Zagłębie gdyby nie majstrował na początku przy taktyce. Czesio lubi podkolorowac rzeczywistość. Dla mnie to taki drugi Engel owszem obaj sukcesy mają (Jeden wszedł do mistrzostw dzieki Oliemu, drugi zdobył najłatwiejszego mistrza ostatnich lat) ale maja takze mniemanie o sobie jakby byli nie wiadomo kim. Mimo wszystko licze że Czesio bedzie pracował niedługo w jakims Polskim klubie bo jak na nasza słaba lige szkoda by był bezrobotny.

Odnośnik do komentarza
Zreszta nie wiadomo jak by sie prezentowało Zagłębie gdyby nie majstrował na początku przy taktyce. Czesio lubi podkolorowac rzeczywistość. Dla mnie to taki drugi Engel owszem obaj sukcesy mają (Jeden wszedł do mistrzostw dzieki Oliemu, drugi zdobył najłatwiejszego mistrza ostatnich lat) ale maja takze mniemanie o sobie jakby byli nie wiadomo kim.

 

Nie zgodzę się z Tobą. A co do tego, że zdobył najłatwiejszego mistrza to juz się w ogóle nie zgodzę. Kiedy przychodził rok temu bodaj na początku października do Zagłębia, to był to zespół z dołu tabeli, totalnie rozbity. Ułożył go, praktycznie nie znając odnosząc niezłe wyniki w meczach z dobrymi i mocnymi zespołami. A poprzedni sezon był jednym z bardziej emocjonujących sezonów ostatnich lat. Łatwe mistrzostwa to może zdobywał Kasperczak za czasów jego trenerki w Wiśle, kiedy ten zespół dzielił i rządził w Ekstraklasie. Na pewno po świetnym wyniku przychodzą chwile prawdy, kiedy zespół trzeba sprawdzić, jednak wtedy mentalność zawodników na pewno ulega zmianie. Chcą sukcesów, wszyscy również od nich tego oczekują. A Michniewicz jako trener lojalny, bo za takiego go uważam w moim mniemaniu, mimo iż nie mógł sprowadzić zawodników takich jakich potrzebował. Wiadomo, że jeżeli chcieli o coś walczyć to potrzebowali rywalizacji w ekipie a takiej nie było widać. Sprawa nagłośniona przez media o sporze miedzy nim a prezesem. Jak było faktycznie nie wiemy, ale to na pewno miało wpływ na to jak sie działo w Lubienie. A nie da się ukryć, że działo się bardzo źle.

Odnośnik do komentarza
Zreszta nie wiadomo jak by sie prezentowało Zagłębie gdyby nie majstrował na początku przy taktyce. Czesio lubi podkolorowac rzeczywistość. Dla mnie to taki drugi Engel owszem obaj sukcesy mają (Jeden wszedł do mistrzostw dzieki Oliemu, drugi zdobył najłatwiejszego mistrza ostatnich lat) ale maja takze mniemanie o sobie jakby byli nie wiadomo kim.

 

Nie zgodzę się z Tobą. A co do tego, że zdobył najłatwiejszego mistrza to juz się w ogóle nie zgodzę.

'Łatwe' bo krajowym potentatom (Wisła i Legia) trafił się słaby sezon.

Odnośnik do komentarza
KGHM Zagłębie Lubin chce zatrudnić Nevio Scalę. Jeśli sławny włoski trener odmówi, do końca rundy drużynę poprowadzi Rafał Ulatowski

Informacja brzmi sensacyjnie, ale jest prawdziwa. Z dwóch niezależnych źródeł wiemy, że mistrzowie Polski próbują zatrudnić Scalę. Oficjalnie nie zaprzecza temu również prezes klubu. - Scala? Idzie pan w dobrym kierunku, ale na razie nic więcej nie mogę powiedzieć - zaznacza Robert Pietryszyn. - Być może w czwartek zapadnie ostateczna decyzja.

 

W ubiegłej dekadzie Scala był europejską sławą. Największe sukcesy osiągał, pracując w Parmie, z którą z zdobył Puchar Włoch, Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy i Puchar UEFA. Potem Scala pracował jeszcze w Borussii Dortmund (wywalczył z nią Puchar Interkontynentalny), Besiktasie Stambuł, Szachtarze Donieck i Spartaku Moskwa.

 

W poniedziałek Zagłębie zwolniło Czesława Michniewicza, który w czerwcu doprowadził klub do drugiego w historii mistrzostwa kraju. Nieoficjalnie spekulowano, że do Lubina może trafić Rumun Dan Petrescu lub Dariusz Wdowczyk. Jednak prezes Pietryszyn zaprzecza.

 

Widać, że działacze Zagłębia i przedstawiciele KGHM Polska Miedź SA (właściciela klubu) chcą zatrzeć fatalne wrażenie po ostatnich występach zespołu. Mistrz miał bronić tytułu, a na razie zajmuje 7. miejsce. Dlatego potrzebny jest spektakularny ruch. Nie wiadomo tylko, czy Scala będzie zainteresowany pracą w słabej polskiej lidze i czy lubinianie będą w stanie spełnić jego warunki finansowe. Zwolniony Michniewicz zarabiał około 160 tys. euro plus premie, Scala na pewno zażąda znacznie więcej.

 

Być może jednak właściciele klubu zaspokoją oczekiwania Włocha, gdyż KGHM Polska Miedź SA jest spółką skarbu państwa, a więc nikt nie wydaje tam swoich pieniędzy. Poza tym w miedziowym kombinacie władzę sprawują osoby delegowane tam przez Prawo i Sprawiedliwość, które wkrótce - wskutek wyborów - zostaną odwołane, ale nie można wykluczyć, że nowi prezesi będą musieli płacić zobowiązania i kontrakty podpisane przez poprzedników.

 

Transfer Scali może być też alibi przy ewentualnych dymisjach. Kiedy PO zacznie zwalniać osoby nominowane przez PiS, te będą mogły użyć argumentu, że dymisje mają podtekst polityczny, a nie merytoryczny. Bo w jakim polskim klubie udało się zatrudnić tak znanego trenera?

 

Jeśli Włoch nie przyjedzie, do końca rundy jesiennej trenerem Zagłębia pozostanie Rafał Ulatowski, asystent Michniewicza. Nieoficjalnie wiemy, że on ma bardzo wysokie notowania u Mariusza Bobera, przewodniczącego rady nadzorczej spółki. Popierają go również piłkarze.

 

W takim wypadku do protokołów meczowych jako pierwszy szkoleniowiec Zagłębia byłby nadal wpisywany Czesław Michniewicz, gdyż tylko on ma licencję PZPN uprawniającą do prowadzenia drużyny w ekstraklasie. Do niedawno miał ją również trener Wiesław Wojno, szkoleniowiec drużyny startującej w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy, ale właśnie został zwolniony.

Heh, ciekawe ile im Nevio zaśpiewa ojrasów..

Odnośnik do komentarza

Rotfl :lol: Z Nevio Scali na Wieśka Wojno, naprawdę dawno się tak nie uśmiałem :D

 

Co do Włocha, to Pietryszyn nie byłby głupi - zatrudnia szkoleniowca z dużym kontraktem, sam niedługo wyleci z Zagłębia, jako bliski kolega Hoffmana,za którym nowa władza nie przepada raczej i zostawia nowej ekipie minę za kilkaset tysięcy złotych.

Oczywiście wszystko w kontekście walki politycznej, a nie zdrowego rozsądku...

Odnośnik do komentarza
Figurant. Tylko Michniewicz miał licencję na prowadzenie zespołu w ekstraklasie, a na pewno nie zgodził się na firmowanie nazwiskiem czyjejś pracy. Natomiast Wojno - zresztą niedawno wywalony z Zagłębia - ewidentnie takich skrupułów nie miał.

 

Wiesław Wojno - jak otwarcie przyznały władze Zagłębia Lubin - jest nowym trenerem piłkarzy mistrza Polski tylko na papierze. On będzie wpisywany do protokołów meczowych jako posiadacz licencji PZPN, a w rzeczywistości drużynę poprowadzi duet Rafał Ulatowski - Adam Fedoruk.

 

 

Dziwne rzeczy w tym Zagłębiu się dzieją. A ci panowie Ulatowski - Fedoruk to kim oni byli, gdy na stołku był jeszcze Michniewicz?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...