Skocz do zawartości

Muzyka


Rekomendowane odpowiedzi

A znasz Szczurek Deine Lakaien? Grali na tegorocznym CP. Całość trochę mnie nuży, ale pojedyncze numery są kapitalne. Bardzo surowa i prosta muzyka, ale wokal Alexandra Veljanova coś w sobie ma.

znam, ale też nie przepadam, chociaż faktycznie Veljanov ma ciekawy głos. ostatnio wydał nawet solową płytę i jego koncert był transmitowany w internecie. a ulubiony utwór to chyba 'Love Will Not Die'. ogólnie to taka muzyka dla smutnych płaczących gothów. ;] chociaż taki darkwave stoi o co najmniej półkę od takich rzeczy w stylu tego co dawał tu Vami.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Co do poziomu aktualnej muzyki: osobiście zgadzam się z oklepanymi zdaniami że rock umiera, metal zgubił to wyważenie pomiędzy mocą a treścią, ,,alternatywne'' projekty robione są by zasłonić miernotę warsztatu muzycznego itd. itp. Ale trzeba wziąść pod uwagę to że zmienił się sposób promowania muzyki i to co słyszymy w radiu i TV to najsłabsza część sceny muzycznej, w przeciwieństwie do tego co było w przeszłości.

 

Ja mam dosyć specyficzny gust muzyczny. Z jednej strony jestem fanem odrobinę cięższego, starego rocka takiego jak TSA, Thin Lizzy i Budgie, z drugiej Pink Floyd ( :respekt: ), Doorsi i wczesne King Crimson a z trzeciej wirtuozi gitary i harmonijki, do tego wszystkiego najprostszy punk rock (Siekiera, KSU i The Mistifs). Chyba przez to na last.fm gustometr rzadko przekracza ,,Dobrze'' ;) Jestem pod ksywą Precel91.

 

Jeszcze dwie kwestie: po pierwsze ,,komercja'' jako uzasadnianie tworzenia muzyki nie jest złem - powrót TSA ze względów finansowych jest najlepszą rzeczą jaka spotkała polską muzykę w tej dekadzie. A druga to fakt upadku festiwali - w tym roku na Jarocinie gwiazdą miały być strachy na lachy, Lao Che i Waglewsy co w porównaniu z listą sprzed 20 lat jest jawną kpiną ;)

Odnośnik do komentarza
Co do poziomu aktualnej muzyki: osobiście zgadzam się z oklepanymi zdaniami że rock umiera, metal zgubił to wyważenie pomiędzy mocą a treścią, ,,alternatywne'' projekty robione są by zasłonić miernotę warsztatu muzycznego itd. itp. Ale trzeba wziąść pod uwagę to że zmienił się sposób promowania muzyki i to co słyszymy w radiu i TV to najsłabsza część sceny muzycznej, w przeciwieństwie do tego co było w przeszłości.

 

Gadasz jak typowy fan PRAWDZIWEJ muzyki, czyli oczywiście rocka. Taki fan bierze jakąś tam płytę Pink Floyd (nie ważne którą, bo przecież każda płyta PF, Led Zeppelin czy Black Sabbath to arcydzieło, LOL) i ryczy w poduszkę, że już nie ma takich emocji, komercja, ojejku jejku :(. A wystarczy ruszyć się, poprzeglądać niektóre strony, nawet fora (choć tutaj trzeba mieć ogrom szczescia), a nie żyć wciąż przeszłością, na dodatek puszczając sobie jakiś tam program na MTV żeby potwierdzić własne słowa. Co gorsza wśród młodych ludzi zauważam taki trend: słuchają w kóło tych samych, KLASYCZNYCH grup, a wszystko nowe krytykują "że to już nie to, kiedyś bylo lepiej" nawet zbytnio się nie wysilając. Bo ogólnie to muzyka skończyła się na Kill'em All ;].

 

A w Jarocinie coś próbują zrobić, żeby co roku nie walilo tam polską przaśną punkową muzyka, aczkolwiek te grupy co podałeś to rzeczywiście nic tylko zakopać w lesie ;].

Odnośnik do komentarza
Gadasz jak typowy fan PRAWDZIWEJ muzyki, czyli oczywiście rocka.

 

Absolutnie nie trafiłeś. Słucham rocka, bluesa (sam też próbuję grać), jazzu, punka, metalu i poezji śpiewanej ;) We wszystkich tych gatunkach widać regres, pojawiają się nowe zespoły ale najnormalniej w świecie nie dorównują poprzednikom. Są ciekawe grupy ale to nie one wyznaczają kierunki rozwoju i to jest problem. Zobacz to co sam dałeś w cytat: ,,Ale trzeba wziąść pod uwagę to że zmienił się sposób promowania muzyki i to co słyszymy w radiu i TV to najsłabsza część sceny muzycznej, w przeciwieństwie do tego co było w przeszłości.'' Chodzi o to że rock który jest dostępny w radiu/TV to b. słabe zespoły które ktoś promuje, jako punk wciskają Fall Out Boy, kapeli bluesowych lub cięższych rockowych po prostu nie znajdziesz (poza powrotami ala Guns&Roses ostatnio). W żadnym miejscu nie zanegowałem jakości nowych zespołów a jedynie to że wszystko skręca w tą mocno popową stronę co sprawia że ostojami takiej muzyki jakiej szukam są stare zespoły.

 

i ryczy w poduszkę, że już nie ma takich emocji, komercja, ojejku jejku

 

napisałem wyraźnie że komercja mi nie przeszkadza, a co do emocji - na kilku koncertach byłem i żaden nie dał mi tyle emocji i radości co koncert TSA z 57 letnim Piekarczykiem na wokalu ;)

Odnośnik do komentarza

Ale 'media' promują określoną muzykę i w sumie bylo tak zawsze. Taka mają rolę. Teraz od muzyki jest internet.

 

Są ciekawe grupy ale to nie one wyznaczają kierunki rozwoju i to jest problem.

 

Nie wiem co tu odpowiedzieć, bo to hasło bardzo ogólne. Co najwyżej dodam, że takie teksty zapewne padały w latach '50, '60, '70 itd. ;]. To samo tyczy się regresu.

Odnośnik do komentarza
Gadasz jak typowy fan PRAWDZIWEJ muzyki, czyli oczywiście rocka. Taki fan bierze jakąś tam płytę Pink Floyd (nie ważne którą, bo przecież każda płyta PF, Led Zeppelin czy Black Sabbath to arcydzieło, LOL) i ryczy w poduszkę, że już nie ma takich emocji, komercja, ojejku jejku :(. A wystarczy ruszyć się, poprzeglądać niektóre strony, nawet fora (choć tutaj trzeba mieć ogrom szczescia), a nie żyć wciąż przeszłością, na dodatek puszczając sobie jakiś tam program na MTV żeby potwierdzić własne słowa. Co gorsza wśród młodych ludzi zauważam taki trend: słuchają w kóło tych samych, KLASYCZNYCH grup, a wszystko nowe krytykują "że to już nie to, kiedyś bylo lepiej" nawet zbytnio się nie wysilając. Bo ogólnie to muzyka skończyła się na Kill'em All ;].

Dokladnie.

Ja slucham zupelnie innej muzyki, ale to jest niewazne. Fakt jest taki, ze dzisiaj takze sie produkuje bardzo dobra muzyke - w kazdym gatunku. Problem jest jednak taki, ze ciezko ja znalezc. Zajmuje sie dj'ka - powiedzmy, ze hobbystycznie i prawda jest taka, ze bardzo dobra muzyke jestem w stanie znalezc, ale musze sie przekopac przez tone chlamu. czytam fora poswiecone gatunkom muzycznym, ktore mnie interesuja, ale one i tak maja stosunkowo najmniejszy wplyw. przede wszystkim czytam blogi (np. blogspot jest swoista kopalnia) - po pewnym czasie udalo mi sie odrzucic te ktore zupelnie nie trafiaja w moje gusta, ktore srednio trafiaja i ktore bardzo dobrze trafiaja. Do tego potrafie godzinami sluchac muzyki w sklepach internetowych sprzedajacych mp3 typu beatport, audiojelly, junodownload itd. Naprawde mozna znalezc duzo pieknej muzyki bo przyznam, ze kazdy sklep sie naprawde przyklada - mamy rozne top10 z wielu gatunkow, top100, jakies klasyki, dj'i publikujacych swoje ulubione tracki - slowem, kryterium wyboru jest ogromne.

 

No niestety, trzeba sie przez to przekopac, ale naprawde dzisiaj tez produkuje sie bardzo dobra muzyke. Roznica jest taka, ze nie znajdziemy jej w empiku, nie znajdziemy jej w sklepie muzycznym za rogiem, nie znajdziemy jej na mtv. Ufam, ze z rockiem jest podobnie jak z house, electro, trance bo to na ich podstawie napisalem powyzsza opinie. Tez na pewno sa sklepy, w ktorych jest wiele swietnej muzyki, ktorej nigdy nie slyszeliscie. W mediach jej nie uslyszycie bo taka prawda, ze media muzyczne po prostu sie zeszmacily. Dzisiaj MTV chyba juz by nie puscilo np. Kurta Cobaina w wersji unplugged - tez byscie musieli go szukac w internecie ....

Odnośnik do komentarza
Co do poziomu aktualnej muzyki: osobiście zgadzam się z oklepanymi zdaniami że rock umiera, metal zgubił to wyważenie pomiędzy mocą a treścią, ,,alternatywne'' projekty robione są by zasłonić miernotę warsztatu muzycznego itd. itp. Ale trzeba wziąść pod uwagę to że zmienił się sposób promowania muzyki i to co słyszymy w radiu i TV to najsłabsza część sceny muzycznej, w przeciwieństwie do tego co było w przeszłości.

 

Ja mam dosyć specyficzny gust muzyczny. Z jednej strony jestem fanem odrobinę cięższego, starego rocka takiego jak TSA, Thin Lizzy i Budgie, z drugiej Pink Floyd ( :respekt: ), Doorsi i wczesne King Crimson a z trzeciej wirtuozi gitary i harmonijki, do tego wszystkiego najprostszy punk rock (Siekiera, KSU i The Mistifs). Chyba przez to na last.fm gustometr rzadko przekracza ,,Dobrze'' ;) Jestem pod ksywą Precel91.

 

Jeszcze dwie kwestie: po pierwsze ,,komercja'' jako uzasadnianie tworzenia muzyki nie jest złem - powrót TSA ze względów finansowych jest najlepszą rzeczą jaka spotkała polską muzykę w tej dekadzie. A druga to fakt upadku festiwali - w tym roku na Jarocinie gwiazdą miały być strachy na lachy, Lao Che i Waglewsy co w porównaniu z listą sprzed 20 lat jest jawną kpiną ;)

 

Twoje porównanie z użytkownikiem Precel91 wypada: Dobrze ;)

 

Dzisiaj MTV chyba juz by nie puscilo np. Kurta Cobaina w wersji unplugged - tez byscie musieli go szukac w internecie ....

 

[troll mode on] No jak nie. Kurt Cobain to produkt MTV. [troll mode off]

Odnośnik do komentarza

Jako że generalnie skupiam się na muzyce metalowej, to muszę się nie zgodzić z opinia iż w tym gatunku muzycznym jest jakiś zastój. Jeśli chodzi o scenę black/death/grind metalową, to naprawdę zespołów prezentujących bardzo wysoki poziom jest cała masa, mi np brakuje czasu żeby przesłuchać, chociażby połowę zespołów, które mnie interesują. Trochę inaczej ma się sprawa z heavy/thrash/speed/power, praktycznie tylko stare zespoły nagrywają coś wartego uwagi. I to też tylko nieliczne, Slayer nie schodzi poniżej jakiegoś poziomu ale chyba tylko dlatego że ciągle grają jak za czasów kiedy zaczynali. Zespołem który prezentuje również stały poziom jest może jeszcze Exodus, ale takie zespoły jak Kreator czy Anthrax kompletnie straciły jaja i teraz grają straszną padakę, o Metallice nie wspominając. Jeśli chodzi o doom/gothic/avangard, to tutaj bywa różnie, Ulver nadal ma masę pomysłów na muzykę, Paradise Lost mimo zmiany image, nadal robi świetną muzykę. A na to że ciągle powstają nowe ciekawe zespoły w tych odnóżach muzyki metalowej , przykładów daleko nie trzeba szukać, ot polski Blindead.

Odnośnik do komentarza
No niestety, trzeba sie przez to przekopac, ale naprawde dzisiaj tez produkuje sie bardzo dobra muzyke. Roznica jest taka, ze nie znajdziemy jej w empiku, nie znajdziemy jej w sklepie muzycznym za rogiem, nie znajdziemy jej na mtv.

 

No ja tam znajduję kupę świetnej muzyki w Empiku, poza płytą, którą miałem okazję być wydawcą, z powodu tego że panuje tam straszny chaos w ich magazynie. SPECYFICZNOŚĆ gustu Gietza - LOL.

Odnośnik do komentarza
Też szukam tej nowszej ciekawej muzyki i coś daję radę znaleźć ale mam wrażenie że nie tak powinno to się odbywać.

Po czesci sie zgadzam bo ja np. o zgrozo muzyki czesto szukam ... w pracy. w duzej mierze dlatego, ze hmm zajmuje to sporo czasu. na szczescie niektore sklepy maja calkiem konkretne playlisty - leca urywki i potem skacze do nastepnego i nastepnego. wbijam sobie pare wydawnictw i potem spokojnie moge popracowac, a jak cos mi sie spodoba to zapisuje tytul. tez mam nieodparte wrazenie, ze mimo wszystko to jakos inaczej powinno wygladac. Nawet uwzgledniajac komercyjnosc stacji, to w "moich" gatunkach tez czasem pojawiaja sie produkcje o bardziej komercyjnym brzmieniu. Wtedy zachodze w glowe, jak to sie dzieje, ze taki utwor nigdy nie zostanie zagrany. To bylby murowany hit roznych tamtejszych list itd. Niektore stacje komercyjne maja chyba juz totalne klapki na oczach pt. HH i Pop. Z grupki VIVA, MTV, 4Fun.tv to chyba ta ostatnia ma mimo wszystko najszerszy repertuar bo i czasem widzialem tam i Metallice (ktorej nigdy na VIVIE, MTV nie uswiadczylem) czy Armin Van Buuren'a (ktorego tez na VIVIE i MTV nie widzialem). Nie chodzi o to, ze to jakies superprodukcje, ale w jakims stopniu przynajmniej ukazuja troche inna muzyke. Jesli stacje nie umieja pokazac takich wykonawcow (ktorych co tu duzo mowic, wiekszosc kojarzy) to nie ma sie nawet co ludzic, ze siegna glebiej...

 

No ja tam znajduję kupę świetnej muzyki w Empiku

no to najwyrazniej trafili w twoje gusta, tylko sie cieszyc bo nawet ostatnio sie zastanawialem czy tam w ogole ktokolwiek kupuje hehe. Najwyrazniej sie pomylilem, a moze zbytnio uogolnilem. Chodzilo mi po prostu o to, ze w ostatnim czasie "normalne" sklepy przegrywaja z internetem na calej linii.

 

Zreszta chyba cenowo tez nienajlepiej w Empiku. Mam znajomego, ktory swego czasu sprzedawal plyty to bez ogrodek stwierdzil, ze w takim Media-Markt sa ceny srednio o 10-30 % nizsze niz w Empiku. Nie wiem ile w tym prawdy, i jaki wplyw moze miec polozenie geograficzne, ale moze ktos to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza

ale z tym empikiem to już tak nie przesadzaj, w niektórych miejscowkach maja nawet fajne działy np. dot. jazzu czy poważki (aczkolwiek tutaj jest mocno ogólnikowo). Czasem da się coś znaleźć, ale jak wcześniej wspominałem, sa chyba lepsze miejsca gdzie można kupić płytę, nawet z takiego głupiego powodu, że jest taniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...