Skocz do zawartości

Zagłębie Lubin


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Profesor

Bo w Poznaniu znajduje się stadion, na którym gra Lech Poznań, a nie Zagłębie Lubin.

Bo gdyby sytuacja była odwrotna, wolałbym, żeby weszło mniej kibiców, ale za to Lech grał w Poznaniu, a nie w Lubinie.

Odnośnik do komentarza
Zagłębie Lubin ma już zapewnione 100 milionów złotych na budowę nowego stadionu piłkarskiego. Klub chce również wybudować czterogwiazdkowy hotel, tak aby obiekt Zagłębia mógł być ośrodkiem treningowym podczas Euro 2012.

 

- We wtorek wieczorem rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA podjęła decyzję o dokapitalizowaniu SSA Zagłębie Lubin sumą 100 milionów złotych - informuje Radosław Poraj-Różycki, rzecznik firmy.

 

Jest przesądzone, że całość sumy zostanie przeznaczona na budowę nowego stadionu piłkarskiego Zagłębia Lubin. Na ukończeniu są już negocjacje z polsko-niemieckim konsorcjum, które wybuduje obiekt. Za kilka dni Zagłębie zorganizuje konferencję prasową, na której przedstawi wizualizację nowego stadionu.

 

- W Zagłębiu rozpocząłem pracę 8 sierpnia minionego roku i od tego momentu robiłem wszystko, aby wreszcie doprowadzić do rozpoczęcia tej inwestycji - zaznacza Robert Pietryszyn, prezes klubu. - Były różne momenty. Czasami wszystko wskazywało, że inwestycja jest pewna, później znowu mieliśmy pod górkę i wydawało się, że z planów budowy nic nie wyjdzie. Cieszę się, że rada nadzorcza zaakceptowała nasze plany. Najważniejsze, że zacznę tę inwestycję, choć nie wiem, czy dane będzie mi ją zakończyć - zastrzega się Pietryszyn.

 

Przedstawiciele klubu zakładają, że budowa powinna rozpocząć się za kilka miesięcy i zakończyć w 2009 roku. KGHM przeznaczy na budowę 100 mln złotych, choć już dziś wiadomo, że inwestycja będzie droższa. Prezes Pietryszyn twierdzi, że o 15-20 procent.

 

- Potrzebujemy jeszcze trochę pieniędzy i będziemy ich szukać wszędzie. Chcemy rozmawiać z władzami miasta Lubina, ale także z marszałkiem województwa. Są też inne możliwości pozyskania pieniędzy. Teraz, gdy mamy pewność, że KGHM przekaże większość funduszy na stadion, możemy szukać brakujących środków. Chcemy, aby w Lubinie powstał ośrodek treningowy dla reprezentacji, które będę uczestniczyć w finałach Euro 2012 - analizuje Pietryszyn.

 

Aby Lubin mógł spełniać warunki wymagane przez UEFA, w mieście musi powstać czterogwiazdkowy hotel. I taki jest w planach.

 

- Jesteśmy gotowi wziąć kredyt, aby wybudować hotel - podkreśla prezes Zagłębia. - Dziś w Polsce praktycznie co drugie miasto przechwala się, że wybuduje nowoczesny stadion piłkarski. Ale poza obietnicami na razie niewiele z tego wynika. To wcale nie jest takie łatwe. Właścicielem Zagłębia jest bardzo solidna i bogata firma, a nasze starania o sfinansowanie inwestycji trwały rok. Najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło - podsumowuje Robert Pietryszyn.

No no. Może w końcu doczekamy się kilku porządnych stadionów w Polsce, bo Zagłębie to nie pierwszy klub, który się podejmuje ich budowy.
Odnośnik do komentarza
Piłkarski mistrz Polski Zagłębie Lubin uległo w meczu sparingowym trzeciej drużynie ligi rumuńskiej CFR Cluj 0:2 (0:1).

 

"Mimo wszystko jestem zadowolony z gry mojej drużyny. Zależało nam na tym, by przed spotkaniem ze Steauą (w eliminacjach Ligi Mistrzów - przyp. PAP) zagrać z zespołem z Rumunii" - powiedział trener Zagłębia Czesław Michniewicz.

 

Zagłębie Lubin - CFR Cluj 0:2 (0:1)

Bramki: Didi (22, 54)

 

Zagłębie: Aleksander Ptak (46-Michal Vaclavik) - Grzegorz Bartczak (Przemysław Kocot), Michał Stasiak (46-Vidas Alunderis), Manuel Santos Arboleda Sanchez, Tiago Gomes - Rui Miguel (46-Wojciech Łobodziński), Mateusz Bartczak (46-Andre Nunes), Michał Goliński, Maciej Iwański, Robert Kolendowicz (46-Marcin Pietroń) - Piotr Włodarczyk (Łukasz Mierzejewski).

Nie wiem czy są powody do zadowolenia, podobno Zagłębie miało dużo sytuacji, ale najczęściej marnował je Piotr Włodarczyk

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
"Rywal, z którym ewentualnie moglibyśmy się zmierzyć w trzeciej rundzie kwalifikacji LM, teoretycznie jest z niższej półki niż choćby Steaua, ale poziom futbolu w Europie bardzo się ostatnio wyrównał. Kiedyś drużyny z San Marino czy Luksemburga przegrywały sześcioma czy siedmioma bramkami, a dziś stawiają zacięty opór. Gdybyśmy jednak awansowali, w co wierzę, to rzeczywiście można uznać los za dość przychylny" - stwierdził Iwański, który wciąż nie może odżałować porażki w pierwszym meczu ze Steauą.

 

"Wszyscy wokół mówili, że zagraliśmy słabo. Pewnie, że mogliśmy lepiej, ale i rywale niczego nie wielkiego nie pokazali. Zagrali defensywnie i skupili się na zniwelowaniu naszych największych atutów. Trzeba przyznać, że to im się udało, ale głównie dlatego, że nam zabrakło nieco odwagi. W rewanżu nie będzie już kalkulacji, a zespół rumuński, choć ma zaliczkę z pierwszego spotkania, przed własną publicznością z pewnością zaatakuje. Wtedy my będziemy mogli go skontrować. Łatwo nie będzie, ale proszę nam nie odbierać szans na awans. Naprawdę stać na zwycięstwo i awans" - podkreślił rozgrywający Zagłębia.

 

No cóż, zwycięzca dwumeczu Steaua - Zagłębie będzie miał bardzo łatwą drogę. Choć wszyscy stawiają Zagłębie na straconej pozycji to może być klucz do zwycięstwa. Mówi o tym sam Iwański. Ważny będzie mecz z Wisłą, a ewentualne zwycięstwo na pewno podbuduje morale przed rewanżem :]

Odnośnik do komentarza
Wojciech Łobodziński deklaruje, że nie chce odchodzić z Zagłębia Lubin do Wisły Kraków. Z piłkarzem rozmawiał Przegląd Sportowy.

 

Ponoć od czwartku będzie pan już zawodnikiem krakowskiej Wisły. To prawda?

 

WOJCIECH ŁOBODZIŃSKI: Co za głupoty pan wygaduje?!

 

Jak odpadniecie z eliminacji Ligi Mistrzów, Wisła chce pana wykupić z Zagłębia. A rewanżowy mecz ze Steauą w środę...

 

Ale na razie jeszcze nie odpadliśmy! Denerwują mnie takie sugestie, bo rewanż ze Steauą dopiero przed nami.I jesteśmy w stanie go wygrać. A jeśli tak się stanie, to mamy później łatwiejszego przeciwnika niż Rumunii. Jest o co walczyć. Dlatego jeszcze raz proszę, by nie skazywać nas na porażkę.

 

A chciałby pan odejść do Wisły?

 

Żadnych rozmów na temat odejścia do Wisły, czy do jakiegokolwiek innego klubu nie prowadziłem.

 

(...) Wisłę stać na zapłacenie Zagłębiu 700 tysięcy euro kwoty odstępnego, która zapisana jest w pana kontrakcie...

 

I znowu brniemy w informacje, które pojawiają się w prasie, a nie mają wiele wspólnego z prawdą.

 

To za ile może pan odejść z Zagłębia?

 

Kwota odstępnego jest zdecydowanie niższa.

 

Słyszał ktoś o zainteresowaniu Wisły Łobodzińskim?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Mistrz Polski nie będzie już występował pod szyldem "Zagłębie Lubin". Do nazwy zostaje dodana nazwa sponsora strategicznego – KGHM. Dlatego od najbliższego meczu piłkarze z Lubina będą występować jako "KGHM Zagłębie Lubin" - poinformowało biuro prasowe klubu.

 

- Zagłębie Lubin to jedna z naszych kluczowych spółek – mówi Krzysztof Skóra, prezes KGHM S.A. - Od wielu lat wspieramy lubińską piłkę, jesteśmy zaangażowani w sprawy klubu. Wiemy jakie znaczenie ma dla lokalnej społeczności. Dlatego tak intensywnie inwestujemy w mistrza Polski. Zmiana nazwy jest tylko formalnością. Chcemy podkreślić jak wiele nas łączy i przez zmianę nazwy jeszcze bardziej zacieśnić naszą współpracę – podkreśla.

 

 

Świetnie, po prostu świetnie. Dzięki dwóm państwowym kolosom wracamy do kuriozum z lat 90.

 

 

 

 

 

Modedit: tak trudno jest wkleić treść artykułu? Linki znikają, treść zostaje ...

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Martwi mnie postawa drużyny. Jestem w stanie przyjąć tłumaczenia o pechu, nierównej trawie i złej pogodzie, ale nie po dziewięciu kolejkach! - mówi "Życiu Warszawy" prezes Zagłębia Lubin Robert Pietryszyn.

 

- W poniedziałek spotkam się z trenerem Czesławem Michniewiczem i poproszę o podanie powodów takiej sytuacji. Domyślam się, dlaczego drużyna gra tak słabo, ale nie powiem tego publicznie.

 

Zapytam wprost - czy w poniedziałek trener Michniewicz straci pracę?

 

Władze klubu nie wystąpią o jego dymisję. Trener ma kontrakt do 2009 roku i teoretycznie może pracować do tego okresu. Jeśli jednak jest człowiekiem honoru, to w przypadku utrzymywania się kryzysu w drużynie, powinien sam podjąć odpowiednią decyzję. Czyli zaproponować swoją dymisję. Ja poczekam do końca rundy. Do tego czasu podnoszę ręce do góry i nie reaguję.

 

Mocno.. chyba jednak jakiś konflikt jest. Szkoda, że taka sytuacja ma miejsce, bo ona na pewno działa na piłkarzy. Ale Cześ zapraszamy do Poznania!

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami dziś klub SSA Zagłębie Lubin występuje na drogę sądową przeciwko byłemu znakomitemu bramkarzowi reprezentacji Polski, dziś krytykowi futbolu - Janowi Tomaszewskiemu.

 

- Dziś do Sądu w Warszawie wpłynął pozew przeciwko Panu Tomaszewskiemu. Wielokrotnie ten Pan obelżywie wypowiadał się na temat naszego klubu, ale sugestia, że kupiliśmy Mistrzostwo Polski przelała czarę goryczy - mówi Prezes Mistrza Polski, Robert Pietryszyn.

 

Tomaszewski wielokrotnie m.in. na łamach "Dziennika", czy "Życia Warszawy" obrażał nasz klub. - Tolerowaliśmy te wypowiedzi, ale do czasu. Przysłowiową kroplą, która przelała czarę goryczy, była wypowiedź dla jednej z gazet, w której Pan Tomaszewski powiedział: Nie może być tak, że klub, który kupił sobie mistrzostwo, ma szansę jeszcze na tym zyskać. Jak już powiedziałem kilka tygodni temu, to zdanie obraża cały nasz klub, wszystkich jego pracowników, piłkarzy trenerow, a szczególnie mnie samego. Dlatego też zdecydowaliśmy się wystąpić na drogę sądową przeciwko Janowi Tomaszewskiemu - uzasadnia krok spółki Prezes Pietryszyn, jednocześnie dodając. - Na tak drastyczne środki będziemy decydować się w przypadku każdej osoby, która będzie wypowiadać kalumnie na temat naszego klubu.

 

No tak to jest że pan Janek często mówi co mu ślina na język przyniesie :] Ale jeżeli zarzuca, to dowody, dowody..

Odnośnik do komentarza
Jak poinformowała stacja nSport, powołując się na futbol.pl, z funkcji trenera Zagłębia Lubin, piłkarskiego mistrza Polski, został zwolniony Czesław Michniewicz.

Nazwisko jego następcy mamy poznać wkrótce.

 

Hmm, ale jak na razie oficjalna strona klubu (jak i strona Michniewicza) milczy na ten temat.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...