Skocz do zawartości

Liga angielska


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem dlaczego mecz Chelsea z MU jest odwołany. Na tym zdjęciu jest widoczny stan Stamford Bridge bodaj z wczoraj albo nawet z dzisiaj i murawa nie wygląda mi na taką, na której nie można grać... :-k

Pewnie dlatego, że na Wyspach jest kompletny paraliż - nie działają miejskie środki lokomocji, a co dopiero mówić o samolotach ;-) Dodatkowo Angole-idioci nie znają czegoś takiego jak opony zimowe, a dotrzeć z Manchesteru do Londynu to nie takie hop-siup.

Na szczęście dzisiejszy mecz City z Evertonem się odbędzie. :-)

 

E: a jednak pociąg Manchester - Londyn kursuje. Chelsea gra na czas ;-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Roy Keane podobno został zwolniony przez Ipswich (jutro ma być potwierdzenie). Szkoda mi go strasznie, bo wszystko wskazuje na to, że Roy nigdy nie będzie topowym menadżerem. Z drugiej strony to zrozumiała decyzja, bo Tractor Boys mieli walczyć o awans, gdy ich obejmował, a nigdy za jego kadencji nie byli nawet w pierwszej 5. Szkoda mi zarówno mojego byłego bohatera z boiska, jak i klubu z Portman Road. Oby oboje się podnieśli i niedługo zawitali w Premier League :-)

Odnośnik do komentarza

pary IV rundy FA Cup:

 

Torquay United v Crawley Town lub Derby County

Watford v Brighton & Hove Albion

Bolton Wanderers v Wigan Athletic

Arsenal lub Leeds United v Huddersfield Town

Fulham v Tottenham Hotspur

Everton v Chelsea lub Ipswich Town

Southampton v Manchester United

Swansea City v Leyton Orient

Burnley v Burton Albion

Birmingham City v Coventry City

Doncaster Rovers lub Wolverhampton Wanderers v Stoke City lub Cardiff City

Notts County v Leicester City lub Manchester City

Stevenage v Reading

Aston Villa v Blackburn Rovers

West Ham United v Nottingham Forest

Sheffield Wednesday v Wycombe Wanderers lub Hereford United

 

W tym roku wyjątkowo biedne losowanie, bez prawdziwych hitów piłkarskich ani kibicowskich ;-). Everton zagra z Chelsea na własnym stadionie i nie jest bez szans. Tym bardziej, że ekipa Moyesa w tym sezonie bardzo spina się na puchar i mam nadzieję, że łatwo skóry nie sprzeda ;-). Nadzieja w tym, że Chelsea dalej będzie grało kiepsko w lidze i na Everton wystawią rezerwowy skład.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Notts County (III liga) / Manchester City - Aston Villa

West Ham - Burnley (II liga)

Stoke City - Brighton & Hove Albion (III liga)

Leyton Orient (III liga) - Arsenal

Birmingham City - Sheffield Wednesday (III liga)

Everton / Chelsea - Reading (II liga)

Manchester United - Crawley Town (V liga)

Fulham / Tottenham - Bolton / Wigan

 

Odbyło się losowanie kolejnej rundy FA Cup, podobnie jak w poprzedniej wielkich hitów nie ma :-k.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 5 miesięcy później...

Goodison Park opuścił zdecydowanie najlepszy zawodnik Evertonu za mojego życia (nie licząc Rooneya, ale to była tylko chwila), ktoś na kogo grę patrzyło się z przyjemnością i podziwem. Hiszpański magik swoim wyszkoleniem technicznym czarował nie tylko kibiców The Toffees. Zgoda, że od przeszło półtora roku nie był tym samym zawodnikiem, ale wspomnień związanych z jego grą nikt mi nie odbierze. Wczoraj byłem na niego wściekły, ale na chłodno w pełni rozumiem jego decyzję. Można tu obwiniać tylko i wyłącznie zarząd klubu, pozbyli się diamentu i talizmanu Evertonu. Tak go zapamiętam, mimo że przez dłuższy czas niemiłosiernie go bluzgałem za to, jak grał. Gol z Manchesterem United na 3:3 podczas mojej obecności na GP to coś czego na pewno nigdy nie zapomnę, tak samo jak cudownego strzału na 2:0 z Fiorentiną i gola w zeszłorocznych derbach Merseyside. Mogę tylko dziękować za to, że miałem okazję zobaczyć tak świetnego zawodnika w niebieskiej koszulce. Mam nadzieję, że poradzi sobie w Arsenalu, wróci do dawnej formy i będzie błyszczał w LM. Adios amigo :(

Odnośnik do komentarza

Zależy co rozumieć przez pojęcie 'najlepszy'. Cahill pod względem techniki czy nawet samej gry nie sięga Artecie do pięt ;) Uwielbiam i ubóstwiam go jak wiadomo, ale nigdy nie nazwę go dobrym piłkarzem :D Tak samo jak kochałem Duncana Fergusona ;)

 

No i jak Mikel przechodził do Evertonu to w środku pomocy grali Gravesen z Carlseyem, skok jakościowy był nie do opisania.

Odnośnik do komentarza

Cahill magikiem na pewno nie jest ;) mimo to, świetny charakter, mój ulubiony z występujących na Goodison i jeden z ulubionych piłkarzy Premier League. Bywały takie chwile, że chciałem go widzieć na OT :)

 

Pomimo słabej od jakiegoś czasu gry, prawdopodobne cena za Mikela (10 mln) to jakaś promocja. W Arsenalu się może odrodzić i grać nawet lepiej niż Evertonie. Jeśli ta kwota się potwierdzi to dobry żart, przecież Mikel miał jeszcze długi kontrakt, jeśli dobrze pamiętam?

 

A co do wzmocnień Evertonu to Drenthe może nie być taki zły jak się wydaje. Gdy nie strajkował to był przydatny w Herculesie ;) Argentyńca nie znam.

 

SZU, możesz jakoś wyjaśnić odejście Beckforda? Grał aż tak słabo, czy 4 mln, które dało Leicester zachwyciło włodarzy Evertonu? Nie oglądałem go za wiele, przyznaje, ale wydawało mi się, że był w miarę przydatny?

Odnośnik do komentarza

Beckford strzelił 10 goli przychodząc z III ligi. Inna sprawa, że sytuacji miał tyle, że powinien strzelić tych goli jakieś 2 razy więcej ;) Moyesowi było z nim od początku nie po drodze. Albo go zmieniał, albo w ogóle nie wpuszczał na boisko. Nie polubili się to musiał odejść, tyle. Tym bardziej, że w przekonaniu Szkota Becks nie jest zawodnikiem na poziomie Premier League.

Odnośnik do komentarza

Goodison Park opuścił zdecydowanie najlepszy zawodnik Evertonu za mojego życia :(

Technika i kreowanie gry to nie wszystko. ;) Ja tam ceniłem bardziej Bainesa (to powinien być priorytet na liście Wengera, ale Arsene wie najlepiej jak zdemontować własną drużynę :D ) i Neville'a, którzy to zawsze nadawali charakteru ekipie z GP. Ponadto, Arteta jest jeszcze bardziej szklany od Fabregasa, a to Arsenalowi dobrze nie wróży (tłumaczy też tak niską cenę transferu poniekąd). Wzmocnienie wiadomo, tam każdy ogarnięty i doświadczony piłkarzy byłby teraz wzmocnieniem, ale raczej pod kątem walki o start w LE w przyszłym sezonie, a nie w LM (imo ekipy z Manchesteru i Liverpool są stanowczo poza zasięgiem, a Chelsea i Tottenham wyglądają po prostu solidniej w kontekście całosezonowej młócki, ba - tam nawet Fulham i Stoke wygląda solidniej...).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...